Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tip wszech czasów
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Tip wszech czasów
Oprócz mniej lub bardziej ścisłej czołówki, pojawiła się również grupa o nazwie roboczej "tip wszech czasów", nawiązującej do belgijskich, "poczekalniowych" list singli "Ultra Tip". Dotychczas w tipie pojawili się:

*NSync - Bye Bye Bye
3 Doors Down - Here Without You
Ace Of Base - All That She Wants
Adele - Rolling In The Deep
Adele - Set Fire To The Rain
Akcent - Kylie
Alphabeat - The Spell
Alphaville - Sounds Like A Melody
Алтынбек - Аққуымсын ансаған [Altınbek - Akkuımsın ansagan]
Amberlife & Anna Polanski - Day Or Night
Anastacia - Left Outside Alone
Arctic Monkeys - Crying Lightning
Arctic Monkeys - Flourescent Adolescent
Arctic Monkeys - I Bet You Look Good On The Dancefloor
Arka Noego - A gu gu
Aqua - Barbie Girl
Aqua - Cartoon Heroes
Ashbury Heights - Spiders
Ashlee Simpson - La La
ATC - My Heart Beats Like A Drum (Dam Dam Dam)
Atomic Kitten - Whole Again
Avril Lavigne - Losing Grip
Avril Lavigne - Nobody's Home
Backstreet Boys - I Want It That Way
Backstreet Boys - The Call
Bonnie Tyler - Holding Out For A Hero
Brathanki - Gdzie ten, który powie mi
Brathanki - W kinie, w Lublinie - kochaj mnie
Britney Spears - (You Drive Me) Crazy
Britney Spears - Toxic
Charlotte Perrelli - Hero
Christina Aguilera - Gennie In A Bottle
Cocco - 陽の照りながら雨の降る [Hi no teri nagara ame no furu]
Daze - Tamagotchi
Destiny's Child - Lose My Breath
Diana Vickers - Once
DKA - Marzenia
DKA - Jak by to było
Dreamland - Uciec stąd
Drowning Pool - Bodies
Duffy - Well, Well, Well
Edyta Górniak & Mietek Szcześniak - Dumka na dwa serca
Eva K. Anderson - Fortune Teller
Evanescence - Everybody's Fool
Evanecence - Thoughtless
Feminnem - Lako je sve
Franka Batelić - Pjesma za kraj
Garbage - Cherry Lips (Go Baby Go)
Garbage - Only Happy When It Rains
Girls Aloud - Call The Shots
Grégory Lemarchal - Le lien
Grzegorz Kloc - To mój krzyk
Гайтана - Два вікна [Haytana - Dva vikna]
Ira - Ikar
Iron Maiden - The Wicker Man
James Dean Bradfield - An English Gentleman
Jenny - Sense tu
Junior Senior - Move Your Feet
Kabaret DNO - Formalina
Karramba - Pocałuj mnie w dupę
Kasia Kowalska - Co może przynieść nowy dzień
Kayah & Goran Bregović - Nie ma, nie ma Ciebie
Kayah & Goran Bregović - Śpij kochanie, śpij
Keep Of Kalessin - The Dragontower
Kto To & Kasia Wilk - Zero do stracenia
Kury - Jesienna deprecha
Kylie Minogue - The Loco-Motion
Kylie Minogue - Your Disco Needs You
La Bouche - Be My Lover
La Roux - Bulletproof
Lady Gaga - Bad Romance
Lady Gaga - Paparazzi
Lao Che - Prąd stały/Prąd zmienny
Lao Che - Zrzuty
Las Ketchup - The Ketchup Song (Aserejé)
Linda Bengtzing - Alla flickor
Linda Bengtzing - Jag ljuger så bra
Linkin Park - Faint
Linkin Park - Numb
M.I.A. - Jimmy
Madonna - The Power Of Good-Bye
Makowiecki Band - Oto jestem
Managga - Czaj czaj
Mandaryna - Ev'ry Night
Måns Zelmerlöw - Cara mia
Melanie C - I Turn To You
Melanie Fiona - Monday Morning
Metallica - The Unforgiven II
Mika - Relax (Take It Easy)
Mikeyla - Just A Girl
Mis-Teeq - Scandalous
Modern Talking - Cheri, Cheri Lady
Modern Talking Feat. Eric Singleton - You're My Heart, You're My Soul '98
Monika Borys - Co ty królu złoty
Morrissey - You Have Killed Me
Mónica Naranjo - Europa
Nanne Grönvall - Håll om mig
Natalia Kukulska - W biegu
Natasha Bedingfield - Unwritten
Nelly Furtado - Try
Nena & Kim Wilde - Anyplace, Anywhere, Anytime
Nexx - Syncronize Lips
Nickelback - How You Remind Me
Norah Jones - Feelin' The Same Way
Not - To taka gra
O.S.T.R. - Salsa
O-Zone - Despre tine
O-Zone - Dragostea din tei
Πάνος Κιάμος - Θα βγαίνω, θα πίνω [Panos Kiamos - Tha vgeno, tha pino]
Pati Yang - All That Is Thirst
Pati Yang - Near To God
Perfume - Spending All My Time
Piotr Lisiecki - Gra o wszystko
Rebecca Black - Friday
Roxette - It Must Have Been Love
Roxette - Real Sugar
Sandi Thom - What If I'm Right
Scarlet - Independent Love Song
Seether Feat. Amy Lee - Broken
Seka Aleksić - Aspirin
Severina - Gas gas
Seventeen - Niezwyczajna miłość
Shakira - Ojos así/Eyes Like Yours
שירי מימון - אהבה קטנה [Shiri Maimon - Ahava ktana]
Skangur - Płatki
Слот - Мёртвые звёзды [Slot - Mjortwyje zwjozdy]
Sonique - Sky
Stacie Orrico - Stuck
Spice Girls - Wannabe
Sugababes - Overload
Sugababes - Round Round
Tegan And Sara - Hell
The Cure - The Last Day Of Summer
The National - Anyone's Ghost
The Offspring - Pretty Fly (For A White Guy)
The Offspring - The Kids Aren't Alright
The Pipettes - Pull Shapes
The Rasmus - First Day Of My Life
The Searchers - Needles And Pins
Tori Amos - A Sorta Fairytale
Vanilla Ninja - Blue Tattoo
Vanilla Ninja - Liar
Vanilla Ninja - Tough Enough
Varius Manx - Piosenka księżycowa
Varius Manx - Ruchome piaski
Wilki - Love Story
Within Temptation - Memories
Within Temptation - Stand My Ground
Wolfette - Risk For You
Жанна Фриске - Портофино [Zhanna Friske - Portofino]
Ziyoda - Hay layli
Ziyoda - Shaddod qiz
Zola Jesus - Night
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.03.2019 10:00 PM przez prz_rulez.)
11.06.2014 03:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Tip wszech czasów
Zola Jesus - Night




Odważna decyzja, ale uważam, że jedyna słuszna. W związku z nowym utworem przypomniałem sobie (po raz kolejny, a zresztą - jakbym w ogóle o nim zapomniał?) o "przeboju" sprzed czterech lat. Przeboju w cudzysłowie oczywiście, bo pewnie wielu z was nie ma pojęcia o tej pani. A jeśli ma, to być może nie trafiliście na odpowiedni numer. Jeśli tak, to spróbujcie z tym. Powolna, ale pełna emocji "industrialna ballada" (choć w sumie i ten industrial na wyrost - niech będzie "mroczna ballada") sprawia, że... no, po prostu nie umiem przejść wobec tego numeru obojętnie. Jeden z tych kawałków, które dla większości nic nie znaczą, a dla mnie - bardzo wiele.
03.07.2014 11:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Tip wszech czasów
Vanilla Ninja - Tough Enough




Jeden z tych dziwnych dla "tru rokofcuff" tworów, ale dla mnie kwintesencja mojej ukochanej hybrydowości w muzyce. Co prawda nie jest to tak jawny "ero rock", jak w przypadku Guano Apes (posłuchajcie sobie dokładnie choćby fragmentów "Big In Japan" czy "No Speech", to zrozumiecie, o co chodzi... albo i nie). Połączenie (jakiejś tam dozy) rockowego obrzmienia z absolutną przebojowością piosenek - to była kwintesencja tej grupy. Szkoda, że w jakiś przedziwny sposób się... no właśnie, rozpadła? Nawet dokładnie tego nie wiadomo, choć chyba ważniejsze od de iure jest de facto... W każdym razie, po grupie pozostało kilka niezłych, "girlpowerowych" przebojów i pewnie jeszcze chociaż jeden się tu pojawi :>
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2017 01:21 AM przez prz_rulez.)
04.07.2014 03:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Tip wszech czasów
Spice Girls - Wannabe




Nie jaram się aż tak bardzo, zawsze bardziej wolałem "Spice Up Your Life", poza tym jest to jeden z tych zjechanych do nieprzytomności (lol, ale mi po-tworek wyszedł) utworów, pomimo wcale nie tak częstego puszczania w radiu, ale nie mogę mu odmówić (po)wagi w historii "mojej" muzyki. No i to po prostu jest fun song Icon_smile
04.07.2014 08:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Tip wszech czasów
Roxette - Real Sugar




Przyznam, że i dla mnie jest to lekka zaskoczka. Taki w sumie niewyróżniający się kawałek, ale ostatnio jakby u mnie zyskał... No, jak zyskał, to widzicie na załączonym obrazku (a raczej klipie).
04.07.2014 09:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Tip wszech czasów
Arka Noego - A gu gu




Pomimo całej swojej otoczki twierdzę, iż ta piosenka ma niezłe JAJA. Ale co się dziwić, jeśli stał za nią koleś od mamałygi i piosenki śmieciarza?


Ziyoda - Hay layli




"Hay layli" to jeden z pierwszych utworów uzbeckich, które miałem okazję poznać. Nie osiągnął zbyt wiele na mojej liście, ale z pewnością było to przetarcie szlaków dla innch numerów z tego rynku, a w szczególności dla "Yor yor" grupy Davr, które dotarło do drugiego miejsca peerzetki. Po "Hay layli" przyszła pora na wiele innych przebojów tej obecnie dwudziestopięcoletniej wokalistki, takich jak "Shaddod qiz", "Baht t'ola" i "Kun tong" [ktoś zna którykolwiek z tych utworów? (szyderczy śmech)]. Jednakże z tym pierwszym wiąże się szczególny sentyment i to on zadecydował, że "Hay layli" pojawia się w tipie.


Evanescence - Everybody's Fool




Po pierwszym przesłuchaniu pierwszych czterech utworów z płyty "Fallen" w 2003 roku (odsłuch kolejnych siedmiu miał miejsce bodajże kilka dni później) stwierdziłem, że to pewnie będzie drugi singiel. Tak się nie stało, ale ostatecznie "Everybody's Fool" zostało utworem promującym płytę numer cztery. Nie osiągnął on tak oszałamiających wyników na mojej liście ("tylko" dwa numery jeden), ale, po pierwsze, chyba trochę chciałem się dostosować do nie-tak-już-popularnej aury wokół grupy (nota bene, czy aura może być popularna?), po drugie - nadrobił trochę tygodniami i faktem, że pierwsze występy zaliczył już w 2003 roku. Kawałek o bardzo szczerym przesłaniu, bardzo szczerym teledysku... i to właśnie jemu zawdzięczam zapamiętanie słowa "self-indulgence" chyba już do końca życia.
Bardzo mocna pozycja w tipie z szansami na top.
25.07.2014 11:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #7
RE: Tip wszech czasów
A gu gu? xD

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.07.2014 08:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Tip wszech czasów
Vanilla Ninja - Blue Tattoo


Po raz kolejny Vanilla Ninja. To jedyny utwór grupy, który dotarł na szczyt peerzetki. Klimat apokalipsy jeszcze większy, niż w ich eurowizyjnej propozycji. Koniec jest bliski...

...niestety, jeszcze nie tworzenia tego zestawienia, bo trochę numerów jeszcze nas (i, przede wszystkim, mnie) czeka.
27.07.2014 01:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Tip wszech czasów
Nelly Furtado - Try


Przyznam, że to lekkie zaskoczenie w kontekście tego, które utwory Nelly radziły sobie najlepiej na peerzetce... I to chyba tyle, póki co.
27.07.2014 02:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Tip wszech czasów
Duffy - Well, Well, Well



Duffy przegrała z kretesem walkę z Adele o prym wśród kobiecego retropopu na przełomie 2011 i 2012 roku (w przypadku Adele był to przełom 2011, 2012 i 2013 roku Icon_razz2 ). Ja jednak na początku zdecydowanie wolałem "Well, Well, Well" od "Rolling In The Deep" i choć płytowo Adele wypada u mnie w oczach lepiej, to do dzisiaj mi szkoda, że tak to się potoczyło. Duffy to wciąż wokalistka z potencjałem i liczę na to, że jeszcze nas zaskoczy.

P.S. Teraz z kolei dziwnie się poczułem, gdy "Someone Like You" nie dostało się do tipu :roll: ...
28.07.2014 12:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Tip wszech czasów
Sandi Thom - What If I'm Right




To ta pani, która chciała być punkówą z kwiatami we włosach. "What If I'm Right" długo było w cieniu tego pierwszego i najpopularniejszego na świecie singla, jednakże kilka lat później odkryłem moc tego numeru. Taka typowa piosenka wątpliwości - chciałabym, ale się boję.
28.07.2014 12:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Tip wszech czasów
Stacie Orrico - Stuck




A to zaskoczka. Pani raczej słabo kojarzona w Polsce, w Ameryce chyba lepiej, ale paradoksalnie jej single radziły sobie lepiej w Europie. Jakoś się tam zaznaczyła, ale rewolucji nie zrobiła... I przyznam, że jeszcze tak rok temu byłbym bardzo zdziwiony tym utworem w tipie. Teraz już nie jestem, ale i tak trzeba przyznać, że to spory sukces.
28.07.2014 03:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Tip wszech czasów
Mis-Teeq - Scandalous




Mhmhm...
Pierwsza płyta tego zespołu zdobyła pozytywne recenzja nawet u tych, u których teoretycznie nie miała prawa ich zdobyć - czyli u tych, którzy pop jako całość uważają za kał. Powodem tego był zapewne fakt, że w utworach Mis-Teeq sporo było elementów niepopowych - r'n'b i garage.
Druga płyta tak optymistycznych opinii już nie miała, ale wiadomo, czasami pierwszy singiel z drugiej płyty potrafi jeszcze dać kopa. I to właśnie z tego drugiego krążka pochodzi "Scandalous", chyba najpopularniejszy utwór grupy.

Cóż... Chyba muszę się zastanowić nad kryteriami wejścia do tipu. Jednakże nic nie poradzę, że niespodziewanie przy odsłuchu wypadło to tak dobrze.
28.07.2014 05:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Tip wszech czasów
Lao Che - Zrzuty



Chyba nie było lepszego momentu, by zapostować ten utwór.
Zazwyczaj coś tylko odrobinę więcej niż przebojowy kawałek rockowy, przez jeden dzień w roku potrafi wzbudzić łzy.
01.08.2014 05:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Tip wszech czasów
Vanilla Ninja - Liar

Wbrew pozorom utwór (a zwłaszcza tytuł) nie do końca bez związku z powyższym.
To już trzeci utwór Waniliowych w zestawieniu i wcale nie jest powiedziane, że ostatni.

P.S. Polecam znaleźć sobie w sieci wersję unplugged. Fajnie ktoś to zrobił.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2017 01:27 AM przez prz_rulez.)
01.08.2014 10:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: Tip wszech czasów
The Pipettes - Pull Shapes



Dziewczyny szturmem weszły na moją listę z "Pull Shapes" właśnie i zaliczyły (różne dziewczyny, jako że skład się zmieniał) kilka ładnych przebojów. Właściwie jedyne co zabrakło, to numeru jeden, ale i tak sukces był spory. Na tyle, że jeden z kawałków zmieścił się tutaj Icon_smile
02.08.2014 01:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Tip wszech czasów
The Rasmus - First Day Of My Life




Ten utwór jest wybitny, nie pod względem muzyki, ale w przekazie emocji, jaki zawiera. Połączenie niezadowolenia z teraźniejszości i tęsknoty za przeszłością - czyli coś, co odczuwa tak wielu z nas... A może nie tak wielu? W każdym razie, kolejny utwór w tipie i nie bez szans na top.

"In The Shadows" wciąż ma szansę, aczkolwiek niewiarygodne zgranie w polskich stacjach radiowych na pewno nie pomaga.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2014 09:10 PM przez prz_rulez.)
04.08.2014 09:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: Tip wszech czasów
Varius Manx - Ruchome piaski




Po prostu... Każdy czasami czuje się, jakby znalazł się na ruchomych piaskach...

(Pierwszy Varius Manx w zestawie)

Varius Manx - Piosenka księżycowa




I idąc za ciosem... Chyba jedna z najpiękniejszych polskich ballad w mym mniemaniu, które znam.
P.S. Na klipie pierwsza wersja, być może ta słabiej znana, ale tutaj powinni się wypowiedzieć starsi forowicze.
05.08.2014 01:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Tip wszech czasów
Modern Talking - Cheri, Cheri Lady



"You're My Heart, You're My Soul" i (zwłaszcza) "Brother Louie" trochę zbyt powolne już jak dla mnie (rewolucja cyfrowa jednak zrobiła swoje), ale "Cheri, Cheri Lady" wciąż brzmi nieźle.
05.08.2014 12:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: Tip wszech czasów
Not - To taka gra



W sumie dość niespodziewanie utwór doszedł do drugiego miejsca mojej listy Przez wielu raczej zapomniany projekt, dla mnie... poza tym utworem w sumie też niewiele znaczący, choć odsłuchałem całą płytę. Za to ten utwór... No cóż. Kwintesencja zrezygnowania i braku nadziei na lepszy los. Czyli w sumie pasuje...
05.08.2014 02:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moje głosy na 23. Trójkowy Top Wszech Czasów prz_rulez 5 2 734 27.12.2016 10:27 PM
Ostatni post: kajman
  Moje głosy na 22. Top Wszech Czasów prz_rulez 6 1 785 28.12.2015 10:57 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Moje głosy na 21. Top Wszech Czasów prz_rulez 2 1 255 31.12.2014 02:16 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości