Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #1
100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek
Sześć dni temu ukazało się 100 notowanie RT Listy. To świetna okazja, żeby przygotować pierwszy w jej historii top wszech czasów, jednak na razie nie będę go ujawniał, ponieważ przy ukazji wyszłaby na jaw z połowa podsumowania 2013, a przed nami jeszcze dwa notowania, więc będziecie musieli poczekać do 28 albo 29 grudnia Icon_smile Przy okazji jednak przygotowałem kilka innych statystyk, którymi chciałbym się teraz podzielić Icon_smile

Szalone liczby

Ogółem w stu notowaniach pojawiło się 627 piosenek, z czego tylko 4 udał się powrót (Ride Lany Del Rey, Falling In Love Strange Talk, Pascal Cavalier Northeast Party House i Sleepwalking The Chain Gang of 1974), pozostałe zaliczyły nieprzerwany staż.

Słów cięcie, gięcie

Powtarzające się tytuły piosenek:
Coming Home (Futurecop! feat. Neverstore i Visitor), Darkest Night (Donkeyboy i Moullinex z Rebeką), Falling in Love (Strange Talk i Crystal Bats), Hold Me (Cherub i Tom Odell), Into the Night (MDNGHT i The Raveonettes - co ciekawe, na liście wszech czasów po 100 notowaniach te nagrania dzieliły tylko 2 miejsca!) Like a Stranger (Kitten i Sherparines), Magic (Killy Cakes i Panama), Sweet Talk (Jessie Ware i Sterling Silver), The City (The 1975 i Madeon), Tonight (Theme Park i Saint Etienne)

nazwy geograficzne w tytułach:
Ameryka (Passion Pit), Bedford (Derby Sunshine), Bombaj (Viceroy i Chela), Damaszek (Cut Ribbons), Kalifornia (The Delta Spirit), Malibu (Wolfgang in a Truck), Monachium (The New Division), Norwegia (Sameblod), Nowa Francja (Orbital i Zola Jesus), Nowy Jork (Party Supplies), Palo Alto (Big Cosmos), Paryż (The Electric Moniker), Rzym (Tomasz Makowiecki), Warszawa (Brodka)

imiona i nazwiska w tytułach:
Aaliyah (Katy B, Jessie Ware i Geeneus), Beth (Bon Iver), Candy (Robbie Williams), Carolyn (Swiss Lips), Celestine (Spector), Cherry (Chromatics), Daniel (Astrocowboys), Elizabeth (The Lottery Winners), Harry Houdini (Foster the People), Heather (Wild Nothing), Henrietta (Yeasayer), Izyda (Hot Natured i Egyptian Lover), Jamie (WZRD i Desire), Jennie (Cape Lion), Julian (Say Lou Lou), Lafaye (School of Seven Bells), Marianne (California Wives), Neptun (Lemonade), Pascal Cavalier (Northeast Party House), Ronald Reagan (Yeasayer), Sheila (Memory Tapes), Wendy (Grises), Doktor Żywago (Neon Neon)

zwierzątka w tytułach:
feniks (Fall Out Boy), jaguar (Neon Neon), jeleń (Fixers), konie (The Darcys, Scissor Sisters), lampart (Pet Shop Boys), lew (The Royalties SHTML), lis (Captain Capa i wiadomo co z NorwegiiIcon_smile, pies (Dick4Dick), ptaki (Fismoll), rafa koralowa (Markus Krunegaard), tukan (Kids of 88 i Alisa Xayalith)

roślinki w tytułach:
jabłko (V V Brown), jabłoń (Nina Nesbitt), kwiat bawełny (Future Islands), mak (Garbage)

(zjawiska atmosferyczne, minerały, kolory, części ciała itp. też były Icon_wink

najdłuższy tytuł:
Hold on When You Get Love and Let Go When You Give It - Stars

najkrótszy tytuł:
Jedenaście trzyznakowych, z czego trzy doszły do pierwszego miejsca: 999 Kent, DNA Empire of the Sun i 6AM Fitz & the Tantrums

Prawie robi różnicę, czyli najzabawniejsze rywalizacje:
1. 6AM Fitz & the Tantrums z 5AM Katy B
2. Coming Home Visitora z Oxygen Visitors
3. Without You Dillona Francisa i Totally Enormous Extinct Dinosaurs z With You Biernaskiego i Lovers in Uniform

Walka płci

W 100 notowaniach znalazły się utwory 362 producentów, solistów i zespołów z wokalistą oraz 146 solistek i zespołów z wokalistką (zespoły z wokalistami obydwu płci, jak The Raveonettes liczyłem w obydwu kategoriach, chyba, że w danym utworze udzielał się tylko jeden z nich). W 431 kawałkach słychać męski wokal, w 202 - damski (w niektórych i taki, i taki). Pierwszy instrumental jeszcze przede mną Icon_smile

W następnych odsłonach pojawią się ciekawostki dotyczące numerów 1 oraz wykaz wykonawców z największą liczbą utworów na liście oraz krajów z największą liczbą wykonawców i piosenek.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2013 01:34 AM przez Kordian.)
21.12.2013 01:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: 100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek
Znakomite zestawienie Icon_smile
Kordian napisał(a):1. 6AM Fitz & the Tantrums z 5AM Katy B
i pomyśleć, że są jeszcze 3AM (Our Lady Peace)
Kordian napisał(a):zwierzątka w tytułach:
nie było szynszyli i dziobaków! Hańba Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.12.2013 10:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #3
RE: 100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek
(21.12.2013 10:19 AM)dziobaseczek napisał(a):  i pomyśleć, że są jeszcze 3AM (Our Lady Peace)

No i "2 AM" Matchbox Twenty.
Co to OLP wczoraj słuchałem utworu "Superman's Dead", ale to fazowe. :o

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.12.2013 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #4
RE: 100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek
Pierwszy raz widzę takie ciekawe podejście do tematu. Nieźle się napracowałeś. Jeszcze kilka analiz dałoby się zrobić np. pochodzenie wykonawców. Ciekawe jakby wypadła tu Australia i Skandynawia na tle UK i USA.
21.12.2013 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #5
RE: 100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek
Kordian napisał(a):jedwab (Kamp!)
Prawie robi różnicę, bo silk i sulk to nie to samo Icon_wink
21.12.2013 08:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: 100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek
W przypadku Kamp! zresztą najlepiej pasuje określenie "suck".

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.12.2013 08:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #7
RE: 100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek
saferłel napisał(a):W przypadku Kamp! zresztą najlepiej pasuje określenie "suck".
co to znaczy?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.12.2013 08:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #8
RE: 100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek
Wiedziałem, że Adik coś znajdzie Icon_wink Ja wiedziałem, że sulk to foch, ale wczoraj już naprawdę było późno...

(21.12.2013 10:19 AM)dziobaseczek napisał(a):  nie było szynszyli i dziobaków! Hańba Icon_smile
Szynszyle trafiają się tylko w tekstach hip-hopowych, a o piosenkę o dziobakach chyba musimy poprosić Mogilscy Brothers, bo nie widzę innego wyjścia Icon_sad

Pamiętajcie o 3AM Eternal The KLF Icon_smile

(21.12.2013 08:08 PM)Rincewind napisał(a):  Pierwszy raz widzę takie ciekawe podejście do tematu. Nieźle się napracowałeś.
Miło mi to przeczytać, ale to nie zajęło aż tak dużo czasu. To, co już wrzuciłem, powstało wczoraj podczas zabawy z Dziobakiem, a to co dopiero wrzucę, chyba dwa tygodnie temu.

(21.12.2013 08:08 PM)Rincewind napisał(a):  Jeszcze kilka analiz dałoby się zrobić np. pochodzenie wykonawców. Ciekawe jakby wypadła tu Australia i Skandynawia na tle UK i USA.
Dowiecie się jeszcze dziś albo jutro Icon_smile Większych zaskoczeń nie będzie, ale przygotowanie takiej rozpiski to świetna zabawa i na pewno będę do niej wracał przy różnych okazjach.

jedziemy dalej:

numero uno

W pierwszych stu notowaniach na pierwsze miejsce RT Listy trafiło 86 piosenek.

Najczęściej, 3 razy, na 1 miejscu znalazła się piosenka Pet Shop Boys Love is a Bourgeois Constract. Miało to miejsce w notowaniach 74-76, w tym prowadzenie ex aequo z Mezzanine Shields w 75 notowaniu, co też było wyjątkową sytuacją. Skorzystałem z tego, że Pavel z Club Chart był na urlopie Icon_smile

Piosenki, które dwukrotnie znalazły się na 1 miejscu, to (w porządku chronologicznym):
2012
- Strangers "Shine On You" (notowanie 4-5)
- Kent "999" (notowanie 6-7)
- Jessie Ware "Wildest Moments" (notowanie 14-15)
- Markus Krunegaard "Korallreven & Vintergatan" (notowanie 30-31)
2013
- Arcade High feat. Maddie Ardillo "Crush" (Lueur Verte Remix) (notowanie 44-45)
- Passion Pit "Carried Away" (notowanie 46-47)
- Capital Cities "Safe and Sound" (notowanie 52 i 54)
- Haim "Falling" (notowanie 53 i 55)
- Pet Shop Boys "Vocal" (notowanie 68-69)
- Karl X Johan "Flames" (notowanie 81-82)
- Bright Light Bright Light "An Open Heart" (notowanie 89-90)

Piosenki, które debiutowały na 1 miejscu to:
- z oczywistych przyczyn: Van She "Idea of Happiness" (notowanie 1)
- Donkeyboy "Darkest Night" (notowanie 2)
- Hurts "Somebody To Die For" (notowanie 64)
- Pet Shop Boys "Vocal" (notowanie 68)
- WZRD "Teleport 2 Me, Jamie" (notowanie 72)
- Pet Shop Boys "Love is a Bourgeois Constract" (notowanie 74)

29 wykonawców głównych i pięciu obecnych tylko na featuringu umieściło na liście tylko jeden utwór, który trafił na jej pierwsze miejsce.

Zupełnie rewelacyjnym bilansem mogą pochwalić się Arcade High, Lemonade, Savoir Adore i The Presets, którzy umieścili na liście po 2 piosenki i obydwie doszły na szczyt! Dobrą średnią wypracowały również Empire of the Sun i Strange Talk (3 utwory, w tym 2 numery 1)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.12.2013 11:37 PM przez Kordian.)
21.12.2013 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #9
RE: 100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek
(21.12.2013 08:30 PM)saferłel napisał(a):  W przypadku Kamp! zresztą najlepiej pasuje określenie "suck".

lol

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.12.2013 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #10
RE: 100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek
Bohaterowie i statyści

Co pewnie nikogo nie zdziwi, najwięcej piosenek na liście w pierwszych 100 notowaniach umieścili Pet Shop Boys - 9, a spośród solistów - Jessie Ware - 8. Przy tym PSB we wszystkich przypadkach byli artystą głównym, a J. Ware - w 6.

Utwory Pet Shop Boys:
- Winner (debiut w 20 not., 13 razy, max 17)
- Leaving (debiut w 25 not., 14 razy, max 1)
- A Certain "Je ne sais quoi" (debiut w 34 not., 10 razy, max 8)
- Memory of the Future (debiut w 37 not., 7 razy, max 16)
- Requiem In Denim And Leopardskin (debiut w 47 not., 8 razy, max 9)
- Axis (debiut w 63 not., 4 razy, max 26)
- Vocal (debiut w 67, 10 razy, max 1)
- Love Is a Bourgeois Construct (debiut w 74, 10 razy, max 1)
- Thursday (feat. Example, debiut w 83, 10 razy, max 3)

Utwory Jessie Ware:
- Running (debiut w 4 not., 4 razy, max 15)
- 110% (debiut w 8 not., 7 razy, max 15)
- Wildest Moments (debiut w 13 not., 9 razy, max 1)
- Night Light (debiut w 25 not., 12 razy, max 8)
- Sweet Talk (debiut w 44 not., 5 razy, max 17)
- Aaliyah (featuring u Katy B, debiut w 47 not., 7 razy, max 16)
- Imagine It Was Us (debiut w 54 not., 11 razy, max 1)
- Adorn (featuring u Miguela, debiut w 72 not., 8 razy, max 2)

Czołówka klasyfikacji najczęściej notowanych wykonawców wygląda następująco:

9 - Pet Shop Boys
8 - Jessie Ware
6 - Swiss Lips
5 - Chvrches, Haim
4 - Lana Del Rey, Neon Neon, Passion Pit
3 - Beach House, Chromatics, Empire of the Sun, Foals, Futurecop!, Garbage, Kamp! (plus remiks Brodki), Porcelain Raft, Say Lou Lou, Small Black, Solange, St. Lucia, Strangers, Strange Talk, The 1975, The Killers, The Knocks, The New Division, Twin Shadow, Two Door Cinema Club, Wild Nothing
2 - 90 wykonawców
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2013 01:34 AM przez Kordian.)
22.12.2013 12:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #11
RE: 100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek
Wieża Babel:

Jak na razie lista jest zdecydowanie zdominowana przez Brytyjczyków i Amerykanów, trzecie miejsce Australii na pewno nie dziwi Icon_smile, za to nieco zaskoczyły mnie kolejne lokaty, a przede wszystkim fakt, że Polska nie stoi u mnie aż tak źe (szczególnie wokalistyka żeńska) - nasz kraj nieznacznie przegrywa liczbą piosenek ze Szwecją, ale dzięki większej liczbie duetów wygrywa liczbą wykonawców. Myślałem też, że było u mnie więcej muzyki z Danii. Cieszy mnie, że pojawili się już u mnie wykonawcy z wszystkich kontynentów, z wielojęzycznością jest o wiele gorzej (naliczyłem 8 utworów po polsku, 6 po szwedzku, 2 po hiszpańsku, 2 po niemiecku i 1 po francusku)

Liczba wykonawców z poszczególnych krajów:
159 - Wielka Brytania
138 - USA
40 - Australia
32 - Polska
30 - Szwecja
25 - Kanada
13 - Francja
10 - Nowa Zelandia
9 - Norwegia
8 - Niemcy
6 - Dania
4 - Finlandia, Grecja
3 - Belgia, Islandia, Rosja
2 - Litwa, Portugalia, RPA
1 - Austria, Brazylia, Hiszpania, Holandia, Indonezja, Irlandia, Japonia, Korea Płd., Kostaryka, Szwajcaria, Ukraina, Włochy

Liczba piosenek z udziałem wykonawców z poszczególnych krajów:
226 - Wielka Brytania
189 - USA
47 - Australia
36 - Szwecja
35 - Polska
27 - Kanada
14 - Francja
9 - Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia
7 - Dania
5 - Grecja, Rosja
4 - Finlandia
3 - Belgia, Islandia
2 - Litwa, Portugalia, RPA
1 - Austria, Brazylia, Hiszpania, Holandia, Indonezja, Irlandia, Japonia, Korea Płd., Kostaryka, Szwajcaria, Ukraina, Włochy

plus dwie kolaboracje amerykańsko-brytyjskie: Hot Natured i Neon Neon z łącznie 6 utworami

Ale to jeszcze nie koniec! Icon_wink
Żeby rozbić dwa monolity z czołówki, policzyłem również ile utworów "dostarczyły" mi na liste poszczególne amerykańskie stany i brytyjskie hrabstwa. Uwzględniałem miejsce urodzenia solistów i powstania zespołów.

W USA łeb w łeb szły Kalifornia i Nowy Jork. Pod względem liczby wykonawców wygrało Cali 43:39, liczby utworów z ich udziałem - był remis 60:60 (w tym 26 wykonawców i 41 utworów z samego Brooklynu!) Na 3 miejscu pierwszej kategorii o dziwo uplasowało się Tennessee (9 wykonawców, z których żaden nie wykonuje country Icon_smile, 9 utworów), a w drugiej - Teksas (7 wykonawców, też żadnych kowbojów, 10 utworów), dopiero dalej Pensylwania i Illinois. Ogółem swoich reprezentantów na RT Liście miało 28 stanów.

W Wielkiej Brytanii nawet mimo skrupulatnego odrzucania solowych "słoików" bezkonkurencyjnie wygrała aglomeracja Londynu ze 110 utworami i 75 wykonawców. Daleko w tyle pozostał Manchester (tylko 9 wykonawców, ale "aż" 20 utworów). W 9 utworów można było usłyszeć kwartet wykonawców z Glasgow, w 8 - szóstkę z East Sussex, głównie z Brighton oraz piątkę z Oxfordu i okolic.

Całkowity wynik Szkocji to 16 utworów i 11 wykonawców, a Walii - 11 utworów i 8 wykonawców.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.04.2014 01:47 AM przez Kordian.)
22.12.2013 01:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Top 250 na 250 notowań listy Kordian 0 508 29.12.2016 11:36 PM
Ostatni post: Kordian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości