Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pet Shop Boys - Vocal
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Pet Shop Boys - Vocal
Dzisiaj po 23:00 czasu polskiego w audycji radia BBC 2 "Dance Years" zaprezentowany zostaje nowy singiel Pet Shop Boys zatytułowany "Vocal". Z tego co mi wiadomo utwór zagrany zostanie w skróconej wersji radiowej.

Grupa opisuje nagranie jako hołd oddany subkulturze rave - będzie prosto, głośno, odrobinę oldskulowo i progresywnie. Posiadając pewne zakulisowe informacje oraz rozeznanie, mogę tylko dodać, że "Vocal" to kolejne po "Axis" promo duetu, które ma raczej pełnić rolę afirmacji nowego kierunku obranego na "Electric" niż faktycznie promować ten longplay w kategoriach nagrania pop czy też muzyki przeznaczonej na listy przebojów. Jeśli wierzyć relacjom osób, które słyszały cały album, to na pewno są na nim piosenki o dużo bardziej standardowym przebiegu, co wskazywałoby na znaczną zmianę strategii marketingowej grupy po odejściu z EMI/Parlophone. A wszystko to w imię nigdy nie wyróżnianego jakoś szczególnie w kontekście dyskografii Pet Shop Boys hasła: "słuchajmy całych płyt".

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.06.2013 09:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Pet Shop Boys - Vocal
[Obrazek: 4001.jpg]

Z oficjalnej strony:

Vocal

“Vocal”, from the new album Electric, is now available to download on iTunes. A CD single , 12" vinyl single and digital bundle release will all follow at a later date. Remixes will also be announced shortly. The song has been going down a storm on the current "Electric" tour and the instrumental version of “Vocal” has already received support from Armin Van Buuren, ranked as the world's number one DJ, who last week commenced his podcast ‘A State of Trance’ with it.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2013 08:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 128
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: Pet Shop Boys - Vocal
a już myślałem, że można posłuchać...
nigdzie nie ma fragmentu z BBC. po dwóch dniach? wierzyć się nie chce Icon_razz

edit:
no właśnie tak myślałem, że to nie jest możliwe!
https://soundcloud.com/brilliantpsb/pet-...-radio-bbc

może po kilku przesłuchaniach, w dobrej wersji coś z tego będzie Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.06.2013 08:24 AM przez Yacy.)
03.06.2013 08:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Pet Shop Boys - Vocal
Wersja singlowa jest haniebna! Piosenka jest skrócona względem oryginalnej wersji z płyty o 110%, a podobno i wokale są inaczej zmiksowane. Nie chciałem też takiego słabego ripu wstawiać na forum. Może niedługo będę w stanie dostarczyć tu podobno nieco inną wersję z płyty, bo właśnie ona ukazała się na iTunes.

PS - rewelacja-okładka.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2013 10:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Pet Shop Boys - Vocal
[Obrazek: file.php?id=921]

[Obrazek: file.php?id=922]

Okładki do obu singli w pełnym wymiarze.

Pełna wersja piosenki jest zdecydowanie taka, jak powinna być. Wokale faktycznie zostały zmiksowane względem dosyć mechanicznej wersji singlowej, chociaż nadal pozostały wysunięte względem reszty instrumentem (jak przystało na numer o tytule "Vocal"). To prawdopodobnie najbardziej dynamiczny utwór w ich karierze, ze zdecydowanie rave'owym i agresywnym beatem o prostej, ale bardzo chwytliwej konstrukcji. Najbardziej podoba mi się przejście po 4 minucie i ten niesamowity "wędrujący" na różnych poziomach częstotliwości loop, który co pewien czas wchodzi w refrenie.

http://chomikuj.pl/bazamuzykipawla - na YT pewnie jeszcze trochę tej piosenki nie będzie, a nawet jeśli, to w najlepszej jakości jest pod tym linkiem na stronie głównej.

EDIT: szybcy są:




Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.06.2013 11:59 AM przez saferłel.)
03.06.2013 11:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #6
RE: Pet Shop Boys - Vocal
brzmi jak "Spending All My Time" Perfume! Icon_surprised
fajne, nieźle wkręca Icon_wink to już wyszło oficjalnie na iTunes?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.06.2013 12:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Pet Shop Boys - Vocal
Faktycznie, synth patche mają podobne w pewnym sensie, chociaż trochę inna jest ich długość i barwa.

Tak jak pisałem - już jest na iTunes. Na normalnym singlu wyjdzie pewnie za miesiąc, tak przynajmniej sądzę po różnych przeciekach i szczątkowych informacjach.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2013 01:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
RE: Pet Shop Boys - Vocal
Poprzednie single bardziej mi się podobały.
Ten też ma w sobie to coś, chociaż bit mógłby być trochę łagodniejszy, bo w pewnych momentach robi się lekka łupanka.
04.06.2013 07:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
RE: Pet Shop Boys - Vocal
Ja ostatnio jestem w nastroju na takie łupanki. Świetny numer. Ciągle słucham od wczoraj.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
04.06.2013 07:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #10
RE: Pet Shop Boys - Vocal
To brzmi jak coś od Calvina Harrisa... Znów nagranie nie na moją listę...
04.06.2013 07:47 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Pet Shop Boys - Vocal
Mi się podoba, też zauważyłem, że ciężko wyrwać się z zapętlania go, ale jeszcze bardziej spodoba się w kontekście płyty. Nie przywykłem do takiego brzmienia singli PSB. Jakby w 93 wydali na małej płytce "My Head Is Spinning" czy "KDX 125" to też byłoby Icon_eek, chociaż to świetne instrumentalne numery.

Tomekk napisał(a):Poprzednie single bardziej mi się podobały.
Nowa płyta to raczej nie będzie "popowy pop", może z wyjątkiem tego coveru Bruce'a Springsteena. Co kto lubi - taki klubowy set to na pewno rzecz mniej osłuchana dla osób lubiących jakieś konkretne oblicze grupy. I przede wszystkim "nielistowa" muza.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.06.2013 07:52 PM przez saferłel.)
04.06.2013 07:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Pet Shop Boys - Vocal
Ostatnio zespół stwierdził, że już nie będzie występować w swoich teledyskach, bo video jako takie upadło, jest tylko obrazkiem wyświetlanym na ekranie smartfona i nie warto ładować pieniędzy w coś, co stało się dla wielu jedynie zbędnym balastem, nieistotnym dodatkiem. A tak w ogóle to oni nigdy nie lubili kręcić teledysków, bo przecież gardzą popkulturą. Zabrzmiało to trochę paradoksalnie, biorąc pod uwagę ich spuściznę i jej znaczenia w tym wymiarze, no ale ok, ich strata.

I dzisiaj premierę ma właśnie pierwszy klip, po którym na pewno nie można się spodziewać, że zobaczymy w nim dziadków:





Hipsterskie video. Nie lubię (dla zasady) filmików, gdzie nie ma zespołu i oczywiście, gdyby w powyższym dziele pojawiły się jakieś archiwalne ujęcia pląsających się muzyków z lat ich młodości, byłbym o wiele bardziej zadowolony, ale generalnie pozytywnie zaskoczył mnie ten vintage-zlepek. Pomysł niby banalny, ale wykonanie niezwykle subtelne, nurkujące gdzieś w przeszłość, do czasów, gdy takie rave'owe numery jak "Vocal" wchodziły dopiero na parkiety dyskotek w Europie czy Stanach.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.06.2013 11:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Pet Shop Boys - Vocal
Ciężko to wydawnictwo nazwać singlem, no ale... 22 lipca "Vocal" wychodzi oficjalnie na CD i płycie vinylowej. Zestawu piosenek na vinyl nie znamy jeszcze, ale skład CD będzie następujący:

Tracklista:

1. Vocal (Album Mix)
2. Vocal (Rektchordz Dub)
3. Vocal (Armageddon Turk Teargas Mix)
4. Vocal (The Cucharachas Mix)
5. Vocal (JRMX Club Mix)
6. Vocal (Ivan Gomez & Nacho Chapado Mix)
7. Vocal (Rektchordz Mix)
8. Vocal (Wawa Extended Mix)
9. Vocal (The Cucharachas Dub)

To jakby druga nowa płyta Icon_lol Widać, że wydanie raczej pod kluby. Nie ma b-sidów, te zostaną zachowane na okazję trzeciego singla.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.07.2013 01:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #14
RE: Pet Shop Boys - Vocal
saferłel napisał(a):8. Vocal (Wawa Extended Mix)
To Polacy są, house'owego remixu można się spodziewać. Icon_wink Dawno o nich nic nie słyszałem, ich "Sombrita" była świetna.

http://rateyourmusic.com/~meni
08.07.2013 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Pet Shop Boys - Vocal




Sporo z tych miksów jest już dostępnych, ponieważ trafiły wcześniej do DJ-ów na cyfrowym nośniku lub też na promo. Teraz na CD to wydanie bardziej "dla ludzi", chociaż dziwaczne. Ale z drugiej strony to dobrze, że b-sidy zostawiają na lepszy singiel Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.07.2013 02:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sorry Boys - Jan neo01 1 95 07.10.2023 03:25 PM
Ostatni post: kajman
  Blanka - Boys Like Toys Szymek79 3 399 06.07.2023 01:55 PM
Ostatni post: Miszon
  Pet Shop Boys - Lost (EP) kacper130700 2 495 22.04.2023 08:34 AM
Ostatni post: Szymek79
  Sorry Boys - Fudżi neo01 1 177 19.04.2023 07:55 PM
Ostatni post: kajman
  Mikolas Josef - Boys Don't Cry Szymek79 5 165 25.03.2023 11:49 AM
Ostatni post: Szymek79
  Omar Apollo - 3 Boys Szymek79 1 229 17.02.2023 02:14 PM
Ostatni post: AKT!
  Pet Shop Boys - Living in the past (home demo) Szymek79 1 115 11.02.2023 03:28 PM
Ostatni post: kajman
  Sorry Boys - Na Spalonym Moście Szymek79 0 104 22.11.2022 02:48 PM
Ostatni post: Szymek79
  Backstreet Boys - Last Christmas Szymek79 1 187 02.11.2022 07:38 PM
Ostatni post: kajman
  Sorry Boys - Mapy Gwiazd neo01 0 211 18.08.2022 03:08 PM
Ostatni post: neo01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości