Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 21 Listy (21.06.2008)
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #1
Notowanie 21 Listy (21.06.2008)
Trudno znoszę końce. I zmiany. I na tym zakończę komentarz, bo reszta zawierałaby w sobie za dużo tego, czego nie powinna, a za mało tego, co powinna.
Blues musi jednak poczekać jeszcze tydzień. Dziękuję Jopkologowi za Mari, to piosenka ostatnich dwóch dni bezapelacyjnie. Mark zgodnie z przewidywaniami, ale nie jestem w stanie przewidzieć co się stanie dalej. Trzecia nowość nieco opóźniona, bo i poznanie jej opóźnione.
Aha, i jeszcze tak pomyślałam, że zupełnie nie będę się przejmować tym, że moja Lista bardzo odtwórcza jest [może coraz bardziej], a mało twórcza. Dziękuję wszystkim, którzy wynajdują takie ładne piosenki. Bardzo.
A... no i TeksTop w tym tygodniu przeżył trzęsienie. Zmienił się w taki sposób, że potwierdził, że nie lubię zmian.

[i jeszcze raz dzięki za wsparcie kciukowe... Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim ]

Notowanie 21:
01 01 01 09 The End - Jason Reeves
02 03 05 05 Window Blues - Band Of Horses
03 02 02 12 Jeszcze, jeszcze - happysad
04 06 12 03 Photographs & Memories - Jason Reeves
05 NN -- 01 Going Home (Theme Of The Local Hero) - Mark Knopfler
06 04 04 07 Rise Above This - Seether
07 08 10 07 Ballada dla śpiącej królewny - Anita Lipnicka
08 05 06 10 Walking After You - Foo Fighters
09 07 09 21 Ostatnie wspólne zdjęcie - Tomek Makowiecki
10 10 08 08 Violet Hill - Coldplay

11 14 16 16 Entwined - Jason Reeves
12 NN -- 01 Elle - Mari Boine
13 09 03 10 Akt miłosny albo życie - Stare Dobre Małżeństwo
14 20 20 15 Idź swoją drogą - Raz, Dwa, Trzy
15 12 11 21 Our Shangri-La - Mark Knopfler
16 16 17 05 Zabiorę cię - Tomasz Karolak
17 13 15 11 Nobody's Got The Gun - Mark Knopfler
18 11 07 13 Hydropiekłowstąpienie - Lao Che
19 29 NN 02 The Only One - The Cure
20 21 26 03 Pretty Eyes - Jason Reeves

21 18 19 05 Clowns - Goldfrapp
22 25 25 03 Long Walk Home - Bruce Springsteen
23 22 23 21 Map Of The Problematique - Muse
24 17 13 21 True Love Will Never Fade - Mark Knopfler
25 19 18 06 Nagle zapomnieć wszystko - Cool Kids Of Death
26 15 14 05 Czarne kowboje - Lao Che
27 24 NN 02 The Sinner In Me - Depeche Mode
28 NN -- 01 Dear God - Avenged Sevenfold
29 23 28 04 Take A Piece Of My Soul - Garou
30 26 NN 02 Niekochanie - PIN

wypadły:
27 21 26 03 Everybody's Broken - Bon Jovi
28 27 30 17 Yahweh - U2
30 24 17 05 (You Want To) Make A Memory - Bon Jovi

legenda:
miejsce w tym tygodniu, miejsce tydzień temu, miejsce dwa tygodnie temu, ilość tygodni w zestawieniu

TeksTop 17:
1. Idź swoją drogą - Raz, Dwa, Trzy
2. Potrzebuję - Mieczysław Szcześniak
3. The End - Jason Reeves
4. Bliskość oddala - Mieczysław Szcześniak
5. Your Sweet Voice - The Reindeer Section
6. Spoza nas - Mieczysław Szcześniak
7. Thank You For Listening - Hurt
8. Nadzieja moja - Mieczysław Szcześniak
9. A Night In Summer Long Ago - Mark Knopfler
10. Maj się - Mieczysław Szcześniak

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
22.06.2008 02:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
neon.ka napisał(a):Blues musi jednak poczekać jeszcze tydzień.
to i tak jest świetna wiadomość... Wytrzymamy te parę dni Icon_mrgreen
neon.ka napisał(a):05 NN -- 01 Going Home (Theme Of The Local Hero) - Mark Knopfler
co za debiut!!!
Lista twórcza, odtwórcza... Ma być i przekonany jestem , że jest Twoja w 100% !!! Ja sobie nie wyobrażam żeby Moja Lista nie była MOJA Icon_wink2 Jeśli coś sie tam pojawia dzięki Komuś, to znaczy tylko tyle, że powinienem temu komuś podziękować.... i juz... Jak "oddaję listę do druku" to sobie myślę, że gdyby np. jutro forum zniknęło to czy za tydzień Moja Lista pojawi się i czy pojawi sie z tym samym zestawem +- 3-4 utwory? I zawsze sobie odpowiadam - TAK!!!
Więc/ tak wiem źle zacząłem/ jeśli masz ochotę na jeszcze kilku Marków lub inne starocie to nie krępuj sie Icon_wink2 To jest tylko i wyłącznie Twoja lista!!! U mnie pojawili sie ostatnio 15-letni DM, dzięki Lilian i bardzo się cieszę Icon_wink2
Dodam, że mimo, nie wszystko to jest "moja muzyka" to nie wyobrażam sobie, abym nie mógł tu zajrzec co najmniej raz w tygodniu... Nawet o tak nieprzyzwoitej porze Icon_wink2
neon.ka napisał(a):18 11 07 13 Hydropiekłowstąpienie - Lao Che
Icon_wink2 u mnie się dopiero pojawili z tym utworem...
neon.ka napisał(a):22 25 25 03 Long Walk Home - Bruce Springsteen
no niestety u mnie wciąż poza 30-stką... Ale mam nadzieję, że przyjdą lepsze dni...
neon.ka napisał(a):26 15 14 05 Czarne kowboje - Lao Che
Icon_frown Icon_frown Icon_frown i tylko tyle...
neon.ka napisał(a):28 NN -- 01 Dear God - Avenged Sevenfold
może i u mnie sie w końcu pojawi ten utwor w top30...
neon.ka napisał(a):[i jeszcze raz dzięki za wsparcie kciukowe... ]
Cieszę się przeogromnie, że pomogło /choć jestem pewien, ze i bez tego byś sobie poradziła/ zawsze jeśli będziesz miała taka potrzebę daj znać Icon_wink2 a może ja też będę potrzebował takiej pomocy ... Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
22.06.2008 02:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #3
 
Rzeczy oczywistych nie komentuję... Icon_frown
neon.ka napisał(a):12 NN -- 01 Elle - Mari Boine
Zaczarował Cię ten utwór. Icon_smile2 Za 10 minut płyta będzie moja. Icon_mrgreen Ale dzisiaj nie ma szans. Icon_wink2
neon.ka napisał(a):wypadły:
Tak czułem, że Bon Jovi sobie nie poszaleje.
neon.ka napisał(a):TeksTop 17:
Przyznam, że wyjątkowo dużo utworów nie znam, ale tytuły robią swoje... Szcześniak muzycznie mnie nie zachwycał, ale z tego co pamiętam teksty misie podobały. Jak te utwory radziłyby sobie na tej liście wyżej?
neon.ka napisał(a):Aha, i jeszcze tak pomyślałam, że zupełnie nie będę się przejmować tym, że moja Lista bardzo odtwórcza jest [może coraz bardziej], a mało twórcza. Dziękuję wszystkim, którzy wynajdują takie ładne piosenki. Bardzo.
A przejmowałaś się?! [Kurde Yacy już odpowiedział. Trzeba było nie czytać, a metodą kajmanową najpierw napisać. Icon_wink2
No i o kciukach też. Icon_smile2 ]
22.06.2008 04:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Nie odrobiłem lekcji i nie posluchałem piosenek od twojego lidera Icon_cry2 <shame>
Obiecuję, że za tydzień już coś o nich napisze ;D Z nowości znam tylko ostatnią. Przyzwoita. Knopfler widzę to twój ulubieniec Icon_smile Kiedyś na pewno wezmę się za jego solową dyskę.
Czarnym koniem listy jest Makowiecki. Od początku jej istnienia, ma szansę na bycie w top 3 wszelkiego rodzaju podsumowań. Tak nikt nie chwali cię za to, że on jest na charcie, a zrobisz psikusa wszystkim fanom Knofplera, Muse, A7 itp Icon_biggrin
Pozbyłaś się w tym tyg. kiepskiego Bon Jovi, ostatnio byłem na ich stronie w wikipedi i sie zastanawiam czy ich nie posłuchać sobie, oczywiście tych wcześniejszych, bardziej wartościowych płyt.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.06.2008 02:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #5
 
neon.ka napisał(a):19 29 NN 02 The Only One - The Cure
Fajnie, że i u Ciebie jest na topie!
23.06.2008 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #6
 
Yacy o 'Going Home' napisał(a):co za debiut!!!
wstrzelił się w bardzo dobry moment. brzmi teraz niesamowicie i wpasowuje się jak ulał w słowa z podtytułu: każdy koniec jest nowym początkiem - zaczyna się tak nostalgicznie, a potem ma fragment brzmiący bardzo optymistycznie. tak czy inaczej wyżej już raczej nie zajdzie, a zobaczymy na ile zdoła się utrzymać wysoko [bo podoba mi się tak, czy inaczej - no ale w moim podsumowaniu Marka ten utwór był dopiero na 19 miejscu, więc wiele innych mogłoby wskoczyć tu przed nim Icon_smile2 ].
Yacy napisał(a):Więc/ tak wiem źle zacząłem/ jeśli masz ochotę na jeszcze kilku Marków lub inne starocie to nie krępuj sie
nie do końca mi chodzi o starocie, tylko o powielanie Waszych list. nie wiem, czy to dobrze wygląda... no ale naprawdę śliczne piosenki udaje Wam się pokazać światu no i jest tak jak jest Icon_smile2 .
Yacy napisał(a):Dodam, że mimo, nie wszystko to jest "moja muzyka" to nie wyobrażam sobie, abym nie mógł tu zajrzec co najmniej raz w tygodniu... Nawet o tak nieprzyzwoitej porze
zapraszam bardzo, zwłaszcza, że mamy okazję się tu o takich porach spotkać Icon_mrgreen .
Yacy napisał(a):Cieszę się przeogromnie, że pomogło /choć jestem pewien, ze i bez tego byś sobie poradziła/ zawsze jeśli będziesz miała taka potrzebę daj znać a może ja też będę potrzebował takiej pomocy ...
za Ciebie to trzeba trzymać kciuki, żebyś miał/dostał wolne wtedy, kiedy chcielibyśmy Cię widzieć w miejscach, w których będzie nas więcej. w tej chwili mam bardzo na myśli przynajmniej jeden termin. a w tym roku już były dwa, które nie wypaliły. więc ja za to trzymam! Icon_smile2
abd3mz napisał(a):Tak czułem, że Bon Jovi sobie nie poszaleje.
saferłel napisał(a):Pozbyłaś się w tym tyg. kiepskiego Bon Jovi,
nie nazwałabym go kiepskim... jest po prostu lekki. a bardzo lekkie piosenki rzeczywiście bardzo sobie tu nie poszaleją, bo sprawiają po prostu trochę przyjemności w ten gorący czas [aczkolwiek przez ten krótki czas przebywania tu jest to intensywne oddziaływanie Icon_smile2 ], taką mają rolę i więcej od nich nie oczekuję.
abd3mz napisał(a):Przyznam, że wyjątkowo dużo utworów nie znam, ale tytuły robią swoje... Szcześniak muzycznie mnie nie zachwycał, ale z tego co pamiętam teksty misie podobały. Jak te utwory radziłyby sobie na tej liście wyżej?
a mi się te wcześniejsze płyty [druga i trzecia] bardzo podobały. gdybym ich wcześniej nie znała, to teraz na Listę mogłoby wskoczyć od razu co najmniej połowa ze 'Spoza nas' i 1/3 z 'Czarno na białym'. więc może dobrze, że znałam je już Icon_razz . a nowy Szcześniak jest już be [nawiązując do mojego ulubionego dziecięcego języka Icon_smile2 ].
EDIT: zapoznałeś się z dalszą niż tytuł zawartością? Icon_wink2 [pytam z ciekawości. jeśli tak, to ciekawa jestem czy zgadzasz się z ich pojawieniem się w TeksTopie?]
saferłel napisał(a):Nie odrobiłem lekcji i nie posluchałem piosenek od twojego lidera Icon_cry2 <shame>
Obiecuję, że za tydzień już coś o nich napisze ;D
no ciekawa jestem. jak czytam Twoje oceny różnych płyt, to wydaje mi się, że nie do końca da się Ciebie przewidzieć, więc i tym razem zupełnie nie wiem, co akurat Twoje uszy mogą w nich usłyszeć Icon_smile2 .
saferłel napisał(a):Knopfler widzę to twój ulubieniec Icon_smile Kiedyś na pewno wezmę się za jego solową dyskę.
Prawda to, choć od nie tak dawna Icon_smile2 . niektórzy mówią, że jego solowa twórczość nie ma porównania do Dire Straits. ale ja się z tym nie zgadzam, więc zachęcam jak najbardziej [jakim kluczem idziesz w poznawaniu dyskografii? gatunkami, dekadami, narodowościami? powinnam pewnie wiedzieć, ale nie wiem Icon_smile2 ].
saferłel napisał(a):Czarnym koniem listy jest Makowiecki. Od początku jej istnienia, ma szansę na bycie w top 3 wszelkiego rodzaju podsumowań. Tak nikt nie chwali cię za to, że on jest na charcie, a zrobisz psikusa wszystkim fanom Knofplera, Muse, A7 itp Icon_biggrin
ja wiem wszystko na bieżąco, ale nic nie powiem. najgorsze [ Icon_razz ] jest to, że w tych podsumowaniach też mnie nikt za to nie pochwali Icon_wink2 .
koszMAREK napisał(a):Fajnie, że i u Ciebie jest na topie!
i jak sądzę to jeszcze nie koniec!

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
24.06.2008 06:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
piekny debiut Marka!
"Elle" dopiero za chwile bede sluchac po raz pierwszy. juz sciagniete, ale czeka w kolejce.
pierwsza dziesiatka bardzo fajna.
fajnie, ze jest "The Sinner In Me".
bardzo sie ciesze z debiutu "Dear God". u mnie ciagle gdzies sie plącze poza lista i kto wie czy po wielu tygodniach do niej nie wroci.
"Czarne" nieladnie...
TeksTop... Icon_frown

ale z listy jak zwykle bije neon.kowość Icon_smile2.
24.06.2008 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
neon.ka napisał(a):a mi się te wcześniejsze płyty [druga i trzecia] bardzo podobały.
Ja bardzo mało znam i nawet nie wiem co było na wcześniejszych płytach. Właściwie to kojarzę jak leciały 3 utwory. Jeden to Spoza nas, drugi to duet z Mezem, a trzeciego nie znam tytułu. Icon_wink2 [Domyślam się, że to utwory mało reprezentatywne dla niego.]
neon.ka napisał(a):gdybym ich wcześniej nie znała, to teraz na Listę mogłoby wskoczyć od razu co najmniej połowa ze 'Spoza nas' i 1/3 z 'Czarno na białym'. więc może dobrze, że znałam je już Icon_razz
Bardzo dobrze, bo jeden z forowiczów mógłby napisać, że przesadzasz.
neon.ka napisał(a):EDIT: zapoznałeś się z dalszą niż tytuł zawartością? Icon_wink2
Długo się zbierałem... Icon_wink2 Znalazłem tylko 3 najwyższe. [Teraz zauważyłem, że Miecz. zajmuje parzyste miejsca. To celowo? Icon_wink2 ] Chyba zamieniłbym miejscami pierwsze dwa, ale tylko "chyba" bo ja paradoksalnie łączę muzykę z tekstem. [Jeśli wydaje misie pompatyczny to inaczej go odbieram. Gorzej. Duużo gorzej.]
neon.ka napisał(a):[pytam z ciekawości. jeśli tak, to ciekawa jestem czy zgadzasz się z ich pojawieniem się w TeksTopie?]
A co ja mam do gadania? Icon_wink2 To Twój Tekstop i pojawia się na nim to co chcesz. [Pasuje. Icon_smile2]
24.06.2008 09:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
(s) Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Apr 2008
Post: #9
 
ja jeszcze tylko o Coldplay, bo na ostatnim egzaminie poruszyliśmy z p.Doktorem tę kwestię jako że to była data premiery 'Viva la vida'... ale o 'Violet Hill', nie wiem czy za sprawą tej okładki czy tytułu, dla mnie to bardzo "Violent Hill", niestety od czasów "Amesterdam' nie mogę odnaleźć w Coldplay tego ducha, spontaniczności, to wydaje się już takie przemiksowane, wygładzone, uładzone, ale zaznaczam że na X&Y też nie znalazłem tej świeżości... niestety tytułowa 'Viva la vida' idzie dalej tym tropem...

'z szumem w uszach będziemy grali nieustannie'
25.06.2008 12:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #10
 
ku3a napisał(a):"Czarne" nieladnie...
mam nadzieję, że może tylko chwilowo...
ku3a napisał(a):TeksTop... Icon_frown
a to czemu?... z powodu wypadku happysadu?
ku3a napisał(a):ale z listy jak zwykle bije neon.kowość .
'Więc zaraz da mi da po pupie po pupie po pupie zbije mnie...' Icon_mrgreen [i tym sposobem wróciło 'Przedzskole' zgodnie z przewidywaniami Sebastiana Icon_smile2 ].
abd3mz napisał(a):Ja bardzo mało znam i nawet nie wiem co było na wcześniejszych płytach. Właściwie to kojarzę jak leciały 3 utwory. Jeden to Spoza nas, drugi to duet z Mezem, a trzeciego nie znam tytułu. [Domyślam się, że to utwory mało reprezentatywne dla niego.]
'Spoza nas' jest jednym z moich ulubionych, z Mezem to w ogóle nie kojarzę Icon_eek2 Icon_wink2 , no a trzeci... pewnie też jeden z moich ulubionych Icon_smile2 . [a to zależy czy za reprezentatywne uznasz t, co robi teraz, czy to co robił wcześniej, bo moim zdaniem to dwie zupełnie inne rzeczy (no powiedzmy, że znalazłoby sie wyjątki)].
abd3mz napisał(a):Znalazłem tylko 3 najwyższe. [Teraz zauważyłem, że Miecz. zajmuje parzyste miejsca. To celowo? ]
absolutnie nie, chociaż jak już skończyłam układać, to też to zauważyłam. ale teraz nie do końca jestem pewna (w związku z tym co pisałeś dalej) - nie znałeś nie tylko Szcześniaka? i znalazłeś 3 najwyższe w Topie, czy tylko jego? zakładam, że chodzi tylko o Miecia... 'Maj się' ja też nie mogłam znaleźć [więc zaraz wrzucę cały utwór na chomika, zapraszam jakbyś miał ochotę poznać. do głównego katalogu], a 'Nadzieja moja' tutaj oto:

'Patrzę na ten świat
Jak umiem tak oglądam go
Wiem jest niewiele wart
Mimo wszystko chcę odkrywać, bo
Muszę tak mam taka drogę
Muszę przeżyć wszystko sam
Kiedy już już nie mogę
Dzięki niej wiem że radę dam

Wszystko co mam co oczy otwiera,
Co daje mi znak na rozdrożach
Co wiarę w cud daje nam
To nadzieja

Choćbym został sam
Choćbym nie umiał żyć dobrze co dnia
Wierzę, wierzę, że odmieni mnie
Nadzieja zmieni mnie

Pytałem gdzie jest mój dom
gdzie jest mój dom
Nikt nie umiał odpowiedzieć mi
Wtedy odkryłem że najlepsze co w życiu mam
To moja nadzieja

Wszystko co mam co oczy otwiera,
Co daje mi znak na rozdrożach
Co wiarę w cud daje nam
Co cud daje nam
Nadzieja
Nasza nadzieja

Choćbyś został sam
Choćbyś nie umiał żyć dobrze co dnia
Wierze, że odmieni mnie (że odmieni Cię)
Nadzieja

Co tu dużo gadać
...nadziei życzę Ci'


abd3mz napisał(a):Chyba zamieniłbym miejscami pierwsze dwa, ale tylko "chyba" bo ja paradoksalnie łączę muzykę z tekstem.
ja za tydzień byc może też Icon_smile2 . w TesTopie jednak duże znaczenie ma też to, co sie dzieje w tygodniu. z tego najwyższego Mietka np. słyszałam przede wszystkim jeden określony fragment [na dodatek słyszałam go w oderwaniu od kontekstu pozostałej części Icon_smile2 ] i stąd właśnie taka kolejność...
abd3mz napisał(a):[Jeśli wydaje misie pompatyczny to inaczej go odbieram. Gorzej. Duużo gorzej.]
a ten Ci sie wydaje... :?:
abd3mz napisał(a):A co ja mam do gadania? To Twój Tekstop i pojawia się na nim to co chcesz. [Pasuje. ]
ależ Ty się zrobiłeś bojowy! Icon_razz
Że się pojawia to co chcę to rzecz jasna. Nie wyrzucę tych tekstów dlatego tylko, że mi powiesz, że Ci sie nie podobają Icon_wink2 . Ale może Ci sie podobać, że tam są albo nie. Tak jak w topie piosenek. I to mnie interesowało Icon_smile2 . Powiedzmy czy w Twoim tekstopie miałyby szansę Icon_razz .

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
25.06.2008 01:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
neon.ka napisał(a):a to czemu?... z powodu wypadku happysadu?
myslalem, ze piąte miejsce to kryzys formy... :roll:
25.06.2008 01:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #12
 
(s) napisał(a):ja jeszcze tylko o Coldplay, bo na ostatnim egzaminie poruszyliśmy z p.Doktorem tę kwestię jako że to była data premiery 'Viva la vida'... ale o 'Violet Hill', nie wiem czy za sprawą tej okładki czy tytułu, dla mnie to bardzo "Violent Hill", niestety od czasów "Amesterdam' nie mogę odnaleźć w Coldplay tego ducha, spontaniczności, to wydaje się już takie przemiksowane, wygładzone, uładzone, ale zaznaczam że na X&Y też nie znalazłem tej świeżości... niestety tytułowa 'Viva la vida' idzie dalej tym tropem...
po pierwsze to fajnie, że masz takich panów Doktorów, z którymi o premierach singli możesz porozmawiać Icon_smile2 .
no tak, dwie pierwsze płyty to klasa sama w sobie. a tu na forum często wraca temat, czy zespół [jakikolwiek] jesli tworzył coś DOBREGO jakościowo, powinien sie zmieniać, czy dalej robić swoje. jedni jeśli się zmienia, to nazywają to rozwojem [nawet jeśli całkowicie zmienia stylistykę], a inni [np. ja też] wolą by pozostawał przy swojej sprawdzonej marce [i dlatego tak trudno mi się pogodzić z 'Gobbledigook' - to już nie jest TEN Sigur... a ja bym nie chciała, żeby się zmieniali. abd3mz mówi, że cala płyta jest inna, więc mu wierzę i jeszcze mam nadzieję Icon_smile2 ]. więc ja wolałabym tego Coldplaya z początku... no ale skoro się zmienia, to i tu chcę coś dobrego w tej inności odnaleźć - trochę odrywając się i zapominając na ten czas o ich początkach. rozumiem, że 'Viva la vida' Ci sie nie podoba, ale 'Violet Hill' też? to przecież naprawdę kawał dobrej roboty... A słuchałeś już całej płyty? tam jest bardzo różnorodnie [i tylko ja bym zdecydowanie porozdzielała te dwuczęściowe utwory. każdy z nich brzmiałby zupełnie dobrze w pojedynkę].

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
25.06.2008 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #13
 
ku3a napisał(a):
neon.ka napisał(a):a to czemu?... z powodu wypadku happysadu?
myslalem, ze piąte miejsce to kryzys formy... :roll:
oj... po prostu w tym tygodniu miałam taki akurat nastrój... TeksTop jest jednak dużo bardziej dynamiczny w zmianach i 'Jeszcze, jeszcze' wcale nie przestało sie podobać. wróci na pewno, zwlaszcza, że cały czas słucham, więc ma otwartą drogę. ale na kształt tego akurat zestawienia ma wpływ dużo więcej czynników i stąd takie duże skoki i spadki. za tydzień może nie poznasz tego, co zobaczysz Icon_smile2 .

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
25.06.2008 01:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Icon_biggrin3
ok, to sie troche uspokoilem Icon_wink2
25.06.2008 02:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #15
 
Na początek napiszę, że przeraziłem się jak zobaczyłem swoje zdania bez buziek i pobiegłem do góry sprawdzić czy o nich nie zapomniałem. Icon_wink2
neon.ka napisał(a):'Więc zaraz da mi da po pupie po pupie po pupie zbije mnie...' Icon_mrgreen [i tym sposobem wróciło 'Przedzskole' zgodnie z przewidywaniami Sebastiana Icon_smile2 ].
Icon_biggrin3
neon.ka napisał(a):no a trzeci... pewnie też jeden z moich ulubionych Icon_smile2 .
No ładnie. Icon_mrgreen
neon.ka napisał(a):nie znałeś nie tylko Szcześniaka?
Nie lubię pytań z podwójnym zaprzeczeniem, bo wtedy się gubię. Icon_wink2 Powiem tak: Znałem wszystkie oprócz Szcześniaka. [Chociaż... znałem "Spoza nas". Przyznam, że angielskie teksty mimo że znam to słabo rozumiem.]
neon.ka napisał(a):i znalazłeś 3 najwyższe w Topie, czy tylko jego? zakładam, że chodzi tylko o Miecia...
Słuszne założenie. [Nie napisałem tego, bo pytałaś tylko o niego.]
neon.ka napisał(a):'Maj się' ja też nie mogłam znaleźć [więc zaraz wrzucę cały utwór na chomika, zapraszam jakbyś miał ochotę poznać. do głównego katalogu],
Już jest na moim dysku. [Nie daj się zmylić, że widzisz po prawej stronie "0". Icon_smile2] Wracam tu, bo przesłuchałem. I jest tak jak pisałem wcześniej. Muzycznie podoba misie mniej niż tekstowo.
neon.ka napisał(a):a 'Nadzieja moja' tutaj oto:
Dzięki. Icon_smile2 Nadzieja chyba jest na właściwym miejscu. Icon_wink2
neon.ka napisał(a):w TesTopie
Zmiana celowa czy przeklawiaturzenie? Icon_wink2
neon.ka napisał(a):a ten Ci sie wydaje... :?:
Nie, ale żeby się upewnić musiałbym przesłuchać. [Zgodnie z tym co napisałem wcześniej. Icon_smile2] Jak słucham to łatwiej mi ocenić czy bije z niego prawda.
neon.ka napisał(a):ależ Ty się zrobiłeś bojowy! Icon_razz
Icon_redface2 Icon_wink2
neon.ka napisał(a):Ale może Ci sie podobać, że tam są albo nie. Tak jak w topie piosenek. I to mnie interesowało Icon_smile2 .
Ja jednak widzę dużą różnicę między TeksTopem a listą i nie odważyłbym się powiedzieć, że coś w nim nie pasuje. Jak może nie pasować? [Tak jak piszesz na niego ma wpływ wiele czynników, które nie do końca są znane.] Skoro tak uznałaś to widać pasuje. Icon_smile2 Do tej pory nic mi nie nie pasowało. Icon_wink2 Jest kilka rzeczy, które zdziwiłyby mnie w Twoim TeksTopie, ale jestem spokojny, że ich tam nie zobaczę. Myślę np. o Ślązaku czy Maszynce do świrowania. To by mi nie pasowało do Ciebie, ale bym tego nie napisał. Icon_wink2
neon.ka napisał(a):Powiedzmy czy w Twoim tekstopie miałyby szansę Icon_razz .
Bardzo ciężkie pytania dzisiaj zadajesz. Icon_wink2 Hmm... Powiem tak. W tym tygodniu na pewno nie, bo inny zespół właściwie okupuje wszystko. A w takim "innym" tygodniu też nie byłyby wysoko, bo ja mam swój "pakiet" na takie sytuacje i od dłuższego czasu nic się tam nie przebiło. Co nie znaczy, że te teksty misie nie podobają!
[Specjalistą ds. marketingu nie będę to może dyplomatą? :roll: ]
25.06.2008 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
m@rek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 599
Dołączył: Apr 2008
Facebook Last.fm
Post: #16
 
neon.ka napisał(a):05 NN -- 01 Going Home (Theme Of The Local Hero) - Mark Knopfler
Wspaniały utwór. Muszę przyznać, że teraz go bardziej cenię, niż parenaście lat temu, gdy pojawił się na singlu. Skąd nagle Twoje zainteresowanie tym utworem?
neon.ka napisał(a):TeksTop 17:

2. Potrzebuję - Mieczysław Szcześniak
4. Bliskość oddala - Mieczysław Szcześniak
6. Spoza nas - Mieczysław Szcześniak
8. Nadzieja moja - Mieczysław Szcześniak
10. Maj się - Mieczysław Szcześniak
_________________
Icon_smile2 Icon_smile2 Icon_smile2 Icon_smile2 Icon_smile2
25.06.2008 03:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #17
 
ku3a napisał(a):ok, to sie troche uspokoilem
i nie przestawaj byc spokojnym bez względu na to, co się wydarzy Icon_smile2 .
abd3mz napisał(a):Zmiana celowa czy przeklawiaturzenie?
na pewno celowa - ostatnio Kajman miał skojarzenia z zapisem Tekstop, więc byłam ciekawa co mozna zrobić z TesTopem Icon_wink2 .
abd3mz napisał(a):Ja jednak widzę dużą różnicę między TeksTopem a listą i nie odważyłbym się powiedzieć, że coś w nim nie pasuje. Jak może nie pasować?
ale ja sie cały czas pytam nie o to, czy pasują, tylko czy się podobają Icon_smile2 . ale juz się nie pytam Icon_razz .
abd3mz napisał(a):[Specjalistą ds. marketingu nie będę to może dyplomatą? :roll: ]
Icon_lol Icon_lol
m@rek napisał(a):Wspaniały utwór. Muszę przyznać, że teraz go bardziej cenię, niż parenaście lat temu, gdy pojawił się na singlu. Skąd nagle Twoje zainteresowanie tym utworem?
to jest cały splot wydarzeń. poznałam dzieki niedawnemu topowi Marka na sąsiednim forum, a teraz jakoś mocniej mnie ruszył w związku z wydarzeniami, które się dzieją w moim świecie... ja bardzo kojarzę muzykę z aktualnymi doświadczeniami...

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
25.06.2008 04:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #18
 
neon.ka napisał(a):na pewno celowa - ostatnio Kajman miał skojarzenia z zapisem Tekstop, więc byłam ciekawa co mozna zrobić z TesTopem Icon_wink2 .
Icon_lol [Jakby trochę przekręcić jeszcze jedną literę to mógłby być KęsTop. Icon_wink2]
neon.ka napisał(a):ale ja sie cały czas pytam nie o to, czy pasują, tylko czy się podobają Icon_smile2 . ale juz się nie pytam Icon_razz .
Takie było Twoje pierwsze pytanie. Icon_wink2
neon.ka napisał(a):[pytam z ciekawości. jeśli tak, to ciekawa jestem czy zgadzasz się z ich pojawieniem się w TeksTopie?]
A tu próbowałem Ci przekazać, że podobają misie, ale nie na tyle, żeby zmieścić się do mojej 10-tki.
abd3mz napisał(a):A w takim "innym" tygodniu też nie byłyby wysoko, bo ja mam swój "pakiet" na takie sytuacje i od dłuższego czasu nic się tam nie przebiło. Co nie znaczy, że te teksty misie nie podobają!
Icon_smile2 [Mam nadzieję, że nie odpowiedziałem. Icon_wink2 ]
25.06.2008 06:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #19
 
no nie powiem żeby te wszystkie Marki Knopflery mi się podobały Icon_wink2 ; plus za Marie Boine Icon_smile2

[Obrazek: kleschko.png]
26.06.2008 08:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #20
 
abd3mz napisał(a):Takie było Twoje pierwsze pytanie. Icon_wink2
ono właśnie dotyczyło tego, czy Ci się podobają Icon_wink2 . [rozmowa pisana nie należy do najłatwiejszych Icon_wink2 ].
kleschko napisał(a):no nie powiem żeby te wszystkie Marki Knopflery mi się podobały Icon_wink2
a który Ci sie nie podoba? Icon_smile2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
26.06.2008 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Notowanie 11 Listy (12.04.2008) neon.ka 20 5 081 29.01.2009 11:21 AM
Ostatni post: (s)
  Notowanie 26 Listy (26.07.2008) neon.ka 3 1 453 04.08.2008 09:01 PM
Ostatni post: Yacy
  Notowanie 25 Listy (19.07.2008) neon.ka 6 1 732 27.07.2008 12:04 AM
Ostatni post: mrsap
  Notowanie 24 Listy (12.07.2008) neon.ka 9 2 134 20.07.2008 05:10 PM
Ostatni post: abd3mz
  Notowanie 23 Listy (05.07.2008) neon.ka 14 3 066 12.07.2008 11:15 PM
Ostatni post: abd3mz
  Notowanie 22 Listy (28.06.2008) neon.ka 9 2 471 07.07.2008 05:14 PM
Ostatni post: Yacy
  Notowanie 20 Listy (14.06.2008) neon.ka 13 2 751 19.06.2008 12:42 PM
Ostatni post: ku3a
  Notowanie 19 Listy (07.06.2008) neon.ka 11 2 468 14.06.2008 03:31 PM
Ostatni post: saferłel
  Notowanie 18 Listy (31.05.2008) neon.ka 14 2 894 07.06.2008 06:23 PM
Ostatni post: Yacy
  Notowanie 17 Listy (24.05.2008) neon.ka 33 6 502 31.05.2008 11:43 AM
Ostatni post: abd3mz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości