Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 50 Westlife
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
Top 50 Westlife
Przyszła pora na nowy top!
[Obrazek: westlife_beach.jpg]

Ruszam już dzisiaj i... skończę dzisiaj. Mój ulubiony zespół. Przez przynajmniej 7 lat mącili mi w głowie swoimi fantastycznymi utworami. Zachwycałem się każdą kolejną płytą. Mieli niesamowite teksty, takie życiowe.... A do tego covery - ich umiejętności sprawiały, że każdy z takich utworów nabierał nowego życia i był lepszy od oryginału.
Pod uwagę nie brałem utworów z "Allow Us to Be Frank".
Zapraszam!
01.04.2014 10:58 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
RE: Top 50 Westlife
To jest ten zespół na "S"? Icon_lol
01.04.2014 11:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 473
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: Top 50 Westlife
Będę śledził... chociaż dobrze znam tylko jeden ich numer Icon_wink Dokładnie 10 lat temu, Mandy rządziło na wielu listach w Polsce.
01.04.2014 12:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #4
RE: Top 50 Westlife
Tomekk napisał(a):To jest ten zespół na "S"? Icon_lol
tak, nie widać? Icon_biggrin
Za chwilę pierwsza część Icon_lol
01.04.2014 12:12 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 702
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #5
RE: Top 50 Westlife
Jakoś nigdy mnie do końca nie przekonali ale trudno dorównać oryginałowi czyli w tym wypadu Boyzone niemniej do topu będę zaglądał.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
01.04.2014 12:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #6
RE: Top 50 Westlife
[Obrazek: _594408_westlife300.jpg]

Wszystkie utwory Westlife są tak fantastyczne (lepsi niż Coldplay!), że ciężko ułożyć je we właściwej kolejności. Zaczniemy od tych bardzo dobrych, którym się nie udało:

50. Imaginary Diva (World of Our Own)

Co mamy w tej dziesiątce? Nietypowe brzmienie Westlife w "Imaginary Diva", pierwszy singiel z ostatniej składanki największych przebojów, czyli "Lighthouse", a do tego kilka przebojów, w tym "Evergreen" i "Obvious".
01.04.2014 12:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 702
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #7
RE: Top 50 Westlife
michal91d napisał(a):Wszystkie utwory Westlife są tak fantastyczne (lepsi niż Coldplay!), że ciężko ułożyć je we właściwej kolejności.

April Fools' DayIcon_exclaimIcon_lol

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
01.04.2014 12:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #8
RE: Top 50 Westlife
Szymek79 napisał(a):April Fools' DayIcon_exclaimIcon_lol
hah, no może trochę Icon_lol
nie znalazłem lepszej daty na ten "top". To takie rozliczenie się z dzieciństwa Icon_biggrin Myślałem nad topem "Smerfnych Hitów", ale to byłaby już przesada Icon_biggrin
Kolejność jest jednak całkiem prawdziwa Icon_biggrin
01.04.2014 01:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #9
RE: Top 50 Westlife
michal91d napisał(a):tak, nie widać?
nie, widocznie mamy inny alfabet Icon_lol
a Top oczywiście będę śledził, bo kilka nagran Westlife bardzo cenię.
Po rozpadzie tego zespołu chyba tylko Brian McFadden zaistniał solo, reszta przepadła...

michal91d napisał(a):50. Imaginary Diva
czemu na zdjęciu jest "Chojrak - tchórzliwy pies" Icon_lol

michal91d napisał(a):Myślałem nad topem "Smerfnych Hitów", ale to byłaby już przesada
a czemu by nie? na 1 kwietnia w sam raz. Albo na 1 czerwca Icon_smile
ja też byłem fanem Smerfnych Hitow Icon_cool

Szymek79 napisał(a):April Fools' Day
a ja już się cieszyłem, że to zdanie jest prawdziwe, zapomniałem o tym "święcie" Icon_cool

michal91d napisał(a):49. Easy
Poprawny cover, ale liczę, że wyżej znajdą się jeszcze lepsze utwory.

michal91d napisał(a):48. Lighthouse
kolejna udana ballada, ale chyba za bardzo podobna do ich największych hitów.
01.04.2014 02:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #10
RE: Top 50 Westlife
Tomekk napisał(a):Po rozpadzie tego zespołu chyba tylko Brian McFadden zaistniał solo, reszta przepadła...
no niestety... Shane nie zaszalał z płytą, Kian - same covery...
Tomekk napisał(a):czemu na zdjęciu jest "Chojrak - tchórzliwy pies" Icon_lol
nie wiem Icon_lol
Tomekk napisał(a):Poprawny cover, ale liczę, że wyżej znajdą się jeszcze lepsze utwory.
tak, wyżej będą jeszcze lepsze covery Icon_cool Icon_lol
za chwilę kolejna część
01.04.2014 02:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Top 50 Westlife
Niezły joke.
Coś w tym roku wszyscy robią żarty na Prima Aprilis...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.04.2014 03:10 PM przez prz_rulez.)
01.04.2014 03:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #12
RE: Top 50 Westlife
[Obrazek: 5.jpg]

Kolejna dziesiątka z trudnymi wyborami.

40. Hey Whatever (Turnaround)

39. No No (Westlife)

38. Soledad (Coast to Coast)

37. Beautiful Tonight (Gravity)

36. Angel (World of Our Own)

35. Home (Back Home)

34. Catch My Breath (Back Home)

33. Change Your Mind (Face to Face)

32. Shadows (Where We Are)

31. I Will Reach You (Gravity)


Ta dziesiątka rozpoczyna się od singla z płyty, za którą nie przepadam, której nie kupiłem tuż po premierze. (-"Poproszę kasetę Westlife "Turnaround"" -"Nie produkują już kaset"). Później "No No", za którym szalałem w dzieciństwie i... nawet grane było w Radiu Zet. Są też covery (a jakże!) "Angel" i "Home". Kolejna czwórka to stosunkowo nowe utwory, ze świetnym "I Will Reach You" na czele i "Shadows", napisanym we współpracy z Ryanem Tedderem.
01.04.2014 03:08 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Top 50 Westlife
"No No" całkiem pozytywne Icon_smile
01.04.2014 03:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #14
RE: Top 50 Westlife
[Obrazek: westlife+my+love+karaoke+hq.jpg]

Robi się coraz ciekawiej.

30. Fool Again (Westlife)

29. Total Eclipse of the Heart (The Love Album)

28. Unbreakable (Turnaround)

27. Talk Me Down (Where We Are)

26. The Easy Way (Back Home)

25. What Makes a Man (Coast to Coast)

24. Bop Bop Baby (World of Our Own)

23. Another World (Where We Are)

22. Queen of My Heart (World of Our Own)

21. When You're Looking Like That (Coast to Coast)


Kolejna dziesiątka to w większości materiał z pierwszych płyt. Są przeboje: "Fool Again" i "Bop Bop Baby". Są też całkiem udane nagrania z "Where We Are", z bardzo fajnie zaaranżowanym "Another World". "When You're Looking Like That" też było grane przez polskie stacje radiowe i też za tym szalałem.
01.04.2014 04:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
RE: Top 50 Westlife
michal91d napisał(a):tak, wyżej będą jeszcze lepsze covery
z coverów to tylko i wyłącznie "Mandy" było bardzo dobre. Reszta słabiutka Icon_razz

michal91d napisał(a):napisanym we współpracy z Ryanem Tedderem.
On pisze piosenki chyba większości wykonawców z Wysp Brytyjskich Icon_razz
Coś takiego jak Marek Kościkiewicz u nas Icon_lol

michal91d napisał(a):40. Hey Whatever
Ten utwór kojarzy mi się z dokonaniami Oasis. Ale jest dosyć dobry Icon_wink

michal91d napisał(a):No No", za którym szalałem w dzieciństwie i... nawet grane było w Radiu Zet.
Jakby nie było to idealny, radiowy numer.

michal91d napisał(a):36. Angel
Ten cover dla mnie jest nieudany. "Home" im dużo lepiej wyszło.
01.04.2014 04:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #16
RE: Top 50 Westlife
Jeśli są jakieś propozycje/strzały, co może być na podium to z chęcią przyjmę. Jeśli ktoś trafnie wytypuje skład podium, to pomyślę nad nagrodą. (Czas do opublikowania pierwszej dziesiątki), czyli do mniej więcej 21:30-21:45 Icon_wink
01.04.2014 08:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #17
RE: Top 50 Westlife
[Obrazek: WestlifePA201011.jpg]

20. Drive (For All Time) (World of Our Own)
Zaczyna się niestandardowo, bo Shane wyśpiewuje oh oh oh. Nukta soulu w brzmieniu Westlife? Czemu nie. Jest to wyraźne nawiązanie do soulu lat 60. Kiedy wydaje się, że chłopaki refren będą śpiewać całkiem acapella, wchodzi... podkład. To jeden z bardziej nadętnych utworów zespołu, głównie przez zawartość trąbek. Niestety wygląda na to, że chłopaki mają pecha. Deklaracja może ich zabić. Mogą jechać cały czas, żeby złapać samolot. Czy warto skoro...


19. Loneliness Knows Me By Name (Coast to Coast)
... i tak to samotność zna ich po imieniu. W tekście pojawia się egzystencjonalne pytanie "Why, why was I chosen?". Nikt nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie. Również autorzy tekstu.

18. When You Tell Me That You Love Me (Face to Face)
Utwór nagrany z Dianą Ross, czyli artystką, która nagrała jego oryginalną wersję. Dlaczego się na to zgodziła? Nikt nie wie. Pojawia się tutaj niezwykle znamienny tekst "Every time you touch me I become a hero". Czy to dlatego, że nie boi się, że on ma brudne ręce?


17. Us Against the World (Back Home)
Całe życie krytykowani... Wszyscy przeciwko nim. Utwór dedykowany fanom. Ewidentna inspiracja "Chairots of Fire" w refenie, a do tego inspiracja r'n'b w zwrotkach. Jest ckliwy refren, falset Shane'a i co zaskakujące - zmiana tonacji.


16. Uptown Girl (World of Our Own)
Czyż to nie słodkie, gdy zespół przebija swoim wykonaniem oryginał? Jeden z najbardziej znanych utworów Westlife. Ekhm. Znaczy się, coverów Westlife.


15. I Lay My Love on You (Coast to Coast)
Znacie Backstreet Boys? To taki backstreetboysopodobny utwór. Słodki początek, przynajmniej muzycznie. Ważny jest tutaj moment, gdy chłopaki śpiewają "yeeee", podkreślając, jak ważny jest to moment (gdy spotyka anioła). A do tego fantastyczny rym: "
I lay my love on you
It's all I wanna do"

14. Flying Without Wings (Westlife)
Chyba największy wyciskacz łez w karierze zespołu. Jeden z najcudowniejszych tekstów. Czyż to nie jest prawdziwe? Czy to nie jest życiowe? Klasyczna ballada Westlife. Jest spokojny początek, mocny refren i w końcu ten anielski chór (też bez skrzydeł).


13. If I Let You Go (Westlife)
Teraz bez żartów. Od tego wszystko się zaczęło. Zobaczyłem "If I Let You Go" w słowackim programie muzycznym. Polskie telewizji nie grały takiej muzyki. Szalałem przy tym utworze, gdy grało go Radio Zet (tak, grało!). "Day after day, time pass away"


12. Safe (Gravity)
Jeden z nowszych utworów w tej dziesiątce. "Safe" pochodzi z "Gravity" - ostatniego albumu zespołu. Czym zaskakuje? Niesamowitym zwrotem akcji. Po powolnej zwrotce, wchodzi mocny refren, skrzypce, szał ciał i w ogóle. W teledysku chłopaki bawią się w superbohaterów.


11. Where We Are (Where We Are)
Westlife próbowali być OneRepublic. Próbowali. Popowe nagranie z zupełnie zaskakującym rytmem. Perksuja jest nietypowa jak na produkcje zespołu.
"Dont let me go,
Dont let me go."
01.04.2014 09:12 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
RE: Top 50 Westlife
michal91d napisał(a):Jeśli są jakieś propozycje/strzały, co może być na podium to z chęcią przyjmę.
to może jeszcze zdąże strzelić Icon_wink

1. Swear It Again
2. You Raise Me Up
3. Mandy


michal91d napisał(a):16. Uptown Girl
ja wiem czy przebija? Raczej dorównuje Icon_razz

michal91d napisał(a):13. If I Let You Go
Mysłałem, ze to będzie na podium. Jeden z moich ulubionych Westlifeów Icon_razz
01.04.2014 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 702
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #19
RE: Top 50 Westlife
michal91d napisał(a):Czyż to nie słodkie, gdy zespół przebija swoim wykonaniem oryginał? Jeden z najbardziej znanych utworów Westlife. Ekhm. Znaczy się, coverów Westlife.
nie cierpię tego nagrania i wcale nie przebija oryginału.Icon_sad

michal91d napisał(a):14. Flying Without Wings (Westlife)
13. If I Let You Go (Westlife)
zdecydowanie powinny być Top10

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
01.04.2014 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #20
RE: Top 50 Westlife
[Obrazek: westlife-09-03-11.jpg]

Takiego nagromadzenia coverów do tej pory jeszcze nie było:

10. Mandy (Turnaround)
Nie wiem ile razy w życiu słyszałem oryginał tego utworu. Nie da się ukryć, że to wersja Westlife pojawia się zdcydowanie częściej na antenach stacji radiowych. Ale czy to nie jest ballada przez duże "B"? Czego tutaj nie ma? Są skrzypce, trąbki, nastrój, zmiana tonacji. A, brakuje tylko płonących świeczek.


9. The Rose (The Love Album)
Kolejna ballada. Która to już? Milion pięćsetna. Ale czy Was nie rusza takie brzęczące pianino? Niektórych rusza. Jak myślicie, czy znajdziecie tutaj zmianę tonacji w końcówce?
"Some say love it is a razor"


8. Seasons in the Sun (Westlife)
To drugi utwór, od którego wszystko się zaczęło, czy jakoś tak. Obejrzane w słowackiej telewizji. Padający deszcz, podkład niczym z ballada z keyboardu, piękny reren, klimat. Znów utwór, który kiedyś szalał w polskich stacjach radiowych. To jeden z niewielu utworów, w którym tak wyraźnie słychać Nicka. Po tylu latach wciąż nie wiem, czemu tak niewiele się udzielał.
"We had joy we had fun"


7. Something Right (Back Home)
Musicie mi wybaczyć, że nie wstawiłem teledysku (słaby) i wersji singlowej (słaba), ale jest po prostu słaba (słaba). Jest za to wersja albumowa. UWAGA! Nie jest to ballada. Tak, to jeden z moich ulubionych utworów Westlife. Kiedyś za sprawą Marcina Jędrycha (wielki fan Westlife) pojawiał się nawet w RMFie.
"Yeah yeah"


6. You Raise Me Up (Face to Face)
No dobra, udał im się ten cover. Wywołuje najprawdziwsze emocje. Kiedyś miałem ciarki. Dzisiaj trochę mniejsze. Może to przez zmianę tonacji, dobry wokal Shane'a, a może tekst.
"You raise me up to more than I can be"


5. My Love (Coast to Coast)
Teraz bez żartów. Po debiutanckim albumie Westlife "Westlife" oczekiwałem na ich drugą płytę. "My Love" nie zawiodło moich oczekiwań i jak na 10-latka przystało, zacząłem zapętlać. Ballada, zmiana tonacji (a jakże!) i już byłem zachwycony.
"And oh, my love"


4. What About Now (Where We Are)
Czy to najlepszy cover w wykonaniu Westlife? Na to wygląda. "What About Now" reprezentuje ich dojrzalsze oblicze - takie, które nawet gdy słuchałem innej muzyki sprawiało, że wracały wspomnienia. Lubię takie oblicze Westlife nawet dziś.
01.04.2014 11:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości