Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PRYWATNA LISTA PRZEBOJÓW. Notowanie 658 z 11.08.2007 r.
Listoholik
Unregistered

 
Post: #1
PRYWATNA LISTA PRZEBOJÓW. Notowanie 658 z 11.08.2007 r.
Przed_komentarz do Listy:


Znów oddaję w oczy Wasze mój gust i moje postrzeganie muzyki, bo oto najnowsze 658. notowanie mojej prywatnej, osobistej, indywidualnej, subiektywnej, innej niż inne, listy przebojów.
I tymi epitetami się szczycę, i z tymi epitetami jest mi dobrze Icon_wink2

Jak widzicie, notowanie to rozrosło się do 150 utworów – zaznaczę, że wszystkie te piosenki znam, wszystkie słyszałem, od kilku do kilkunastu albo i kilkudziesięciu razy, i nie ma tu żadnej ściemy, jest tylko głos serca, który podyktował mi taką właśnie, a nie inną, kolejność Icon_smile2

Cieszę się, że jestem na tym forum, ale nie rozumiem jednej maniery w komentarzach, a stosują ją tu niemal wszyscy. Postaram się wytłumaczyć o co mi chodzi:

Mnie podoba się moja lista w całości, dokładnie od miejsca 1. do 150., pozycja po pozycji, utwór po utworze, w takiej właśnie, a nie innej kolejności, i wcale nie oznacza to, że utwór z pozycji 100którejś jest słaby i wrzuciłem go na listę z litości czy coś takiego, wszystko jest dobre, tylko wszystko nie może być na miejscu 1. Słucham niemal każdej muzyki i wszystkie najnowsze single, które są dla mnie wartościowe, które zwrócą moją uwagę, lądują w zestawieniu. Właśnie, i mi podoba się moja lista w całości, równo: i awanse, i spadki (a żeby coś awansowało, coś musi spaść!). Zatem nie lubię, jak ktoś komentuje, że jemu się nie podoba: że to-to-i-to spada, albo że to-to-i-to awansuje. To u mnie spada i u mnie awansuje, więc mi się to najwidoczniej podoba, innym nie musi Icon_smile2 To takie komentarze po najmniejszej linii oporu, bezmyślne, nielogiczne, głupie ;-p

Każdemu z nas podoba się jego własna lista, bo sam ją stworzył, sam ją tak, a nie inaczej ułożył, więc co da to czyjeś pisanie „nie podoba mi się, że utwór X spada u Ciebie z 28 na 30, bo u mnie jest na 1” albo „szkoda, że u Ciebie w top 3 jest kawałek Y, bo u mnie w ogóle nie wejdzie, bo jest za słaby na moją listę”.

A według mnie, właśnie dobrze, że różnią się te wszystkie nasze listy, bo gdyby na wszystkich były te same utwory, i na tych samych niemal miejscach, to byłoby to nudne i mogłoby doprowadzić do wymiotów całe przedszkole, nie mówiąc już o naszym forum, do którego należy przecież 25 dorosłych facetówIcon_smile2

Zatem życzę Wam, i sobie, aby muzyka przynosiła nam radość, i żebyśmy nie oceniali czyjejś listy przez pryzmat swojej, byśmy czerpali z muzyki odkrytej wcześniej przez innych i przeszczepiali ją na swój grunt.
Nie powinniśmy chcieć zmieniać innych list przez niestosowne komentarze, a mam wrażenie, że tu właśnie tego wszyscy chcą, zmieniać czyjeś listy na wzór i podobieństwo swoje. Nie powinniśmy chcieć zmieniać czyjejś listy tylko dlatego, że są na niej inne piosenki niż u nas, piosenki, które ponoć nam się nie podobają, choć może nic nie zrobiliśmy w tym kierunku, aby to zmienić, i aby podobały nam się bardziej Icon_smile2

Nie wiem, czy wyraziłem się jasno, i czy odczytaliście to, o co mi chodziło. Jeśli tak, to miło, a jeśli nie, to trudno, inny nie będę, jak właśnie taki, jaki jestem i moja lista Icon_smile2

Pozdrawiam wszystkich!
Wasz Listoholik Icon_smile2



PRYWATNA LISTA PRZEBOJÓW. Notowanie 658 z 11.08.2007 r.

TOP 50


01. [02, 05] No Cars Go – THE ARCADE FIRE
02. [04, 06] Burn My Shadow – UNKLE
03. [01, 08] Books From Boxes – MAXÏMO PARK
04. [06, 06] Smokers Outside The Hospital Doors – EDITORS
05. [09, 04] Down Boy – YEAH YEAH YEAHS
06. [08, 05] Silently – BLONDE REDHEAD
07. [05, 06] Hunting For Witches – BLOC PARTY
08. [03, 07] Map Of The Problematique – MUSE
09. [25, 03] Grip Like A Vice – THE GO! TEAM
10. [12, 07] It's Not Over Yet – KLAXONS

11. [10, 07] The Heinrich Maneuver – INTERPOL
12. [16, 05] Mistaken For Strangers – THE NATIONAL
13. [17, 05] Spencer Perceval – ILiKETRAiNS
14. [11, 08] Icky Thump – THE WHITE STRIPES
15. [07, 08] Missed The Boat – MODEST MOUSE
16. [13, 11] I Don't Know How To Love Him – SINEAD O'CONNOR
17. [15, 06] Setting Sun – THE ALIENS
18. [43, 02] Heart It Races – ARCHITECTURE IN HELSINKI
19. [18, 04] Fluorescent Adolescent – ARCTIC MONKEYS
20. [19, 05] For Reasons Unknown – THE KILLERS

21. [44, 02] Worried About Ray – THE HOOSIERS
22. [---, 01] Rag And Bone – THE WHITE STRIPES
23. [49, 02] Robot Man – THE ALIENS
24. [22, 08] To The East – ELECTRELANE
25. [36, 03] Bouncing Off Clouds – TORI AMOS
26. [42, 02] Heathens – BRACKEN
27. [35, 03] Rocks In Pockets – JAY-JAY JOHANSON
28. [14, 09] Back To You – PLEASURE feat. BRETT ANDERSON
29. [31, 06] Charming The Flames – FIELDS
30. [29, 28] Intervention – THE ARCADE FIRE

31. [23, 17] Rainbowarriors – COCOROSIE
32. [---, 01] Monster – YOU SAY PARTY! WE SAY DIE!
33. [27, 10] Atlas – BATTLES
34. [28, 10] Song For The Fields – FIELDS
35. [37, 03] Elephant Gun – BEIRUT
36. [50, 02] Pogo – DIGITALISM
37. [46, 02] The Angry Mob – KASIER CHIEFS
38. [47, 03] Oh My God – MARK RONSON feat. LILY ALLEN
39. [41, 02] Capital G – NINE INCH NAILS
40. [40, 09] Heart-Shaped Glasses – MARILYN MANSON

41. [20, 06] Heavywight Champion Of The World – REVEREND & THE MAKERS
42. [48, 03] All My Friends – LCD SOUNDSYSTEM
43. [32, 09] Must Be The Moon – !!!
44. [21, 16] The Magic Position – PATRIC WOLF
45. [45, 02] Autumn Song – MANIC STREET PREACHERS
46. [38, 06] Fans – KINGS OF LEON
47. [33, 05] Overpowered – ROISIN MURPHY
48. [26, 04] Sweet Piece – RJD2
49. [---, 01] My Piano – HOT CHIP
50. [---, 01] Passchendaele – GOODBOOKS


POCZEKALNIA:
[51 – 100]


051. 64. I Used To Dance With My Daddy – DATAROCK
052. 53. The Girls – CALVIN HARRIS
053. 54. NYC Beat – ARMAND VAN HELDEN
054. 55. Low Mode – GOOSE
055. 56. OK – SHITDISCO
056. 65. That Summer At Home I Had Become The Invisible Boy – THE TWILIGHT SAD
057. 70. Soon We'll Be Living In The Future – STRAYLIGHT RUN
058. 66. Selfish Jean – TRAVIS
059. 62. Jealous Girls – GOSSIP
060. 57. It's The Beat – SIMIAN MOBILE DISCO

061. 58. D.A.N.C.E. – JUSTICE
062. 60. My Moon My Man – FEIST
063. 51. Foundations – KATE NASH
064. 59. Frank & Ava – SUZANNE VEGA
065. 67. Folding Stars – BIFFY CLYRO
066. 90. The World Is Outside – GHOSTS
067. ---- Hourglass – GRAVENHURST
068. ---- Innocence – BJÖRK
069. ---- You Don't Know Her Name – MAPS
070. 72. Objects Of My Affection – PETER BJORN AND JOHN

071. 81. La Viguela – GOTAN PROJECT
072. 82. Shade – PORTUGAL. THE MAN
073. ---- I Believe – SIMIAN MOBILE DISCO
074. 74. The World Was A Mess, But Her Hair Was Perfect – THE RAKES
075. 73. Face For The Radio – THE VIEW
076. 75. Count In Fives – THE HORRORS
077. 92. Polaris – ASH
078. 91. Shut Your Eyes – SNOW PATROL
079. 93. Direct Hit – ART BRUT
080. ---- The Price We Pay – CLAWFINGER

081. ---- The Grid – TO MY BOY
082. 85. Promises – BADLY DRAWN BOY
083. 86. Hey There Delilah – PLAIN WHITE T'S
084. 76. Relief – CHRIS GARNEAU
085. 77. We Can Be Strong – WILLY MASON
086. 84. Plug It In And Turn Me On – KREZIP
087. 89. Woman In The Window – SATELLITE PARTY
088. 87. Love Love Love (Love Love) – AS TALL AS LIONS
089. 94. City – LO-FI-FNK
090. ---- Casualities – PHONIQUE feat. ERLEND OYE

091. ---- Melody Day – CARIBOU
092. ---- Who's Gonna Find Me – THE CORAL
093. 98. Hey Now Now – THE CLOUD ROOM
094. 99. It's Not About You – SCOUTING FOR GIRLS
095.100.Take Her Back – THE PIGEON DETECTIVES
096. 88. Berlin – BLACK REBEL MOTORCYCLE CLUB
097. 96. Moving Pictures – THE CRIBS
098. ---- 1 2 3 4 – FEIST
099. ---- Two Lovers – THE TWANG
100. ---- Picture Of You – MR. HUDSON & THE LIBRARY


NIESZCZĘŚLIWA 50:
[101 – 150]


101. Peacebone – ANIMAL COLLECTIVE
102. Doing It Right – THE GO! TEAM
103. He Said He Loved Me – REVEREND AND THE MAKERS
104. Merrymaking At My Place – CALVIN HARRIS
105. I Want Your Soul – ARMAND VAN HELDEN
106. An End Has A Start – EDITORS
107. Mammoth – INTERPOL
108. Girls Who Play Guitars – MAXÏMO PARK
109. Trust – GRAVENHURST
110. Caravan – HUSKY RESCUE

111. Dream Catch Me – NEWTON FAULKNER
112. Hurricane – ATHLETE
113. On Board – FRIENDLY FIRES
114. Shooting Star – AIR TRAFFIC
115. In Transit – ALBERT HAMMOND, JR.
116. Nothing Changes Around Here – THE THRILLS
117. Evolution – KORN
118. Fancy Footwork – CHROMEO
119. Static – PLANET FUNK
120. Get Up – ELECTRONS

121. Wake Up Call – MAROON 5
122. Boy With A Coin – IRON & WINE
123. Show Your Hand – SUPER FURRY ANIMALS
124. Private Education – JOSH PYKE
125. While You Were Sleeping – ELVIS PERKINS
126. Baby's Romance – CHRIS GARNEAU
127. She's So Lovely – SCOUTING FOR GIRLS
128. Just A Song About Ping Pong – OPERATOR PLEASE
129. Pussyole (Oldskool) – DIZZEE RASCAL
130. A Modern Midnight Conversation – THE CHEMICAL BROTHERS

131. Had Enough – THE ENEMY
132. The Animals Were Gone – DAMIEN RICE
133. Misery Business – PARAMORE
134. Cold Hearted Business – POLYTECHNIC
135. A Pillar Of Salt – THE THERMALS
136. She Is The New Thing – THE HORRORS
137. You’re Not Alone – THE ENEMY
138. Well Thought Out Twinkles – SILVERSUN PICKUPS
139. Well, Love Does Furnish A Life – LARRIKIN LOVE
140. Smoke In The Desert, Eating The Sand, Hide In The Grass – ENVELOPES

141. Fat Children – JARVIS COCKER
142. Take It Like A Man – DRAGONETTE
143. When We Were Young – DOLORES O'RIORDAN
144. Walls Fall Down – BEDOUIN SOUNDCLASH
145. It's Getting Boring By The Sea – BLOOD RED SHOES
146. Now You Know – WE ARE THE FURY
147. Fear Of Words – WE ARE THE PHYSICS
148. This Old Town – PAUL WELLER & GRAHAM COXON
149. Tienerhoer – MALLE PIETJE AND THE BIMBOS
150. Suburban Knights – HARD-FI
11.08.2007 04:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 065
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Numer 1 fajny a dolne tabele listy są mi niestety nieznane :roll:

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
12.08.2007 07:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
Konrad napisał(a):Numer 1 fajny


nawet powiedziałbym, że na chwilę obecną numer 1 najfajniejszy Icon_smile
12.08.2007 09:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #4
 
a ty listoholiku dobrze wiesz co ja mysle na temat twojej listy Icon_smile

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
12.08.2007 09:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #5
 
Twój nr 1 u mnie debiutuje, ale jakoś swojego nr 1 - DANCE OF THE MANATEE - Fair To Midland - u Ciebie nie widzę. A szkoda Icon_frown

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.08.2007 10:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
Yacy napisał(a):swojego nr 1 - DANCE OF THE MANATEE - Fair To Midland - u Ciebie nie widzę


3 tygodnie temu był ten utwór u mnie na pozycji 100. ale po tygodniu wypadł, w sumie podobną karierę zrobił jak Tarantula ;p
12.08.2007 10:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
Listoholik napisał(a):3 tygodnie temu był ten utwór u mnie na pozycji 100. ale po tygodniu wypadł, w sumie podobną karierę zrobił jak Tarantula ;p
No cóż nie wszystko może sie podobac wszystkim... I bardzo dobrze Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.08.2007 10:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Po przeczytaniu wstępu do notowania, boję się cokolwiek napisać żeby przypadkiem nie urazić autora Icon_wink2 Więc tak tylko bardzo nieśmiało wspomnę że cieszy mnie nowość na poz. 80 Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
13.08.2007 10:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #9
 
p.u.r.h. napisał(a):bardzo nieśmiało wspomnę że cieszy mnie nowość na poz. 80


hoho. gratuluję wytrwałości w czytaniu przed_komentarza Icon_smile2
i widzę, że kolega przeczytał także całe zestawienie, skoro ujrzał na 80. Clawfinger Icon_smile2
13.08.2007 11:01 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
Re: PRYWATNA LISTA PRZEBOJÓW. Notowanie 658 z 11.08.2007 r.
Listoholik napisał(a):1. Mnie podoba się moja lista w całości, dokładnie od miejsca 1. do 150., pozycja po pozycji, utwór po utworze, w takiej właśnie, a nie innej kolejności, i wcale nie oznacza to, że utwór z pozycji 100którejś jest słaby i wrzuciłem go na listę z litości czy coś takiego, wszystko jest dobre, tylko wszystko nie może być na miejscu 1.
2. Słucham niemal każdej muzyki i wszystkie najnowsze single, które są dla mnie wartościowe, które zwrócą moją uwagę, lądują w zestawieniu. Właśnie, i mi podoba się moja lista w całości, równo: i awanse, i spadki (a żeby coś awansowało, coś musi spaść!).
3. Zatem nie lubię, jak ktoś komentuje, że jemu się nie podoba: że to-to-i-to spada, albo że to-to-i-to awansuje. To u mnie spada i u mnie awansuje, więc mi się to najwidoczniej podoba, innym nie musi Icon_smile2 To takie komentarze po najmniejszej linii oporu, bezmyślne, nielogiczne, głupie ;-p
4. Każdemu z nas podoba się jego własna lista, bo sam ją stworzył, sam ją tak, a nie inaczej ułożył, więc co da to czyjeś pisanie „nie podoba mi się, że utwór X spada u Ciebie z 28 na 30, bo u mnie jest na 1” albo „szkoda, że u Ciebie w top 3 jest kawałek Y, bo u mnie w ogóle nie wejdzie, bo jest za słaby na moją listę”.
5. A według mnie, właśnie dobrze, że różnią się te wszystkie nasze listy, bo gdyby na wszystkich były te same utwory, i na tych samych niemal miejscach, to byłoby to nudne i mogłoby doprowadzić do wymiotów całe przedszkole, nie mówiąc już o naszym forum, do którego należy przecież 25 dorosłych facetówIcon_smile2
6. Zatem życzę Wam, i sobie, aby muzyka przynosiła nam radość, i żebyśmy nie oceniali czyjejś listy przez pryzmat swojej, byśmy czerpali z muzyki odkrytej wcześniej przez innych i przeszczepiali ją na swój grunt.
7. Nie powinniśmy chcieć zmieniać innych list przez niestosowne komentarze, a mam wrażenie, że tu właśnie tego wszyscy chcą, zmieniać czyjeś listy na wzór i podobieństwo swoje. Nie powinniśmy chcieć zmieniać czyjejś listy tylko dlatego, że są na niej inne piosenki niż u nas, piosenki, które ponoć nam się nie podobają, choć może nic nie zrobiliśmy w tym kierunku, aby to zmienić, i aby podobały nam się bardziej Icon_smile2
8. Nie wiem, czy wyraziłem się jasno, i czy odczytaliście to, o co mi chodziło. Jeśli tak, to miło, a jeśli nie, to trudno, inny nie będę, jak właśnie taki, jaki jestem i moja lista Icon_smile2
1. Ale ja to wszystko rozumiem i zgadzam się, że tak właśnie powinno być. Bo gdyby piosenka z miejsca 150 Ci się nie podobała, to nie byłoby jej sensu umieszczać na liście i powinna mieć ona 149 miejsc. Icon_biggrin3 Zresztą dlatego u mnie poczekalnia ma nieregularną ilość miejsc.
2. Wprawdzie ta niemal każda muzyka trochę się różni od tego, co ja słucham z muzyki, którą jestem w stanie strawić, a co do singli, to jakoś nie mam pojęcia, jak można dotrzeć chociaż do jakiejś listy nowych singli, więc siłą rzeczy w większości muszę się opierać na innych listach.
3. I tu się właśnie różnimy. Ja lubię, jak ktoś komentuje moją listę czy też ruchy na niej i uważam to za sensowne. To jest wyrażanie mojej opinii na temat muzyki w trochę inny sposób niż robienie tego przez układanie swojej własnej. A komentarze są oznaką moich odczuć na temat tego, co na liście się dzieje. Uważam, że gdyby to forum ograniczało się do wrzucania list bez komentowania ich byłoby to mocno bezsensowne.
4. Nie ma nic dawać, bo wiadomo, że nie zmienisz swojej listy, bo kilkunastu osobom nie podoba się jakiś utwór. To byłby totalny idiotyzm i wtedy by to już nie byla w pełni Twoja lista.
5. Oczywiście, że tak być powinno, ale ja na przykład byłbym zdegustowany, gdyby mojej listy ktoś nie skomentował, żeby ktoś się nie ucieszył, że coś tam jest, lub nie podobało się coś innego, co jego zdaniem jest słabiutkie.
6. Muzyka przynosi mi radość i jeżeli oceniam czyjąś listę to tylko dlatego, że sprawia mi to przyjemność. A przy okazji staram się zapoznawać chociaż z częścią utworów z list tutejszych uczestników, gdyż często są to nazwy wykonawców zupełnie nic mi nie mówiące, a niektóre z nich okazują się bardzo interesujące.
7. Ależ nie mam zamiaru zmieniać niczyjej listy, chociaż cieszę się z tego, że piosenki, które ja lubię, lubią także inni. A że są na nich piosenki, które mi się nie podobają? To chyba normalne. Tylko akurat nie mam zamiaru słuchać ich kolejny raz, bo nie ma szans, żeby coś, co mi się nie podoba, zaczęło mi się podobać. Raczej wprost przeciwnie - będzie mnie wkurzać coraz bardziej.
8. Wyraziłeś się jasno i wcale nie chcę, żebyś był inny. Ale uważam, że ja też inny nie będę i komentować piosenki będę, bo lubię to robić i dopóki nie próbuję obrażać tworzących listy, to uważam, że mam do tego prawo i że jest to w porządku.
I jeszcze jeden komentarz. Wypadki pewnych piosenek z 30 będę komentował szczególnie, bo ich byt na mojej liście zależy od ich bytu na liście Twojej czy kogoś innego. Wynika to z moich zasad, dzięki którego moja lista jest listą, a nie przechowalnią dinozaurów.
13.08.2007 11:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Listoholik napisał(a):
p.u.r.h. napisał(a):bardzo nieśmiało wspomnę że cieszy mnie nowość na poz. 80


hoho. gratuluję wytrwałości w czytaniu przed_komentarza Icon_smile2
i widzę, że kolega przeczytał także całe zestawienie, skoro ujrzał na 80. Clawfinger Icon_smile2
Ależ oczywiście, zawsze tak robię Icon_smile2 Liczę też na to ze moje notowania są równie wnikliwie przeglądane Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
13.08.2007 12:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #12
 
kajman napisał(a):moja lista jest listą, a nie przechowalnią dinozaurów


dzięki za długi komentarz Icon_smile2
ale czy mam rozumieć, że w zaciszu domowym słuchasz najczęściej płyt muzycznych dinozaurów?
jeśli tak, to rzeczywiście głupie by było w listach przebojów datowanych na sierpień 2007 umieszczać starocie sprzed 30 lat ;|
a u mnie wtedy w czołówce musieliby być: BAUHAUS, JOY DIVISION, THE CURE, DEAD CAN DANCE, THIS MORTAL COIL, czy COCTEAU TWINS... a to przecież dobry zestaw do podsumowań wszechczasów, a nie na aktualną listę przebojów Icon_smile2

pozdrawiam!
13.08.2007 12:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
Re: PRYWATNA LISTA PRZEBOJÓW. Notowanie 658 z 11.08.2007 r.
13.08.2007 12:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
p.u.r.h. napisał(a):Po przeczytaniu wstępu do notowania, boję się cokolwiek napisać żeby przypadkiem nie urazić autora Icon_wink2
Ja uważam, że po to jest także to forum, żeby komentować. Dopóki komentarz nie stara się urazić innej osoby lub narzucić własnego zdania, dopóty jest on jak najbardziej na miejscu.
13.08.2007 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):moja lista jest listą, a nie przechowalnią dinozaurów
1. dzięki za długi komentarz Icon_smile2
2. ale czy mam rozumieć, że w zaciszu domowym słuchasz najczęściej płyt muzycznych dinozaurów?
jeśli tak, to rzeczywiście głupie by było w listach przebojów datowanych na sierpień 2007 umieszczać starocie sprzed 30 lat ;|
3. a u mnie wtedy w czołówce musieliby być: BAUHAUS, JOY DIVISION, THE CURE, DEAD CAN DANCE, THIS MORTAL COIL, czy COCTEAU TWINS... a to przecież dobry zestaw do podsumowań wszechczasów, a nie na aktualną listę przebojów Icon_smile2
4. pozdrawiam!
1. Mam nadzieję, że ten komentarz oddał mój punkt widzenia. Przy okazji powiem, że bardzo lubię Twoją listę, także dlatego, że niewielu na niej wykonawców mi nie pasujących i muzyka, którą dzięki niej poznaję, w większości jest w moim guście. Poza tym bardzo podoba mi się Twoje podejście do sposobu tworzenia listy, chociaż diametralnie różne od mojego.
A ogólnie także przez tworzenie listy częściej jednak słucham nowych rzeczy.
2. Nie o to mi chodziło, chociaż faktycznie moja zasady blokują także i takie niebezpieczeństwo. Teraz to będzie dopiero 40 moja lista, ale gdyby za 2 lata w ścisłej czołówce mojej listy było Right in two, Earth intruders i Spide's web, to chyba wyglądałoby głupio i chyba już by zasłużyło na miano jeżeli nie dinozaura to przynajmniej mamuta. A tak by się stało, gdybym tych piosenek regulaminowo nie usuwał.
3. Jakie piękne klimaty, chociaż nie wszystkie te zespoły równo mnie zachwycają. Ale 3 ostatnie, a szczególnie DEAD CAN DANCE to dla mnie rewelacyjna muzyka.
Chociaż jeszcze bardziej siedzę w nieco starszych rzeczach, a King Crimson to dla mnie mistrzostwo świata.
4. Pozdrawiam takoż!
13.08.2007 12:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #16
 
kajman napisał(a):1. - 8.
zgadzam się z tymi punktami właściwie w 99.9 % Icon_smile2

A od sieie dodam że to z Twojej listy zaczerpnąłem THE FUNERAL - Band Of Horses czyli mój utwór nie tylko tego roku, ale i pewnie całej MOJEJ LISTY. Tak myślę. Raz jeszcze dzięki.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.08.2007 01:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #17
 
a właściwie to co się stało że The Funeral wyleciało u CIebie aż z miejsca 30? Myślałem że będzie spadać kilka tygodni Icon_mrgreen Takie załamanie formy??? Szkoda...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.08.2007 01:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
ale beznadziejnie, ze Muse tak spada Icon_wink2 Icon_lol
super, ze "Rag And Bone" ladnie debiutuje.
13.08.2007 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #19
 
Każdy ma swoje zasady, każdy ma swój gust. Ot tyle i niech tak zostanie Icon_smile2

p.s. The Go Team! szaleje Icon_smile2
13.08.2007 03:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #20
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):moja lista jest listą, a nie przechowalnią dinozaurów


dzięki za długi komentarz Icon_smile2
ale czy mam rozumieć, że w zaciszu domowym słuchasz najczęściej płyt muzycznych dinozaurów?
jeśli tak, to rzeczywiście głupie by było w listach przebojów datowanych na sierpień 2007 umieszczać starocie sprzed 30 lat ;|
a u mnie wtedy w czołówce musieliby być: BAUHAUS, JOY DIVISION, THE CURE, DEAD CAN DANCE, THIS MORTAL COIL, czy COCTEAU TWINS... a to przecież dobry zestaw do podsumowań wszechczasów, a nie na aktualną listę przebojów Icon_smile2

pozdrawiam!

no u mnie lista oparta na odsluchaniach, pozwala chartowac wszystkiemu co zostalo wydane na singlu kiedykolwiek, czasem wiec w top 100 pojawi sie kilka kawalkow nawet z przed 10 lat, jak to bylo w grudniu z the rentals, kiedy odrkrylem przez reklame kawalek 'friends of p' i pierwsze miejsce Icon_smile choc przyznam sie, ze zastanawialem sie czy nie pozwolic temu singlowi pojawic sie na liscie a moze dam pozycje numer 2, a nie jeden, tak jak to 30 lat temu zrobiono z 'god save the queen' sex pistols w UK. po niedlugim zastanowieniu sie stwierdzilem, ze to byla moja piosenka tygodnia, jej najczesciej sluchalem, przy niej sie bawilem wiec nie bede dawal innej pozycji jak #1 i napilem sie duzego heinekena Icon_biggrin od kiedy mam top 100 czesto w nizszej czesci listy pojawia sie retro muzyka, ale nie czesto ma taka sile przebicia, zeby pokazac sie w top 40, choc vonda shepard ostatnio pokazala sie ze swoim 10-letnim kawalkiem na #40. chyba z 8 singli nirvany w top 100 dwa tygodnie temu. A ostatnio na liscie na #76 pojawil sie Don McLean z 'American Pie', a tu juz sie nazywa retro Icon_smile

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
13.08.2007 05:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Tęcza PRYWATNA LISTA PRZEBOJÓW. Notowanie 1114 z 07.05.2016 r. Listoholik 9 2 574 11.06.2016 06:36 PM
Ostatni post: kajman
Tęcza PRYWATNA LISTA PRZEBOJÓW. Notowanie 1113 z 30.04.2016 r. Listoholik 4 1 885 05.05.2016 05:10 PM
Ostatni post: Listoholik
Tęcza PRYWATNA LISTA PRZEBOJÓW. Notowanie 1112 z 23.04.2016 r. Listoholik 10 2 834 28.04.2016 08:21 PM
Ostatni post: Listoholik
Tęcza PRYWATNA LISTA PRZEBOJÓW. Notowanie 1111 z 16.04.2016 r. Listoholik 6 2 130 23.04.2016 12:49 PM
Ostatni post: Listoholik
Tęcza PRYWATNA LISTA PRZEBOJÓW. Notowanie 1110 z 09.04.2016 r. Listoholik 12 3 409 15.04.2016 12:55 PM
Ostatni post: thestranglers
Tęcza PRYWATNA LISTA PRZEBOJÓW. Notowanie 1109 z 02.04.2016 r. Listoholik 10 2 373 06.04.2016 06:27 PM
Ostatni post: Listoholik
Tęcza PRYWATNA LISTA PRZEBOJÓW. Notowanie 1108 z 26.03.2016 r. Listoholik 14 3 537 30.03.2016 12:00 PM
Ostatni post: thestranglers
Tęcza PRYWATNA LISTA PRZEBOJÓW. Notowanie 1107 z 19.03.2016 r. Listoholik 10 2 690 24.03.2016 08:00 PM
Ostatni post: Listoholik
Tęcza PRYWATNA LISTA PRZEBOJÓW. Notowanie 1106 z 12.03.2016 r. Listoholik 5 2 042 14.03.2016 09:10 PM
Ostatni post: Listoholik
Tęcza PRYWATNA LISTA PRZEBOJÓW. Notowanie 1105 z 05.03.2016 r. Listoholik 9 3 072 10.03.2016 01:47 PM
Ostatni post: kleschko

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości