Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 Litrów Czerwieni
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
5 Litrów Czerwieni
Ci z Was, którzy śledzą moją listę znają tę nazwę od drugiej połowy 2011 roku. 5 Litrów Czerwieni.

Większość osób które po raz pierwszy słyszą tę nazwę sądzi, że chodzi o wielki baniak wina. Cóż, to zespół punk-rockowy, więc trudno się temu dziwić. Jednak nic bardziej mylnego. Nazwa symbolizuje pięć litrów krwi - płyn życia, który krąży w żyłach każdego człowieka. 5 Litrów Czerwieni symbolizuje życie - to co się z nim nierozerwalnie łączy, wszystkie troski, radości i codzienne zmagania. One właśnie są tematem piosenek tworzonych przez 5LC.
Zamysł stworzenia kapeli powstał pod koniec 2009 roku w Warszawie. Początkowo był projektem, którego celem było studyjne nagranie jedynie kilku pomysłów. Do tego trzeba było jednak skompletować podstawowy skład. W marcu 2010 roku do Przemasa (wokal, gitara) i Cimka (perkusja) dołączył na basie Barthez. Ciekawostką jest, że Przemas i Barthez razem grali swoje pierwsze akordy już… 20 lat temu. Wieloletnia znajomość i wspólne muzyczne fascynacje sprawiły, że projekt zyskał nazwę 5 Litrów Czerwieni i stał się pełnowartościowym zespołem. W połowie 2010 roku skład został uzupełniony przez Janusza, który dopełnił brzmienie drugą gitarą oraz wokalnie wspomaga Przemasa. W tym składzie 5LC od początku tworzy muzykę i gra koncerty. Wspólna pasja i zgranie w zespole zaowocowały na wiosnę 2011 r. nagraniem w studio 10 utworów. Złożyły się one na wydany w grudniu 2011 roku debiutancki album 5LC p.t. „Samiec Omega”. W międzyczasie powstały nowe kompozycje i obecnie 5 Litrów Czerwieni ma na koncie utwory gwarantujące ponad godzinę mocnego punk-rockowego brzmienia. W pierwszej połowie 2013 roku zespół wszedł do studia, by nagrać materiał na drugą płytę. Album zatytułowany "Miasto Dzieci" ukazał się w pierwszych dniach lipca 2013 roku.


Płytę "Miasto dzieci" promuje teledysk do utworu "Pusty parking":




Drugim utworem promującym nowy krążek jest utwór tytułowy:
10.07.2013 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: 5 Litrów Czerwieni
Jak zaczęła się moja znajomość z zespołem? Napisali do mnie z prośbą, bym zagrał jeden ich kawałek w mojej audycji w Radio Orbit. Tak się zaczęło. Potem było wielokrotne emisje utworów na antenie tego radia, koncerty, wywiady. Znajomość się zacieśniała. Przechodząc do meritum - niecały miesiąc temu zespół poprosił mnie, żebym został ich menedżerem. Ponieważ w ostatnim czasie nabywam wiedzę w tym temacie i chciałbym w tej działce spróbować swoich sił, to pomimo wszelkich obaw zgodziłem się.

Z jednej więc strony chciałbym tu zareklamować zespół i zapoznać Was z ich twórczością, a z drugiej zachęcić do kontaktu w sprawach zespołu. Jeśli macie coś do powiedzenia na temat muzyki, płyty, teledysku, czegokolwiek, to piszcie proszę tutaj albo na maila kontakt.5lc(at)gmail.com . Jeśli macie pomysł gdzie zespół mógłby zagrać koncert (np. w Waszej okolicy, w jakimś klubie który polecacie i o którym wiecie, że przychylnym okiem patrzy na takie zespoły, które jeszcze nie mogą się pochwalić wielkim dorobkiem i sukcesami), to również piszcie, będą to dla nas bardzo cenne informacje Icon_smile2.
10.07.2013 04:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: 5 Litrów Czerwieni
Fajnie, kolejny "stołek", na którym siadasz Icon_wink To też dobra okazja by się przyjrzeć samej kapeli - pewnie to nie moje klimaty, ale jakieś spostrzeżenia mogę przedstawić Icon_smile

A czy zastanawiałeś się jak będzie teraz wyglądać kwestia obecności 5LC na Twojej liście? Czy jako manager, który w zależności od swojej pozycji i zaufania może zarówno zajmować się samym zarządzaniem, jak i być postrzegany niczym nieformalny członek grupy będziesz nadal miał ich na liście? To absolutnie poważne pytanie i jestem ciekawy Twojego podejścia w tym temacie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.07.2013 06:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: 5 Litrów Czerwieni
Dla mnie sprawa jest zupełnie jasna. Moja lista to zestawienie utworów, które w danym tygodniu najbardziej mi się podobają. Utwory 5LC bardzo mi się podobają i póki to się nie zmieni będą na liście i to wysoko. Faktycznie, gdybym miał udział w tworzeniu nagrań to może sprawa wyglądałaby inaczej. Ale tak nie jest. Po prostu będę pomagać zespołowi i robić co w mojej mocy, by stawali się coraz bardziej rozpoznawalni i popularni.
10.07.2013 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: 5 Litrów Czerwieni
Przyznam, że zaskoczony jestem odpowiedzią Icon_wink Oczywiście nie uważam, że to dobre/złe, bo nie o to tutaj chodzi. Ja bym odpuścił, z bólem (jeśli byłby to wykonawca, który ma u mnie sukcesy, jest bardzo lubiany), ale jednak nie mógłbym dalej w taki sposób ich promować.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.07.2013 09:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
RE: 5 Litrów Czerwieni
ku3a napisał(a):to pomimo wszelkich obaw zgodziłem się.
fajnie.
A prywatna lista przebojów to subiektywne zestawienie i jeśli jakaś piosenka się podoba, to wchodzi na listę Icon_smile
ciekawe czy jak nagrania tego zespołu nie będą Ci odpowiadać, to czy nadal będziesz ich menadżerem Icon_razz
10.07.2013 10:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: 5 Litrów Czerwieni
saferłel napisał(a):Ja bym odpuścił, z bólem (jeśli byłby to wykonawca, który ma u mnie sukcesy, jest bardzo lubiany), ale jednak nie mógłbym dalej w taki sposób ich promować.
Twoja lista służy promowaniu czegoś? Bo moja lista jest po prostu moją prywatną listą ulubionych w danym momencie piosenek, i tyle. Tyle że wrzucam ją tutaj, bo mam z tego frajdę.
Tomekk napisał(a):ciekawe czy jak nagrania tego zespołu nie będą Ci odpowiadać, to czy nadal będziesz ich menadżerem Icon_razz
na razie to nie grozi Icon_wink2. wiadomo że na płycie ma się bardziej lubiane kawałki i mniej, ale te bardziej zdecydowanie przeważają Icon_smile2. co zresztą widać na mojej liście Icon_wink2.
10.07.2013 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: 5 Litrów Czerwieni
ku3a napisał(a):Twoja lista służy promowaniu czegoś?
Przy okazji służy Icon_smile Ale zbyt bardzo skupiłeś się na tym konkretnym słowie - a ja z kolei może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem. Cały czas chodzi tylko i wyłącznie o własne postrzeganie tej sytuacji i ewentualnych "zgrzytów" Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.07.2013 11:42 PM przez saferłel.)
10.07.2013 11:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: 5 Litrów Czerwieni
ale dla mnie w tym przypadku nie ma żadnych zgrzytów Icon_smile2.
11.07.2013 08:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
RE: 5 Litrów Czerwieni
Kuba w tym przypadku chyba słowo gratuluję jest jak najbardziej na miejscu Icon_smile2
no to GRATULUJĘ Icon_smile2

a o 5LC na liście myślę dokładnie tak samo jak Ty.
ale to pewnie dlatego, że nasze pokolenie zaczęło układać listę przed erą internetu. Icon_razz
i nie mogła służyć promocji Icon_wink2
inna sprawa, że ja o swojej liście w takim kontekście absolutnie nie myślę Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.07.2013 01:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: 5 Litrów Czerwieni
Ale Wy teraz celowo przeinaczacie sens mojego wpisu! O promocji tylko napomknął w ostatnim zdaniu, traktując ją jako "bonus", wtrącając mimochodem. Chodzi przede wszystkim (albo tylko i wyłącznie) o zadanie sobie pytania czy jest to fair, że jestem managarem grupy i jednocześnie mam ich na liście. Jeśli nie widzę tutaj żadnego nieporozumienia i jeśli jedna sytuacja nie wpływa na drugą albo po prostu mam taki kaprys i zostawiam wszystko po staremu, to ok Icon_wink Odpowiedź otrzymałem i dziękuję. Ale nie wałkujcie już też "promocji" i nie piszcie o "pokoleniach Internetu".

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.07.2013 01:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #12
RE: 5 Litrów Czerwieni
niestety jeszcze powałkuję Icon_wink2

wyobraź sobie sytuację, że układasz listę w swoim pokoju, w zeszycie. kończysz i wkładasz zeszyt do szuflady.
nie piszesz żadnych komentarzy.
za tydzień to samo. i za tydzień ...

to jakie znaczenie w tym przypadku ma to czy jest się w jakiś sposób związanym z zespołem? żaden. to jest taki sam czynnik jak każdy inny z którego powodu utwór podoba się lepiej czy mniej.
nikt tego nie widzi, nikt tego nie czyta, a co za tym idzie nikt inny nie sięgnie po dany utwór.

i dlatego pisałem o "pokoleniu", bo my (mogę tak chyba napisać o sobie i ku3ie) ciągle podchodzimy do układania listy w ten sam sposób.
przede wszystkim dla siebie.

dla mnie w tym momencie naprawdę nie byłoby wielkiej szkody gdybym nie mógłbym publikować Mojej Listy.
nie wyobrażam sobie natomiast sytuacji w której nie mógłbym jej układać!
fajnie jest gdy ktoś przeczyta, skomentuje. ale najważniejsze jest samo układanie! Icon_smile2

chyba gołym okiem widać różnicę w podejściu podejściu do układania listy osób, które zaczęły układać listę kilkanaście lat temu a obecnie.
oczywiście to jest uogólnienie, ale jeśli chodzi np. o mnie i o Ciebie to chyba się nie mylę?
Icon_smile2

no i jeszcze jedno: Kuba trzymam kciuki Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.07.2013 04:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: 5 Litrów Czerwieni
Jeśli wkładasz do szuflady to nie ma żadnego znaczenia, jasne. Ale tak jak już wspomniałem - nie zadałem tego pytania, aby dostać odpowiedź na tak postawiony problem. Nie tutaj leży środek ciężkości. Możesz sam układać listę i jej nie pokazywać nikomu, ale możesz jednocześnie czuć, że pewna "etyka" czy jakkolwiek inaczej to nazwiesz nie pozwala Ci na splątanie losów listy z - bądź co bądź - pracą. Wyobrażam sobie, że ktoś może zastanawiać się czy będzie w stanie oddzielić od siebie te dwie sprawy tak, aby lista nie straciła w żaden sposób wiarygodności - dla niego samego przede wszystkim. Do głosu przecież na pewno mogą dojść czynniki pozamuzyczne. Może problem wydaje Ci się wydumany, ale co ciekawe identyczne pytanie zadał Kubie Marcin na sąsiednim forum Icon_wink A jego podejście do tworzenia listy pewnie jest również mocno inne od mojego, pewnie bliższe Waszemu.

Moja opinia, czyli "nie, nie umieszczałbym już ich muzyki na liście" również wynika z podobnego rozumowania - tak jak gdybym też tworzył listę do szuflady (co de facto ma teraz miejsce ;P). Dopiero potem mogę zastanawiać się nad innymi czynnikami związanymi z tym, że jestem z tego nowego pokolenia listowiczów itd. Dlatego tak zdecydowanie poprosiłem o niemieszanie kwestii jakiejś promocji do całej sprawy. Dla mnie po prostu jednak decyzja automatycznie wpłynie na drugą, ale moje jądro myślenia opiera się na podejściu "listowego old-schoola" Icon_razz2

I zgoda. Różnica między nami (pewnie ta, na którą Ty zwracasz uwagę, ale nie do końca bezpośrednio ją przedstawiasz/porównujesz do mnie) polega na tym, że ja nie jestem super szczęśliwy jeżeli moja lista ląduje tylko i wyłącznie w szufladzie. Już pisałem, że w ostatnich latach przeszedłem zdecydowanie na tryb płytowy, który jest dla mnie wielokrotnie bardziej miarodajni i jest esencją słuchania muzyki. Wszystkie meandry i zagadki listy, jej dziwne rozstrzygnięcia oraz wynikające (najczęściej przy podsumowaniach) nieścisłości mają oczywiście swój urok i uważam, że są czymś naturalnym. Z drugiej strony lista służy jako lustro mojego cotygodniowego przeglądu piosenek i tworzę ją, aby inni wiedzieli - przy całej ułomności tej metody - co mi gra w głowie. Pisałem już o tych proporcjach z przymrużeniem okna - 51% dla Was 49% dla mnie Icon_wink Pewnie bym nie posłuchał, gdyby "moi udziałowcy" kazali mi zlikwidować DLP Icon_razz2 - wtedy czynnik stricte-osobisty dałby o siebie mocno znać (w rzeczywistości to tak naprawdę po prostu 50% na 50%?). Lista wciąż jest dla mnie bardzo ważna po tylu latach, ale żyje w symbiozie ze mną i tymi, którzy ją śledzą. W każdym razie na pewno nie zrezygnuję z listy pod wpływem czynników zewnętrznych, naciskowych. Nawet jak nie będzie mieć ani jednego wyświetlenia i komentarza przez długie tygodnie, to i tak będę czuł potrzebę dzielenia się nią z innymi. Uważam, że to jest po prostu słuszne.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.07.2013 04:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: 5 Litrów Czerwieni
Yacy napisał(a):to jakie znaczenie w tym przypadku ma to czy jest się w jakiś sposób związanym z zespołem? żaden. to jest taki sam czynnik jak każdy inny z którego powodu utwór podoba się lepiej czy mniej.
nikt tego nie widzi, nikt tego nie czyta, a co za tym idzie nikt inny nie sięgnie po dany utwór.

i dlatego pisałem o "pokoleniu", bo my (mogę tak chyba napisać o sobie i ku3ie) ciągle podchodzimy do układania listy w ten sam sposób.
przede wszystkim dla siebie.

dla mnie w tym momencie naprawdę nie byłoby wielkiej szkody gdybym nie mógłbym publikować Mojej Listy.
nie wyobrażam sobie natomiast sytuacji w której nie mógłbym jej układać!
fajnie jest gdy ktoś przeczyta, skomentuje. ale najważniejsze jest samo układanie! Icon_smile2
czasem się pisze, że "mogę się pod tym podpisać". ale ten tekst mógłbym wręcz skopiować w całości - to jest dokładnie moje podejście Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Możesz sam układać listę i jej nie pokazywać nikomu, ale możesz jednocześnie czuć, że pewna "etyka" czy jakkolwiek inaczej to nazwiesz nie pozwala Ci na splątanie losów listy z - bądź co bądź - pracą.
bardzo szanuję Twoje podejście. ale moje nie jest nieetyczne. nie traktuję tego w tych kategoriach. nie przeinaczam mojej listy, po to by "mój zespół" był wyżej, bo dzięki temu będzie mieć jakieś profity. bo jakie one mogłyby tu być? lista wygląda tak, jak wygląda, bo obecnie tak się kształtuje moja sympatia do poszczególnych piosenek. w historii mojej listy (nawet już tej mychowej) kilkukrotnie były takie przypadki, że przez kilka tygodni był szał na punkcie jakiegoś zespołu. teraz rewelacyjnie radzi sobie właśnie 5LC. za kilka tygodni to minie i będą znacznie niżej. a działać dla nich będę w dalszym ciągu Icon_smile2.
12.07.2013 10:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: 5 Litrów Czerwieni
ku3a napisał(a):bardzo szanuję Twoje podejście. ale moje nie jest nieetyczne. nie traktuję tego w tych kategoriach. nie przeinaczam mojej listy, po to by "mój zespół" był wyżej, bo dzięki temu będzie mieć jakieś profity. bo jakie one mogłyby tu być?
Ok, odpowiedziałeś mi już na to i nie mam żadnych zastrzeżeń, nie musisz już nic wyjaśniać w tym temacie Icon_smile Ja przecież nic nie zarzucam ani nie uważam, że - tak jak wspomniałem - to dobra czy zła postawa.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.07.2013 11:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
RE: 5 Litrów Czerwieni
ku3a napisał(a):Album zatytułowany "Miasto Dzieci" ukazał się w pierwszych dniach lipca 2013 roku.
Na tym forum też się spóźniłeś, w sensie że też byłem pierwszy:
http://www.mycharts.pl/showthread.php?tid=19504
Icon_wink2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
27.07.2013 06:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
RE: 5 Litrów Czerwieni
ku3a napisał(a):Drugim utworem promującym nowy krążek jest utwór tytułowy:
W "wersji radiowej" skróciłbym nieco wstęp, bo jednak 40 sekund łojenia bez wokalu na sam początek obniża nieco "singlowość" tego numeru.

Za to Pusty parking idealnie singlowy - zwarty, konkretny numer, z fajnym refrenem, ciekawymi efektami gitarowymi (brzmienie gitar na solówce to takie wiercenie jak Alice in Chains czy coś w tym stylu), super riffami, a przede wszystkim zapadającym w pamięć tekstem na czasie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
27.07.2013 07:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: 5 Litrów Czerwieni
Miszon napisał(a):Na tym forum też się spóźniłeś, w sensie że też byłem pierwszy:
dobrze, że są fani, którzy sami piszą o premierze płyty Icon_wink2.
dzięki, Miszon Icon_smile2.
Miszon napisał(a):Za to Pusty parking idealnie singlowy - zwarty, konkretny numer, z fajnym refrenem, ciekawymi efektami gitarowymi (brzmienie gitar na solówce to takie wiercenie jak Alice in Chains czy coś w tym stylu), super riffami, a przede wszystkim zapadającym w pamięć tekstem na czasie.
tak, zgadza się, wszystko się zgadza Icon_smile2.
29.07.2013 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości