10 listopada w Amsterdamie zostaną rozdane tegoroczne Mtv EMA. Gospodarzem gali będzie Ron Burgundy czyli postać wykreowana przez Willa Farrella w "Legendzie Telewizji".
NOMINACJE
Best Song
Daft Punk (featuring Pharrell Williams) — "Get Lucky"
Macklemore & Ryan Lewis (featuring Wanz) — "Thrift Shop"
Bruno Mars — "Locked Out of Heaven"
Rihanna — "Diamonds"
Robin Thicke (featuring T.I. & Pharrell Williams) — "Blurred Lines"
Best Video
Miley Cyrus — "Wrecking Ball"
Lady Gaga — "Applause"
Robin Thicke (featuring T.I. & Pharrell Williams) — "Blurred Lines"
Thirty Seconds to Mars — "Up In The Air"
Justin Timberlake — "Mirrors"
Best Female
Miley Cyrus
Selena Gomez
Lady Gaga
Katy Perry
Taylor Swift
Best Male
Justin Bieber
Eminem
Jay-Z
Bruno Mars
Justin Timberlake
Best New Act
Bastille
Icona Pop
Imagine Dragons
Macklemore & Ryan Lewis
Rudimental
Best Pop
Justin Bieber
Miley Cyrus
One Direction
Katy Perry
Taylor Swift
Best Rock
Black Sabbath
Green Day
The Killers
Kings of Leon
Queens of the Stone Age
Best Alternative
Arctic Monkeys
Fall Out Boy
Franz Ferdinand
Paramore
Thirty Seconds to Mars
Best Electronic
Afrojack
Avicii
Daft Punk
Calvin Harris
Skrillex
Best Hip-Hop
Drake
Eminem
Jay-Z
Macklemore & Ryan Lewis
Kanye West
Best Live Act
Beyoncé
Green Day
Pink
Taylor Swift
Justin Timberlake
Best World Stage Performance
The Black Keys
Fun
Garbage
Green Day
Jessie J
Alicia Keys
The Killers
Linkin Park
Macklemore & Ryan Lewis
Jason Mraz
No Doubt
Rita Ora
Paramore
Robin Thicke
Snoop Lion
Best Push Act
ASAP Rocky
Iggy Azalea
Bastille
Icona Pop
Imagine Dragons
Karmin
Austin Mahone
Bridgit Mendler
Tom Odell
Rudimental
Twenty One Pilots
Biggest Fans
Justin Bieber
Lady Gaga
One Direction
Thirty Seconds to Mars
Tokio Hotel
Best Look
Harry Styles
Lady Gaga
Rihanna
Rita Ora
Justin Timberlake
Artist on the Rise
Ariana Grande
Austin Mahone
Bridgit Mendler
Cher Lloyd
Cody Simpson
Lorde
Best Worldwide Act
Cody Simpson
Fresno
Justin Bieber
Chris Lee
Lena
Marco Mengoni
Ahmed Soultan
Bednarek
Exo
One Direction
Global Icon
Eminem
NAGRODY REGIONALNE
Best UK & Ireland Act
Ellie Goulding (Anglia)
Calvin Harris (Szkocja)
Olly Murs (Anglia)
One Direction (Anglia, Irlandia)
Rudimental (Anglia)
Best Danish Act
Jimilian
Medina
Nik & Jay
Panamah
Shaka Loveless
Best Finnish Act
Anna Puu
Elokuu
Haloo Helsinki!
Isac Elliot
Mikael Gabriel
Best Norwegian Act
Admiral P
Envy
Madcon
Maria Mena
Truls
Best Swedish Act
Avicii
Icona Pop
John de Sohn
Medina
Sebastian Ingrosso
Best German Act
Cro
Frida Gold
Lena Meyer-Landrut
Sportfreunde Stiller
Tim Bendzko
Best Italian Act
Emma
Fedez
Marco Mengoni
Max Pezzali
Salmo
Best Dutch Act
Afrojack
Armin Van Buuren
Kensington
Nicky Romero
Nielson
Best Belgian Act
Lazy Jay
Netsky
Ozark Henry
Stromae
Trixie Whitley
Best French Act
C2C
Daft Punk
Maitre Gims
Shaka Ponk
Tal
Best Polish Act
Bednarek
Dawid Podsiadło
Donatan
Ewelina Lisowska
Margaret
Best Spanish Act
Pablo Alborán
Anni B Sweet
Auryn
Fangoria
Lori Meyers
Best Russian Act
Basta
Ivan Dorn
Nyusha
Yolka
Zemfira
Best Romanian Act
Antonia
Corina
Loredana Groza
Smiley
What's Up
Best Portuguese Act
Filipe Pinto
Monica Ferraz
Os Azeitonas
Richie Campbell
The Gift
Best Adria Act
Filip Dizdar (Chorwacja)
Frenkie (Bośnia i Hercegowina)
Katja Šulc (Słowenia)
S.A.R.S. (Serbia)
Svi na pod! (Serbia)
Best Hungarian Act
Hősök
Ivan and the Parazol
Karanyi
Punnany Massif
The hated tomorrow
Best Greek Act
Demy
Goin' Through
Michalis Hatzigiannis & Midenistis
Pink Noisy
Sakis Rouvas
Best Israeli Act
Ester Rada
Hadag Nahash
Ido B & Zooki
Roni Daloomi
The Ultras
Best Swiss Act
Bastian Baker
DJ Antoine
Remady & Manu-L
Steff La Cheffe
Stress
Best Czech & Slovak Act
Ben Cristovao (Czechy)
Celeste Buckingham (Słowacja)
Charlie Straight (Czechy)
Ektor & DJ Wich (Slowacja, Czechy)
Peter Bič Project (Słowacja)
Best African Act
Fuse ODG (Ghana)
Locnville (RPA)
Mafikizola (RPA)
P-Square (Nigeria)
Wizkid (Nigeria)
Best Middle East Act
Ahmed Soultan (Maroko)
Hamdan Al Abri (Z.E.A.)
Juliana Down (Z.E.A)
Lara Scandar (Egipt)
Rakan (Iran)
Best Indian Act
Amit Trivedi
AR Rahman
Mithoon
Pritam
Yo Yo Honey Singh
Best Japanese Act
Exile
Kyary Pamyu Pamyu
Miyavi
Momoiro Clover Z
One Ok Rock
Best Korean Act
B.A.P
Boyfriend
Exo
Sistar
U-KISS
Best Mainland China & Hong Kong Act
Li Yuchun (Chiny)
Eason Chan (Hong Kong)
Jane Zhang (Chiny)
Khalil Fong (Hong Kong)
Sun Nan (Chiny)
Best Sea Act
Hafiz (Malezja)
Noah (Indonezja)
Olivia Ong (Singapur)
Sarah Geronimo (Filipiny)
Slot Machine (Tajlandia)
My Tam (Wietnam)
Best Taiwan Act
Jam Hsiao
JJ Lin
Rainie Yang
Show Lo
Vanness Wu
Best Australian Act
Cody Simpson
Empire of the Sun
Flume
Iggy Azalea
Timomatic
Best New Zealand Act
David Dallas
Lorde
Shapeshifter
Stan Walker
The Naked and Famous
Best Brazilian Act
Emicida
Fresno
P9
Pollo
Restart
Best Latin America North Act
Danna Paola (Meksyk)
Jesse & Joy (Meksyk)
León Larregui (Meksyk)
Paty Cantú (Meksyk)
Reik (Meksyk)
Best Latin America Central Act
Anna Carina (Peru)
Cali & El Dandee (Kolumbia)
Javiera Mena (Chile)
Maluma (Kolumbia)
Pescao Vivo (Kolumbia)
Best Latin America South Act
Airbag (Argentyna)
Illya Kuryaki and the Valderramas (Argentyna)
No Te Va Gustar (Urugwaj)
Rayos Laser (Argentyna)
Tan Biónica (Argentyna)
Best Canadian Act
Deadmau5
Drake
Justin Bieber
Tegan and Sara
The Weeknd
Best United States Act
Bruno Mars
Justin Timberlake
Macklemore & Ryan Lewis
Miley Cyrus
Robin Thicke
Worlwide categories
Best Eastern European Act
Frenkie (Bośnia I Hercegowina)
Celeste Buckingham (Słowacja)
Ivan and the Parazol (Węgry)
The Ultras (Izrael)
Bednarek (Polska)
Smiley (Rumunia)
Zemfira (Rosja)
Best Northern European Act
Jimilian (Dania)
One Direction (Wielka Brytania, Irlandia)
Isac Elliot (Finlandia)
Admiral P (Norwegia)
Avicii (Szwecja)
Best Central European Act
Lena (Niemcy)
Stromae (Belgia)
Bastian Baker (Szwajcaria)
Kensington (Holandia)
Best Southern European Act
Auryn (Hiszpania)
Filipe Pinto (Portugalia)
Demy (Grecja)
Shaka Ponk (Francja)
Marco Mengoni (Włochy)
Best Northern American Act
Justin Bieber (Kanada)
Miley Cyrus (USA)
Best Latin American Act
Fresno (Brazylia)
Anna Carina (Peru)
Airbag (Argentyna)
Paty Cantú (Meksyk)
Best Australia and New Zealand Act
Cody Simpson (Australia)
Lorde (Nowa Zelandia)
Best Southeast Asian, China, Hong Kong, Taiwan Act
Show Lo (Tajwan)
My Tam (Wietnam)
Li Yuchun (Chiny)
Best Japan and Korea Act
Momoiro Clover Z (Japonia)
Exo (Korea Południowa)
Best Africa, Middle East, India Act
Locnville (RPA)
Ahmed Soultan (Maroko)
Yo Yo Honey Singh (Indie)