Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 50 The National
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #21
RE: TOP 50 The National
49

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcS1-A02Bs0UBToAAKsms0o...jFRpexcogg]

Utwory kończące płyty nie mają coś szczęścia - szorują doły Topu. To drugi przypadek i nie ostatni. Tym razem zaglądamy na czwarty album zespołu - "Boxer" - wydany w maju 2007 roku, uważany przez niektórych za ich najwybitniejsze osiągniecie. Rozkoszujmy się więc świątecznym nastrojem przy nomen omen "Gospel" Icon_wink

http://www.youtube.com/watch?v=f-9d510vL34
01.04.2013 12:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #22
RE: TOP 50 The National
48

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTU8MPBMZk-RowsW8v7JSH...KLPMKlHF0C]

Nasi bohaterowie umieją też "dorzucić do pieca". "Lit Up" raczy nas już mocniejszymi dźwiękami. To przedstawiciel trzeciego albumu zespołu - "Alligator" ujrzał światło dzienne w kwietniu 2005 roku. W mojej ocenie to rzeczywiście najbardziej "skoczna" płyta w ich dorobku.

http://www.youtube.com/watch?v=f2Wygg3k4JQ
02.04.2013 06:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: TOP 50 The National
"Lit Up" jak dla mnie w top 20 jak nic.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.04.2013 01:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #24
RE: TOP 50 The National
To w takim razie w czołowej dwudziestce czekają na Ciebie niespodzianki Icon_wink
02.04.2013 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #25
RE: TOP 50 The National
47

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTRSz5CcZr7h8Eevi-409x...2jUKcYDV2g]

W odniesieniu do wczorajszych zapowiedzi dzisiaj czas na "Murder Me Rachael". Fajnie ułożył się Top bo mogę wspomnieć tym razem o drugiej płycie - "Sad Songs for Dirty Lovers", która ukazała się we wrześniu 2003 roku i dała zbawienny definitywny zwrot ku indie.

Ps. W związku z Rachael kolejny konkurs. Poproszę o typy co do Top 5 kobiecych imion w tytułach utworów The National.

http://www.youtube.com/watch?v=oCsc-DGKmyQ
03.04.2013 05:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #26
RE: TOP 50 The National
46

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTBIiH4aM_u6QYfcuTMSo2...PM_8a4vN2Q]

W przypadku tego podsumowania nie wystarczyło być singlem by znaleźć się w Top 50. Pora na "Terrible Love". Nie bijcie, ale moim zdaniem wyżej są same lepsze utwory Icon_wink

http://www.youtube.com/watch?v=oqHdi_94SR4
04.04.2013 03:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: TOP 50 The National
Jestem ciekaw, na którym będzie "Anyone's Ghost".
04.04.2013 03:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: TOP 50 The National
Kolejna zła wiadomość - "Terrible Love" to też top 20 u mnie, może nawet top 10.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.04.2013 04:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #29
RE: TOP 50 The National
prz_rulez napisał(a):Jestem ciekaw, na którym będzie "Anyone's Ghost".
No w tej dziesiątce na pewno jeszcze nie.
saferłel napisał(a):Kolejna zła wiadomość - "Terrible Love" to też top 20 u mnie, może nawet top 10.
A nie mówiłem o niespodziankach w Top 20? Icon_wink
04.04.2013 05:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #30
RE: TOP 50 The National
45

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTzFUHURRg7Qo_WnMRgrYZ...5DlHSnoefA][Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTU8MPBMZk-RowsW8v7JSH...KLPMKlHF0C]

Kolejna pozycja nie powinna wywołać kontrowersji. Będzie krótko i na temat - "All The Wine". Premierowo utwór pojawił się na EP-ce "Cherry Tree" wydanej w lipcu 2004 roku, co nie przeszkodziło pojawieniu się także na "Alligatorze" Icon_wink

http://www.youtube.com/watch?v=zMZtrGVpmJ8
05.04.2013 04:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #31
RE: TOP 50 The National
44

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSBZykVtWSiHysL2hpbPXZ...hbF8IFmSCu]

Przyszedł już czas na jedyny utwór z płyty debiutanckiej "The National" z października 2001 roku. I to właśnie jest kolejny epilog na topie. "Anna Freud" wydawała mi się mało interesująca, ale do czasu Icon_wink

http://www.youtube.com/watch?v=WPQ0ok-R1Wk
06.04.2013 10:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #32
RE: TOP 50 The National
43

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTBIiH4aM_u6QYfcuTMSo2...PM_8a4vN2Q]

Znowu zaglądamy na ostatni krążek zespołu. Przed nami "Runaway" - długas, któremu warto poświęcić uwagę Icon_wink
Jeśli zastanawialiście się co właściwie przedstawia okładka płyty to już spieszę z informacją. To rzeźba Marka Foxa "The Binding Force":

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQSOZ_-08HWSHSWONdoO3A...Ar2o6bErTS]

I jak Wam teraz brzmią słowa utworu?

But I won't be no runaway
'Cause I won't run
No, I won't be no runaway

What makes you think
I'm enjoying being led to the flood?
We've got another thing coming undone
And it's taking us over

We don't bleed when we don't fight
Go ahead, go ahead, throw your arms in the air tonight


http://www.youtube.com/watch?v=3dC4bHlNCr4
07.04.2013 09:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #33
RE: TOP 50 The National
42

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTBIiH4aM_u6QYfcuTMSo2...PM_8a4vN2Q]

Zapowiada się pogrom singli. Dzisiaj znowu kolejny - "Bloodbuzz Ohio". Ale chyba nie spodziewaliście się na tym topie przewidywalnych rozstrzygnięć? Icon_wink

http://www.youtube.com/watch?v=yfySK7CLEEg

Korzystając z okazji rozpocznę przedstawianie członków zespołu. Oto pierwsza para braci:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTjF0ccanSJH0FgSXHJYsE...SzN05XWU0l]
Bryan Devendorf - perkusja

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcR-XARuihNBpxM_aZbSJFJ...XYMEXOA6PA]
Scott Devendorf - gitara basowa
08.04.2013 04:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: TOP 50 The National
Niedopuszczalne jest dla mnie miejsce tej piosenki, podobnie jak "Runaways". Nie wiem na razie jak mam komentować te wyniki ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.04.2013 05:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #35
RE: TOP 50 The National
Cóż, stała odpowiedź - czeka nas czterdzieści moim zdaniem lepszych piosenek... Icon_wink
08.04.2013 09:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #36
RE: TOP 50 The National
41

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTBIiH4aM_u6QYfcuTMSo2...PM_8a4vN2Q]

Z wszystkich płyt The National "High Violet" poznałem jako pierwszą. Zasada "pierwszego słuchania" w tym przypadku jednak nie działa. Z wyścigu po laury odpada być może kolejny faworyt - "Lemonworld".

http://www.youtube.com/watch?v=1ibPhhye1xc

I oto kolejni członkowie zespołu - kolejni bracia:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSb391hDD_5ddR91aUWLcS...eR5qozpK0Q]
Aaron Dessner - gitara, instrumenty klawiszowe

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTk5d4rxdVGUVU8fDW2yzM...4Zk6Xp-1sd]
Bryce Dessner - gitara
09.04.2013 02:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #37
RE: TOP 50 The National
40

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcS1-A02Bs0UBToAAKsms0o...jFRpexcogg]

Wejście w Top40 będzie bardzo w ich stylu - mroczne i melancholijne. Nieźle też trzeba się pogłowić by zinterpretować "Green Gloves ".

http://www.youtube.com/watch?v=OBhGFu84u90

Poczet członków zespołu kończę jednym z najbardziej oryginalnych obecnie frontmanów:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRTNVtRcwso_OiHJMaAHtz...Q4rypyL5iQ]
Matt Berninger - wokal, baryton Icon_wink
10.04.2013 08:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #38
RE: TOP 50 The National
No to sobie przesłuchałem Nationali!

Chciałem kiedyś coś napisać, ale nie pamiętałem jak leci to czy tamto.
Teraz znam już wszystko (chyba). Icon_wink2

Mi z całości zostały do uszeregowania aż 62 utwory! wiedziałem, że ich lubię, ale że aż tak?! Icon_wink2 nie wiem czy to ostatecznie zrobię, ale mam pojęcie plus minus co mi się podoba Icon_smile2

thestranglers o napisał(a):Tym razem zaglądamy na czwarty album zespołu - "Boxer" - wydany w maju 2007 roku, uważany przez niektórych za ich najwybitniejsze osiągniecie.
okazało się, że ja tak właśnie myślę. płyta w całości! znajduje się w moich 62 ulubionych utworach! Icon_smile2

thestranglers napisał(a):Pora na "Terrible Love". Nie bijcie, ale moim zdaniem wyżej są same lepsze utwory
nie wiem czy aż znajdę aż 45 lepszych utworów, ale pewnie nie wiele mniej Icon_razz

thestranglers napisał(a):Zapowiada się pogrom singli. Dzisiaj znowu kolejny - "Bloodbuzz Ohio"
u mnie pewnie w podobnych rejonach Icon_wink2

na razie moich zdecydowanych faworytów nie ma. to jest bardzo dobrze. albo wręcz przeciwnie Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.04.2013 10:47 AM przez Yacy.)
10.04.2013 10:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: TOP 50 The National
Widzę, że Yacy trzyma stronę autora topu jeśli chodzi o dobór, typy etc. No cóż, może kiedyś swoim topem udowodnię Wam, że się mylicie ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.04.2013 11:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #40
RE: TOP 50 The National
Yacy napisał(a):Mi z całości zostały do uszeregowania aż 62 utwory!
Ja doszukałem się 81 ich autorstwa. O, to może jakiś utwór podczas topu poznasz Icon_smile
Yacy napisał(a):okazało się, że ja tak właśnie myślę.
Myślę że top pokaże jaką ja najbardziej lubię.
Yacy napisał(a):albo wręcz przeciwnie
Nie no, spokojnie, myślę że jeśli nie było tu Twoich faworytów to spokojnie się jeszcze tu znajdą.
saferłel napisał(a):Widzę, że Yacy trzyma stronę autora topu jeśli chodzi o dobór, typy etc.
Koniec świata - na forum trwają dysputy o wyższości jednego numeru The National nad drugim. Myślę że jeszcze teraz chłopaki by długo nie wyszli z podziwu Icon_biggrin
saferłel napisał(a):może kiedyś swoim topem udowodnię Wam, że się mylicie
Nie ma jednej idealnej listy The National i na tym polega fenomen tej grupy. Poza tym wcale bym nie chciał by taka była Icon_wink
10.04.2013 08:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości