Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BBC Sound of 2014
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
BBC Sound of 2014
W tym roku wątek otwieram nieco wcześniej, ale nie bez celu.
Tym razem chciałbym się Was zapytać o:
1. Wasze typy na 2014
2. Wasze typy tego, co może znaleźć się w plebiscycie BBC

Ja swoją listę zacznę przedstawiać pod koniec listopada. Ale już teraz mogę powiedzieć, że w plebiscycie BBC Sound of 2014 nie zaskoczy mnie obecność artystów, o których już pisałem: Wild Swim i Findlay. Resztę dodam, gdy ruszę ze swoim plebiscytem
16.11.2013 03:47 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
RE: BBC Sound of 2014
Ogłoszenie szerokiej listy wykonawców plebiscytu BBC już jutro.

Szkoda, że Wy nie podaliście swoich propozycji... Ja pozostaję niezmienny w tej kwestii:
- Artyści, którzy byli w moich poprzednich plebiscytach:
* Findlay
* Wild Swim
* The Good Natured
* Luke Sital-Singh
Nie zdziwiłaby mnie obecność kogokolwiek z tej czwórki w plebiscycie BBC.

Ja też na blogu zacząłem prezentację swojej czternastki Icon_smile Całość pojawi się na forum, ale po zakończeniu plebiscytu.
Serdecznie zapraszam Icon_smile http://muzycznewedrowanie.blogspot.com/s...oundof2014
Zrobiłem też listę dwudziestu artystów, którzy nie zmieścili się do mojej czternastki, aczkolwiek jest dla nich nadzieja w 2014 roku. Cały zestaw, oprócz bloga, dostępny również na Soundcloudzie: https://soundcloud.com/michal91d/sets/so...4-longlist
01.12.2013 09:37 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #3
RE: BBC Sound of 2014
Planowałem takie coś zrobić, ale mam problemy nawet z listą.

Mój pewniak: MO, może też Banks
01.12.2013 09:57 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #4
RE: BBC Sound of 2014
Nudy, proszę państwa:

Banks
Chance The Rapper
Ella Eyre
George Ezra
FKA Twigs
Chloe Howl
Jungle
Kelela
MNEK
Nick Mulvey
Royal Blood
Sampha
Say Lou Lou
Luke Sital-Singh
Sam Smith

George Ezra oraz Ella Eyre są na mojej liście tych, którzy nie dostali się do 14 mojego plebiscytu. Luke Sital-Singh był na mojej liście w ubiegłym roku. A w zespole Jungle udziela się gitarzysta Born Blonde.
Szczegółowo? Nie wiem czy jest sens, ale krótko:
Banks - da się słuchać. To chyba nazwa, która najczęściej przewijała się przez wszystkie plebiscyty. Może i zasłużenie. Duże szanse na zwycięstwo.
Chance the Rapper - nie moje granie, zupełnie.
Ella Eyre - przyjemny soulowy głos, "Deeper" jest niezłe i całkiem przebojowe. Problem w tym, że takich wokalistek jest już pełno.
George Ezra - interesujące, prawdopodobnie byłby w mojej pierwszej dwójce plebiscytu BBC. Interesujące folkowe granie, ale nie jestem w pełni przekonany czy może coś odnieść w 2014 roku.
FKA Twigs - nudy, mało interesujące połączenie elektroniki z czymś dziwnym i asłuchalnym
Chloe Howl - przyjemne popowe granie. Coś lepszego w zestawieniu BBC. Bardzo kojarzy mi się z P!nk.
Jungle - gitarzysta Born Blonde jednak nie ratuje całego projektu. Jest intrygująco, ale bez wielkich zachwytów.
Kelela - o tej pani pierwszy raz słyszę, ale nie zachęciła mnie do bliższego zapoznania się z jej twórczością. Znów coś tak dziwnego, że nie da się słuchać...
MNEK - kolejna elektronika. Już mam dość.
Nick Mulvey - w końcu coś czego nie znałem, a da się słuchać. Przyzwoite granie, choć w tej kategorii bardziej liczyłbym na Vance Joy.
Royal Blood - to ma być ten jedyny rockowy zespół w zestawieniu? Potencjał jest, takie pomieszanie QotSA z Jackiem White, ale bez fajerwerków.
Sampha - słyszałem, nie jest złe, ale też pełno już takiego grania wszędzie.
Say Lou Lou - electropop, który mnie w żaden sposób nie porywa.
Luke Sital-Singh - o nim już pisałem w swoim plebiscycie.
Sam Smith - bardzo promowany, o niemałym potencjale, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Mnie na razie nie porywa.

Ogólnie mam wrażenie, że to zestawienie dla jakichś muzycznych hipsterów. Albo dla kogoś takiego jak adik Icon_biggrin
02.12.2013 01:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: BBC Sound of 2014
Marzenie ściętej głowy, czyli zobaczyć tu Wolfette. Ech...
Pomarzyć można, prawda?
02.12.2013 01:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
RE: BBC Sound of 2014
Skoro nawet ja znam większość, to faktycznie szału nie ma ^^
Ja stawiam na Kelelę albo Chance'a, ale pewnie FKA Twigs albo Sam Smith wszystkich zjedzą.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.12.2013 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 432
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #7
RE: BBC Sound of 2014
michal91d napisał(a):Nick Mulvey - w końcu coś czego nie znałem, a da się słuchać. Przyzwoite granie, choć w tej kategorii bardziej liczyłbym na Vance Joy.
a miałem go kilka tygodni temu wśród nowości na playliście.

Sam, Ella lub Chloe ktoś z tej trójki powinien wygrać.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
02.12.2013 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: BBC Sound of 2014
Słabo to wygląda. Najlepsza z całego zestawienia, chociaż nie znam jeszcze wszystkich (wieczorem będę miał czas, żeby przesłuchać niedobitki), jest Kelela. Mam jej tegorocnzy mixtape na dysku, słuchałem już trochę i byłem pod wrażeniem, bo zwykle współczesne r'n'b tak łatwo we mnie nie wchodzi Icon_wink

Postuj lepiej swoje notowanie, Michał. To jedyny ratunek Icon_smile

michal91d napisał(a):Szkoda, że Wy nie podaliście swoich propozycji... Ja pozostaję niezmienny w tej kwestii:
Ja w tym roku niestety nie mam czasu na drugie podejście do Antycypowanych, chociaż wspomnienia z pierwszą edycją mam miłe, bo wiele rzeczy się sprawdziło, a grupy pokroju Peace, Savages (to w sumie było oczywiste) czy The History of Apple Pie nagrały naprawdę dobre krążki. Wszystkie mają szansę być w moim top 50 roku i uratować honor muzyki rockowej na tej liście. Myślałem coś nad zestawem stricte-elektronicznym, zbudowanym z brzmień techno/house itd..., ale na nie z kolei nie byłoby zapotrzebowania + też wymaga jednak nakładów czasowych.

No nie wiem. Kusi mnie, ale nie wiem czy dałbym radę Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.12.2013 02:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #9
RE: BBC Sound of 2014
(02.12.2013 01:43 PM)michal91d napisał(a):  Albo dla kogoś takiego jak adik Icon_biggrin
Nie wiem, jak ja adik, ale na pewno dla takich, jak ja Icon_wink Chociaż też nie do końca, australijskich bandcampów tu przecież nie ma Icon_wink Będę delikatnie kibicował MNEK-owi, bo najbardziej mi się podoba wokalnie.

(02.12.2013 01:43 PM)michal91d napisał(a):  ale też pełno już takiego grania wszędzie.
Fakt, jest go sporo i sam się dziwię, że jest go aż tutaj tyle, spodziewałem się większej równowagi stylistycznej, ale tak po prostu działa demografia połączona z polityczną poprawnością. Na Wyspach Brytyjskich jest duża czarna społeczność i trudno, żeby to nie wpływało na muzykę. Inna kwestia, że poza trzema wyjątkami (Disclosure, Rudimental, Naughty Boy) i paroma klubowymi one hit wonderami nikt za bardzo tego nie kupuje. Patrząc przynajmniej na zestawienie albumów (ale na liście singli przecież też ci wykonawcy mieli sporo utworów) w Wielkiej Brytanii w Wielkiej Brytanii to był zdecydowanie Folk Ro©k i jestem przekonany, że akustyczne granie przetrwałoby nawet katastrofę nuklearną Icon_smile

(02.12.2013 02:20 PM)saferłel napisał(a):  Kelela - o tej pani pierwszy raz słyszę, ale nie zachęciła mnie do bliższego zapoznania się z jej twórczością. Znów coś tak dziwnego, że nie da się słuchać...
Mi akurat jej śpiewanie wydawało się akurat dość korzenne, ale może się nie wsłucham.

(02.12.2013 02:20 PM)saferłel napisał(a):  Myślałem coś nad zestawem stricte-elektronicznym, zbudowanym z brzmień techno/house itd..., ale na nie z kolei nie byłoby zapotrzebowania + też wymaga jednak nakładów czasowych.

No nie wiem. Kusi mnie, ale nie wiem czy dałbym radę Icon_sad
Ja jestem bardzo za, bo coraz bardziej czuję, że idę na skróty w swojej elektronicznej pasji i to RT-listowe granie za parę miesięcy przestanie mi wystarczać. A sam takiej muzyki pewnie bym szybko nie znalazł. Co więcej - byłbym za wrzuceniem tego topu, gdyby powstał, na Outrave, bardzo chętnie przetłumaczę Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.12.2013 03:08 PM przez Kordian.)
02.12.2013 02:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #10
RE: BBC Sound of 2014
(02.12.2013 02:41 PM)Kordian napisał(a):  
(02.12.2013 01:43 PM)michal91d napisał(a):  Myślałem coś nad zestawem stricte-elektronicznym, zbudowanym z brzmień techno/house itd..., ale na nie z kolei nie byłoby zapotrzebowania + też wymaga jednak nakładów czasowych.

No nie wiem. Kusi mnie, ale nie wiem czy dałbym radę Icon_sad
Ja jestem bardzo za, bo coraz bardziej czuję, że idę na skróty w swojej elektronicznej pasji i to RT-listowe granie za parę miesięcy przestanie mi wystarczać. A sam takiej muzyki pewnie bym szybko nie znalazł. Co więcej - byłbym za wrzuceniem tego topu, gdyby powstał, na Outrave, bardzo chętnie przetłumaczę Icon_wink
to nie mój cytat Icon_neutral
02.12.2013 03:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #11
RE: BBC Sound of 2014
Poprawiłem.
02.12.2013 03:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: BBC Sound of 2014
Michał nie chciał za wszelką cenę, żeby coś o techno wyszło spod jego ręki Icon_winkIcon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.12.2013 03:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #13
RE: BBC Sound of 2014
(02.12.2013 01:43 PM)michal91d napisał(a):  Nudy, proszę państwa

"od techno można z nudów zdechnąć":!: Icon_biggrin

Dobra, bo offtopowo się zrobiło.
02.12.2013 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #14
RE: BBC Sound of 2014
(02.12.2013 02:20 PM)saferłel napisał(a):  Myślałem coś nad zestawem stricte-elektronicznym, zbudowanym z brzmień techno/house itd...

Jestem za! Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
02.12.2013 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #15
RE: BBC Sound of 2014
Ja myślałem o czymś takim, ale a) byłoby zdominowane przez dream-pop i female vocalists, więc nie wiem czy ktokolwiek chciałby to czytać b) jeżeli ma podzielić popularność mojej listy, to chyba wolę jednak w swojej głowie zachować

michal91d napisał(a):Nudy, proszę państwa:
BLABLABLA nie słucham nie słucham la la la

michal91d napisał(a):Banks


michal91d napisał(a):Ella Eyre
Umiarkowanie chce mi się jej słuchać, Waiting All Night mnie nagle zaczęło irytować

michal91d napisał(a):FKA Twigs
Chyba najlepsza z post-Bjorkowych debiutantek, Water Me jest świetne

michal91d napisał(a):Sampha
Yes indeed, on jest nudny, ale np świetnie się wpasował do Drake'a (Too Much)

michal91d napisał(a):Say Lou Lou
W porządku, ładne, miłe, ale nie wybrałbym ich nawet do top 30

michal91d napisał(a):Sam Smith
Safe With Me jest świetne, na 90% wbije do top 3, współczynnik hajpu high enough

PS Poważnie nie ma MO?
02.12.2013 08:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 432
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #16
RE: BBC Sound of 2014




WYNIKI

1. Sam Smith
2. Ella Eyre
3. Banks
4. Sampha
5. George Ezra

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
09.01.2014 11:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  BBC Sound of 2022: The Longlist Szymek79 5 325 07.01.2022 08:20 PM
Ostatni post: Szymek79
  BBC Sound of 2021: The Longlist Szymek79 12 863 07.01.2021 02:07 PM
Ostatni post: dejmieeen
  BBC Sound of 2020: The Longlist Szymek79 11 1 180 20.01.2020 11:40 AM
Ostatni post: Kuba1201
  BBC Music Sound of 2018 Szymek79 11 2 433 12.01.2018 01:18 PM
Ostatni post: Szymek79
  BBC Sound of 2017 Szymek79 1 1 225 28.11.2016 10:42 PM
Ostatni post: Horngacher77
  BBC Sound of 2016 Szymek79 7 1 895 08.01.2016 10:52 AM
Ostatni post: Szymek79
  BBC Sound of 2013 i nasze zestawienia michal91d 17 6 022 28.09.2013 10:58 PM
Ostatni post: michal91d
  BBC Sound of 2011 michal91d 16 2 809 07.12.2011 12:30 AM
Ostatni post: prz_rulez
  BBC Sound of 2010 michal91d 9 2 169 10.12.2009 12:03 AM
Ostatni post: Greg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości