Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzwonki
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
Dzwonki
Zainspirowany postem dziobaseczka postanowiłem utworzyć taki dość luźny temat. Tym bardziej, że nie znalazłem go na forum.
Jakie mieliście/macie obecnie dzwonki w telefonie? Czy wolicie, gdy dzwonek jest instrumentalny czy z wokalem? A może nie kombinujecie i wybieracie proste dzwonki już wgrane na telefonie? Czy uważacie, że ustawienie utworu jako budzik, może zepsuć jego postrzeganie?

Ot, taki trochę mniej poważny temat do pogadania.

Pozwólcie, że zacznę.
Nie lubię zmieniać dzwonków jak rękawiczek. Przeważnie "wytrzymują" one ponad kilka miesięcy, a wybór następnego jest poprzedzony dogłębną analizą.

Historia moich dzwonków (linki w spoilerach):
1. Melee - Build to Last - pierwszy dzwonek w ogóle. Pamiętam, że pochodzi jeszcze z czasów, gdy sporadycznie słuchałem Listy Przebojów Radia Rzeszów. Wstęp wydawał mi się na tyle melodyjny, że szybko trafił na moją komórkę.

2. Two Door Cinema Club - Undercover Martyn - panowie z TDCC mają talent do tworzenia chwytliwych gitarowych riffów. To właśnie zapętlony wstęp "Undercover Martyn" był moim drugim dzwonkiem w telefonie.


3. Two Door Cinema Club - What You Know - liczbę świetnych gitarowych riffów z debiutu TDCC trzeba było jakoś wykorzystać. Kilka miesięcy po "Udercover Martyn" na dzwonek trafiło "What You Know".


4. Coldplay - Charlie Brown - gitarowy motyw z "Charlie Brown" uważam za jeden z najlepszych dzwonków w mojej historii. Problem w tym, że po ubiegłorocznych praktykach miałem go dość.


5. Franz Ferdinand - Take Me Out - o ile zawsze starałem się wybierać dzwonki do stosunkowo nowych utworów to ostatnio postanowiłem wykorzystać jeden z najlepszych gitarowych motywów, który w "Take Me Out" pojawia się około pierwszej minuty.


I najnowszy dzwonek:
6. Franz Ferdinand - Love Illumination - wstęp do "Love Illumination" urzekł mnie już po pierwszym przesłuchaniu i szybko skończył jako dzwonek w moim telefonie.



13.07.2013 05:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Dzwonki
Ja zwykle mam ustawione piosenki - ale nie jako budzik, tylko wtedy, gdy ktoś dzwoni. Nie pamiętam wszystkich, ale przez jakiś czas miałem "I Need You Tonight" INXS i "Lights" Ellie Goulding. O, a jeszcze wcześniej "400 Slag" Kent - wow, to jest świetny motyw!

Teraz mam chińską (właściwie kantońską) piosenkę z 1987 roku: śpiewa ją Zhang Guorong (Leslie Cheung, wielka gwiazda Cantopopu, popełnił samobójstwo w Prima Aprilis 2003 roku, skoczył z dwudziestego któregoś piętra hotelu w Hong Kongu) - 倩女幽魂 - "Qian Nv Youhun". Polecam, jest przepiękna. Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.07.2013 06:23 PM przez 1981.)
13.07.2013 06:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
RE: Dzwonki
Mi nie chce się zazwyczaj bawić z wycinaniem danego fragmentu piosenki na dzwonek, więc stawiam na takie, które ruszają od pierwszej sekundy.

Od kilku miesięcy mam "Elephant" Tame Impala, ale zaczyna mi się nudzić. Niedługo rozejrzę się za czymś nowym. LINK

Wcześniej przez chwilę grało "Feel It All Around" Washed Out: LINK

Jeszcze wcześniej bardzo długo sprawdzała się piosenka z czołówki "Boardwalk Empire": LINK - jest to fragment "Straight Up and Down" The Brian Jonestown Massacre.

Dawno temu też długo miałem "Ready to Start" Arcade Fire: LINK

Jeśli sobie coś jeszcze przypomnę, to dopiszę Icon_smile

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
13.07.2013 06:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
RE: Dzwonki
Kiedyś ustawiałem sobie jako dzwonek albo budzik konkretne piosenki, ale szybko się tego pozbyłem, bo szczególnie w przypadku budzika dany utwór stawał się dla mnie koszmarem Icon_razz
z tego co pamiętam, to jako dzwonek miałem "Houdini" Foster The People, "Szał" Edyty Bartosiewicz i "Low" Flo Ridy Icon_smile
13.07.2013 07:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #5
RE: Dzwonki
Ja od kilku lat mam to już zupełnie gdzieś co mi dzwoni ^^
Ale wcześniej miałem taki okres, że traktowałem to bardzo poważnie.

Lubię jako dzwonek jakieś chiptuny, midi, 8-bity, więc szukam w tych klimatach, choć nie zawsze.
Wśród ulubionych melodii, z których korzystałem są fragmenty: "Divine" i "Fingers of Steel" Sebastiena Telliera, "The End of Asia" Ryuichi Sakamoto i motyw Nyan Cata
Swoją drogą muszę ustawić coś nowego. Może Kyary Pamyu Pamyu? ^^

Co do budzika -- zazwyczaj ustawiam któryś ze standardowych dzwonków; szczególnie "nokia tune" mnie denerwuje i budzi, więc się sprawdza.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.07.2013 07:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #6
RE: Dzwonki
mam Feel Good Inc. od czterech lat i nie zamierzam zmieniać, a zwykle zdążę odebrać już przy śmiechu Icon_lol
13.07.2013 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #7
RE: Dzwonki
Dla mnie to musi być piosenka, która nie powoduje hercklekotu od początku ale jest na tyle dynamiczna, że od razu chwytam za słuchawkę. Chyba najlepsza była
Athenaeum - What I didn't know
Ale nieźle się też prezentowały Our Lady Peace - Innocent
i The All-American Rejects - Move Along
Na służbowym dałem Django Django - Default i też się sprawdzał. Najgorzej wyglądało to przy Totally Enormous Extinct Dinosaurs - Tapes & Money ale nie wiem dlaczego. No i ostre gitarowe kawałki też się nie nadają.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
14.07.2013 03:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Dzwonki
Budzik (musi być coś wkurzającego):
Coldplay - God Put a Smile Upon Your Face

Dzwonek:
Depeche Mode - Enjoy the Silence (video version!)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.07.2013 08:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Dzwonki
Tak, ta słynna video version Icon_razz2

Zanim zepsuł mi się mój telefon, to jako budzik miałem "Call My Name" Cheryl Cole, a jako dzwonek "Why Do You Love Me" Garbage. Chwilowo mam dzwonek systemowy, ale czas pomyśleć nad zmianą.

Ze starych budzików kojarzę "Pokaż na co cię stać" Feela.
14.07.2013 09:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości