Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista DR 3
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #1
Lista DR 3
01.01.03 Your Love - The Domino State (ENG)
02.02.03 Museum - Fiction (ENG)
03.03.03 Flexin - Masters In France (WAL)
04.06.03 After The Fact - Cats On Fire (FIN)
05.04.03 Unlike - Vision Talk (SWE)
06.08.03 Baiya - Delphic (ENG)
07.05.03 Timeaway - Darkstar (ENG)
08.07.03 Blinded By The Moonlight - Attaque (ENG)
09.10.03 Trust - Christianoshi (ENG)
10.09.03 In My Head - Picture Book (ENG)

11.11.03 Hypnotic Regression – Girls Names (NIR)
12.14.03 Days Gone By – Beech And Peech (AUS)
13.19.02 The Laws Of Walls - The Bewitched Hands (FRA)
14.12.03 Humanimal – Fire In The Hamptons (USA)
15.15.03 Jeff Leopard – Gallops (ENG)
16.16.03 Dreaming Legend – Pegase (FRA)
17.21.02 Oxymoron – The Love Junkies (AUS)
18.23.02 All Of Me - Tanlines (USA)
19.25.02 Stand Tall - Northeast Party House (AUS)
20.13.03 Hanoi – Bambinos (AUS)

21.17.03 Different Pulses – Asaf Avidian (ISR)
22.31.02 Palm Tree Fire - In The Valley Below (USA)
23.28.02 Truly Alive - Mitzi (AUS)
24.33.03 Donna – Randez-Vous (FRA)
25.---.01 Ain’t Coming Back – L’obscurité (SWE)
26.35.03 Triumph – WU LYF (ENG)
27.18.03 Mario’s Flaming Whiskers III – Deerhoof (USA)
28.---.01 Let It Go – The Neighbourhood (USA)
29.20.03 Told You So – Cub Scouts (AUS)
30. ---.01 Strong Reflection – Mars Red Sky (FRA)

31.22.03 Black Chandelier – Biffy Clyro (SCO)
32.27.03 Moon – Thiago Pethit (BRA)
33.24.03 Sad Eyes – Crystal Castles (CAN)
34.---.01 You/Me/Evolution – The Amplifetes (SWE)
35.26.03 Sense Of Self – City Calm Down (AUS)
36.---.01 Electric – Teen (USA)
37.42.02 A Day Like This – The Aerial (FRA)
38.39.03 Automatic Systematic Habit – Garbage (USA)
39.29.03 Eat My Light – Divenere (ITA)
40.45.02 Lotta Differences – The Rival Bid (GER)

41.47.02 Dismantle And Rebuild – The Ramona Flowers (ENG)
42.30.03 Move To The Mountains – Clock Opera (ENG)
43.---.01 Too Much – Pale (ENG)
44.32.03 Scotch – Dead Radio (AUS)
45.38.03 Breaking My Bones – From Indian Lakes (USA)
46.---.01 5 O’clock – Sound Of Noise feat. Ikey Owens (USA)
47.---.01 So Strange – Pacific Air (USA)
48.34.03 Saviour – Secret Company (ENG)
49.---.01 Airbourne – Sediment Bruise (GRE)
50.37.02 Big Broom - Races (USA)

Pożegnania:
This Landscape Is Our Escape – Dream Curtain (SWE)
Dark Fruit – Alligator Indian (USA)
Without Reasons - Pegase (FRA)
Sing Loud – Alpha Rev (USA)
Confessor – Black Country Communion (USA)
The Afterman – Coheed And Cambria (USA)
Stargazer – Fire In The Hamptons (USA)
Evil Parade – Barbarella(NED)
It’s All Gonna Fall – The Knux(USA)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2013 02:49 AM przez Rincewind.)
27.12.2012 03:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: Lista DR
Dobrze, że wróciłeś na dobre! (Nie określiłeś w tytule numeru)
Podium zabija! Magia! Wszystkie trzy piosenki muszą zostać hitami i basta. Dziobas każe zostać tym piosenkom hitami. A inni niech ruszą pośladki i posłuchają Icon_smile Szczególnie cieszy Fiction, bo oni spokojnie mogli by zostać Antycypowani, ale chyba już zrobili płytę. Jak w przypadku skoczków można cytować Szaranowicza: forma jest Icon_smile
Rincewind napisał(a):04.06.03 After The Fact - Cats On Fire (FIN)
co dalej? Płonące koty Icon_smile Piosenka niezła, trzeba będzie ostro grać.
Rincewind napisał(a):05.04.03 Unlike - Vision Talk (SWE)
klasyczny synthpop, chłopaki nawet nie wysilają się, bym miał inne odczucia. No i dobrze robią, bo pomimo wtórności, znakomicie potrafią wstrzelić się w moje aktualne zapotrzebowania artystyczne, z resztą nie tylko ja. Bardzo udana kompozycja. No to nowości. L'obscurité - ciekawy noise zmielony razem z amorficzną postacią shoegaze. Bardzo interesująca pozycja! I spory potencjał komercyjny. The Neighbourhood - Niby fajne, ale już raczej się im nie uda zdobyć mojego top 50, trochę brakuje Icon_sad Ale pozycja oczywiście warta polecenia. Nie wiem dlaczego nie zdobyła mojego serduszka ?Icon_sad Mars Red Sky - kolejny nieznany mi kawałek. Normalnie zawstydzasz mnie Icon_smile Kurde stoner rock z Francji, nie wiedziałem, że tam są tacy ludzie Icon_smile Oczywiście kawałek za bardzo sludge co powoduje, że nie wchodzi łatwo. Ale mnie zachwycił, bo to najlepsza kyusowa szkoła. Psychodelię zastąpił piękny śpiew. Znakomity kawałek. Zaraz posyłam Purhowi Icon_smile Będzie hit na ciężkich listach.
Rincewind napisał(a):36.---.01 Electric – Teen (USA)
a to coś dla safera i furbula. Kobieta śpiewa w rytm kompletnie połamanej sekcji rytmicznej i na tle pokręconego instrumentarium. Mnie trochę odstrasza, ale i intryguje. Ciekawe co powiedzą inni Icon_smile
Rincewind napisał(a):47.---.01 So Strange – Pacific Air (USA)
ciekawe, że to kiedyś znana na forum formacja KOKO, nie wiem dlaczego zmienili nazwę. Tamta nazwa była nieco infantylna ale sympatyczna Icon_smile So strange to faktycznie jedna z lepszych ich kompozycji. Warta polecenia.
Rincewind napisał(a):34.---.01 You/Me/Evolution – The Amplifetes (SWE)
ci potrafią mnie wkurzać, zachwycać i irytowac w obrębie jednej piosenki nawet. Tym razem idą w dobrym kierunku. Kawałek podoba mi się i nie ma ten okropnej maniery, jaką czasem ma. Blizej im teraz do Miike snow niż do irytujacej maniery ala barbra Icon_smile
Rincewind napisał(a):43.---.01 Too Much – Pale (ENG)
to już mi polecałeś. Znakomity kawałek.
Rincewind napisał(a):46.---.01 5 O’clock – Sound Of Noise feat. Ikey Owens (USA)
To juz koledzy z Czech mi wpajali Icon_smile spory potencjał, ale trochę za mało dobrej produkcji, moznaby z tej piosenki zrobić arcydzieło, gdyby wpadło to w paluchy jakiemus fachowcowi. Tak tylko dobry utwór. Tak czy siak - znakomity zestaw. Polecam leniuchom klikać na linki.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.12.2012 11:03 AM przez dziobaseczek.)
27.12.2012 11:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #3
RE: Lista DR
dziobaseczek napisał(a):Szczególnie cieszy Fiction, bo oni spokojnie mogli by zostać Antycypowani, ale chyba już zrobili płytę.
Zrobili, ale ukaże się dopiero na początku marca. A co do Antycypowanych 2013, to czekałem na finał prezentacji z pewną nadzieją na pojawienie się Fiction, ale w Saferłelowym zestawieniu się nie znaleźli. Widocznie były jakieś ku temu powody. Mniejsza o to, bo jeśli płyta będzie trzymała poziom tych utworów, które już znamy, to i tak sobie poradzą bez żadnych rekomendacji.
dziobaseczek napisał(a):klasyczny synthpop, chłopaki nawet nie wysilają się, bym miał inne odczucia.
Właśnie w tym tkwi siła utworu. Prostota, infantylny ale łatwo wpadający w ucho motyw i melodyjny wokal podbijający jakość utworu. Muzycy nie kryją inspiracji Italo Disco, a to niejedno oblicze miało, od takich, których absolutnie słuchać się nie dało, po te bardziej ambitne, które do dziś zostały w pamięci i takie Vision Talk trąca tę właśnie sentymentalną strunę.
dziobaseczek napisał(a):L'obscurité - ciekawy noise zmielony razem z amorficzną postacią shoegaze.
Podoba mi się określenie "postać amorficzna". Poproszę o przykład shoegaze'u w postaci krystalicznej.
dziobaseczek napisał(a):Nie wiem dlaczego nie zdobyła mojego serduszka ?
Czasami i tak bywa. Mojego serca nie podbił twój, cały czas aktualny, numer 1.
dziobaseczek napisał(a):Mars Red Sky - kolejny nieznany mi kawałek. Normalnie zawstydzasz mnie
Kto by pomyślał, że jest to możliwe? Icon_wink2
dziobaseczek napisał(a):Kurde stoner rock z Francji, nie wiedziałem, że tam są tacy ludzie. Oczywiście kawałek za bardzo sludge co powoduje, że nie wchodzi łatwo. Ale mnie zachwycił, bo to najlepsza kyusowa szkoła. Psychodelię zastąpił piękny śpiew. Znakomity kawałek.
Francja, to kolejne muzyczne zagłębie, które warto bliżej poznać (polecam też inne francuskie specjały z zestawienia). Może faktycznie są tacy, którym kawałek nie wejdzie "bez popitki", ale mnie podbił od razu. A wokal faktycznie niesamowity, jak na tego typu produkcję.
dziobaseczek napisał(a):Electric – Teen (USA) Kobieta śpiewa w rytm kompletnie połamanej sekcji rytmicznej i na tle pokręconego instrumentarium.
Dodam tylko, że ta kobieta - Kristina "Teeny" Lieberson - udzielała się kiedyś w Here We Go Magic, a po odejściu założyła Teen wraz z dwoma swoimi siostrami Katherine i Lizzie oraz przyjaciółką Jane Herships. Nie jest to więc kapela całkowicie anonimowa.
dziobaseczek napisał(a):So strange to faktycznie jedna z lepszych ich kompozycji. Warta polecenia.
I to jest wystarczająca recenzja. Nic dodać, nic ująć.
dziobaseczek napisał(a):You/Me/Evolution – The Amplifetes (SWE)
ci potrafią mnie wkurzać, zachwycać i irytowac w obrębie jednej piosenki nawet. Tym razem idą w dobrym kierunku. Kawałek podoba mi się i nie ma ten okropnej maniery, jaką czasem ma. Blizej im teraz do Miike snow niż do irytujacej maniery ala barbra
Tak to już bywa z producentami, którzy sami zaczynają tworzyć. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Tym razem jest lepiej.
dziobaseczek napisał(a):Too Much – Pale (ENG)
to już mi polecałeś. Znakomity kawałek.
I nadal polecam.
dziobaseczek napisał(a):O’clock – Sound Of Noise feat. Ikey Owens (USA)
To juz koledzy z Czech mi wpajali spory potencjał, ale trochę za mało dobrej produkcji, moznaby z tej piosenki zrobić arcydzieło, gdyby wpadło to w paluchy jakiemus fachowcowi. Tak tylko dobry utwór.
Faktycznie nie do końca obrobiony, ale dobry na tyle by trafić na moją listę. Dodam tylko, że udzielający się tu na klawiszach Isaiah "Ikey" Owens najbardziej znany jest z tego, że grał w The Mars Volta, chociaż pogrywał również i z Mastodonem, i z Jackiem Whitem i z wieloma innymi mniej lub bardziej znanymi postaciami.
27.12.2012 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości