Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista DR 15
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #1
Lista DR 15
01.02.07 Bloodflood – Alt-J (ENG)
02.01.07 Red River – Blood Red Shoes (ENG)
03.12.03 Little White Lies – Robots Don’t Sleep (GER)
04.06.04 Huggin And Kissin – Big Black Delta (USA)
05.17.03 While I’m Alive – STRFKR (USA)
06.23.02 Given Is Given (Part I) – I Are Droid (SWE)
07.04.06 What Are You Kids On? - Chappo (USA)
08.03.08 In Colour – Hunting Grounds (AUS)
09.20.03 Ghost – Skeleton Hands (USA)
10.05.06 Heaven – Trust (CAN)

11.35.02 Embrace – Imaginary War (GER)
12.34.02 Be My Yoko Ono – Reptile Youth (DEN)
13.15.05 Ladybug – Pegase (FRA)
14.30.02 Dildonics – We Are The Physics (SCO)
15.22.03 Ceremony – Chromatics feat. Ida No (USA)
16.07.06 City Limits – I Am Giant (ENG)
17.13.03 Perfect World – Kodaline (IRE)
18.14.03 Can't Win For Losing - The Valkarys (ENG)
19.38.02 I Could Go – Oberhofer (USA)
20.39.02 Offspring Are Blank – Dirty Projectors (USA)

21.47.02 You’ve Got Something – The Jungle Giants (AUS)
22.49.02 Send The Pain On – Chrome Sparks (USA)
23.40.02 The One – The Chimney (NED)
24.08.10 La Melodía del Afilador - Pegasvs (ESP)
25.42.02 You – Stuck In Summer (MNG)
26.09.08 Machines – The Soft Moon (USA)
27.24.03 Lose Control – The Courteeners (ENG)
28.27.03 Purple – Day Joy (USA)
29.16.05 Everybody Does – Most Unpleasant Men (NED)
30.11.05 Deadly Blow – Phosphor (ENG)

31.---.01 Blue Ice – Shout Out Louds (SWE)
32.10.07 From Hell With Love – Wall Of Death (FRA)
33.---.01 Rip – Ringo Deathstarr (USA)
34.48.02 Haunt Me Sweetly – House Of Cosy Cushions (NED/IRE)
35.---.01 Idle Hands – Blood Red Shoes (ENG)
36.---.01 All I Ever – Gems (USA)
37.---.01 Walking In The Air – Heretics (ENG)
38.18.06 Acid Head – White Manna (USA)
39.19.11 My Number - Foals (ENG)
40.---.01 Miserly – Shields (ENG)

41.26.03 Il Mare d’Inverno – Der Noir (ITA)
42.44.02 Keep On Believing – Sonic Boom Six (ENG)
43.46.02 I Don’t Care – Mushy (ITA)
44.25.05 Oh Youth! – Death In The Afternoon (SWE)
45.28.06 The End Of This – Gold Zebra (CAN)
46.---.01 Robo-Justice – Adnan Safadi (USA)
47.21.04 Passage To Dawn – Dimbodius (SWE)
48.---.01 Pulse – Arthur Adam (NED)
49.50.02 Resolution – Confield (ITA)
50.---.01 Forever I’ve Known – The Maccabees (ENG)


Pożegnania:
Let’s Go Swimming Wild – Sweet Baboo (WAL)
Pride – The New Division (USA)
The Woodpile – Frightened Rabbit (SCO)
The Banishing – In Death It Ends (ENG)
Head On Straight – The Telewire (USA)
Six Years – H-Burns (FRA)
Growing Pains – Junk Culture (USA)
Black Money – Deathline (ENG)
Raw – The City Hollers (NED)


Zaplecze:
Villains - Death In The Afternoon
Here With Me - The Killers
Rising - Uncanny Valley
Drones - Nantes
I Feel It In My Bones - The Killers feat. Ryan Pardey
Stray - Wild Beasts
Man - Let's Be Light
Hounds - When We Were Wolves feat. Phil Cross
Border Of Mexico - Enfant
Three Miles Outside Of Canada - Stargraph
PTL (Post Traumatic Love) - Actors
Bit By Bit - Evening Man
Ru486 - Stone Sour
Third Man - Incan Abraham
Trinity - Die! Die! Die!
Stuck Together - Spoek Mathambo
Be Alone - Seapony
Dead Water - Beliefs
Can't Pretend - Tom Odell
Let Me Know Now - Silver Swans
I Want It All - Gospel Claws
With You, My Love - Gus Black
Now And Forever - Zebra And Snake
Never Yours - Low Sea
Beating Heart - Serial Crusher Theory
Kindred Spirits - Twilight Empire
Right Way - Room8 feat. Ian Young
John Who - Death In The Afternoon
Not The Same - Tanlines
The Perfect Place For Us - Supreme Soul
01.03.2013 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: Lista DR 15
Tym razem wykazałeś się większą litością Icon_smile Bo ilośc nowości jest optymalna. Łatwiej ogarnąć 10 nowości niż 19. a wiec start:
Rincewind napisał(a):50.---.01 Forever I’ve Known – The Maccabees (ENG)
jak sie okazuje płyta nad wyraz interesująca (znam już 6 utworów, więc mogę powiedzieć, że prawie ją znam. Piosenka nie jest już tak atrakcyjna jak inne wykrojeńcy typu Go, ale oczywiście znakomita. Maccabees to marka! 3,75/5,0
Rincewind napisał(a):31.---.01 Blue Ice – Shout Out Louds (SWE)
wielki przebój na dziobasowej 4,75/5,0
Rincewind napisał(a):33.---.01 Rip – Ringo Deathstarr (USA)
shoegazowcy wracają! Na Off festiwalu dali ich na 16 godzinę. Granda. Piosenka typowy shoegaze, wysoki poziom. 3,5/5,0
Rincewind napisał(a):48.---.01 Pulse – Arthur Adam (NED)
Czemu u Ciebie nie ma Strokesów czy Suede, tylko sami twardzi niezale Icon_smile Piosenka przyjemna i nieco nietypowa jak na DR listę 3,35/5,0
Rincewind napisał(a):46.---.01 Robo-Justice – Adnan Safadi (USA)
Sweet Baboo już poza listą? Adnan arcyciekawy! Ale tak jakby niedopowiedziany 3,8/5,0
Rincewind napisał(a):40.---.01 Miserly – Shields (ENG)
znam i lubię 4,0/5,0
Rincewind napisał(a):37.---.01 Walking In The Air – Heretics (ENG)
jest zimno Icon_smile Ale całkiem ciekawie. Ale ostatnio mam kryzys w relacjach z coldwavem 3,0/5,0
Rincewind napisał(a):36.---.01 All I Ever – Gems (USA)
jest dobrze i elegancko. Może być z tego chleb. 3,65/5,0

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
01.03.2013 11:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #3
RE: Lista DR 15
Rincewind napisał(a):03.12.03 Little White Lies – Robots Don’t Sleep
u mnie już poza dziesiątką, ale utwór poczynał sobie nieźle, więc cieszy, że i u ciebie świetnie sobie radzi Icon_smile

Rincewind napisał(a):Not The Same - Tanlines
byłoby fajnie zobaczyć ich w top 50
01.03.2013 03:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #4
RE: Lista DR 15
dziobaseczek napisał(a):Tym razem wykazałeś się większą litością Icon_smile Bo ilośc nowości jest optymalna. Łatwiej ogarnąć 10 nowości niż 19.
Litość wynikająca z braku czasu. Mniej czasu na słuchanie -> mniej nowości = więcej litości. Prosta reguła Icon_wink. A nowości jest 9 (nie 10), a jednej tradycyjnie nie ogarnąłeś.
dziobaseczek napisał(a):Maccabees to marka!
Niewątpliwie. A utwór wcale nie jest gorszy od innych. Wymaga trochę więcej osłuchania.
dziobaseczek napisał(a):Blue Ice – Shout Out Louds (SWE)
wielki przebój na dziobasowej 4,75/5,0
Sam go polecałem dawno temu, a dopiero teraz się doczłapał, gdy już dwa inne single na rynku, ale i one doczekają się swojej kolejki.
dziobaseczek napisał(a):Rip – Ringo Deathstarr (USA)
shoegazowcy wracają! Na Off festiwalu dali ich na 16 godzinę. Granda.
Niestety jakość koncertów w polskich realiach niestety często tak wygląda i nie mam tu na myśli jakości wykonawców, bo ta jest bez zarzutu. Sposób organizacji, godzina, scena, a przede wszystkim dźwiękowiec za konsolą, który często pierwszy raz słyszy danego wykonawcę, to niestety nasza codzienność.
dziobaseczek napisał(a):Czemu u Ciebie nie ma Strokesów czy Suede, tylko sami twardzi niezale
Strokes i Suede, też się pewnie doczekają swojej kolejki, ale ja już taki jestem, że marka nie robi na mnie wrażenia. Nie rzucam się na Suede tylko dlatego, że to Suede. Dla mnie to wykonawca taki sam jak inni, nie ma wyższego priorytetu, musi swoje odczekać, a jeśli nagrał dobry utwór, to się tu znajdzie.
dziobaseczek napisał(a):Piosenka przyjemna i nieco nietypowa jak na DR listę
Coraz częściej powtarzasz fragment o nietypowości. Ciekawe kiedy do tego przywykniesz?
dziobaseczek napisał(a):Sweet Baboo już poza listą?
Ubolewam, ale tak. Miał być kandydat do podium, a już poza listą. Sam się zdziwiłem, gdy po podliczeniu punktów wyszło, że jest tuż za 50-tką.
dziobaseczek napisał(a):Adnan arcyciekawy! Ale tak jakby niedopowiedziany
Fakt! Utwór bardzo krótki, więc może to stąd takie wrażenie. Jednak może być z niego ciekawy artysta. Zaczynał podobnie jak Woodkid od tworzenia klipów, ale postanowił w końcu sam też coś zmajstrować i wyszedł mu b. ciekawy kawałek.
dziobaseczek napisał(a):Walking In The Air – Heretics (ENG)
jest zimno Icon_smile Ale całkiem ciekawie. Ale ostatnio mam kryzys w relacjach z coldwavem

Heretics mają mocniejsze i słabsze momenty. Ten jest z tych mocniejszych. Strasznie wolno się rozwija, ale od połowy już jest dobrze. Zauważyłem, że nie tylko coldwave jest w niełasce, ale i kilka innych gatunków też. Dwa lata temu pewnie byłoby inaczej, ale ostatni Dziobas puszcza oko w stronę kobiecych wokali i lżejszych gatunków muzyki.
dziobaseczek napisał(a):All I Ever – Gems (USA)
jest dobrze i elegancko. Może być z tego chleb.
A to wykonawca z grona moich faworytów do miana odkrycia roku, bo to nie pierwszy fajny kawałek z ich strony. Już Heavy Lines brzmiało ciekawie, ale czegoś mu zabrakło. Void Moon już był znacznie lepszy, teraz pobrzmiewa u mnie All I Ever, a niedługo pewnie Pegasus. Zobaczymy jak im dalej pójdzie.
01.03.2013 06:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #5
RE: Lista DR 15
vingoe napisał(a):Little White Lies – Robots Don’t Sleep
u mnie już poza dziesiątką, ale utwór poczynał sobie nieźle, więc cieszy, że i u ciebie świetnie sobie radzi Icon_smile
Już dawno powinni byli zagościć na mojej liście, bo utwór znam od początku grudnia, ale ostatnio mam za mało czasu na słuchanie. Jestem opóźniony o jakiś miesiąc z przerabianiem listy do odsłuchu. Być może ta 3 pozycja to jeszcze nie ostatnie słowo tej kompozycji Roberta Kocha.

vingoe napisał(a):Not The Same - Tanlines
byłoby fajnie zobaczyć ich w top 50
To jest bardzo prawdopodobne Icon_smile
01.03.2013 07:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #6
RE: Lista DR 15
Ja już tradycyjnie zbiorczo za parę tygodni Icon_smile Naprawdę to nie jest syndrom inż. Mamonia, bo jestem kiepski z początków New Order, a poza tym za pierwszym razem kilka tygodni (miesięcy?) temu ta wersja nie zrobiła na mnie wrażenia, ale otworzyłem się na Ceremony Chromatics. A może jednak to ten syndrom, bo poznałem tez inną, słodszą wersję:



Bardzo w moim guście jest tez propozycja z Mongolii. Wrzuciłem ją na Twitter i jej twórca mi podziękował Icon_wink Tym bardziej miło, że nie pisał nic na TT od listopada.

Chciałem zapytać przy okazji, czy kolejność wymienienia na zapleczu ma jakieś znaczenie i czy świąteczna piosenka The Killers naprawdę ma wciąż szanse na znalezienie się na liście Icon_smile (osobiście czasami słucham świątecznych piosenek w innych porach, bo odbieram je po prostu jako dobrą muzykę)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.03.2013 01:04 AM przez Kordian.)
06.03.2013 01:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #7
RE: Lista DR 15
Kordian napisał(a):otworzyłem się na Ceremony Chromatics
To mi się podoba. Szczególnie, że Chromatics nie jest jakimś lekkim daniem, które można podać każdemu. Ja ich bardzo lubię. Jest coś w brzmieniu tych gitar, co bardzo mnie ujmuje. No i ten wokal, nie do końca słodki, ale jest w nim jakaś taka erotyczna nuta.
Kordian napisał(a):poznałem tez inną, słodszą wersję:
Ja wolę jednak takie mniej słodkie.
Kordian napisał(a):Bardzo w moim guście jest tez propozycja z Mongolii. Wrzuciłem ją na Twitter i jej twórca mi podziękował Icon_wink Tym bardziej miło, że nie pisał nic na TT od listopada.
No to miło z jego strony. A tak na marginesie, to z tych nielicznych informacji na jego temat wywnioskowałem, że on już chyba przeniósł się do Japonii, ale może coś źle odczytałem.
Kordian napisał(a):Chciałem zapytać przy okazji, czy kolejność wymienienia na zapleczu ma jakieś znaczenie i czy świąteczna piosenka The Killers naprawdę ma wciąż szanse na znalezienie się na liście Icon_smile
Tak, kolejność odpowiada mniej więcej pozycji, jaką dany utwór zajmuje. Mniej więcej, bo z zapleczem to już tak jest, że czasami jest tam np. pozycja dajmy na to 62, która składa się z 8 utworów. A Killersi cały czas blisko, a to że nie wchodzą może wynikać z faktu, że za nisko ich oceniam, albo że nie mają szczęścia w losowaniu przez odtwarzacz.
Kordian napisał(a):osobiście czasami słucham świątecznych piosenek w innych porach, bo odbieram je po prostu jako dobrą muzykę
Szczerze mówiąc, to z piosenkami świątecznymi jest pewien problem, bo przeważnie ukazują się za blisko świąt, by miały szansę zaistnieć w odpowiednim momencie na liście, a z drugiej strony jak ukazują się zbyt wcześnie, to człowieka irytują, że do świąt jeszcze kupa czasu, a ci już lansują świąteczny song. I tak źle, i tak niedobrze.
Ja nigdy nie trafiłem z takim w odpowiedni moment. Jak już to najczęściej wypada to w lutym lub marcu, tuż przed następnymi świętami.
06.03.2013 01:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości