Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z Pamiętnika Listoholika
Listoholik
Unregistered

 
Post: #1
Z Pamiętnika Listoholika
Z Pamiętnika Listoholika (część 1)



Myślę sobie, że to 1200 tygodni temu, co stanowi 22 lata, narodziła się moja świadomość muzyczna. I mimo, że w chwili obecnej brzmi to trochę nieprawdopodobnie i tak abstrakcyjnie odlegle, to wydaje mi się, jakby to było całkiem niedawno, jakby wczoraj Icon_smile2
Otóż 22 lata temu - 23 sierpnia 1986 roku - po raz pierwszy natknąłem się w eterze na Listę Przebojów Programu Trzeciego!
Ze względu na wyjątkowość czasów, w których wtedy się żyło, Lista ta zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Tamto notowanie w zastępstwie prowadził Wojciech Mann. Ale wraz z pourlopowym powrotem Marka Niedźwieckiego Lista już na stałe zagościła w moim domu. To był copiątkowy rytuał, magia radia, magia głosu i każdego utworu wdzierającego się do uszu; cukier na kartki i utwory typu „Ulica miasta” Aya RL. "Czerwone krzaki" One Million Bulgarians, czy "Poranna wiadomość" i "Moja krew" Republiki pochłaniane jak biblia Icon_wink2
A oto to historyczne dla mnie notowanie, sprzed 1200 notowań, które wyglądało tak:


LP3 - Notowanie 231 z dnia 23 sierpnia 1986 r.

01. 03. 05. MOJA KREW – Republika
02. 02. 05. JESTEŚMY ZE STALI – Maanam
03. 04. 07. LOVE IN YOUR EYES – Limahl
04. 07. 03. O LA LA – Papa Dance
05. 01. 06. EDGE OF HEAVEN – Wham!
06. 06. 03. LADY IN RED – Chris DeBurgh
07. 05. 15. HUNTING HIGH AND LOW – a - ha
08. 10. 03. PAPA DON'T PREACH – Madonna
09. 09. 20. BROKEN HEROES – Saxon
10. 15. 03. DO ANI – Kult


1200 tygodni minęło jak jeden dzień, a ja coraz bardziej dojrzały muzycznie, wychowywany na LP3 15 lat temu zacząłem produkować swoją cotygodniową prywatną listę przebojów. Ot tak, z potrzeby serca i duszy Icon_smile2 Zacząłem dokładnie 700 tygodni temu i tak trwam w tym szaleństwie do dziś Icon_wink2


CDN
05.06.2008 06:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
Listoholik napisał(a):01. 03. 05. MOJA KREW – Republika
R.E.W.E.L.A.C.J.A. Icon_exclaim Icon_biggrin3 już mogę powiedzieć, że nie miałeś lepszego numeru jeden. Icon_cool2
05.06.2008 08:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jotem3 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 300
Dołączył: Aug 2007
Post: #3
 
Gratulacje Listoholiku, notowanie historyczne dla Ciebie, dla mnie również bardzo zapamiętane. Ja byłem już z Listą dwa lata (lipiec 84). A wtedy, w ten łikend wybraliśmy się na biwak. Było bardzo fajnie, choć pogoda troszkę deszczowa, i w ten sobotni wieczór w namiocie z nieodłącznym kajetem słuchałem Listy. Od początku do końca. Tak byłem maniakalnym słuchaczem Listy Icon_wink2
W poczekalni pojawił się Camouflage Stana Ridgleya. Powrócił Marek Biliński. Sukcesu już nie odniósł, ale to też było coś. Ciekawe i różnorodne nowości - TZN XENNA - Ciemny pokój, LEVEL 42 - Lessons In Love (trochę zajechany przez radia, ale na szczęście teraz już rzadziej słychać, a jak już, to wciąż miło się słucha). MIDGE URE - Call Of The Wild. Piękne nagranie. I BANANARAMA - w przeróbce piosenki Shocking Blue - Venus. Takie trochę dicho, ale fajnie się słuchało Icon_wink2 W zasadzie nie było w tym notowaniu słabych piosenek (no może nieco "inne" to były - DANCE WITH ME - Alphaville, wspomniany VENUS, O-LA-LA - Papa Dance, czy Christopher Hamill, znany jako Limahl, który wracał z piosenką LOVE IN YOUR EYES. No i dwa megahity, które ponad pół roku przeleżały na Liście - Broken Heroes (26 tygodni) i DO ANI - Kultu (28 tygodni).
No i bezapelacyjny numer jeden MOJA KREW. Czy to była piosenka ?? Czy to nadawało się na numer jeden ?? Nieważne. Było na pierwszym i było wspaniale. Stała się hymnem. Było pięknie...
[Właśnie odsłuchuję sobie to notowanie, łezka się w oku zakręciła Icon_wink2 ]
05.06.2008 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
abd3mz napisał(a):mogę powiedzieć, że nie miałeś lepszego numeru jeden.

jeśli nie zauważyłeś, to pragnę Cię poinformować, że to nie jest numer 1 z mojej listy, a z Listy Przebojów Programu Tzreciego Icon_lol
05.06.2008 09:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #5
 
Ajajaj... No to straciłeś szansę na posiadanie najlepszego utworu na swojej liście. Icon_mrgreen Icon_razz
05.06.2008 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
abd3mz napisał(a):Ajajaj... No to straciłeś szansę na posiadanie najlepszego utworu na swojej liście.

straciłem, bo raczej nie wrzucam na swoją listę utworów sprzed 7 lat, i do tego polskich.. i wcale tego nie żałuję, wole mieć listę z zasadami, niż śmietnik Icon_lol Icon_razz
05.06.2008 10:23 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #7
 
Cytat:wole mieć listę z zasadami, niż śmietnik Icon_lol Icon_razz
ciekawe do kogo ta aluzja Icon_mrgreen

[Obrazek: kleschko.png]
06.06.2008 08:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Listoholik napisał(a):05. 01. 06. EDGE OF HEAVEN – Wham!
07. 05. 15. HUNTING HIGH AND LOW – a - ha
08. 10. 03. PAPA DON'T PREACH – Madonna
A ja wybieram te utwory. George Michael jeszcze z Wham (ye ye ye!! - fajne!), "Hunting..." to jeden z moich przebojów wszechczasów, a Madonna.... królowa jest tylko jedna. Icon_razz
06.06.2008 03:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #9
 
kleschko napisał(a):ciekawe do kogo ta aluzja

adresat niech się sam domyśli Icon_mrgreen Icon_razz
06.06.2008 09:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #10
 
1981 napisał(a):Madonna.... królowa jest tylko jedna.

tak, królowa, czyli zespół Queen jest tylko jeden Icon_wink2 Icon_lol
06.06.2008 09:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #11
 
Łza się w oku kręci. Podpisuję się pod tym!
09.06.2008 11:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości