Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
mike napisał(a):Brak Toto - Africa w TOP100 jest żenadą.
Przeciętny kawałek. Miewali lepsze. A z podobnego okresu to raczej widziałbym Rosannę.
mike napisał(a):W końcu uznaje się tam dokonania Dżemu za "wybitne"
Bo są wybitne. To kultowy zespół dla wielu osób i to nie tylko związanych z Trójką (jak napisał ktoś na forum LP3, żaden rajd nie mógł się odbyć bez śpiewania ich utworów).
neo01 napisał(a):O "Hello, I Love You" też?
Uważam, że też.
neo01 napisał(a):Albo o "Burn" Purpli? O Free?
To jednak zaskoczenia.
neo01 napisał(a):Albo o tym czymś APP którego tytułu nigdy nie znałem jak chyba większość komentujących?
No ten wyższy to faktycznie mało kojarzyłem, choć chyba na LP3 był, ale Sagrada to klasyk.
neo01 napisał(a):brak Pearl Jam, Stinga, U2!
Mam wrażenie, że cała trójka (a przynajmniej dwa skrajne) od dłuższego czasu były w odwrocie. Nie aż takim, ale jednak.
neo01 napisał(a):słynny rocznik '91
Zawsze był nadreprezentowany. Tam naprawdę tylu wspaniałości nigdy nie było.
neo01 napisał(a):Fani Purpli i Doorsów pewnie byli zachwyceni: chyba prawie wszystko co było w propozycjach znalazło się w Topie.
Pewnie nie, a przy Doorsach totalne zaskoczenie, bo zabrakło End, który ostatnio był w topie.
neo01 napisał(a):Za to mieliśmy prawdziwy najazd utworów wykonawców na literki A, B, C, D, E, F, G...
Tak się złożyło, ale ani Led ani Uriah nie jest na początkowe literki. King też nie za bardzo. Na B jest Budka i jak wypadła? Archive na A i co? Drugie AC/DC? Aya RL też nie słyszałem. Bob Dylan, David Bowie. A to takie sztandarowe i oczywiste przykłady. To, że tak się złożyło, że sporo wykonawców klasycznego rocka z l. 60-70 jest na początku alfabetu to się przełożyło na wyniki.
Miszon, Marillion to takie pokłosie progu l. 70-tych i bliskie osobom, które to lubią.
neo01 napisał(a):przez tyle lat utrzymywała się jakaś tam względna równowaga między dekadami
No ja odbierałem go jako niezrozumiałą dominację początku l. 90-tych.
02.01.2020 12:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 496
Dołączył: Aug 2008
Post: #62
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
(02.01.2020 12:13 PM)neo01 napisał(a):  Historia była mniej więcej taka. Na 2 tygodnie przed głosowaniem "BIA" było na 1. miejscu, potem nastąpił jakiś niewiadomy desant, który zepchnął go na 14. miejsce. Akurat to mnie nie martwi, ale to pokazuje, że raczej nie chodzi o to, że pozostałym się znudziło.
Nie wiem, czy tak można to zrozumieć. To nie było odwrotnie, że zwycięzca był 2 tygodnie przed końcem głosowania na 14?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.01.2020 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
neo01 napisał(a):Historia była mniej więcej taka. Na 2 tygodnie przed głosowaniem "BIA" było na 1. miejscu, potem nastąpił jakiś niewiadomy desant, który zepchnął go na 14. miejsce.
No sorry, ale z tego co powiedział Marek to wynikało coś dokładnie odwrotnego. Ten desant przepchnął w dwa tygodnie Queen z 14 na szczyt. Pomijając wszystko co było powiedziano zdecydowanie bardziej realne jest to, że nagle ludzie zaczęli głosować na jeden utwór i przepchnęli go na szczyt niż głosować (w różnym stopniu intensywności) na 13, które wyprzedziły lidera.
02.01.2020 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Miszon napisał(a):To nie było odwrotnie, że zwycięzca był 2 tygodnie przed końcem głosowania na 14?
Ja też tak to zrozumiałem i początkowo także zdecydowana większość na forum LP3 tylko pod koniec zaczęto to interpretować odwrotnie (jakby wszyscy nagle stwierdzili, że panu Markowi się poplątało). Może ktoś ma to nagrane i sprawdzimy to, co powiedział dokładnie.
02.01.2020 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 123
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #65
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
http://3.dktr.pl/?sel=01_01_2020

plik 8:00:00, od 50 minuty, a konkret od 54:00.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
02.01.2020 12:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #66
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
APP to The Alan Parsons Project. Tak tylko piszę, żeby kolejne osoby nie musiały szukać tak jak ja.

Radio Epsilon
02.01.2020 12:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 071
Dołączył: Dec 2009
Post: #67
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Wiem co Pan Marek powiedział, słuchałęm tego na żywo. Tylko, że... nie wydaje się wam dziwna ta 14. na koniec "BIA"? Przecież każdy jest tylko człowiekiem, może się pomylić, przejęzyczyć itd... Bierzecie wszystko w 100% tego co zostało powiedziane na antenie za pewnik?
Poza tym - bardziej w to jestem w stanie uwierzyć niż w awans z 14. na 1. "Bohemian", które wygrało przed rokiem. Specjalnie by się to kupy nie trzymało.
kajman napisał(a):Tak się złożyło, ale ani Led ani Uriah nie jest na początkowe literki. King też nie za bardzo. Na B jest Budka i jak wypadła? Archive na A i co? Drugie AC/DC? Aya RL też nie słyszałem. Bob Dylan, David Bowie. A to takie sztandarowe i oczywiste przykłady. To, że tak się złożyło, że sporo wykonawców klasycznego rocka z l. 60-70 jest na początku alfabetu to się przełożyło na wyniki.
Serio muszę to kolejny raz wyjaśniać? Icon_rolleyes
Nie chodzi tu ani o WSZYSTKICH wykonawców z początku alfabetu ani o to, że TYLKO TACY awansowali. Życie nie jest zerojedynkowe i tu też mamy różne niuanse, aj chciałem pokazać tylko pewną tendencję, że albo stosunkowo mało znani powszechnie wykonawcy (APP, Free) nagle skaczą o kilkaset pozycji albo tuzy jak Purple czy Doorsi są reprezentowani przez prawie wszystko co mają w zestawie.
A "The End" było widać za mało powszechnie "znane i lubiane", o czym pisałem wczoraj...
kajman napisał(a):Zawsze był nadreprezentowany. Tam naprawdę tylu wspaniałości nigdy nie było.
Ale zdajesz sobie sprawę, że to tylko Twoja prywatna opinia? Słuchacze Trójki przez ćwierć wieku jakoś uważali inaczej.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020 01:11 PM przez neo01.)
02.01.2020 01:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #68
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Lata 90. - 14 utworów
Lata 70. - 50 utworów (!)

Lata 90. nadreprezentowane wcześniej? No to co powiecie teraz o latach 70.? Icon_wink Tym bardziej, że na tyle różnorodnej muzyki, która mogłaby być, to prawie wszystko to hard'n'heavy i mejnstrimowe obrzeża proga (na czym zyskało takie nieco późniejsze Kayleigh, choć progiem ciężko to nazwać). Żadnego Bowiego, Roxy Music (w ogóle są w zestawie? zapomniałem już), Joni Mitchell. Po tym odświeżeniu w setce to wygląda jeszcze bardziej betonowo niż wcześniej. APP, Focus, czy Free to nawet nie są czołowi wykonawcy z "tamtych czasów" (co zresztą widać było po niezbyt czołowych miejscach w poprzednich edycjach). Znamienne, że jedyne duże zmiany, jakie mogły być w tym top 100 to postarzenie, a nie odmłodzenie - widać stosunek młodzieży do topu. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
02.01.2020 01:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #69
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Swoją drogą jak pojawią się pełne wyniki, to wstawicie je tutaj? Nie chce mi się przeglądać tego wątku na forum LP3, bo tam to już totalnie ludzi powykrzaczało.

A tak przy okazji - taki przykład z życia. Jak liczyłem punkty do pierwszej "dogrywki" to na początku miałem wyniki, które liczyły punkty z drugiej tury podwójnie, bo wpisałem w Excelu o jeden znak za dużo.

Radio Epsilon
02.01.2020 01:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #70
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
(02.01.2020 01:20 PM)EVENo napisał(a):  Swoją drogą jak pojawią się pełne wyniki, to wstawicie je tutaj?
Kopiując z innego fora:

1. BOHEMIAN RHAPSODY Queen

2. CHILD IN TIME Deep Purple

3. RIDERS ON THE STORM The Doors

4. EPITAPH King Crimson

5. STAIRWAY TO HEAVEN Led Zeppelin

6. WISH YOU WERE HERE Pink Floyd

7. IMAGINE John Lennon

8. NOTHING ELSE MATTERS Metallica

9. HOTEL CALIFORNIA Eagles

10. KAYLEIGH Marillion

11. PARANOID Black Sabbath

12. SHINE ON YOU CRAZY DIAMOND Pink Floyd

13. DZIWNY JEST TEN ŚWIAT Czesław Niemen

14. BROTHERS IN ARMS Dire Straits

15. COMFORTABLY NUMB Pink Floyd

16. GYONGYHAJU LANY (DZIEWCZYNA O PERŁOWYCH WŁOSACH) Omega

17. THE SHOW MUST GO ON Queen

18. HEY YOU Pink Floyd

19. THE HOUSE OF THE RISING SUN The Animals

20. SMOKE ON THE WATER Deep Purple

21. ANOTHER BRICK IN THE WALL PART II Pink Floyd

22. LIST DO M. Dżem

23. HEY JUDE The Beatles

24. PERFECT STRANGERS Deep Purple

25. HIGHWAY TO HELL AC/DC

26. TIME Pink Floyd

27. WHOLE LOTTA LOVE Led Zeppelin

28. ANGIE The Rolling Stones

29. NIGHTS IN WHITE SATIN The Moody

30. A WHITER SHADE OF PALE Procol Harum

31. HEY JOE Jimi Hendrix Experience

32. DŁUGOŚĆ DŹWIĘKU SAMOTNOŚCI Myslovitz

33. WHAT A WONDERFUL WORLD Luis Armstrong

34. AGAIN Archive

35. STILL GOT THE BLUES Gary Moore

36. DNI, KTÓRYCH NIE ZNAMY Marek Grechuta

37. ENTER SANDMAN Metallica

38. LET IT BE The Beatles

39. WE ARE THE CHAMPIONS Queen

40. MONEY Pink Floyd

41. SEN O WARSZAWIE Czesław Niemen

42. LIGHT MY FIRE The Doors

43. NOVEMBER RAIN Guns N’ Roses

44. NIE PYTAJ O POLSKĘ Obywatel G.C.

45. IMMIGRANT SONG Led Zeppelin

46. SINCE I’VE BEEN LOVING YOU Led Zeppelin

47. IRON MAN Black Sabbath

48. SMELLS LIKE TEEN SPIRIT Nirvana

49. WE WILL ROCK YOU Queen

50. JULY MORNING Uriah Heep

51. DREAM ON Aerosmith

52. STILL LOVING YOU Scorpions

53. EVERYBODY HURTS R.E.M

54. (I CAN’T GET NO) SATISFACTION The Rolling Stones

55. Budgie PARENTS

56. Jimi Hendrix ALL ALONG THE WATCHTOWER

57. Genesis MAMA

58. The Doors PEOPLE ARE STRANGE

59. Derek & The Dominos LAYLA

60. Perfect AUTOBIOGRAFIA

61. Pink Floyd HIGH HOPES

62. Deep Purple WHEN A BLIND MAN CRIES

63. Electric Light Orchestra TICKET TO THE MOON

64. Dżem WHISKY

65. Led Zeppelin BABE I'M GONNA LEAVE YOU

66. Kansas DUST IN THE WIND

67. Mike Oldfield TUBULAR BELLS

68. Simon & Garfunkel MRS. ROBINSON

69. Led Zeppelin KASHMIR

70. Prince PURPLE RAIN

71. Marek Grechuta ŚWIECIE NASZ

72. Depeche Mode ENJOY THE SILENCE

73. Lynyrd Skynyrd SWEET HOME ALABAMA

74. Black Sabbath SABBATH BLOODY SABBATH

75. Janis Joplin CRY BABY

76. Eric Clapton COCAINE

77. Deep Purple HIGHWAY STAR

78. Breakout KIEDY BYŁEM MAŁYM CHŁOPCEM

79. The Cranberries ZOMBIE

80. Uriah Heep LADY IN BLACK

81. Jethro Tull AQUALUNG

82. Joe Cocker YOU ARE SO BEAUTIFUL

83. Simon & Garfunkel THE SOUND OF SILENCE

84. Perfect CHCIAŁBYM BYĆ SOBĄ

85. Marillion FUGAZI

86. The Alan Parsons Project EYE IN THE SKY

87. Dżem CZERWONY JAK CEGŁA

88. Dire Straits SULTANS OF SWING

89. Breakout ONI ZARAZ PRZYJDĄ TU

90. The Beatles YESTERDAY

91. The Doors LA WOMAN

92. The Doors HELLO, I LOVE YOU

93. Republika BIAŁA FLAGA

94. The Alan Parsons Project LA SAGRADA FAMILIA

95. King Crimson 21ST CENTURY SCHIZOID MAN

96. R.E.M. LOSING MY RELIGION

97. Kult POLSKA

98. Focus HOCUS POCUS

99. Free ALL RIGHT NOW

100. Kult ARAHJA

101. Genesis CARPET CRAWLERS

102. U2 ONE

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
02.01.2020 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #71
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Artur, ja mówię o PEŁNYCH WYNIKACH XD

Radio Epsilon
02.01.2020 01:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #72
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
A tak, przepraszam. Na forum LP3 jest adnotacja, żeby nie zamieszczać tamtych danych w innych miejscach internetu. Poproszę więc o link do strony wątku, na której pojawi się link do wyników. Albo napiszcie który temat i która strona.

Radio Epsilon
02.01.2020 01:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #73
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Aha to sory. Icon_wink
Raczej nie ma czegoś takiego jeszcze, ale może się pojawi później.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020 01:27 PM przez Dobromiera.)
02.01.2020 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 071
Dołączył: Dec 2009
Post: #74
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Klasyki lat 90. znalazły się w drugiej setce, w dużej mierze chyba między 100 a 150 miejscem. Pani Gacek z tego co czytałem dziś sporo z nich prezentowała.

WOLNE MEDIA!!!
02.01.2020 01:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 496
Dołączył: Aug 2008
Post: #75
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
neo01 napisał(a):Nie chodzi tu ani o WSZYSTKICH wykonawców z początku alfabetu ani o to, że TYLKO TACY awansowali.
Wykonawcy z początku alfabetu zawsze mają łatwiej, przy alfabetycznej liście do głosowania, bo są z początku alfabetu Icon_razz .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
02.01.2020 01:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #76
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
neo01 napisał(a):Albo o "Burn" Purpli?
przeglądam listę i nie wiem o jaki utwór chodzi, o 'Smoke on the Water" może?

Drugie pytanie a propos listy: skąd wziął się ten dziwny tytuł 'Arahja'?
02.01.2020 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 496
Dołączył: Aug 2008
Post: #77
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
thestranglers napisał(a):Drugie pytanie a propos listy: skąd wziął się ten dziwny tytuł 'Arahja'?
Też mnie to zawsze zastanawiało Icon_smile . Wiki twierdzi tak:
Cytat:W nagraniu muzycy zauważyli podobieństwo partii klawiszy Hammonda do utworu „July Morning” Uriah Heep[1]. Wkrótce w wyniku kombinacji Uriah-Juraja-Araja powstała Arahja, która stała się tytułem piosenki

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
02.01.2020 02:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 421
Dołączył: Aug 2017
Post: #78
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
Już pomijam cały top...
Ale proszę wejść na stronę lp3...
Totalnie jej zniszczenie, jeszcze na dodatek zestaw do głosowania jest ułożony chronologicznie...
I głosując np. na nowy Coldplay muszę zejść na sam dól…

To, że rządzą lata 70 to jedno. O ile jeszcze większość kawałków z pierwszej 50 jest w porządku, to niżej pojawiło się sporo utworów, które słyszałem po raz pierwszy w życiu. Np. jakiś Focus, Jethro Tull, czy mniej znane utwory APP, Doorsów, czy Purplów.
Lubię niespodzianki, a tu się za dużo wydarzyło...
Mnie osobiście najbardziej zasmucił gwałtowny spadek Guns N' Roses na 43 miejsce... Już nie wspomnę o tym, że w tegorocznej setce nie ma masy genialnych kawałków z lat 80 i 90, które w 2019 jeszcze tam się pojawiały.
02.01.2020 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 421
Dołączył: Aug 2017
Post: #79
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
(02.01.2020 02:19 PM)thestranglers napisał(a):  
neo01 napisał(a):Albo o "Burn" Purpli?
przeglądam listę i nie wiem o jaki utwór chodzi, o 'Smoke on the Water" może?

Drugie pytanie a propos listy: skąd wziął się ten dziwny tytuł 'Arahja'?
"Burn" było grane, ale tylko jako dodatek Icon_wink
02.01.2020 02:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #80
RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego
(02.01.2020 02:19 PM)thestranglers napisał(a):  
neo01 napisał(a):Albo o "Burn" Purpli?
przeglądam listę i nie wiem o jaki utwór chodzi, o 'Smoke on the Water" może?
Nie, chodzi o "Burn". 105. miejsce czy coś koło tego.

(02.01.2020 02:24 PM)Kuba1201 napisał(a):  Np. jakiś Focus, Jethro Tull, czy mniej znane utwory APP, Doorsów, czy Purplów.
To akurat jeden z pozytywów tego przetasowania. xD Polecam płyty "Aqualung" i "Thick As a Brick", żelazny kanon rocka.
Swoją drogą gratuluję 999. posta. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020 02:34 PM przez Dobromiera.)
02.01.2020 02:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polski Top Wszech Czasów Programu Trzeciego thestranglers 26 5 741 02.05.2020 10:49 PM
Ostatni post: thestranglers
  Kobiece Albumy Wszech Czasów wg. Magazynu Rolling Stone Szymek79 4 1 604 28.06.2012 12:15 AM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości