Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
633 MOJA LISTA
[*][*][*]
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 147
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
633 MOJA LISTA

Nowości:


Freedom
Nowego filmu Tarantino nie widziałem, ale oczywiście zamierzam. Muzyka jak zwykle broni się nawet bez obrazka, chociaż zapewne po obejrzeniu filmu odbiorę ją pewnie inaczej. Jednak nie mogłem czekać ...

Metroland
Tak nisko dlatego, że poznałem dopiero kilka godzin temu. Trochę się obawiałem, ze tak jak poprzednia przejdzie nie zauważona przeze mnie. Dopiero po paru miesiącach znalazłem coś dla siebie. Mam nadzieję, ze tu będzie lepiej. Może nie jest to mistrzostwo, ale jest ok!

Deathwalz
Poprzez fb i yt dotarłem do płyty. Jest niezła, ale jednak utwór poznany jako pierwszy na razie wydaje mi się być najlepszym.

Jubilee Street
Zdecydowanie najlepszy utwór na płycie! W czasie pierwszego słuchania jak się skończył, to najpierw posłuchałem go raz jeszcze i dopiero dokończyłem płytę. Ale myślę, że z płyty jeszcze coś sobie powybieram.

Vicious Circle
Jest dobrze! Jest bardzo dobrze! Po dwóch przesłuchaniach najnowszą płytę już lubię bardziej niż poprzednią! Debiutu pewnie nie przeskoczy, bo jednak to jest jedna z TYCH 152 płyt, ale cieszę się że całą płytę słucha mi się świetnie!

Znaki
Nie wiem jak to jest, ale utwór znany mi od dłuższego czasu, wysłuchany z płyty CD, do tego przejrzenie książeczki - debiutuje jako najwyższa nowość! Czemu nie miesiąc, dwa temu? Z powodu blaszki i papierka? Wygląda na to, ze tak

Zrobiłem porządki przedwiosenne, to co zaśmiecało usunąłem i została mi na dziś poza Top50 tylko
(Nie)szczęśliwa siódemka:
51. Joanna Vorbrodt - Idą górniki drogą
52. Steven Wilson - The Raven That Refused To Sing
53. New Order - I'll Stay with You
54. The White Album - Seasons End
55. Goo Goo Dolls - Rebel Beat
56. Strachy Na Lachy - Bankrut...bankrutowi
57. Jayesslee - Failure in Disguise



Notowanie z jedenastego lutego


01 . 2 . 28 . 5.48 MAGICZNA GODZINA POWROTÓW - Joanna Vorbrodt
02 . 01 . 07 . POŻEGNANIE - Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane
03 . 03 . 07 . TORY! - Dolls Insane
04 . 04 . 13 . IM REICH MEINER MITTE - Nena
05 . 05 . 41 . WANDERING STAR - Poliça
06 . 10 . 04 . BEZSENNOŚĆ - Voo Voo
07 . 07 . 06 . WESOŁE MIASTECZKO - Paweł Małaszyński
08 . 06 . 08 . FAR AWAY - Beam-Light
09 . 08 . 20 . WHEN I SEE THE LIGHT - Albion
10 . 12 . 04 . DEPRIVED (IRRETRIEVABLY LOST IMAGINATION) - Riverside

11 . 11 . 05 . DRIVE HOME - Steven Wilson
12 . 09 . 13 . ICH HAB DICH VERLOREN - Nena
13 . 13 . 18 . SORRY POLSKO - Maria Peszek
14 . 15 . 14 . WILK VS. KOT - Hey
15 . 14 . 23 . RADIO CITY SERENADE - Mark Knopfler
16 . 26 . 02 . HEAVEN - Depeche Mode
17 . NN . 1 . ZNAKI - Joanna Vorbrodt
18 . 18 . 48 . BURN YOUR HOUSE DOWN - UFO
19 . 16 . 13 . LUCY PHERE - T.Love
20 . 23 . 05 . CALIFORNIAN GRASS - New Order

21 . 19 . 06 . EVERY STREET - Dolls Insane
22 . 22 . 11 . GOLDENE ZEIT GOLDENES LAND - Nena
23 . 31 . 04 . THE DEPTH OF SELF-DELUSION - Riverside
24 . 24 . 03 . NIGHT SESSION PART TWO - Riverside
25 . 17 . 06 . BRAND NEW ME - Alicia Keys
26 . 20 . 14 . HOLD ON (SO GOODBYE TO ALL OF THAT) - Crippled Black Phoenix
27 . 21 . 13 . PARANOVA - Antimatter
28 . 29 . 04 . LIE - Ultravox
29 . 25 . 24 . JEDEN DZIEŃ DALEJ - Big Day
30 . 40 . 03 . ESCALATOR SHRINE - Riverside

31 . 28 . 14 . LAUTLOS - Nena
32 . 35 . 03 . LUMINOL - Steven Wilson
33 . 27 . 08 . ASKING FOR THE PROMISED LAND - Beam-Light
34 . 30 . 74 . JAKBY NIE MIAŁO BYĆ - Renata Przemyk
35 . NN . 1 . VICIOUS CIRCLE - Votum
36 . 36 . 14 . CO TAM ? - Hey
37 . 37 . 04 . PROSTO W OGIEŃ - Kim Nowak i Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
38 . 33 . 19 . CHILDRENS RHYME - Albion
39 . 32 . 15 . DAS IST NICHT ALLES - Nena
40 . 34 . 36 . LIVE - Ultravox

41 . NN . 1 . JUBILEE STREET - Nick Cave & The Bad Seeds
42 . 43 . 02 . ON & ON - Over Kyoto
43 . 42 . 50 . PERFECT WORLD - The Cranberries
44 . NN . 1 . DEATHWALTZ - Esben And The Witch
45 . 39 . 63 . THE WINTER IS BACK - Kari Amirian
46 . NN . 1 . METROLAND - Orchestral Manoeuvres in the Dark
47 . 38 . 09 . I KNOW WHERE YOU LIVE - Placebo
48 . 41 . 11 . BESSER GEHTS NICHT - Nena
49 . 45 . 04 . 7 MINUT - The Cuts
50 . NN . 1 . FREEDOM - Anthony Hamilton & Elayna Boynton

Satystyka Top 50:
Nowości: 6 Skoki: 11 Spadki: 22 Pozostało: 11

Wypadki z top50
z 44 po 35 tyg. CLOCKWORK ANGELS - Rush Icon_cry
z 46 po 04 tyg. LET US MOVE ON - Dido Icon_eek2
z 47 po 07 tyg. THE MESSAGE - Beam-Light
z 48 po 32 tyg. FILIŻANKI - By Million Wires Icon_frown
z 49 po 01 tyg. FREEDOM - Dido Icon_eek2
z 50 po 05 tyg. NERVOUS MONSTER - Nathalie And The Loners

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.02.2013 01:20 AM przez Yacy.)
12.02.2013 01:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: 633 MOJA LISTA
Yacy napisał(a):JUBILEE STREET - Nick Cave & The Bad Seeds
Dziwnie się z tym czuję, ale...zgadzam się z Tobą Icon_wink - najlepszy na płycie. I też coś jeszcze wybiorę.

Yacy napisał(a):New Order - I'll Stay with You
To byłaby miła podmianka za "California", chociaż wiadomo jaki byłby najlepszy wybór z tej kompilacji Icon_wink

Yacy napisał(a):VICIOUS CIRCLE - Votum
Mój tata ostatnio przerabiał ich album, ale raczej mnie nie zainteresowali Icon_wink

Yacy napisał(a):DEATHWALTZ - Esben And The Witch
Miły akcent, który łączy nas ideologicznie Icon_razz2 Ja jeszcze nie słuchałem Esben, ale myślę, że powinno mi się spodobać.

Yacy napisał(a):METROLAND - Orchestral Manoeuvres in the Dark
Mimo wszystko jestem zaskoczony. Ale koniec końców nie mogę narzekać. Szkoda tylko, że swego czasu na zasadzie "bycia ok" nie weszło tutaj "Leaving" ;P

PS - a właśnie - będzie coś z nowego My Bloody Valentine?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.02.2013 10:23 AM przez saferłel.)
12.02.2013 10:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 147
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: 633 MOJA LISTA
zacznę od końca.

MBV płyty słucha mi się w całości fajnie, ale nie ma - przynajmniej na teraz - nic co by się wybiło. ale często mi się zdarza, że płyta, która ma u mnie dobre notowania nie ma przedstawiciela na liście utworów.
saferłel napisał(a):Mimo wszystko jestem zaskoczony.
ja też bo podoba mi się coraz bardziej Icon_wink2 A jesli chodzi o LEAVING ... nie zawsze ok. jest równe innemu ok. Icon_razz Teraz już wiem, że pisząc ok. przy OMD zdecydowanie zaniżyłem ocenę!
saferłel napisał(a):Ja jeszcze nie słuchałem Esben, ale myślę, że powinno mi się spodobać.
no ja tak nie umiem na podstawie słów, tytułu lub fragmentu ścieżki perkusji wyrobić sobie zdania o muzyce Icon_smile2 To co cytowałeś o płycie DM to dla mnie jest totalnie niezrozumiałe: ktoś opisuje swoje wrażenia, w dodatku jakimiś "śmiesznymi" sformułowaniami, a inny ktoś na tej podstawie typuje swoje ulubione utwory Icon_smile ale jeśli komuś to sprawia frajdę to ok.!
saferłel napisał(a):Dziwnie się z tym czuję
eee przesadzasz Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.02.2013 11:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: 633 MOJA LISTA
Yacy napisał(a):MBV płyty słucha mi się w całości fajnie, ale nie ma - przynajmniej na teraz - nic co by się wybiło. ale często mi się zdarza, że płyta, która ma u mnie dobre notowania nie ma przedstawiciela na liście utworów.
Nie będę się z tym spierał, bo to moje słowa Icon_wink Rozumiem to niestety bardzo dobrze Icon_cry2 Ale może nawet bez Twojego wsparcia jakoś uda się ich wlepić na sensowne miejsce w podsumowaniu artystów, a "New You" do top 50 forumowej.

Yacy napisał(a):A jesli chodzi o LEAVING ... nie zawsze ok. jest równe innemu ok
Niby tak, ale brak "Leaving" i tak był tutaj niemiłą niespodzianką dla mnie. Jednak liczyłem na jakikolwiek song.

Yacy napisał(a):no ja tak nie umiem na podstawie słów, tytułu lub fragmentu ścieżki perkusji wyrobić sobie zdania o muzyce
Ja wyrabiam zdanie na podstawie znajomości zespołu. Podejrzewam, że powinno mi się spodobać. Zresztą podkreślam nie pierwszy raz - powinno. Nie widzę przeciwwskazań, dla których miałbym nie ryzykować takiej tezy. Jeśli czuję do kogoś sympatię, to nigdy - jak np. robi to kajman, podejrzewam - nie podchodzę do żadnej kolejnej piosenki czy płyty "od zera".

Yacy napisał(a):To co cytowałeś o płycie DM to dla mnie jest totalnie niezrozumiałe: ktoś opisuje swoje wrażenia, w dodatku jakimiś "śmiesznymi" sformułowaniami, a inny ktoś na tej podstawie typuje swoje ulubione utwory Icon_smile ale jeśli komuś to sprawia frajdę to ok.!
Ale to jest przecież zabawa! Icon_smile Ja zawsze lubię coś takiego robić. To samo tyczy się sampli czy ścieżek perkusji (chociaż jeśli pijesz do "Heaven", to ja akurat właśnie byłem nieco rozbawiony faktem, że bugman wystawił dosyć jasną ocenę właśnie po tych 5 sekundach rytmu Icon_razz2) - lubię pogdybać i pozastanawiać się nad piosenkami na podstawie takich zwiastunów. To rozrywka. Inaczej wrzucałbym na listę piosenki już w takiej formie, a potem tylko formalnie czekał na całość Icon_wink

Yacy napisał(a):eee przesadzasz Icon_smile2
Wiem, tak Cię podpuszczam, bo ostatnio sporo rzeczy się pojawia, które mi się podobają i może należy utrzymać to "czarowanie" i "niedowierzanie" Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.02.2013 11:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
RE: 633 MOJA LISTA
Yacy napisał(a):50 . NN . 1 . FREEDOM - Anthony Hamilton & Elayna Boynton
widzę, że historia z Freedom podobna jak u mnie Icon_smile Fajnie, że jeszcze u kogoś się pojawiają
Mam nadzieję, że nie skończą tak jak "No Freedom";)
Yacy napisał(a):z 49 po 01 tyg. FREEDOM - Dido Icon_eek
12.02.2013 11:56 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 147
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
RE: 633 MOJA LISTA
saferłel napisał(a):ale brak "Leaving" i tak był tutaj niemiłą niespodzianką dla mnie.
dla mnie większą niespodzianką były sukcesu utworu z ich wcześniejszej płyty Icon_razz
saferłel napisał(a):(chociaż jeśli pijesz do "Heaven"
tak właśnie do tego piję, ale oczywiście rozumiem, że to zabawa. tyle, ze nie dla mnie Icon_wink2

saferłel napisał(a):widzę, że historia z Freedom podobna jak u mnie
jeszcze dwa utwory brałem pod uwagę, ale po czystkach już chyba nie dostaną szansy...
Dopiero jak usunąłem Dido to zobaczyłem, że miałem wpisany zły tytuł Icon_razz no niestety bardzo szybko mnie znudziło... A szkoda.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.02.2013 12:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: 633 MOJA LISTA
Yacy napisał(a):dla mnie większą niespodzianką były sukcesu utworu z ich wcześniejszej płyty Icon_razz
"Raz na milion, raz na milion świetlnych lat".

Wpadłem jeszcze na chwilę bo właśnie słucham sobie mojej ulubionej płyty I Am Kloot i tak chciałem sprawdzić kilka pierdół na ich last.fm-owym profilu i zauważyłem, że swego czasu słuchałeś nieprzyzwoicie często ostatniej ich płyty "Sky at Night", a teraz zupełnie olałeś nowy LP. Takie złe są według Ciebie single? Dla mnie to elegancja, której obecnie w rockowej muzyce brakuje na każdym jej poziomie. Mi się zresztą zawsze wydawało, że to właśnie "Sky" jest najmniej ciekawym albumem, który doprowadził zespól do miejsca, z którego musieli wykonać "skok w bok" i nieco urozmaicić brzmienie. To im się bardzo ładnie udało na nowym LP. Ale mniejsza o "Sky". Co z "Let"?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.02.2013 12:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 147
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
RE: 633 MOJA LISTA
saferłel napisał(a):a teraz zupełnie olałeś nowy LP
widziałem ich w kilku "sklepach" ale jakoś omijałem te półki... chociaż nawet tak na 100% nie wiem czy jednak nie słuchałem, ale skoro piszesz, że nie to pewnie nie. zaraz - jutro - to naprawię. lecę do nocnego może tam dostanę ich cd Icon_razz

to nie ten temat, ale ...
przy okazji topów płyt które przedstawiają różne osoby, sięgam po te albumy, których nie brałem pod uwagę a które pod wpływem innych przesłuchałem. całe 10% z 50 dostało ode mnie 5.0! a kolejne 10% ma na to szansę... szkoda, że Ty nie chcesz brać w tym udziału... bo pewnie tez bym po coś sięgnął o czym do tej pory nie pomyślałem.
tyle. więcej truł nie będę. Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.02.2013 12:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: 633 MOJA LISTA
Yacy napisał(a):lecę do nocnego może tam dostanę ich cd Icon_razz
Bez żartów Icon_wink Po prostu chciałem zwrócić Ci na ich nową płytę i single uwagę, skoro jeszcze tego nie zrobiłeś (a tak podejrzewam tylko na bazie lasta - stąd też wynika cały mój post w tym temacie). Jeśli podobał Ci się "Sky" (a tak wywnioskowałem po liczbie odsłuchów), to "Let" też powinno zostać odebrane pozytywnie, ponieważ zespół nie zmienił się zbyt bardzo Icon_wink Ja polecam.

Yacy napisał(a):szkoda, że Ty nie chcesz brać w tym udziału... bo pewnie tez bym po coś sięgnął o czym do tej pory nie pomyślałem.
Chodzi o te topy wszech czasów na sebastosie? No niestety nie biorę w tym udziału, bo nie czuję się na siłach. Kiedyś jednak taki zestaw zrobię. Wtedy będziesz mógł coś dla siebie wyciągnąć.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.02.2013 01:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 147
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
RE: 633 MOJA LISTA
saferłel napisał(a):Bez żartów
ale to nie był żart. "płytę" mam i w stosownym momencie przesłucham.
jestem posłuszny, no nie? Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.02.2013 08:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 147
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
RE: 633 MOJA LISTA
Moja Lista Albumów nr 633:

01 . 01 . 4 . SHRINE OF NEW GENERATION SLAVES (2013) - Riverside
02 . 02 . 05 . THE RAVEN THAT REFUSED TO SING (2013) - Steven Wilson
03 . 09 . 02 . NIE MA PRZYPADKÓW (2013) - Joanna Vorbrodt
04 . 04 . 14 . DU BIST GUT (2012) - Nena
05 . 05 . 19 . THE INDEFINITE STATE OF MATTER (2012) - Albion
06 . 03 . 04 . THICK AS A BRICK 2 (2012) - Ian Anderson
07 . NN . 1 . HARVEST MOON (2013) - Votum
08 . 06 . 21 . MIRAGE ROCK (2012) - Band Of Horses
09 . 14 . 02 . PUSH THE SKY AWAY (2013) - Nick Cave And The Bad Seeds
10 . 10 . 09 . BEAM - LIGHT (2008) - Beam - Light

11 . 11 . 21 . AKUSTIK TRIO (2012) - Renata Przemyk
12 . 12 . 03 . NOWA PŁYTA (2012) - Voo Voo
13 . NN . 1 . INSIDE OUTSIDE SONGS (1985) - Jan Kowalski
14 . 15 . 24 . PRIVATEERING (2012) - Mark Knopfler
15 . 16 . 37 . CLOCKWORK ANGELS (2012) - Rush
16 . 18 . 02 . m b v (2013) - My Bloody Valentine
17 . 17 . 12 . FEAR OF A UNIQUE IDENTITY (2012) - Antimatter
18 . NN . 1 . WASH THE SINS NOT ONLY THE FACE (2013) - Esben And The Witch
19 . 20 . 63 . DADDY SAYS I'M SPECIAL (2011) - Kari Amirian
20 . 19 . 05 . LOST SIRENS (2013) - New Order

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.02.2013 12:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: 633 MOJA LISTA
Yacy napisał(a):Metroland
Tak nisko dlatego, że poznałem dopiero kilka godzin temu. Trochę się obawiałem, ze tak jak poprzednia przejdzie nie zauważona przeze mnie. Dopiero po paru miesiącach znalazłem coś dla siebie. Mam nadzieję, ze tu będzie lepiej. Może nie jest to mistrzostwo, ale jest ok!
nic o tym nie wiem, więc pozwól, że zadam ciut lamerskie pytanie - to nie ma żadnego związku z Markiem, prawda?...

w płytach na razie nie widzę Strachów... Słuchałeś już? Co myślisz?
ja przesłucham jeszcze z raz i pewnie napiszę coś w komentarzu do mojej listy. a może nie. nie wiem, zobaczę.
19.02.2013 01:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 147
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
RE: 633 MOJA LISTA
ku3a napisał(a):to nie ma żadnego związku z Markiem, prawda?
nie Icon_smile2 zupełnie nie Icon_smile2

o Strachach pisałem na sebastosie:

no cóż każdy wykonawca musi mieć najsłabszą płytę. Strachy właśnie ją nagrały...

parafrazując KGG: jest gorsza od waszych starszych.

mam nadzieję, że jeśli jej miejsce się nie zmieni (6 z 6) to przynajmniej moje zdanie o niej.
po pierwszym przesłuchaniu, z nieznanych wpadł mi w ucho tylko jeden kawałek... może pora nie taka ...

(pisałem to 25 minut po północy).

coś napisałem pod nową listą. a raczej nad Icon_razz i powinno się zaraz pojawić na stronie

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.02.2013 01:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości