Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PODSUMOWANIE 2012 ROKU
177-228
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #61
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
legenda: miejsce, punkty, najwyżej, tygodni na liście


No i jest wspomiany wcześniej utwór zespołu Garbage. To od niego zaczęło się szaleństwo. Chyba najbardziej udany powrót w 2012 roku. Rockowe granie, w starym sprawdzonym stylu. Uzbierali bardzo dużo punktów, co początkowo nie było wcale takie oczywiste, gdyż ich muzyka to nie jest moja bajka.
#35. 202. 4. 10. BLOOD FOR POPPIES - Garbage
LINK


Najwyżej notowany Gossip w tym roku. Piosenka ta była u mnie przebojem, gdy 90% Polaków jej jeszcze nie znało. Zastanawiałem się jak można było przeoczyć takie nagranie. Gdy jednak największe stacje zaczęły to ostro grać, przejadło się chyba wszystkim - łącznie ze mną. Dobrą muzykę trzeba jednak sobie dawkować.
#34. 207. 3. 10. MOVE IN THE RIGHT DIRECTION - Gossip
LINK


Ten utwór poznałem natomiast z opóźnieniem. Początkowo wraz z teledyskiem (na którym tańczy sobie pan Icon_lol ) wydawał mi się tragiczny. Przekonałem się dopiero, gdy koleżanka mi poleciła inne piosenki z tego albumu. Na jej guście się jeszcze nie zawiodłem i tak było tym razem. Chłopaki świetnie grają, w takim starym, sprawdzonym stylu. Trochę to brzmi surowo, ale mi to wcale nie przeszkadza.
#33. 209. 3. 9. LONELY BOY - The Black Keys
LINK


Jeden z moich ulubionych zespołów, na którego powrót czekałem w zasadzie od 2002 roku. No i się doczekałem... tylko trzech kawałków na poziomie porównywalnym z poprzednich płyt Icon_sad Obniżyli loty niestety i ja jako wielki fan Cranberries muszę to przyznać. Choć "Tomorrow" jest w porządku.
#32. 214. 8. 11. TOMORROW - The Cranberries
LINK


Trochę na fali "STIUTK", trochę i bez tej fali. Gotik doszedł sobie aż do 5. miejsca. Krótkie nagranie (niecałe 2 minuty) a jednak ma w sobie coś, że chce się do niego wracać. aaa no i Gotye to nie gwiazda jednego przeboju - absolutnie!
#31. 216. 5. 10. EASY WAY OUT - Gotye
LINK
14.01.2013 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #62
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
Tomekk napisał(a):Krótkie nagranie (niecałe 2 minuty) a jednak ma w sobie coś, że chce się do niego wracać. aaa no i Gotye to nie gwiazda jednego przeboju - absolutnie!
prawda, że to niesamowite. W 2 minuty powiedział to na co inni potrzebują ośmiu. Znakomite miejsce świetnej piosenki przypominającej trochę dokonania Becka.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
14.01.2013 07:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 432
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #63
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
Tomekk napisał(a):#32. 214. 8. 11. TOMORROW - The Cranberries
jedyne nagranie z tej piątki, które w ogóle było na mojej liście, niestety Żurawinom powrót nie wyszedł.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
14.01.2013 08:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #64
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
legenda: miejsce, punkty, najwyżej, tygodni na liście


Wkraczamy do pierwszej trzydziestki. Tutaj kolejna niespodzianka. Z poprzednimi singlami Jason radził sobie kiepsko, nie dochodził nawet do Top 10. W tym przypadku było inaczej, "I Won't Give Up" ujęło mnie prostotą i niezlym wykonaniem. Dlaczego to nie był hit? czasem dobra piosenka niestety nie wystarczy Icon_rolleyes
#30. 219. 3. 12. I WON'T GIVE UP - Jason Mraz
LINK


Można krytykować Florence, że poraz kolejny ucieka się do patosu śpiewając tego typu ballady. Też tak początkowo twierdziłem, ale to zmieniło się, gdy "Never Let Me Go" wyszło na singlu. Niesamowity klimat, melancholijny tekst i ten głos. Przepięknie. To najwyżej notowana Florence (z zespołem) w tym roku.
#29. 221. 1x1. 10. NEVER LET ME GO - Florence + The Machine
LINK


W tym miejscu podziękowania dla prz_ruleza Icon_wink bo to głównie on wraz z Szymkiem wypromowali tą piosenkę na forum. Po szwedzku nic nie rozumiem, co nie przeszkodziło mi śpiewać przez ponad 14 tygodni "Jag bygger, bygger upp". uwaga to naprawdę wciąga!
#28. 222. 5. 14. FLYTTA PA DEJ! - Alina Devecerski
LINK


Wiele osób narzeka, że nowy Hey już nie gra rocka i że dawne brzmienia nigdy nie wrócą. Ja z kolei się cieszę, bo gdyby mieli nagrywać poraz "n-ty" jedno i to samo, to nie wyszłoby to im na dobre. Pierwszy singiel był lekką wtopą, ale okazało się, że na nowy albumie znajduje się wiele smaczków typu "Woda". Gdy słucham tego utworu wyobrażam sobie jak wodą płynie albo spływa po rynnie Icon_razz
#27. 222. 1x3. 8. WODA - Hey
LINK


Nadszedł czas i na Lanę Icon_razz Niektórzy nie będą zachwyceni, ale to ona zrobiła największą furorę na świecie w 2012 roku. Także na mojej liście. ta piosenka nie została umieszczona na "Born To Die". Być może nie pasowała do koncepcji płyty (o ile taka w ogóle była), bo ta piosenka różni się od wszystkiego do czego Lana nas przyzwyczaiła.
#26. 225. 1x2. 10. KINDA OUTTA LUCK - Lana Del Rey
LINK
14.01.2013 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 432
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #65
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
Tomekk napisał(a):czasem dobra piosenka niestety nie wystarczy Icon_rolleyes
#30. 219. 3. 12. I WON'T GIVE UP - Jason Mraz
jak to u mnie jeszcze wyżejIcon_wink, a w Billboardzie ponad 40 tygodni.Icon_smile

Tomekk napisał(a):#29. 221. 1x1. 10. NEVER LET ME GO - Florence + The Machine
było i u mnie na liście ale "Spectrum" i "No Light..." okazały się lepsze.

Tomekk napisał(a):#28. 222. 5. 14. FLYTTA PA DEJ! - Alina Devecerski
hicior po szwedzku i w dodatku nie jest to Kent.Icon_wink

Tomekk napisał(a):#26. 225. 1x2. 10. KINDA OUTTA LUCK - Lana Del Rey
Lana pod każdą postacią mnie cieszy i czekam na jeszcze.Icon_razz

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
14.01.2013 08:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #66
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
Szymek79 napisał(a):a w Billboardzie ponad 40 tygodni.
no może, może, ale jakoś tego nie odczułem Icon_wink

Szymek79 napisał(a):i czekam na jeszcze.
doczekasz się już niebawem Icon_cool
14.01.2013 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kelleni Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Dec 2012
Last.fm
Post: #67
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
Z poprzedniej piątki bardzo lubię wszystkie utwory. A teledysk do "Lonely Boy" jest świetny <3

Z tej piątki najbardziej popieram Florence i Hey. Za "Wodę" wezmę się po "Bez chorągwi" Icon_wink
15.01.2013 03:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #68
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
legenda: miejsce, punkty, najwyżej, tygodni na liście


"heeej, ja dla Ciebie się rozbieram" - to może niezbyt wyszukany tekst, ale i tak wciąga. Do tego stopnia, że uważam to za najlepszy happysad w 2012 Icon_cool Mimo wszystko hejt na happysad był duży. Ale oni raczej nie zmienili swojego stylu, tylko nadal kontynuują to, co na poprzednich albumach - gitara + proste teksty. Ja jestem na tak.
#25. 228. 1x2. 10. BEZ ZNIECZULENIA - happysad
LINK


To był debiut, właściwie jeszcze w 2011 roku. Duża popularność Fosterów przypadła jednak także na 2012 rok. Także na mojej liście. Nie jest to może czyste elektroniczne granie, tylko takie pomieszanie z poplątaniem i chyba o to w ich muzyce chodzi Icon_smile
#24. 231. 1x1. 10. CALL IT WHAT YOU WANT - Foster The People
LINK


"Madness" nie było na pierwszym, tak wyszło (choć zasługiwało). Jednak i tak wyszedł im całkiem niezły wynik. Hymn Igrzysk Olimpijskich, czyli "Survival" odstraszyło mnie od tego zespołu i niechętnie sięgnąłem po "Madness", które było wyśmienite. Czasem opłaca się eksperymentowanie - w tym przypadku z dubstepem, który nie jest częścią przeowdnią utworu. Tak jeszcze chyba nikt nie grał...
#23. 242. 3. 12. MADNESS - Muse
LINK


"Na dziko dziś w głowie zamieszkała mi" - ta piosenka oczywiście Icon_lol i nie dziś tylko jakieś pół roku temu Icon_wink Gdyby nie przełom roku Top 20 osiągnęłaby bez problemu. Ania zapowiadała, że zrywa ze stylem retro i przenosi się w inne klimaty. Do końca to jej chyba się nie udało, co nie przeszkodziło w nagraniu niezłej płyty. W 2013 roku na pewno jeszcze coś będzie hitem z tego albumu (przynajmniej na mojej liście).
"Sublokatorka" to przede wszystkim świetna warstwa muzyczna - i ten niepokojący klimat.
#22. 243. 1x2. 9. SUBLOKATORKA - Ania Dąbrowska
LINK



Zespoł Enej znają już prawie wszyscy. Folkowa muzyka z domieszką rockowego grania. Tekst znakomity. Piosenka przypomina mi okres, gdy wszystko było wręcz idealne...
#21. 245. 2. 11. SKRZYDLATE RĘCE - Enej
LINK
16.01.2013 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 432
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #69
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
Tomekk napisał(a):#23. 242. 3. 12. MADNESS - Muse
prawie dokładnie tak jak u mnieIcon_smile

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.01.2013 11:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #70
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
legenda: miejsce, punkty, najwyżej, tygodni na liście



Aż 16 punktów różnicy pomiędzy miejscami 20 a 21. Czyli Top 20, to już same najlepsze piosenki z 2012 roku. Nowa płyta The Killers była bardzo przeciętna. Do tej pory nie wybrałem nic nowego poza pierwszym singlem na listę. "Runaways" brzmi bardzo dobrze, w stylu dawnych Killersów. Pozostałym piosenkom brakuje jednak melodyjności i blasku, co według mnie jest niedopuszczalne...
#20. 261. 1x1. 12. RUNAWAYS - The Killers
LINK



Ten utwór poznałem podczas niedzielnej przejażdżki samochodem po wiosce. Nagrałem sobie na mp3 i niepostrzeżenie się wkręciło. Ladyhawke to jedna z lepszych wokalistek, które zadebiutowały w ostanim pięcioleciu. Bardzo podoba mi się brzmienie gitary w tym kawałku, a solówka to już prawdziwy odjazd.
#19. 263. 3. 12. SUNDAY DRIVE - Ladyhawke
LINK


Tutaj mamy podobną sytuację co z The Killers, singiel bardzo dobry i obiecujący, pierwsze miejsce na Tomekk liście i dalej nic. Album średni, kompozycje niezbyt pociągające. Dobrze, że chociaż jeden cukiereczek się znalazł, dzięki któremu powrót Robbiego to nie klapa totalna.
#18. 263. 1x2. 11. CANDY - Robbie Williams
LINK


Kolejne odkrycie dzięki mycharts Icon_wink a konkretniej - dzięki dziobasowi. Nie udało im się być chociażby przez tydzień liderem, ale wynik osiągnęli fenomenalny. Wakacyjny, lekki i przyjemny utwór, który mógłby być przebojem światowym, gdyby panowie mieli lepszą promocję i znajomości Icon_cool
#17. 265. 2. 12. SHOOTING UP SUNSHINE - Reptile Youth
LINK


Z dnia na dzień stali się jednym z moich ulubionych indierockowych zespołów. Nic tego nie zapowiadało, ale się stało, trudno Icon_lol Obok tak dobrego grania nie można przejść obojętnie. Cała płyta świetna, na pewno należy do czołówki spośród tych, które poznałem.
#16. 267. 1x3. 12. SLEEP ALONE - Two Door Cinema Club
LINK
21.01.2013 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #71
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
legenda: miejsce, punkty, najwyżej, tygodni na liście


Pojawialy się zarzuty, że Amy nagrywa po raz trzeci to samo, że się nie rozwija, że stoi w miejscu. Wedlug mnie wszystkie bezpodstawne. Świetny album, i pierwszorzędny singiel. Oby tak dalej. Czasem gwałtowne zmiany mogą przynieść niekorzystne rezultaty.
#15. 275. 1x2. 12. SLOW IT DOWN - Amy Macdonald
LINK


Najwyżej notowane Śmieci. Czołówka ich wszystkich utworów ever. Safer pisał coś o klimatach Lady Gagi, ja kompletnie tu ich nie słyszę. Garbage w takim wydaniu to naprawdę niezła rzecz. Kapitalne! Dlaczego to nie było singlem?
#14. 276. 1x2. 11. AUTOMATIC SYSTEMATIC HABIT - Garbage
LINK


Noel wykroił niesamowity wynik. Piękna ballada, najlepszy utwór na płycie i zaledwie najwyższe miejsce na mojej liście to 3. W tym roku Noel wygrał z bratem zdecydowanie Icon_wink
#13. 281. 3. 12. AKA... BROKEN ARROW - Noel Gallagher's High Flying Birds
LINK


Edyta tak słabo Icon_eek Jakoś szybko minęło zainteresowanie tym nagraniem. Może dlatego, że znałem je już dużo wcześniej. W 2010 roku Edyta wykonała je na OWF. Do tej pory nie mamy wersji studyjnej tej piosenki, więc może gdyby tak się pojawiła poszłoby lepiej. No nic, najważniejsze, że udało się chociaż na moment liderować na liście Icon_razz
#12. 282. 1x1. 12. MADAME BIJOU - Edyta Bartosiewicz
LINK



Tu już chris nie był potrzebny Icon_razz Sam poznałem i polubiłem tak mocno, że prawie weszło do Top 10 podsumowania roku. The Storm już na stałe wpisali się w historię mojej listy. Szkoda, że nie są zbytnio popularni, bo zasługują na rozgłos.
#11. 290. 1x1. 12. RAVER - The Storm
LINK
24.01.2013 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 432
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #72
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
Tomekk napisał(a):#18. 263. 1x2. 11. CANDY - Robbie Williams
moje ulubione nagranie w drugiej dziesiątce.

Tomekk napisał(a):#11. 290. 1x1. 12. RAVER - The Storm
Chris na pewno będzie zadowolony i w sumie to drugi mój ulubiony utwór z tej dychy.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
24.01.2013 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #73
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
Ciekawostką jest, że poznałem Foster the people w sierpniu 2010 roku, gdy jeszcze nikt o nich nie słyszał. Cieszy mnie wysoka lokata CALL IT WHAT YOU WANT. Bardzo raduje mnie wysokie miejsce Reptile Youth, 17 to naprawdę świetny wynik. Bardzo fajnie, że namieszał w tym notowaniu Noel Gallagher i Two Door Cinema Club. Ciekawe, co przyniesie top ten?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
24.01.2013 09:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #74
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
Tomekk napisał(a):Tu już chris nie był potrzebny Icon_razz Sam poznałem i polubiłem tak mocno, że prawie weszło do Top 10 podsumowania roku. The Storm już na stałe wpisali się w historię mojej listy. Szkoda, że nie są zbytnio popularni, bo zasługują na rozgłos.
#11. 290. 1x1. 12. RAVER - The Storm


Top 10 tak blisko! Icon_eek chyba lepiej niż u mnie by było Icon_wink
Podejrzewam, że gdyby trójka zaczęła ich grac to zaraz na 1 na forumowej by byli Icon_wink

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
26.01.2013 01:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
Singiel z 2008 roku.
Wtedy byli jeszcze mniej popowo-elektroniczni a bardziej rockowi Icon_wink




GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
26.01.2013 01:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #76
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
chris975 napisał(a):Podejrzewam, że gdyby trójka zaczęła ich grac to zaraz na 1 na forumowej by byli
niestety Trójka ostatnimi czasy zamyka się na nowe zespoły Icon_rolleyes
a to The Storm, które wrzuciłeś całkiem znośne, choć obecne wydanie bardziej mi przypadło do gustu.


legenda: miejsce, punkty, najwyżej, tygodni na liście


Przed nami ostatnia dziesiątka - czyli najlepsze piosenki minionego roku. Tu już nie ma miejsca na słabe rzeczy. Może ktoś pokusi się o wytypowanie podium? to bardzo prosta zagadka Icon_lol

W Top 10 znalazły się dwie Lany - oto pierwsza z nich. Nie wiem czemu, ale lubię smutne utwory, może są bliższe mojej wrażliwości? Lana ma specyficzny głos, trochę zmanieryzowany, ale ja go pokochałem od pierwszego przesłuchania "Video Games". Prosta ballada, ale jakże prawdziwa i pięknie wykonana. Tekst może wydawać się banalny, ale nie dla mnie. Jego przekaz jest niezwykle poruszający.
No, ale malkontenci widzą tylko sztuczne usta i bogatego tatusia Icon_rolleyes
#10. 290. 1x2. 12. BORN TO DIE - Lana Del Rey
LINK


O tej pani już pisalem same pozytywne rzeczy i wychwalałem ją pod niebiosa. Inaczej chyba nie można. Ten styl muzyczny także jest mi bliski, gitary w połączeniu z elektroniką. Na drugi album Ladyhawke oczekiwałem z niecierpliwością, całe szczęście w ogóle mnie nie zawiodła Icon_razz
#9. 295. 1x1. 12. BLACK, WHITE & BLUE - Ladyhawke
LINK


Najwyżej notowana piosenka wykonywana w innym języku niż angielski. Dla mnie to już nadaje się na Top Wszech Czasów. Tekst jak zawsze u Nosowskiej pierwszorzędny. W dodatku ten utwór idealnie się wpasował w moją ówczesną sytuację, co oczywiście nie było dobre, ale widocznie tak być musiało. Bo lista to także kawałek naszego życia...
#8. 296. 1x2. 13. KTO? - Nosowska
LINK


Nietypowy duet. Florence nigdy nie była kojarzona z muzyką taneczną. Mimo to wyszło całkiem nieźle. Gdyby nie przełom lat byłoby troszkę wyżej. Dla niektórych fanów Florencji ta piosenka ze względu na warstwę muzyczną jest nie do przejścia Icon_lol
#7. 299. 1x1. 11. SWEET NOTHING - Calvin Harris feat. Florence Welch
LINK

Co by nie mówić, Ed nagrał dobry album, może nie wszystkie single i utwory mnie zachwycily, ale "Drunk" był najlepszym wyborem według mnie. Teledysk co prawda nie miał wpływu na notowania tego nagrania, ale jest bardzo ciekawy obrazek. Kot rządzi Icon_wink
#6. 303. 1x1. 13. DRUNK - Ed Sheeran
LINK
26.01.2013 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #77
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
Dziś mam trochę więcej czasu, więc skończę to podsumowanie, bo mnie wakacje zastaną Icon_cool
Najwyżej notowany polski wykonawca w tym roku tylko na miejscu 5. To chyba był największy przebój Moniki, porównywalny z pierwszymi hitami ("Ten", "Miałeś Być"). Jednak porównywać można tutaj tylko popularność, bo muzycznie to dwie różne bajki. To niesamowite jak Brodka rozwinęła się w przecięgu tych kilku lat. Rzadko się zdarza, żeby zwycięzcy programów talent show robili taką karierę. To chyba wyjątek potwierdzający regułę. Ja za Monikę trzymam kciuki od początku, bo dziewczyna ma charyzmę i wielki talent. To mój prywatny hit roku 2012 Icon_wink

#5. 311. 1x4. 12. VARSOVIE - Monika Brodka
LINK
02.02.2013 12:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #78
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
W 2012 roku rotacja piosenek na mojej liście była wyjątkowo duża. Dlatego wynik 14 tygodni można uznać za rewelację. To stało się oczywiście za sprawą świetniej piosenki jaką jest niewątpliwie "Houdini". U niektorych listomaniaków był to przebój w 2011 roku, mnie złapało trochę później, ale za to równie mocno. Bardzo fajny motyw elektroniczny na początku i na końcu utworu, a także refren, który nie zawiera słów a samą melodię. Fajna kapela, liczę, że na nowej płycie pokażą się z równie dobrej strony.

#4. 318. 1x2. 14. HOUDINI - Foster The People
LINK
02.02.2013 06:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #79
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
No i zostało tylko podium. Najniższy jego stopień należy do Sinéad. 2012 rok może zaliczyć do udanych. Nagrała bardzo dobry album, choć jego sukces komercyjny nie byl oszałamiający. Pierwszy singiel, który zdobył u mnie brązowy medal, uważam za jej najlepsze nagranie od lat. Melodia wkręcila mi się bardzo szybko i głos Sinead, mimo że już nieco słabszy, nadal potrafi wyrazić emocje.

#3. 322. 1x2. 14. THE WOLF IS GETTING MARRIED - Sinéad O'Connor
LINK
03.02.2013 01:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #80
RE: PODSUMOWANIE 2012 ROKU
To był rok Lany. Genialny album, mój ulubiony z tamtego roku. Całość brzmi po prostu świetnie. Jednak Lana nie wygrała tego podsumowania, trochę jej zabraklo... Najlepszy numer z "Born To Die"? to bez wątpienia właśnie ten. "Dark Paradise" - bardzo dobry tekst, melancholijny klimat (czyli jak zawsze u Lany). Szkoda, że nie wybrano go na singla...


#2. 325. 1x4. 13. DARK PARADISE - Lana Del Rey
LINK
03.02.2013 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podsumowanie roku 2019 Tomekk 53 2 937 19.04.2020 02:12 PM
Ostatni post: Tomekk
  Podsumowanie roku 2018 Tomekk 118 11 401 11.02.2019 09:11 PM
Ostatni post: kajman
  Podsumowanie roku 2017 Tomekk 94 17 035 20.01.2018 02:10 PM
Ostatni post: Tomekk
  Podsumowanie roku 2016 Tomekk 63 15 017 19.01.2017 09:12 PM
Ostatni post: Tomekk
Ostrzeżenie Podsumowanie roku 2015 Tomekk 87 19 770 15.01.2016 11:23 AM
Ostatni post: Szymek79
  Podsumowanie roku 2014 Tomekk 62 14 471 12.01.2015 09:43 PM
Ostatni post: Tomekk
  Podsumowanie roku 2013 Tomekk 46 10 586 20.01.2014 12:30 AM
Ostatni post: prz_rulez
  PODSUMOWANIE 2011 ROKU Tomekk 84 21 070 08.03.2012 09:46 PM
Ostatni post: Tomekk
  PODSUMOWANIE 2010 ROKU Tomekk 50 16 063 12.01.2011 12:13 AM
Ostatni post: mike
  PODSUMOWANIE ROKU 2009 Tomekk 65 18 667 08.03.2010 04:56 PM
Ostatni post: mike

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości