Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spoiler
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Spoiler
Na życzenie saferłela wprowadziłem na forum znacznik spoiler.

Wykorzystanie:
Kod:
[spoiler]tekst, który ma być ukryty[/spoiler]
Wygląda to tak:


Oczywiście można tam zagnieżdżać inne znaczniki, w szczególności ten dotyczący youtube'a.
Co więcej, można "nazwać" dany spoiler, przez co zamiast słowa "Spoiler" pojawi się wybrane przez Was hasło.

Np.
Kod:
[spoiler=Aktualny numer jeden na mojej liście:][b]Oto...[/b]
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pFmLVtSqQo0[/video][/spoiler]

A działa to tak:
Aktualny numer jeden na mojej liście: (Click to View)

Jeśli chcecie by zamiast napisów "Click to View" i "Click to Hide" pojawiły się jakieś inne, to dajcie znać, dopasujemy do potrzeb Icon_smile2.

Enjoy!
26.04.2013 12:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Spoiler
Szybko działasz! Super! Spoiler bywa bardzo przydatny i może rozwiązać problem, który został poruszony przy okazji prośby o jego wprowadzenie.

Co do nazewnictwa, to ja jestem przyzwyczajony do "SPOILER: POKAŻ" / "SPOILER: UKRYJ" - tylko to w trochę innym "kroju" jest zrealizowane (i oczywiście bez "ptaszków" Icon_razz2). Generalnie chyba nie ma to znaczenia, ale ewentualnie można pomyśleć nad jakimkolwiek przetłumaczeniem tego na polski.

Jeszcze w kwestii technicznej, zapytam o to samo, o co pytałem swego czasu przy soundcloudzie - istnieje możliwość, niekoniecznie teraz, żeby wprowadzić znacznik spoilera automatycznie do panelu przycisków edycji wiadomości - czyli jednym słowem zastąpić ręczne wpisywanie formułki przez kliknięcie na odpowiedni znacznik? To jedynie rodzaj ułatwienia i bez tego elementu, jak widzimy, wszystko działa poprawnie, więc nie ma sensu specjalnie głowić się godzinami jak to wprowadzić, ale jeśli jest możliwość, to czemu nie.

EDIT: Ok, już zauważyłem Twój wpis w temacie automatycznych znaczników w innym wątku Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.04.2013 02:40 PM przez saferłel.)
26.04.2013 02:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #3
RE: Spoiler
Super! To dużo ułatwi Icon_wink
Ja też bym się opowiadał za tym by przetłumaczyć to na polski i może pogrubić, żeby było lepiej widoczne na tle jednolitego tekstu Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.04.2013 05:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
RE: Spoiler
dzięki za szybką reakcję Icon_smile
27.04.2013 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości