III Forumowy ZNAWCA
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej
BRAZYLIA 2014
12 czerwca - 13 lipca
Oficjalnie rozpoczynamy zabawę w typowanie wyników meczów MŚ w Brazylii.
Zabawa składa się z dwóch niezależnych części: typowania oraz konkursu 11 pytań.
W przypadku typowania, Wasze głosy, najlepiej w formie sugerowanych pakietów, należy zamieszczać w tym wątku. Pamiętajcie o terminach.
Natomiast odpowiedzi w konkursie 11 pytań przesyłacie poprzez prywatne wiadomości do czasu rozpoczęcia pierwszego meczu, czyli do 12 czerwca do 18:00.
Miłej zabawy
PS. Podziękujcie thestranglers'owi! Zmobilizował mnie do zorganizowania tej zabawy
Uczestnicy wg konfederacji:
UEFA (Anglia, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Portugalia, Rosja, Szwajcaria, Włochy)
CONMEBOL (Argentyna, Brazylia, Chile, Ekwador, Kolumbia, Urugwaj)
CAF (Algieria, Ghana, Kamerun, Nigeria, Wybrzeże Kości Słoniowej),
AFC (Australia, Iran, Japonia, Korea Południowa),
CONCACAF (Honduras, Kostaryka, Meksyk, Stany Zjednoczone)
Uczestnicy wg grup:
Grupa A (Brazylia, Chorwacja, Meksyk, Chorwacja)
Grupa B (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)
Grupa C (Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Kości Słoniowej, Japonia)
Grupa D (Urugwaj, Kostaryka, Anglia, Włochy)
Grupa E (Szwajcaria, Ekwador, Francja, Honduras)
Grupa F (Argentyna, Bośnia i Hercegowina, Iran, Nigeria)
Grupa G (Niemcy, Portugalia, Ghana, Stany Zjednoczone)
Grupa H (Belgia, Algieria, Rosja, Korea Południowa)
DRABINKA TURNIEJOWA:
I kolejka spotkań fazy grupowej: (podajemy typy do 12 czerwca do godziny 22:00)
01. 12.06. 22:00 A
BRA - CRO 3:1 (Neymar 2, Oscar - sam 1)
02. 13.06. 18:00 A
MEX - CAM 1:0 (Peralta 1)
03. 13.06. 21:00 B
ESP - HOL 1:5 (Xabi Alonso 1 - Van Persie 2, Robben 2, De Vrij 1)
04. 13.06. 00:00 B
CHI - AUS 3:1 (Sanchez 1, Valdivia 1, Beausejour 1 - Cahill 1)
05. 14.06. 18:00 C
COL - GRE 3:0 (Armero 1, Gutierrez 1, James Rodriguez 1)
06. 15.06. 03:00 C
IVC - JAP 2:1 (Bony 1, Gervinho 1 - Honda 1)
07. 14.06. 21:00 D
URU - COS 1:3 (Cavani 1 - Campbell 1, Duarte 1, Urena 1)
08. 14.06. 00:00 D
ENG - ITA 1:2 (Sturridge 1 - Marchisio 1, Balotelli 1)
09. 15.06. 18:00 E
SUI - ECU 2:1 (Mehmedi 1, Seferović 1 - Valencia E. 1)
10. 15.06. 21:00 E
FRA - HON 3:0 (Benzema 2, sam 1)
11. 15.06. 00:00 F
ARG - BHC 2:1 (Messi 1, sam 1 - Ibisević 1)
12. 16.06. 21:00 F
IRN - NGA 0:0
13. 16.06. 18:00 G
GER – POR 4:0 (Mueller 3, Hummels 1)
14. 16.06. 00:00 G
GHA - USA 1:2 (Ayew A. 1 - Dempsey 1, Brooks 1)
15. 17.06. 18:00 H
BEL - ALG 2:1 (Fellaini 1, Mertens 1 - Feghouli 1)
16. 17.06. 00:00 H
RUS - KOR 1:1 (Kierżakow 1 - Lee Keun-ho 1)
II kolejka spotkań fazy grupowej: (podajemy typy do 17 czerwca do godziny 21:00)
17. 17.06. 21:00 A
BRA - MEX 0:0
18. 18.06. 00:00 A
CAM - CRO 0:4 (Mandżukić 2, Olić 1, Perisić 1)
19. 18.06. 21:00 B
ESP - CHI 0:2 (Vargas 1, Aranguiz 1)
20. 18.06. 18:00 B
HOL - AUS 3:2 (Robben 1, van Persie 1, Depay 1 - Cahill 1, Jedinak 1)
21. 19.06. 18:00 C
COL - IVC 2:1 (James Rodriguez 1, Quintero 1 - Gervinho 1)
22. 19.06. 24:00 C
GRE - JAP 0:0
23. 19.06. 21:00 D
URU - ENG 2:1 (Suarez 2 - Rooney 1)
24. 20.06. 18:00 D
COS - ITA 1:0 (Ruiz 1)
25. 20.06. 21:00 E
SUI - FRA 2:5 (Dżemaili 1, Xhaka 1 - Giroud 1, Matuidi 1, Valbuena 1, Benzema 1, Sissoko 1)
26. 20.06. 00:00 E
ECU - HON 2:1 (Valencia E. 2 - Costly 1)
27. 21.06. 18:00 F
ARG - IRN 1:0 (Messi 1)
28. 21.06. 00:00 F
BHC - NGA 0:1 (Odemwingie 1)
29. 21.06. 21:00 G
GER - GHA 2:2 (Goetze 1, Klose 1 - Ayew A 1, Gyan A. 1)
30. 22.06. 00:00 G
POR - USA 2:2 (Nani 1, Varela 1 - Jones 1, Dempsey 1)
31. 22.06. 18:00 H
BEL - RUS 1:0 (Origi 1)
32. 22.06. 21:00 H
ALG - KOR 4:2 (Slimani 1, Halliche 1, Djabou 1, Brahimi 1 - Son Heung-min 1, Koo Ja-cheol 1)
III kolejka spotkań fazy grupowej: (podajemy typy do 23 czerwca do godziny 18:00)
33. 23.06. 22:00 A
CAM - BRA 1:4 (Matip 1 - Neymar 2, Fred 1, Fernandinho 1)
34. 23.06. 22:00 A
CRO - MEX 1:3 (Perisić 1 - Marquez 1, Guardado 1, Hernandez 1)
35. 23.06. 18:00 B
ESP - AUS 3:0 (Villa 1, Torres 1, Mata 1)
36. 23.06. 18:00 B
HOL - CHI 2:0 (Fer 1, Depay 1)
37. 24.06. 22:00 C
COL - JAP 4:1 (Okazaki 1 - Martinez 2, Cuadrado 1, James Rodriguez 1)
38. 24.06. 22:00 C
GRE - IVC 2:1 (Samaris 1, Samaras 1 - Bony 1)
39. 24.06. 18:00 D
URU - ITA 1:0 (Godin 1)
40. 24.06. 18:00 D
COS - ENG 0:0
41. 25.06. 22:00 E
SUI - HON 3:0 (Shaqiri 3)
42. 25.06. 22:00 E
ECU - FRA 0:0
43. 25.06. 18:00 F
ARG - NGA 3:2 (Messi 2, Rojo 1 - Musa 2)
44. 25.06. 18:00 F
BHC - IRN 3:1 (Dżeko 1, Pjanić 1, Vrsajević 1 - Ghuczanneżad 1)
45. 26.06. 22:00 G
GER - USA 1:0 (Mueller 1)
46. 26.06. 22:00 G
POR- GHA 2:1 (Cristiano Ronaldo 1, sam 1 - Gyan 1)
47. 26.06. 18:00 H
BEL - KOR 1:0 (Vertonghen 1)
48. 26.06. 18:00 H
ALG - RUS 1:1 (Slimani 1 - Kokorin 1)
1/8 finału: (podajemy typy do 28 czerwca do godziny 18:00)
49. 28.06 18:00
BRA - CHI 1:1, 1:1, k.3:2 (David Luiz 1 - Sanchez 1)
50. 28.06 22:00
COL - URU 2:0 (James Rodriguez 2)
51. 29.06 18:00
HOL - MEX 2:1 (Sneijder 1, Huntelaar 1 - dos Santos 1)
52. 29.06 22:00
COS - GRE 1:1, 1:1, k.5:4 (Ruiz 1 - Papasthathopoulos 1)
53. 30.06 18;00
FRA - NGA 2:0 (Pogba 1, sam 1)
54. 30.06 22:00
GER - ALG 2:1 (Shuerrle 1, Oezil 1 - Djabou 1)
55. 01.07 18:00
ARG - SUI 1:0 (di Maria 1)
56. 01.07 22:00
BEL - USA 0:0, 2:1 (de Bruyne 1, Lukaku 1 - Green 1)
Ćwierćfinały: (podajemy typy do 4 lipca do godziny 18:00)
57. 04.07 18:00
FRA - GER 0:1 (Hummels 1)
58. 04.07 22:00
BRA - COL 2:1 (David Luiz 1, Thiago Silva 1 - James Rodriguez 1)
59. 05.07 18:00
ARG - BEL 1:0 (Higuain 1)
60. 05.07 22:00
HOL - COS 0:0, 0:0, k.4:2
Półfinały: (podajemy typy do 8 lipca do godziny 22:00)
61. 08.07 22:00
BRA - GER 1:7 (Oscar 1 - Kroos 2, Schuerrle 2, Klose 1, Mueller 1, Khedira 1)
62. 09.07 22:00
HOL - ARG 0:0, 0:0, k.2:4
Mecz o 3 miejsce (podajemy typy do 12 lipca do godziny 22:00)
63. 12.07 22:00
BRA-HOL 0:3 (Van Persie 1, Blind 1, Wijnaldum 1)
Finał: (podajemy typy do 13 lipca do godziny 21:00)
64. 13.07 21:00
GER-ARG 0:0, 1:0 (Goetze 1)
Niemcy Mistrzem Świata
SZCZEGÓŁY:
Grupa A
Grupa B
Grupa C
Grupa D
Grupa E
Grupa F
Grupa G
Grupa H
1/8 finału
1/4 finału
1/2 finału
o 3 miejsce
finał
KRÓL STRZELCÓW: (171 bramek w 64 meczach)
6 - James
Rodriguez (COL)
5 - Thomas
Mueller (GER)
4 -
Neymar (BRA)
4 - Lionel
Messi (ARG)
4 - Robin
Van Persie (HOL)
3 - Arjen
Robben (HOL)
3 - Karim
Benzema (FRA)
3 - Enner
Valencia (ECU)
3 - Xherdan
Shaqiri (SUI)
3 - Andre
Schuerrle (GER)
2 - Tim
Cahill (AUS)
2 - Mario
Mandżukić (CRO)
2 - Luis
Suarez (URU)
2 -
Gervinho (IVC)
2 - Andre
Ayew (GHA)
2 - Clint
Dempsey (USA)
2 - Memphis
Depay (HOL)
2 - Ivan
Perisić (CRO)
2 - Jackson
Martinez (COL)
2 - Wilfried
Bony (IVC)
2 - Ahmed
Musa (NGA)
2 - Asamoah
Gyan (GHA)
2 - Islam
Slimani (ALG)
2 - Alexis
Sanchez (CHI)
2 - Bryan
Ruiz (COS)
2 - Abdelmoumene
Djabou (ALG)
2 - Mats
Hummels (GER)
2 - David
Luiz (BRA)
2 - Miroslav
Klose (GER)
2 - Toni
Kroos (GER)
2 -
Oscar (BRA)
szczegóły
ZASADY PUNKTACJI:
Typujący otrzymuje:
3 punkty, w przypadku dokładnego wytypowania rezultatu (2:1, typ – 2:1)
1 punkty, w przypadku wytypowania rozstrzygnięcia (2:1, typ – 3:2)
0 punkty, w przypadku błędnego wytypowania (2:1, typ – 1:2)
UCZESTNICY ZABAWY:
Chęć uczestnictwa w zabawie wyrazili (jak na razie, w kolejności alfabetycznej):
11| G G G 8 4 2 F
# |
# | # | # | # AKT!
# | # | # | # | # albarn92
# | # | # | # | # Artur.O
# | # | # | # | # dziobaseczek
# | # | # | # | # kajman
# | # | # | # | # kolej_grzesiek
# | # | # | # | # Kordian
# | # | # | # | # ku3a
# | # | # | # | # marsvolta
# | # | # | # | # meni
# | # |
# | # | # mike
# | # | # | # | # Miszon
# | # | # | # | # piotreklp3
# | # | # | # | # stavanger
# | # | # | # | # Szymek79
# | # | # | # | # tadzio3
# | # | # | # | # thestranglers
# | # | # | # | # Tomekk
# | # | # | # | # vingoe
# | # | # | # | # wojtek
# | # | # | # | # Yacy
19|20|21|21|20
Tak było w pierwszej edycji: Znawca Euro 2008
Tak było w drugiej edycji: Znawca Euro 2012
Typowanie pierwszej rundy spotkań fazy grupowej trwa do 12 czerwca do godziny 22:00