Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
iTunes w Polsce?
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #1
iTunes w Polsce?
Gdzieś zrobiliśmy sobie taki offtop, ale nie mogłem go znaleźć, więc wrzucam do nowego tematu Icon_smile2

Onet.pl napisał(a):Komisja Europejska chce zmusić popularny, internetowy sklep muzyczny - iTunes, by był dostępny także dla nowych krajów Unii, w tym Polski. Obecnie z tego internetowego serwisu mogą korzystać jedynie obywatele Europy Zachodniej, choć i tak nie mają pełnej swobody wyboru.

Europejczycy mogą kupować w należącym do Apple iTunes tylko na terenie kraju zamieszkania. Belg może płacić belgijską kartą kredytową u siebie, ale już nie może w sklepie w wersji brytyjskiej. Polską kartą kredytową nie można płacić w ogóle, bo iTunes u nas nie działa, podobnie jak w pozostałych, nowych krajach Wspólnoty. To dyskryminacja ze względu na narodowość i trzeba to zmienić - komentuje komisarz do sprawy ochrony konsumentów Meglena Kuneva. „To jest nieuczciwe. Jeśli iTunes ma powody natury biznesowej, chcę o nich porozmawiać, by naprawić tę sytuację" - mówiła unijna komisarz. Meglena Kuneva przyznaje, że rozwiązanie sprawy może nie nastąpić szybko.

Bruksela już raz zajmowała się nierównym traktowaniem Europejczyków, ale po kilku miesiącach zakończyła sprawę. iTunes wyjaśniał bowiem, że część firm fonograficznych, z którymi podpisuje umowy uważa, że nowe kraje Unii nie dają pełnej gwarancji ochrony praw autorskich.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.06.2008 03:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
no dobra, ale żeby chociaż częśc utworów była udostępniona, to już będzie dobry początek
28.06.2008 03:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #3
 
Mnie nie satysfakcjonuje coś takiego jak część utworów. Nawet jeśli ostatecznie wejdą do Polski to zapewne prościej będzie kupić sobie płytę w sklepie niż dostać cokolwiek u nich Icon_neutral2 Poza tym cena 4 złote za utwór to przegięcie i zupełnie nie polskie realia (takie ceny są w obecnie istniejących sklepach).

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.06.2008 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Fresh Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 454
Dołączył: Feb 2008
Post: #4
 
Rozumiem, że w tym toku rozumowania to i ja uruchamiając taki interes u nas od razu muszę myśleć o ekspansji na Malcie, Łotwie i jeszcze w dwudziestu kilku innych miejscach w Europie, a nawet na połowie wyspy w Azji. Jeśli tego nie zrobię, to KE mnie predzej czy później zmusi, żebym był wszędzie dostępny, a jak nie posłucham to zrobią mi proces o dyskryminację ze względu na narodowość Icon_wink2

aaktt - nie bój nic, będą "polskie ceny" na wersje mono, albo "dopłaty unijne" do iTunesa i wtedy będzie elegancko w stereo Icon_biggrin3
05.07.2008 02:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #5
 
Buehehe, polskie ceny na wersje mono Icon_lol
Ja i tak kupuję wiele płyt, które lubię (o ile są dostępne) w oryginale, więc zależałoby mi przede wszystkim na jakichś bonusach etc, a na to nawet jeśli wejdą do PL, nie mam raczej co liczyć Icon_neutral2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.07.2008 03:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #6
RE: iTunes w Polsce?
I stało się! iTunes ruszyło właśnie w Polsce. Na razie teksty są po angielsku, a ceny w euro, ale to ma się zmienić. Ceny są też kosmiczne. Pytanie tylko czy iTunes w Polsce ma szansę powodzenia...

EDIT: wchodzę sobie na iTunes, a tam niespodzianka - Coldplay z "Paradise" na pierwszym :icon_razz:
29.09.2011 09:39 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #7
RE: iTunes w Polsce?
Już ruszyło? Icon_surprised
Miało być kiedyś w październiku Icon_surprised No proszę.

Oni wchodzą w ogóle jednocześnie do 9 nowych krajów, w których w dodatku już wcześniej mieli pewne zaplecze organizacyjne. W perspektywie długookresowej na pewno się opłaci, tylko muszą się dostosować do naszych realiów Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.09.2011 10:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: iTunes w Polsce?
iTunes wchodzi jednak do wszystkich 12 krajów UE, które do tej pory go nie miały:
Mac Rumors napisał(a):Late yesterday, we reported that Apple appeared set to launch iTunes Music Store offerings in ten new countries, all from the European Union, "at any time". Reports are now flowing in from users in those countries that the music offerings have been gradually going live over the past few hours and are now essentially fully functional.

Contrary to the earlier report from Polish media, all twelve European Countries that had been without iTunes Music Store access now appear to be offering music content to customers. The list of countries includes Bulgaria, Cyprus, Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Malta, Poland, Romania, Slovakia, and Slovenia.

Apple is also making other expansions to its iTunes Store content offerings today, with reports coming in from a number of European countries where users are seeing their first movie downloads available for rental and purchase and the first paid content coming to the iBookstore

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.09.2011 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #9
RE:
(28.06.2008 03:24 PM)aaktt napisał(a):  Mnie nie satysfakcjonuje coś takiego jak część utworów. Nawet jeśli ostatecznie wejdą do Polski to zapewne prościej będzie kupić sobie płytę w sklepie niż dostać cokolwiek u nich Icon_neutral2 Poza tym cena 4 złote za utwór to przegięcie i zupełnie nie polskie realia (takie ceny są w obecnie istniejących sklepach).
Przecież w Europie Zachodniej płyty są często tańsze niż w Polsce!
10 razy 4 PLN to jest 40 PLN - a ile kosztuje cała płyta zagranicznego wykonawcy w Polsce?
29.09.2011 04:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: iTunes w Polsce?
Bywa, że 40 złotych, bywa, że 50, bywa, że więcej. Zależy od płyty, od wytwórni, od wydania. Czasami są tańsze. Mówimy oczywiście o świeżych premierach, bo klasyczne i zeszłosezonowe płyty chodzą często sporo taniej. Wczoraj kupiłem "London Calling" Clashów za 20 złotych. Wątpię, żebym na iTunes dostał to taniej.
W każdym razie, jeśli ceny w Euro się utrzymają, to na razie iTunes nie ma tu czego szukać, bo w Empiku można kupić taniej fizyczną płytę, a Empik to, jak każdy wie, szczyt zdzierstwa!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.09.2011 04:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #11
RE: iTunes w Polsce?
Podoba mi się polskie top ;d (1m miejsce to pewnie z 30 ściągnięć xD)
29.09.2011 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #12
RE: iTunes w Polsce?
(29.09.2011 04:58 PM)aaktt napisał(a):  Bywa, że 40 złotych, bywa, że 50, bywa, że więcej. Zależy od płyty, od wytwórni, od wydania. Czasami są tańsze. Mówimy oczywiście o świeżych premierach, bo klasyczne i zeszłosezonowe płyty chodzą często sporo taniej. Wczoraj kupiłem "London Calling" Clashów za 20 złotych. Wątpię, żebym na iTunes dostał to taniej.
W każdym razie, jeśli ceny w Euro się utrzymają, to na razie iTunes nie ma tu czego szukać, bo w Empiku można kupić taniej fizyczną płytę, a Empik to, jak każdy wie, szczyt zdzierstwa!
Ja kilka razy kupiłem na iTunes i to nowości i powiem tak ... wszystkie płyty były tańsze. CD w sklepie ok.15 euro, na iTunes ok. 10 euro.
iTunes często dodaje dodatki, które np. nie wychodzą na egzemplarzach skierowanych do sklepów. Wychodzę z założenia, że iTunes jest w PL potrzebny. Może w końcu na podstawie sprzedaży zostanie stworzona Prawdziwa Lista Przebojów - singlowych.
4 PLN to nie jest dużo za piosenkę jeżeli się ją chce mieć.
29.09.2011 05:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #13
RE: iTunes w Polsce?
Zamiast 40 złotych za pliki wolę wydać 60 za płytę w pudełku. Taka mp trójka jest dla mnie bardzo mało namacalna (właściwie mp czwórka chyba w przypadku iTunes). Ale zgodzę się z tym, że 4 złote za piosenkę to cena do przełknięcia - ale ja kupiłem tak utwór może ze 3 razy w życiu, kiedy już naprawdę nigdzie nie mogłem go znaleźć.

Jeszcze nie sprawdzałem, ale mam nadzieję, że teraz polscy użytkownicy będą mogli aktualizować automatycznie okładki albumów w iTunes, wcześniej to było dostępne tylko w krajach, gdzie działał sklep.
29.09.2011 05:26 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #14
RE: iTunes w Polsce?
Ja także wolę zakupić płytę w sklepie, czasem jednak pokuszę się w iTunes; ostatnie Red Box czy Peter Gabriel.
Myślę jednak, że tak komputerowa przyszłość nas czeka. Jako rozwiązanie sprzedaży singli dla mnie spoko sprawa, oby tylko były te tytuły, które mnie interesują.
Nie raz potrzebuję jakiegoś kawałka a niekoniecznie całej płyty.
29.09.2011 06:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #15
RE: iTunes w Polsce?
Powiem tak, przejrzałem katalog pod względem utworów, które są na mojej liście i utworów nowych, debiutujących zespołów i jest naprawdę dobrze. Nie mam zamiaru kupować płyt w iTunes. Wolę wziąć do ręki pudełko i odprawić całą ceremonię Icon_biggrin Ale na pojedyncze utwory takich zespołów jak np. Spector, Flashguns, Let's Buy Happiness, które ciężko dostać w naszym kraju być może się skuszę.
29.09.2011 06:04 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości