Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Selector Festival 2013
adik 303
Unregistered

 
Post: #1
Selector Festival 2013
Czemu najlepsze festiwale nie mają tu tematu? Icon_twisted
Najbardziej zdradziecki i jednocześnie chyba najlepszy festiwal w tym roku opuszcza Kraków i melduje się w W-wie Icon_evil, a ma odbyć się w dniach 6-7 września.
W lajnapie:
James Blake
The Knife
Archive
Jessie Ware (już niedługo na otwarciu waszego jarzyniaka!)
Capital Cities
When Saints Go Machine
Para One
Breakbot
Busy P
11.06.2013 04:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: Selector Festival 2013
adik 303 napisał(a):opuszcza Kraków i melduje się w W-wie
Icon_evilIcon_evilIcon_evil Ale zestaw wyborny!
Capital Cities
When Saints Go Machine cieszą mnie w szczególności. Oczywiście Jeśka, Archiwy, Knify i Blake też.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.06.2013 04:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #3
RE: Selector Festival 2013
dziobaseczek napisał(a):Icon_evilIcon_evilIcon_evil
No właśnie, gdyby dalej był w Krakowie to nawet bym się nie wahał i olał OFFa Icon_sad
11.06.2013 05:31 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Selector Festival 2013
Kraków biednieje, nie ma się co dziwić. A festiwal taki sobie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.06.2013 08:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #5
RE: Selector Festival 2013
adik 303 napisał(a):The Knife
że co? Hura
17.06.2013 11:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
RE: Selector Festival 2013
adik 303 napisał(a):Najbardziej zdradziecki i jednocześnie chyba najlepszy festiwal w tym roku opuszcza Kraków i melduje się w W-wie
to nie wina festiwalu przecież, tylko miasta

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.06.2013 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #7
RE: Selector Festival 2013
Wiem, ale i tak nie mogę się pogodzić, że akurat w tym roku, w którym rozpoczynam życie festiwalowe, jego już tu nie będzie :s
A żeby mój ból był większy, do lajnapu dołącza M.I.A.
14.08.2013 03:46 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #8
RE: Selector Festival 2013
Nie będę się za mocno rozpisywał, gdyż moja relacja zainteresowałaby najbardziej fanów Jessie Ware, a dla reszty świata pewnie koncerty tej wokalistki są jak sekwoje dla R. Reagana - widziałeś jedną, widziałeś wszystkie ;P Tym bardziej nie ma co męczyć klawiatury, gdyż z powodów finansowych mogłem być tylko na drugim dniu imprezy Icon_sad Nie mniej cieszę się, że w ogóle pojechałem. Z fanklubem jessie Ware zawsze miło się spotkać, pogoda dopisała, pokazaliśmy kolezance ze Śląska kilka warszawskich atrakcji turystycznych (sprawiały atrakcyjniejsze wrażenie niż na co dzień - ten efekt co w Gdańsku przed koncertem PSB Icon_smile, a w roli przewodnika czułem się jeszcze niezręczniej niż w Trójmieście, bo nie jestem ekspertem od dziwnie zabudowanego Ursynowa, ale wszyscy wrócili do domów cali i zdrowi Icon_wink

Na Tor Wyścigów Konnych na Służewcu, a ściślej na jego parking szło się dłuuugo i w obskurnym towarzystwie graffiti, ale nie przeszkadzało nam to za bardzo (może bardziej plątający się wokół nas ankieterzy...), ponieważ myśleliśmy przede wszystkim o tym, czy ochrona będzie dla nas litościwa przy rewizji. Róże dla Jessie, a nawet lampka nocna z napisem "You'll be my night light" nie wzbudziły wielkiej sensacji, za to uwzięli się na czekoladki i...perfum, które akurat nie były prezentem Icon_wink trudno, mogło być gorzej. Frekwencja około 18 była jeszcze mizerna. Nas interesowała najbardziej frekwencja pod Cyan Stage, ale tam aż do 20 było prawie pusto, więc z czystym sumieniem wróciliśmy pod Magenta Stage w celu obejrzenia show Capital Cities. (przez chwilę słyszeliśmy też i widzieliśmy na tej scenie Kixnare, ale byliśmy zbyt zajęci ustalaniem strategii dobicia się pierwszego rzędu pod Cyanem, żeby się bawić przy jego muzyce). I zaprawdę otrzymaliśmy co najmniej niezły show! Inni muzycy pop powinni się uczyć od panów Ryana Merchanta i Sebu Simoniana, ponieważ nie tylko tworzą zaraźliwie melodyjne i taneczne piosenki, ale również zamiast bulić na choreografów i wygimnastykowane panienki, sami bawią publicznością zabawnym ruchem scenicznym Icon_smile Jednak prawdziwą gwiazdą w tym zespole jest trębacz Spencer Ludwig, który tworzy swoją grą taki 80s klimat, że aż 70s Icon_smile Na żywo jest go dwa razy więcej niż na płycie. Zaczęli od coveru Breathe Pink Floyd, potem zagrali też Stayin' Alive (Nothing Compares 2 U niestety nie było), oczywiście dużo utworów z płyty, Safe and Sound chyba jako przedostatnie. Zabawa była na całego, szkoda, że więcej takich zespołów nie pojawia się na festiwalu, co by nie mówić z muzyką elektroniczną. Jeżeli np. Tymbark niewypromował Strange Talk, to już chyba nic nie wypromuje...

Dopchać się do pierwszego rzędu z Cyanem przed koncertem Factory Floor nie było trudno, co nie znaczy, że na Brytyjczyków nie czekali żadni fani. Nie wiem, czy to kwestia nagłośnienia (podczas występu Jessie nie przeszkadzało mi w odbiorze...), ale ich muzyka do mnie nie przemówiła. Miałem wrażenie, że słucham na okrągło czterech tych samych nut. Żeby to miało moc Godspeed!You Black Emperor, mocniej przykuliby moją uwagę... Poza tym po godzinie 20 przypadło mi w udziale bardzo prestiżowe i ekscytujące zajęcie - sprawdzanie, czy Jessie nie napisała nam prywatnej wiadomości na Twitterze Icon_smile (napisała i to aż dwie!) Okładka albumu jako wizualicja, Joe, Dornik i Alex krzątający się na scenie i poczuliśmy się "jak w domu".

Po tegorocznym Bestivalu ironizowałem na forum fanklubu, że dla międzynarodowej publiczności przebrała się w seksowny mundur kapitański, a w Polsce znowu zaprezentuje się w czerni. Dobrze, że się nie założyłem, ponieważ tym razem wystąpiła w białej marynarce Icon_smile Mam wrażenie, że od razu zauważyła, gdzie stoimy (pisaliśmy jej zresztą o tym) i zaczęła nas częstować bogatym repertuarem zalotnych i ekspresyjnych min. Nie tylko nas zresztą, stojący z lewej strony sceny i nasi sąsiedzi nie mieli prawa czuć się pokrzywdzeni Icon_wink Jednak nie było mowy o przypadkowości - trzy czy cztery razy Jessie oświadczyła ze sceny, że polscy fani są cudowni, a Jessie Ware Polska to już w ogóle Icon_smile Aż mi się głupio zrobiłem słyszeć tyle o sobie ze sceny, w końcu to piosenkarka powinna być bohaterką wieczoru..., a sprawiała wrażenie, jakby chciała podzielić się splendorem. Ochrona sprawiała nieprzyjazne wrażenie (trudno się dziwić, kto by chciał spędzić wieczór nie tylko tylem do sceny, ale z widokiem ustawicznie blokowanym brzuchami fotografów), ale o nieprzekazaniu prezentów nie było mowy. Oprócz lampki był to też zrobiony przez Maćka kalendarz z datami urodzin znajomych Angielki i jej idoli muzycznych (naszych nie wpisał, skromniś Icon_wink oraz listy od nas (tak, czyta je, a nawet instagramuje: http://instagram.com/p/d-kCPWDXjD/#)

Bardzo mnie ucieszyło, że w setliście znalazły się dwa moje ulubione utwory z "Devotion" Taking in Water i Something Inside, ten drugi dedykowany Jessie Ware Polska Icon_smile Jak na wszystkich letnich festiwalach, można było usłyszeć wplecione w piosenki fragmenty I Want You Marvina Gaye'a ("No To Love"), The Battle of Middle You Julio Bashmore'a ("Imagine It Was Us"), The Moon & The Skye Sade ("Running'), a spoza płyty - Valentine, w którym zamiast Samphy zaśpiewał perkusista Dornik Leigh, który być może niedługo rozkręci karierę solową (jego pierwszy singiel był na mojej liście). Publiczność świetnie się bawiła, w tym wysłannicy licznych polskich portali internetowych. Cieszy spora liczba relacji z tego koncertu w mediach - nie tylko dlatego, że wspominały o nas i naszych prezentach Icon_smile, ale też dlatego, że Ware przyjedzie do nas prawdopodobnie dopiero w 2015 r., wraz z premierą kolejnego albumu...

I...to byłoby właściwie na tyle, bo potem skupiliśmy się na oczekiwaniu na Jessie, jak się okazało - bezskutecznym. Widocznie ktoś jej kazał odpocząć przed kolejnym koncertem w Chorwacji i jechać do hotelu. Dlatego nie poszedłem na When Saints Go Machine (żałuję, pewnie bawiłbym się tak samo dobrze, jak na większości koncertów na Offie), a MIA słyszeliśmy tylko przez ścianę namiotu, poza bisem, na który podeszliśmy. Jej muzyka zawsze jakoś mnie omijała, to, co usłyszałem, mnie zaciekawiło i w wolnej chwili chętnie sięgnę po większą dawkę.

Na pewno ten dzień by wyglądał inaczej, gdybym był sam albo w innym towarzystwie. W pewnym sensie było to "wyjście służbowe", albo może raczej - w pierwszym rzędzie fanklubowy zlot i pod tym względem było nawet lepiej, niż się spodziewałem (DMki na TT, dedykacja, Taking in Water i Something Inside). Nawet biorąc pod uwagę, że nasze plany na nocne afterparty przez problemy z komunikacją nie wypaliły Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.09.2013 08:44 PM przez Kordian.)
15.09.2013 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Open'er Festival 2017 prz_rulez 16 3 620 06.07.2020 06:46 PM
Ostatni post: thestranglers
  TOP of The TOP Sopot Festival 2019 prz_rulez 10 1 249 16.08.2019 12:38 AM
Ostatni post: prz_rulez
  Halfway Festival 2016 prz_rulez 0 1 231 19.06.2016 01:09 AM
Ostatni post: prz_rulez
  Enea Spring Break Showcase Festival & Conference 2016 kleschko 4 1 850 15.02.2016 01:52 PM
Ostatni post: kleschko
  OFF Festival 2016 kleschko 8 2 716 09.02.2016 11:23 PM
Ostatni post: AKT!
  12.12.15 - Defqon.1 Festival Chille - Centros De Eventos Munich TuneHunterz 1 1 399 30.09.2015 06:54 PM
Ostatni post: TuneHunterz
  Orange Warsaw Festival 2015 prz_rulez 6 2 004 17.06.2015 08:55 PM
Ostatni post: thestranglers
  OFF Festival 2014 saferłel 5 2 398 17.08.2014 12:03 AM
Ostatni post: Kordian
  Pink Music Festival prz_rulez 4 2 044 20.04.2014 12:41 AM
Ostatni post: prz_rulez
  Free Form Festival adik 303 0 1 326 13.02.2014 09:29 PM
Ostatni post: adik 303

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości