Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Editors w Polsce
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
Editors w Polsce
Grupa Editors w październiku wystąpiła w Polsce. Panowie odwiedzili trzy miasta: Poznań, Warszawę i Kraków.

Tutaj moja "nieoficjalna" relacja z koncertu w Teatrze Łaźnia Nowa. Pojawi się również wersja (nieco inna) publikowana na blogu.

[Obrazek: mr8lyt.jpg]
Kciuk w górę

Gdy usłyszałem o koncercie Editors w Krakowie wiedziałem, że nie może mnie tam zabraknąć. Zespół, który zdobył moje serce w 2007 roku za sprawą "The Racing Rats" szybko stał się jednym z ulubionych. Od czasu wydania mojego ukochanego "An End Has a Start" uważnie śledzę ich każdy muzyczny ruch. 29 października zagościli w Teatrze Łaźnia Nowa, by promować swój najnowszy krążek - "The Weight of Your Love".
Moje doświadczenie znów zawiodło. Przybyłem na miejsce około godziny 16:00, oczekując sporego tłumu... a na miejscu było ok. 10 osób. Jak się później okazało, ten stan nie zmienił się mniej więcej do godziny 16:50. Mam wrażenie, że w tym czasie do budynku weszło więcej osób, niż przed nim czekało. Gdy robiło się coraz zimniej tłum zaczął się zagęszczać i o 17:30 otworzyły się drzwi. Drzwi do drzwi. W przedsionku kazano nam czekać następne pół godziny na otwarcie głównych drzwi na salę. Niestety w przedsionku znajdowały się również drugie drzwi, przy których zgromadzi li się ludzie, którzy przyszli na koncert tylko kilkanaście minut wcześniej. Tak, to oni wcześniej dostali się na salę. W końcu, tuż przed 18 otwarte zostały lewe drzwi i biegiem przedostałem się pod scenę. Udało mi się zająć całkiem niezłą pozycję na środku, w drugim rzędzie za barierkami. Tuż przed 19 na scenie zrobiło się zielono, w powietrzu unosił się dym, a z głośników popłynęły dźwięki "Brennisteinn" Sigur Rós. Wróciły wspomnienia z Warszawy, a ja wiedziałem, że to musi być udany wieczór.
Tuż po utworze Sigur Rós na scenę wkroczył zespół Balthazar. Przyznam się, że kilka utworów w wersji studyjnej, jakie przesłuchałem przed koncertem nie zrobiło na mnie większego wrażenia. Dziś mogę napisać, że to najlepszy support, jaki widziałem do tej pory. Grupa świetnie prezentuje się na żywo, a już po koncercie przesłuchane utwory zyskały na swojej wartości. Kapitalnie zabrzmiało "Fifteen Floors", a cały zespół świetnie prezentował się na scenie (a szczególnie skrzypaczka Icon_smile ). Belgowie swój występ zakończyli "Blood Like Wine", co dopełniło tylko bardzo dobre wrażenie, jakie po sobie zostawili.
Po kilkunastominutowym oczekiwaniu na scenę wkroczyli oni. Editors. Zaczęli słodko, od "Sugar". Na twarzy Toma można było dostrzec bardzo bogatą paletę emocji, a to dopiero był początek koncertu. Później starsze "Someone Says", a następnie same hity - "Smokers Outside the Hospital Doors", "Bones". Kapitalnie wypadło "Eat Raw Meat = Blood Drool". Moim zdaniem to jedno z najlepszych wykonań koncertowych, jakie dane mi było widzieć. Nie wiem jak to wyglądało z tyłu czy na środku sali, ale publiczność w pierwszych rzędach dawała z siebie wszystko. Wspólnie odśpiewane przeboje z najnowszej płyty: "Formaldehyde" i przede wszystkim "A Ton of Love" to bez wątpienia jedne z najjaśniejszych momentów koncertu. Tak, dzisiaj rano obudziłem się z powtarzanym w kółko "Desire! Desire!". Lekko zmieniona wersja "Like Treasure" prezentowała się znakomicie. Szaleństwo na "An End Has a Start" było nie do opisania, a na akustycznej wersji "The Phone Book" miałem ciary. To fantastyczne jak muzyka działa na człowieka. Pierwszą część zakończyło hymnowe "Honesty", które również kapitalnie prezentowało się na żywo. Zagrane na bis "Bricks and Mortar" przygotowało publiczność na prawdziwą eksplozję jaką były zmieniona wersja "Nothing", która po prostu powaliła na kolana oraz finałowe "Papillon". Kapitalny koncert. Chłopaki są w świetnej formie, być może u szczytu swojej kariery. Nie ma słów, które mogłyby opisać charyzmę Toma Smitha. Każdy jego ruch sceniczny, każdy uśmiech, taniec wchodzi do głowy. Russell, podobnie jak reszta zespołu, po każdym utworze pokazywał kciuk w górę, bo publiczność naprawdę się spisała (a szczególnie okolice lewych i środkowych barierek Icon_wink ). I tak, po nieudanym polowaniu na setlisty, pałeczki i kostki, wróciłem z bolącymi nogami do mieszkania. Setlista była wymarzona - nie zabrakło przebojów, a utwory z nowej płyty prezentowały się znakomicie. Mam nadzieję, że to nie ostatni koncert Editors w Polsce. Na kolejny wybiorę się z wielką przyjemnością.

[Obrazek: BXx3pugCIAAgMYo.jpg]
30.10.2013 10:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Editors w Polsce
Ja byłem na warszawskim. Było znakomicie Icon_smile2. Choć z opisu wygląda, że setlista chyba kropka w kropkę taka sama, a takie coś zawsze średnio mi się podoba.
Ale wybaczam, bo zagrali chyba wszystko co chciałem. Zaczęło się od trzęsienia ziemi ("Sugar", który jest w pierwszej trójce moich ulubionych ich utworów), a potem emocje utrzymane zostały do końca Icon_smile2.
01.11.2013 09:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #3
RE: Editors w Polsce
ku3a napisał(a):Ja byłem na warszawskim. Było znakomicie Icon_smile2. Choć z opisu wygląda, że setlista chyba kropka w kropkę taka sama, a takie coś zawsze średnio mi się podoba.
Na to wygląda, ale podobno na trasie zmieniają kolejność i mają zamienne dwa utwory: "In This Light and on This Evening" zamieniają z "Fingers in the Factories", a "All Sparks" z "Blood" Icon_smile
01.11.2013 12:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #4
RE: Editors w Polsce
To ja słyszałem inną opinię - znajoma (fanka) była na koncercie w Krakowie i podobno średnio, a przez pierwszą połowę się nudziła. Chociaż o Balthazar miała podobną opinię co ty jak widzę Icon_razz2
01.11.2013 06:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #5
RE: Editors w Polsce
napiszę tu ten news: właśnie zaczęła się Myśliwiecka 3/5/7 a w niej wywiad z Tomem Icon_smile
02.11.2013 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #6
RE: Editors w Polsce
ja widziałem ich na openerze (BIRD OF PRAY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) i w Poznaniu (NOWA WERSJA NOTHING !!!!)

powiem krótko-to byl 1 z moich koncertów życia, w tej chwili obok KASABIAN najlepszy rockowy zespół.
30.11.2013 11:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #7
RE: Editors w Polsce
bugman napisał(a):powiem krótko-to byl 1 z moich koncertów życia, w tej chwili obok KASABIAN najlepszy rockowy zespół.
to już nie Stereophonics? Icon_sad Ale tak, koncert był świetny, a nowa wersja "Nothing" mam nadzieję, że jeszcze gdzieś się ukaże Icon_smile
01.12.2013 12:05 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #8
RE: Editors w Polsce
(01.12.2013 12:05 AM)michal91d napisał(a):  
bugman napisał(a):powiem krótko-to byl 1 z moich koncertów życia, w tej chwili obok KASABIAN najlepszy rockowy zespół.
to już nie Stereophonics? Icon_sad Ale tak, koncert był świetny, a nowa wersja "Nothing" mam nadzieję, że jeszcze gdzieś się ukaże Icon_smile

stereo tez jest naj Icon_razz2 ale koncert editors zmiadzyl. niewiem czy ktos sie orientuje czy wychodza po koncercie do fanow ?
31.12.2013 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #9
RE: Editors w Polsce
bugman napisał(a):czy ktos sie orientuje czy wychodza po koncercie do fanow ?
po krakowskim koncercie wyszli do grupki, która czekała przed Teatrem Icon_smile Podobno jakieś 1,5 h po koncercie Icon_wink
11.01.2014 12:47 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Global 'Spirit' Tour czyli Depeche Mode w Polsce Yacy 13 2 850 17.02.2018 02:12 AM
Ostatni post: thestranglers
  Depeche Mode w Polsce Remo 32 5 738 26.07.2013 10:20 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Dead Can Dance x3 w Polsce!!! saferłel 1 1 086 06.12.2012 03:19 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Garbage w Polsce michal91d 33 5 316 31.10.2012 09:19 PM
Ostatni post: Remo
  Coldplay w Polsce michal91d 34 5 391 20.09.2012 11:49 AM
Ostatni post: Paweł
  Marillion w Polsce w listopadzie 2012 pabloyd 1 972 22.03.2012 04:01 PM
Ostatni post: saferłel
  Red Box w Polsce - 04.2012 pabloyd 6 1 780 09.03.2012 12:51 PM
Ostatni post: emigrant
  Sigur Rós w Polsce! 1981 2 961 11.02.2012 10:47 PM
Ostatni post: michal91d
  Little Dragon w Polsce Rincewind 2 1 096 03.01.2012 03:58 PM
Ostatni post: Rincewind
  Morrissey w Polsce (07.2011) pabloyd 5 1 683 05.07.2011 06:57 PM
Ostatni post: kleschko

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości