Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PRZEBOJE ROKU 2007 - PROPOZYCJE I KALKULACJE
Listoholik
Unregistered

 
Post: #1
PRZEBOJE ROKU 2007 - PROPOZYCJE I KALKULACJE
Nie da się ukryć, że mam jedno wielkie zboczenie, od wielu lat (13!) prowadzę cotygodniową prywatną listę przebojów. Tworzę ją z pasją i zamiłowaniem (http://lista-lista.bloog.pl). A pod koniec każdego roku kalendarzowego zastanawiam się usilnie nad wyborem (na jej podstawie) subiektywnej listy swoich ulubionych singli roku.

Połowa roku 2007 już za nami, więc tak po półmetku zaczynam już kalkulować co stanie się moim prywatnym przebojem roku. Oto małe podsumowanie singlowe pierwszego półrocza 2007. Od stycznia do końca czerwca odbyło się 26 notowań mojej listy-listy, na której łącznie tylko 12 utworów dotarło do miejsca 1., oto one:

The Prayer – BLOC PARTY (5 tyg. na miejscu 1.)
The Funeral – BAND OF HORSES (4 tyg. na miejscu 1.)
The Magic Position – PATRIC WOLF (4 tyg. na miejscu 1.)
Knights Of Cydonia – MUSE (2 tyg. na miejscu 1.)
Dashboard – MODEST MOUSE (2 tyg. na miejscu 1.)
Bluebells – PATRICK WOLF (2 tyg. na miejscu 1.)
Read My Mind – THE KILLERS (2 tyg. na miejscu 1.)
Love Is Dead – BRETT ANDERSON (1 tydz. na miejscu 1.)
On Call – KINGS OF LEON (1 tydz. na miejscu 1.)
Rainbowarriors – COCOROSIE (1 tydz. na miejscu 1.)
Heart Of Hearts – !!! (1 tydz. na miejscu 1.)
Heart-Shaped Glasses – MARILYN MANSON (1 tydz. na miejscu 1.)


Ale czy to będzie czołówka singli roku 2007, jeszcze nie wiadomo, jeszcze wszystko się może zdarzyć, i pewnie się zdarzy. Rok się nie skończył, rok trwa. Rok niesie nowe single, zapowiedzi nowych świetnie się zapowiadających płyt.

Kalkulując dalej wyniki podsumowania singli roku 2007, można wskazać utwory, które do miejsca 1. nie dotarły, ale gościły w pierwszej trójce i w sumie wiele tygodni spędziły w czołówce listy, z pewnością one też mogą powalczyć o najwyższe pozycje na liście singli roku. Utworów, które w pierwszym półroczu dotarły do miejsca 2. było 9, oto one:

Alala – CSS
Analyse – THOM YORKE
Big Wheel – TORI AMOS
Intervention – THE ARCADE FIRE
Our Velocity – MAXÏMO PARK
She's A Rejector – OF MONTREAL
Song For The Fields – FIELDS
Starz In Their Eyes – JUST JACK
W.A.Y.U.H (Whoo! Alright - Yeah... Uh Huh) – THE RAPTURE


Do kolejnych 10 utworów, które osiągnęły statut złotej trójki, ale najwyższa ich pozycja, to tylko 3., należą:

23 – BLONDE REDHEAD
Atlas – BATTLES
Bones – THE KILLERS
Calm Down Dearest – JAMIE T
Earth Intruders – BJÖRK
Like A Pen – THE KNIFE
Magick – KLAXONS
Nausea – BECK
Summersong – THE DECEMBERISTS
Wet And Rusting – MENOMENA


A za nami już lipiec i kolejne 3 utwory osiągnęły pozycję 1, a kolejne pną się w górę i zapowiada się, że dotrą na szczyt. Zatem, czy grudzień nie może przynieść nam niespodzianek? Czy już teraz nie niesie nam ekscytacji z powodu niesamowitego zestawienia tych najważniejszych singli 2007? Poczekajmy do grudnia, wtedy wszystko się okażę.
02.08.2007 04:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Listoholik napisał(a):Nie da się ukryć, że mam jedno wielkie zboczenie, od wielu lat (13!) prowadzę cotygodniową prywatną listę przebojów.
Na tym forum to rzeczywiście zboczenie.. Icon_wink2

Listoholik napisał(a):The Funeral – BAND OF HORSES (4 tyg. na miejscu 1.)
Knights Of Cydonia – MUSE (2 tyg. na miejscu 1.)
Te pozycje mnie najbardziej cieszą.

A u mnie wszystko jest już jasne. Przebojem roku będzie "Right In Two" Icon_mrgreen

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
08.08.2007 01:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #3
 
mrsap napisał(a):A u mnie wszystko jest już jasne. Przebojem roku będzie "Right In Two" Icon_mrgreen

jeszcze ponad 5 miesiecy, co ty goadasz, moze za tydzien poznasz swoj kawalek calej dekady Icon_wink

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
08.08.2007 07:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Greg napisał(a):
mrsap napisał(a):A u mnie wszystko jest już jasne. Przebojem roku będzie "Right In Two" Icon_mrgreen

jeszcze ponad 5 miesiecy, co ty goadasz, moze za tydzien poznasz swoj kawalek calej dekady Icon_wink
Tu nie chodzi o przebój dekady, tylko o przebój roku. A do końca pozostało zaledwie 21 tygodni. To zdecydowanie za mało, jeśli przebojem tym zostać ma coś spoza aktualnego notowania. A w bieżącym notowaniu nie widzę nic co mogłoby zagrozić "Right In Two".

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
10.08.2007 11:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #5
 
mrsap napisał(a):
Greg napisał(a):
mrsap napisał(a):A u mnie wszystko jest już jasne. Przebojem roku będzie "Right In Two" Icon_mrgreen

jeszcze ponad 5 miesiecy, co ty goadasz, moze za tydzien poznasz swoj kawalek calej dekady Icon_wink
Tu nie chodzi o przebój dekady, tylko o przebój roku. A do końca pozostało zaledwie 21 tygodni. To zdecydowanie za mało, jeśli przebojem tym zostać ma coś spoza aktualnego notowania. A w bieżącym notowaniu nie widzę nic co mogłoby zagrozić "Right In Two".

no to nawet - dekada czyli i tak bylby kawalkiem roku, na to samo wychodzi, u mnie w 2005 najlepszym singlem byl kawalek chyba z pazdziernika/listopad, a w top 10 byl nawet singiel z grudnia, w 2006 z czerwca, a w tym zapowiada sie nawet z grudnia 2006, reedytowany w maju tego roku, wiec roznie to wychodzi.

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
11.08.2007 10:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  SINGIEL ROKU 2007 (przedmowa) Listoholik 4 1 354 10.01.2008 12:59 AM
Ostatni post: Gary
  PRZEBOJE ROKU 2007 - PROPOZYCJE I KALKULACJE część II Listoholik 3 1 024 27.12.2007 01:43 AM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości