Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podsumowanie 2012
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
podsumowanie 2012
Najwyższa pora przedstawić moje podsumowanie roku. Przedstawię tylko pierwszą dwudziestkę, bo to zawsze była najściślejsza czołówka i takie zestawienia sobie robiłem od początku mojej listy. Tak więc wszystko to, co tu się pojawi, to same największe przeboje mojej listy w roku 2012. Punktowała tylko pierwsza dziesiątka. Będę podawać tylko liczbę punktów dla każdej piosenki, bo najwyższe miejsce i liczba tygodni nigdy mnie specjalnie nie interesowały, tylko punkty. Ktoś się pokusi już teraz o wytypowanie czołówki, powiedzmy pierwszej piątki? Icon_smile2
29.01.2013 05:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: podsumowanie 2012
tak na bardzo szybko, bo na wolno to musiałbym liczyć punkty Icon_wink2

1. Wilki dwa - Luxtorpeda
2. Nic na siłę - Piotr Bukartyk
3. Ciśnij we mnie swą bielizną - CocoDraże
4. Los cebula i krokodyle łzy - Coma
5. People Help The People – Birdy

to jest bardziej to co zapamiętałem Icon_smile2

przypomniałeś mi, że też wypadałoby podsumować 2012... może od 1.02 zacznę.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.01.2013 05:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: podsumowanie 2012
ja 05.02 zaczynam krótki urlop, więc chciałem choć część zrobić wcześniej Icon_wink2.
dzięki za typy Icon_smile2.
29.01.2013 05:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: podsumowanie 2012
Wybacz, ale podsumowanie samych dziesiątek jest dla mnie jakieś takie... abortowane Icon_sad
29.01.2013 06:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: podsumowanie 2012
nudne jest czytanie o tym, tym bardziej, że rok temu też to pisałeś i to był pierwszy komentarz do mojego podsumowania roku Icon_razz.
29.01.2013 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: podsumowanie 2012
Przynajmniej w pewnych kwestiach mam stałe poglądy Icon_wink
Choć nie ukrywam - to wiąże się z moim podejściem, że znacznie bardziej cenię sobie 50 tygodni z najwyższą pozycją dwudziestą niż 2 tygodnie z najwyższą pozycją pierwszą... Ale wiesz, mówisz o kimś, kto ceni sobie pewien utwór na tyle, że dobija się u niego do topu wszech czasów, a na liście umieszczał go w najlepszym wypadku w drugiej setce Icon_wink
29.01.2013 09:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: podsumowanie 2012
prz_rulez napisał(a):Przynajmniej w pewnych kwestiach mam stałe poglądy Icon_wink
więc przyjmij do wiadomości, że ja też Icon_razz.
29.01.2013 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: podsumowanie 2012
No niestety Icon_sad
29.01.2013 11:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: podsumowanie 2012
Typować ciągle można Icon_wink2, ale ja już ruszę z przedstawianiem pierwszej dwudziestki podsumowania. Tym razem, nie tak jak w poprzednich latach, w ciągu roku nie zliczałem na bieżąco punktów i zupełnie nie wiedziałem jakie będą wyniki. Oczywiście w większości przypadków pamiętałem, że coś bardzo dobrze sobie radziło i potrafiłem z grubsza oszacować gdzie się znajdzie, ale w kilku przypadkach się zdziwiłem. Niektóre wylądowali o wiele niżej niż bym przypuszczał, inni zupełnie odwrotnie - no ale to raczej norma. Do dwudziestki nie dostali się tacy, co do których byłem pewien, że tu będą. Na pewno też byłem pewien, że w dwudziestce będzie Inside Again. Myślałem, że wyżej, a oni otwierają zestawienie. Jednakże byłoby niejako nie fair, gdyby ich tu nie było, bo wszystko to, co się z nimi działa - i w Radio Orbit, i na LP3 - było w moim 2012 roku jednym z ważniejszych wątków, nie tylko pod względem muzycznym, ale i ogólnie.

20. 58. Anything More Than This - Inside Again

Nowa płyta Piotra Bukartyka była jedną z tych, na które najmocniej czekałem. Na początku nie do końca spełniała moje oczekiwania, choć dotyczyło to bardziej oceny całościowej, niż poszczególnych utworów. Kilka od razu zaatakowało i długi czas prezentowało bardzo wysoką formę.

19. 60. Z tylu chmur - Piotr Bukartyk

Szkoda, że ostatniej płyty Sinead O'Connor nie promował utwór "Take Off Your Shoes", jak dla mnie najlepszy na płycie. Zdecydowanie najlepszy! Ale może z drugiej strony to lepiej - czasem dobrze jak te nasze ulubione utwory pozostaną takimi naszymi.

18. 61. Take Off Your Shoes - Sinead O'Connor

Byłem ślepy! Nie, byłem głuchy! Ileż razy słuchałem płyty Glena Hansarda i nic się ze mną nie działo w czasie przesłuchiwania "Bird of Sorrow". Ot, kolejna ładna piosenka na albumie. A przecież powinno mieć chwytać za ramiona i trząsać mną. Dobrze, że po jakimś czasie kurtyna padła i ujrzałem ten utwór w pełnym jego blasku. Perła! Diament! Muzyczny cudzik! Gdyby rok trwał dłużej "Bird of Sorrow" byłoby o wiele wyżej w podsumowaniu. Kto wie jak wysoko...

17. 62. Bird of Sorrow - Glen Hansard

To był rok kilku zespołów. Na pewno wspomnianego już Inside Again. Ale również Made of Hate, które nawet na obydwu moich listach odcisnęło nawet większe piętno. Utwór "Lock 'N' Load" nazywany jest w gronie zespołu "Dyskoteką" i jest żelaznym punktem wszystkich ich koncertów. A ja się cieszę, że prace nad trzecią płytą są już mocno posunięte.

16. 65. Lock 'N' Load - Made of Hate
30.01.2013 12:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #10
RE: podsumowanie 2012
mój typ:

1. Nic na siłę
2. Wilki dwa
3. Ciśnij
4. Gangnam Style
5. Jeżeli kiedyś zabraknie mnie
30.01.2013 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #11
RE: podsumowanie 2012
no to szybko i mój typ;

1. Wilki
2. Fajna dziewczyna
3. Ciśnij majtkami
4. Nic na siłę
5. People Help
30.01.2013 01:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: podsumowanie 2012
ku3a napisał(a):19. 60. Z tylu chmur - Piotr Bukartyk
To jest chyba jedna z niespodzianek. W ogóle fajnie, że trafiło na płytę jako bonus. Największe wrażenie robiło jednak na Woodstocku w 2010 roku.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
30.01.2013 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
RE: podsumowanie 2012
Inside Again faktycznie można się było spodziewać wyżej Icon_smile2
ja z płyty Łysej lubię jeszcze jeden utwór, ale tylko Take off... nawiązuje do jej świetnych utworów sprzed lat.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.01.2013 04:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: podsumowanie 2012
Dwa razy Made of Hate koło siebie, różnica jednego punktu. W ogóle dobrze to się ułożyło w 2012 roku, bo w pierwszej dwudziestce podsumowania jest tylko jeden przypadek, że 2 utwory mają tyle samo punktów. Mam nadzieję, że nowa płyta Made of Hate też będzie mieć swoich przedstawicieli na liście utworów...

15. 66. Friend - Made of Hate

Gdyby nie ostatni zlot forum LP3 w pierwszej dwudziestce nie byłoby dwóch utworów, bo zapewne w ogóle bym ich nie znał. Jednakże zdarzyło się, że gdzieś tam przy okazji w wolnej chwili zostało puszczone Oberchlesien. Od razu mnie wzięło! Dobre, mocne, energetyczne i coverujące Rammsteina, a przy okazji ta śląska gwara, która wprawia w dobry nastrój.

14. 67. Jo chca - Oberschlesien

Od wielu lat w pierwszej dwudziestce nie było piosenki "dyskotekowej". W ostatnich latach sukcesem było już wejście takiej piosenki do dziesiątki. A "Gangnam Style" dokonało wielkiej rzeczy, bo nie tylko weszło i punktowało, ale też podobało się bardzo długo i skończyło na szczęśliwym, trzynastym miejscu w podsumowaniu.

13. 71. Gangnam Style - PSY

Nie znałem tego utwory wcześniej! "Idź swoją drogą" miało już kilka lat na karku, gdy usłyszałem to na żywo pod koniec 2011 roku w Studio im. Agnieszki Osieckiej przy okazji benefisu Marka Niedźwieckiego. Fantastyczne tłumaczenie tekstu w wykonaniu Wojciecha Młynarskiego i fantastyczne wykonanie muzyczne, które dorównuje oryginałowi - "My Way" Franka Sinatry.

12. 72. Idź swoją drogą - Raz, Dwa, Trzy

"Jo chca" w wykonaniu Oberschlesien złapało mnie natychmiast i na początku miało plusa w postaci tego, że było bardzo ciekawą przeróbką "Ich Will". Na dłuższą metę jednak lepsza okazała się autorska kompozycja - "Richer". Jeden plus mają wspólny - śląska gwara, która za każdym razem powoduje, że słucham tych utworów z uśmiechem.

11. 74. Richter - Oberschlesien
31.01.2013 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
RE: podsumowanie 2012
Wszystko super fajnie, tylko pechowa trzynastka przeszkadza Icon_lol

Ze wspólnych to na razie tylko Inside Again i Sinead, ale u mnie aż tyle punktów nie nazbierali.
31.01.2013 09:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 466
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #16
RE: podsumowanie 2012
Na razie bardzo małe różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi utworami, co wróży zaciętą walkę o najwyższe pozycje.
"Gangnam Style" wniosło do listy sporą dawkę szaleństwa i trochę różnorodności. Ciekawe jak będziesz odbierał ten numer PSY za kilka lat Icon_wink
Trzymam kciuki za Birdy i Luxtorpedę, która na pewno przekroczy próg 100 punktów, ale nie wiem czy to wystarczy do drugiego zwycięstwa pod rząd tego zespołu Icon_smile => wyraźne zwycięstwo Autystycznego w 2011
02.02.2013 07:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: podsumowanie 2012
piotreklp3 napisał(a):Ciekawe jak będziesz odbierał ten numer PSY za kilka lat Icon_wink
myślę, że podobnie jak odbieram teraz utwory Snap, Technotronic, 2 Unlimited itd. - wciąż bardzo lubię Icon_mrgreen.
piotreklp3 napisał(a):Trzymam kciuki za Birdy i Luxtorpedę
no zobaczymy jak to będzie Icon_smile2.
02.02.2013 10:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: podsumowanie 2012
PSY to dla mnie kompletnie niezrozumiały fenomen, chyba największy od kilku lat. Tym bardziej, że również Ty wciagnales się w ten utwór. I to na jaką skalę. Już mnie chyba nic nie zdziwi

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
03.02.2013 01:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: podsumowanie 2012
Cochise trafiło do mnie z opóźnieniem. Teraz jednak będę już śledził losy zespołu na bieżąco, tym bardziej, że miałem możliwość przeprowadzić z nimi wywiad. Utworem który zdecydowanie najbardziej mi się podoba od początku było "Letter From Hell". Zespół chyba jednak myśli inaczej, ponieważ jeszcze ani razu na koncercie nie miałem możliwości usłyszenia tego utworu na żywo.

10. 80. Letter From Hell - Cochise

Mumford & Sons niekoniecznie przekonuje mnie na płytach. Nie jest to w pełni taka muzyka, jakiej bym chciał słuchać przez godzinę. Ale to nie szkodzi, jeśli zdarzają im się takie perły jak "I Will Wait". A jeśli można dodatkowo podśpiewywać refren w kierunku najważniejszej osoby, to zawsze utwór zyskuje dodatkowe punkciki, dzięki którym jest na liście dłużej i wyżej.

9. 87. I Will Wait - Mumford & Sons

Zastanawiałem się w ciągu roku która piosenka CocoDraży jest moją ulubioną. Pomyślałem sobie, że nie umiem wybrać i zdam się na wyniki podsumowania roku. Tu jednak okazało się, że los ze mnie zadrwił Icon_wink2. Dwie piosenki znalazły się wspólnie na miejscu siódmym. Jest to jedyne wspólne miejscu w dwudziestce. Jakie więc teraz wybrać kryterium wyboru ulubionej piosenki zespołu?

7. 93. Ciśnij we mnie swą bielizną - CocoDraże
7. 93. Fajna dziewczyna - CocoDraże
03.02.2013 09:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: podsumowanie 2012
Rzuć monetą Icon_wink
03.02.2013 10:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  podsumowanie 2012 - płyty ku3a 27 4 575 16.03.2013 07:16 PM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości