Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 100 2012 - ulubione single
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #1
Top 100 2012 - ulubione single
Nadszedł czas podsumowań roku - na początek rozkład jazdy. Planuję Wam tu zaserwować następujące atrakcje - dzisiaj i jutro Top 100 ulubionych singli z kończącego się roku, Top 10 ulubionych singli w kategoriach "mainstream", "club" i "R&B" i Top 20 ulubionych piosenek niesinglowych. Nieco pózniej zaprezentuję Wam Top 10 ulubionych remiksów, a na początku stycznia - Top 50 albumów i Top 10 epek. Zachęcam również do sprawdzania mojego bloga, gdzie również stopniowo będą pokazywały się te rankingi z nieco innym komentarzem (no wiecie, inny target Icon_wink. Jak by tego było mało na AllAboutMusic.pl po 10 stycznia ukaże się mój ranking piosenek według nieco innych reguł (single z niesinglami, bez singli z albumów z 2011 wydanych w 2012, za to z singlami z 2011 promującymi albumy z 2012).

Zastrzegam, że ranking jest całkowicie subiektywny, nie rości sobie pretensji do prezentacji dźwięków ze wszystkich gatunków muzyki i nie ma charakteru statystycznego. Tworzenie czegoś takiego nie miałoby większego sensu, ponieważ jestem tu krócej niż rok, a lista zmieniała liczbę pozycji, co też wpływało na jej dynamikę.

W końcu proponuję konkurs, którego zwycięzca wygra piwo, które zafunduję mu przy pierwszej nadarzającej się okazji Icon_smile Spróbujcie odpowiedzieć na następujące mało oryginalne pytania Icon_smile

1. Ile utworów wykonawców z Polski znalazło się w Top 100?
2. Ile utworów wykonawców z Australii i Nowej Zelandii znalazło się w Top 100?
3. Ile utworów wykonawców ze Skandynawii (w tym Finlandii i Islandii) znalazło się w Top 100?
4. Ile utworów śpiewanych przez kobietę znalazło się w Top 100? (proszę uwzględnić też duety)
5. Ile utworów solistek znalazło się w Top 100?
6. Ile utworów w innym języku niż polski i angielski znalazło się w Top 100?
7. Ile singli Pet Shop Boys znalazło się w Top 100?

Czas na odpowiedzi - do ujawnienia pozycji nr 51, czyli orientacyjnie do jutra do 20.00. (jeżeli starczy mi czasu wcześniej, zamiast Top 50 podam topy gatunkowe i piosenki niesinglowe).

Zaczniemy ok. 20.00 od pozycji 100-140, które niestety nie zmieściły się w rankingu, ale brałem je pod uwagę. A jak mi coś odbije to nawet 100-150 Icon_razz2
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.12.2012 09:12 PM przez Kordian.)
26.12.2012 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #2
RE: Top 100 2012 - ulubione single
1. Ile utworów wykonawców z Polski znalazło się w Top 100? 7
2. Ile utworów wykonawców z Australii i Nowej Zelandii znalazło się w Top 100? 21
3. Ile utworów wykonawców ze Skandynawii (w tym Finlandii i Nowej Zelandii) znalazło się w Top 100? 13
4. Ile utworów śpiewanych przez kobietę znalazło się w Top 100? (proszę uwzględnić też duety) 33
5. Ile utworów solistek znalazło się w Top 100? 16
6. Ile utworów w innym języku niż polski i angielski znalazło się w Top 100? 0
7. Ile singli Pet Shop Boys znalazło się w Top 100? 2
26.12.2012 04:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #3
RE: Top 100 2012 - ulubione single
(26.12.2012 04:20 PM)Kordian napisał(a):  Skandynawii (w tym (...) Nowej Zelandii)

Yyy? Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
26.12.2012 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #4
RE: Top 100 2012 - ulubione single
1. Ile utworów wykonawców z Polski znalazło się w Top 100? 9
2. Ile utworów wykonawców z Australii i Nowej Zelandii znalazło się w Top 100? 31
3. Ile utworów wykonawców ze Skandynawii (w tym Finlandii i Nowej Zelandii) znalazło się w Top 100? 8
4. Ile utworów śpiewanych przez kobietę znalazło się w Top 100? (proszę uwzględnić też duety) 38
5. Ile utworów solistek znalazło się w Top 100? 34
6. Ile utworów w innym języku niż polski i angielski znalazło się w Top 100? 9
7. Ile singli Pet Shop Boys znalazło się w Top 100? 3
26.12.2012 07:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #5
RE: Top 100 2012 - ulubione single
Nowa Zelandia to alternatywny termin dla Islandii Icon_razz2 Można korygować posty, byleby zmieścić się w terminie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.12.2012 09:13 PM przez Kordian.)
26.12.2012 09:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #6
RE: Top 100 2012 - ulubione single
ok

1. Ile utworów wykonawców z Polski znalazło się w Top 100? 3
2. Ile utworów wykonawców z Australii i Nowej Zelandii znalazło się w Top 100? 40
3. Ile utworów wykonawców ze Skandynawii (w tym Finlandii i Islandii) znalazło się w Top 100? 30
4. Ile utworów śpiewanych przez kobietę znalazło się w Top 100? (proszę uwzględnić też duety) 10
5. Ile utworów solistek znalazło się w Top 100? 7
6. Ile utworów w innym języku niż polski i angielski znalazło się w Top 100? 2
7. Ile singli Pet Shop Boys znalazło się w Top 100? 3

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
26.12.2012 09:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Top 100 2012 - ulubione single
1. Ile utworów wykonawców z Polski znalazło się w Top 100? 6
2. Ile utworów wykonawców z Australii i Nowej Zelandii znalazło się w Top 100? 25
3. Ile utworów wykonawców ze Skandynawii (w tym Finlandii i Nowej Zelandii) znalazło się w Top 100? 20
4. Ile utworów śpiewanych przez kobietę znalazło się w Top 100? (proszę uwzględnić też duety) 30
5. Ile utworów solistek znalazło się w Top 100? 13
6. Ile utworów w innym języku niż polski i angielski znalazło się w Top 100? 6
7. Ile singli Pet Shop Boys znalazło się w Top 100? 2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.12.2012 12:18 PM przez saferłel.)
26.12.2012 10:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #8
RE: Top 100 2012 - ulubione single
Jednak "nieszczęśliwa pięćdziesiątka". Mam nadzieję, że się cieszycie Icon_wink

150. The Milk - Chip the Kids
149. Iza Lach - Chociaż raz
148. The Storm - The Raver
147. Marina and the Diamonds - Power and Control
146. Stars - Hold On When You Get Love and Let Go When You Give It
145. Colour Coding - Hold Tight
144. Porcelain Rift - Drifting In and Out
143. The Maneken - Safe Connection
142. Swiss Lips - DANZ
141. Ladyhawke - Sunday Drive
140. Disco Ensemble - Second Soul
139. Born Blonde - I Just Wanna Be
138. Crystal Castles - Wrath of God
137. Pet Shop Boys - Winner
136. Snow Patrol - In the End
135. The Chain Gang of 1974 - Teenagers
134. Emeli Sande - Read All About It, pt. 3 (na liście jej nie było, ale z jej tegorocznych singli najbardziej mi się podobało)
133. Ultravox - Brilliant
132. Beach House - Lazuli
131. Cut Ribbons - Damascus
130. Mumford & Sons - I Will Wait
129. Gold Fields - Dark Again
128. The View - How Long
127. Metric - Breathing Underwater
126. JJAMZ - Heartbeat
125. Purity Ring - Fineshrine
124. The Twilight Sad - Another Bed
123. School of Seven Bells - Lafaye
122. Shearwater - You as You Were (zespołów z miejsc 122-124 szukajcie w topie albumów a znajdziecie Icon_wink
121. Grimes - Oblivion
120. Bear in Heaven - Sinful Nature
119. Blur - Under the Westway
118. Florence and the Machine - Never Let Me Go
117. Computers Want Me Dead - Little Steps
116. Chairlift - Met Before
115. Bon Iver - Towers
114. Natalia Lubrano - Guarantee
113. Beat CLub - Faces
112. Grizzly Bear - Yet Again (oczywiście dobra piosenka w swojej kategorii, ale w tym roku miałem inne potrzeby...)
111. Cub Scouts - Do You Hear
110. Sures - Stars
109. Two Wounded Birds - If Only We Remain
108. Spector - Grey Shirt and Tie
107. The Raveonettes - Into the Night
106. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Only In My Dreams (komentarz jak u Grizzly Bear)
105. Jessie Ware - Night Light (to pewnie niektórych zaskoczyło, jeżeli tak - na koniec topu nie będziecie zdziwieni Icon_wink
104. Sofa - Serpentyny i mydlane bańki
103. Geographer - Lover's Game
102. Bombay Bicycle Club - Leave It
101. Kyte - Scratches

Teraz przerwa techniczna na wrzutkę na bloga. Sorry za obsuwę, ale postaram się dziś wrzucić jeszcze chociaż parę dziesiątek.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2013 11:15 PM przez Kordian.)
26.12.2012 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #9
RE: Top 100 2012 - ulubione single
nie wiem czy można ale
1. Ile utworów wykonawców z Polski znalazło się w Top 100? 5
2. Ile utworów wykonawców z Australii i Nowej Zelandii znalazło się w Top 100? 35
3. Ile utworów wykonawców ze Skandynawii (w tym Finlandii i Nowej Zelandii) znalazło się w Top 100? 26
4. Ile utworów śpiewanych przez kobietę znalazło się w Top 100? (proszę uwzględnić też duety) 56
5. Ile utworów solistek znalazło się w Top 100? 32
6. Ile utworów w innym języku niż polski i angielski znalazło się w Top 100? 4
7. Ile singli Pet Shop Boys znalazło się w Top 100? 2
26.12.2012 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Top 100 2012 - ulubione single
Trochę nieprecyzyjnie rozegrany został ten konkurs zagadkowy - prezentacja top 150-100 mnie uświadomiła. Proponujesz zgadywanie ile jest singli PSB w top 100, a już w tym momencie prezentujesz pozycje 150-101, gdzie jeden ich singiel jest zawarty. Osoby, które zatypowały wcześniej są w gorszej sytuacji niż te, które znają wyniki i śmiało mogą obstawić już prawidłową liczbę. Trochę to nie fair Icon_smile

Oczywiście generalnie nie jest to dla mnie kwestia życia i śmierci, bo piwo to ja Tobie postawię niezależnie od tego jak zakończy się typowanie Twoich przebojów Icon_wink

EDIT: Chyba, że uznajesz "A Certain" jako singla - wtedy to ma "pewien" sens.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.12.2012 10:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #11
RE: Top 100 2012 - ulubione single
No właśnie dlatego miałem wątpliwości czy głosować, może mi tego nie uznać. Nie obrażę się Icon_wink
26.12.2012 10:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #12
RE: Top 100 2012 - ulubione single
Dlaczego nie fair Icon_wink Napisałem - można edytować post dopóki nie pojawi się cała 6 dziesiątka. W najlepszym wypadku wszyscy dostaną punkty za nic Icon_wink Po drugie - skąd pewność, że któryś nie wylądował poza Top 150 Icon_biggrin A B-side'ów nie będzie.
26.12.2012 10:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Top 100 2012 - ulubione single
Ok, skoro można edytować, no to może powinienem poczekać na top 100-51 i dopiero zatypować. W każdym razie wtedy będzie łatwiej Icon_smile Mówiąc szczerze, to ja włączyłem "A Certain" do singli, ale wynika to z mojego podejścia, że piosenka na liście=singiel. Ale może nie powinienem nic podpowiadać Icon_wink?

W każdym razie PSB jak zwykle sprawiają kłopoty Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.12.2012 10:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #14
RE: Top 100 2012 - ulubione single
Strony B będą w topie niesinglowym (chyba zresztą tylko dwie). Postaram się wrzucić chociaż jednozdaniowy komentarz do każdego nagrania z setki. A zwlekać bym nie radził, bo...sam nie wiem, kiedy dokładnie wrzucę piątą dziesiątkę Icon_smile, ale postaram się koło tej godziny, którą zapowiadałem.
26.12.2012 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mawoj93 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 196
Dołączył: Aug 2008
Facebook Last.fm Twitter YouTube
Post: #15
RE: Top 100 2012 - ulubione single
1. Ile utworów wykonawców z Polski znalazło się w Top 100? 8
2. Ile utworów wykonawców z Australii i Nowej Zelandii znalazło się w Top 100? 40
3. Ile utworów wykonawców ze Skandynawii (w tym Finlandii i Islandii) znalazło się w Top 100? 20
4. Ile utworów śpiewanych przez kobietę znalazło się w Top 100? (proszę uwzględnić też duety) 48
5. Ile utworów solistek znalazło się w Top 100? 30
6. Ile utworów w innym języku niż polski i angielski znalazło się w Top 100? 5
7. Ile singli Pet Shop Boys znalazło się w Top 100? 2
26.12.2012 10:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #16
RE: Top 100 2012 - ulubione single
Halo, jest tam kto Icon_wink Niestety w ostatniej chwili zwaliły się na mnie nieprzewidziane obowiązki i zbyt daleko nie ujechaliśmy, ale mam nadzieję, że jeszcze przed zaśnięciem wrzucę miejsca 79.-61. i że jutro to wszystko sprawniej pójdzie.

100. Chromatics - Back from the Grave

Kolejny zespół poznany na początku roku dzięki blogowi "Romantic Synthesis", który pewnie bardziej okazale zaprezentuje się w rankingu albumów.

99. iamamiwhoami - Goods

Mi ten kawałek kojarzy się z...Roisin Murphy Icon_wink Najbardziej chwytliwy fragment interesującego albumu.

98. Kasabian - Goodbye Kiss

Pamiętam, że kiedyś ta piosenka uratowała mnie prze dołem w warszawskim autobusie Icon_smile, ale nawet gdyby tak się nie stało, jest na tyle urokliwa, że znalazłoby się dla niej miejsce Icon_wink

97. Rudimental feat. John Newman - Feel the Love

Przedstawiciel brzmienia klubowego w setce, brytyjski numer 1 na wiosnę i - w moim przypadku - skuteczny rozweselacz Icon_smile Nawet ogranie w RMF Maxx tego nie zmieniło.

96. Yung Life - Isn't This

To pewne zaskoczenie także dla mnie. Piosenka doszła u mnie na liście do 5 miejsca, uwiodło mnie ejtisowe brzmienie tej młodej kapeli z Nashville, ale chyba refren tej kompozycji na dłuższą metę wydał mi się zbyt nachalny.

95. Beat Club - Something Better

Najbardziej wynudzony numer 1 mojej listy w tym roku.

94. Lana Del Rey - Ride

Trochę dziwny przypadek - wrzuciłem na listę, szybko się pozbyłem, potem obejrzałem występ u Joolsa Hollanda i...zacząłem żałować. Może gdyby wszystko nie zaczęło się od obejrzenia przegadanego teledysku...

93. Fenech-Soler - All I Know

Kolejne mocno taneczne uderzenie. Czekam na płytę!

92. Mark Foster, Kimbra & A-Trak - Warrior

Sympatyczna pamiątka po wiośnie tego roku z reklamy "konwersów".

91. Pet Shop Boys - Memory of the Future (oba mixy cenię na równi)

Pet Shop Boys w stylu, jakim znamy i lubimy Icon_wink (The Sound of Arrows na pewno kochają tę piosenkę) Czy po kilkunastu latach będzie pamiętana jako "późny klasyk"? Zobaczymy. (Oj, czuję, że teraz zacznie się lęk o pozycję "Leaving" Icon_wink, bądźcie cierpliwi)

90. David Newton & Thee Mighty Angels - In Love and War

Były gitarzysta Mighty Lemon Drops wyrósł ostatnio w moim świecie na króla gitarowej słodyczy. A zaczęło się niewinnie od propozycji Mawoja do Miastowizji Icon_wink

89. Neo-Retros - Sun Shines On

Autorzy urokliwego "High-Rise in the Sunshine wracają w nieco radośniejszym nastroju. Skądinąd to już piąty wykonawca, który obronił miejsce w setce w porównaniu z poprzednim rokiem (nie licząc Marka Fostera, a licząc znów "niesamodzielną" Kimbrę)

88. Orbital feat. Zola Jesus - New France

Piosenka przypominająca o imprezach lat 90. i pomysłowy teledysk. Jedna z moich ulubionych na początku roku.

87. Diamond Rings - I'm Just Me

Na pewno biografie: moja i Johna O'Regana mocno się różnią, ale mnie też prosty tekst i zaraźliwa melodia podnoszą na duchu.

86. The View - The Clock

Naprawdę nie mogę się nadziwić (a wiecie, że dziwię się już od wakacji), że muzyka tego zespołu interesuje w roku 2012. Może dlatego, że każdy z nas w jakimś momencie poczuł, że "the clock has no sympathy"?

85. The Killers - Miss Atomic Bomb

Prawdopodobnie padłem ofiarą taniego tricku psychologicznego Icon_wink, jednak oglądając klip do tego nagrania przypomniały mi się czasy, kiedy królowało "Mr. Brightside", ja byłem zakochany w pewnej starszej o dwa lata pięknej i dostojnej tancerce, która jednak nie dała mi szansy i wybrała asystenta SGH Icon_razz2 Z perspektywy czasy uświadomiłem sobie, że nie była aż tak interesująca, nie miało to szans, a są też na świecie inne tancerki (niektóre nawet o dwa lata MŁODSZE Icon_smile Oczywiście wiem, że autorzy klipu nie oferują prostego happy-endu, w uszach brzmi sakramentalne pytanie "Do you play to win or are you just a bad loser?", ale... pożyjom uwidim Icon_wink

Tyle (proporcje nieprzypadkowe) o wizualiach. A muzycznie? Taki Meat Loaf naszych czasów. Ale ja lubię Meat Loafa Icon_wink

84. Tiger Love - Summer Rain

Podobnie jak Geographer, ta piosenka długo rozkręcała się w moich uszach, ale kiedy wreszcie się rozkręciła, wrażenie było wręcz powalające.

83. Foster the People - Houdini

Dla tej piosenki samo znalezienie się na liście jest sporym sukcesem, ponieważ na Torches miałem wiele innych ulubionych nagrań, więc zadziałała trochę moja ogólna sympatia do płyty, chociaż tylko do pewnego stopnia.

82. Kari Amirian - Jump Into My Heart and Stay

Ooo w refrenie dziwnie kojarzy mi się z California Gurls, ale ogólnie tradycyjnie jak u tej pani jest bardzo uroczo. Żeby tylko jej koncert na Open'erze był o trochę innej porze...

81. Paloma Faith - Picking Up the Pieces

Nie zwróciłem uwagi na pierwszą płytę tej wokalistki, ponieważ wyszła w okresie, kiedy interesowałem się muzyką dwa razy słabiej niż obecnie, ale to nagranie skutecznie zachęciło mnie do zapoznania się z jej drugim krążkiem (ech, złote czasy Radia Iwelynne Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2013 11:16 PM przez Kordian.)
27.12.2012 12:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #17
RE: Top 100 2012 - ulubione single
A zapomniałem dodać, że mawoj zostaje zdyskwalifikowany jako abstynent Icon_razz2 Icon_biggrin (oczywiście żartuję Icon_smile

80. Niki & The Dove - Tomorrow

Zwróciłem uwagę na ten duet na początku roku, potem...praktycznie o nim zapomniałem, ale na szczęście w porę odświeżyłem sobie tę chwytającą za serce balladę.

79. Patterns - Blood

Gitarowy hit z chwytliwym refrenem z listy Jorge Tomasa.

78. Scissor Sisters - Only the Horses

Wielu starych fanów krzyczało "łatwizna", "utrata własnego stylu" i "co tu robi Calvin Harris?" Ja w tym czasie...o ile pamiętam, dobrze się bawiłem Icon_wink

77. Ultravox - Live

Jak gdyby nigdy nic po latach synth-popowi giganci wrócili w najbardziej znanym składzie z zajmującą płytą, z której udało się wykroić zapadające w pamięć single.

76. Santigold - Disparate Youth

Pierwsza moja reakcja na refren tej piosenki - Nieźle buja!" Podtrzymuję ją do dziś Icon_wink

75. Garbage - Blood for Poppies

Wolałbym w tym miejscu widzieć prawdziwą petardę - darmowy teaser Automatic Systematic Habit, ale reguły muszą pozostać regułami. I nie ma co narzekać - ten singiel (czy tylko mi przypomina w zwrotkach Oh My God Kaiser Chiefs?) był jedną z nielicznych akceptowanych przeze mnie pozycji wiosennej ramówki Eski Rock.

74. Delta Spirit - California

Kolejny na tej liście wyciskacz łez, o którym prawie zapomniałem przy układaniu listy, ale wiosną ujęła mnie ta melodia.

73. The Raveonettes - Curse the Night

Obawiam się, że po kilku przesłuchaniach więcej ta piosenka mogłaby zajść wyżej, jednak duńscy już prawie weterani indie i tak są godnie reprezentowani w tym rankingu (patrz wyżej i niżej Icon_smile

72. Gossip - Perfect World

Mimo, że jestem wielkim fanem przystępnej elektroniki metamorfoza akurat tego zespołu nieco mnie zasmuciła, ponieważ ceniłem ich takich, jacy byli, jednak nie zmienia to faktu, że w ubiegłym roku zaprezentowali kilka udanych (według popowych kryteriów) nagrań.

71. St. Lucia - We Got It Wrong

Jedna z tych reprezentantek brzmień klubowo-elektronicznych, która znajduje się względnie nisko z racji dużej liczby podobnych stylistycznie propozycji w czołówce. Ale za zabawę w jej rytmach w jakimś klubie (niekoniecznie na Balearach, choć tak mi się kojarzy) bym się nie obraził Icon_wink

70. Cherub feat. Dominic Lalli - Hold Me

Jeden z przyjemniejszych tegorocznych falsetów Icon_wink

69. Trust - Dressed for Space

TRST to kolejny album z początku roku (chociaż przesłuchałem go stosunkowo niedawno), który ucierpiał na tym, że trzyma równy poziom od początku do końca, dlatego żaden z promujących go singli nie zamieszał w zestawieniu. Jednak nie mogło się obyć bez przynajmniej jednego z nich.

68. Gold Fields - Treehouse

Idziemy do góry, więc coraz częściej będziemy gościć w Australii Icon_smile W tym wypadku mamy do czynienie z podszytą ciepłym erotyzmem, lekko marzycielską kompozycją bliższą konwencjonalnemu popowi, jednak nie martwcie się - typowo tanecznych i ejtisopodobnych brzmień nie zabraknie Icon_wink

67. Two Door Cinema Club - Sleep Alone

Brytyjscy indie rockowcy nagrali - jak to mają w zwyczaju - spójną płytę, z której trudniej mi było wyłowić smakowite rodzynki niż z Tourist History. Na szczęście zaczęli promocję od kawałku, który może konkurować np. z What You Know, co przyniosło im m.in. wielotygodniowe prowadzenie na Club Chart.

66. Stars - Theory of Relativity

Czekałem długo na album poznanych dzięki remiksowi Kanadyjczyków, nie powalił mnie on (czy będzie w moim topie, a jeśli tak, to na którym miejscu, jeszcze nie mam pojęcia), ale dwa wymienione tu single na pewno będę jeszcze długo pamiętał.

65. Kids of 88 feat. Alisa Xayalith - Tucan

Nowozelandzki superduet indie. Nie spodziewałem się, że sprośnawi Kids of 88 nagrają coś tak romantycznego, ale myślę, że im się to opłaciło.

64. Tanlines - All of Me

Wesoły utworek - jeden z pierwszych singli wydanych w 2012, który polubiłem.

63. Gotye - Easy Way Out

Najprzystępniejszy tegoroczny singiel Australijczyka (słychać, że nie darmo porównuję jego głos do Stinga), melodia trochę jak z "Satisfaction" Icon_wink

62. The Raveonettes - She Owns the Streets

Naprawdę jestem ciekawy, czy tak mocna obecność duńskiego duetu w moim zestawieniu wynika z tego, że nagrali dobry materiał, czy z tego, że zawsze chciałem ich posłuchać w większej ilości, ale nigdy nie miałem czasu/okazji Icon_wink

61. Delilah - Shades of Grey

Chyba ostatnia wokalistka o imieniu Paloma w zestawieniu (tak, Wielka Brytania to dziś tak dziwny kraj, że Paloma czasem ma na imię Delilah, a Adele - Emeli Icon_wink Chyba najbardziej klasyczny singiel z płyty From the Roots Up i chyba tym mnie ujął.

Patrzę tak na te opisy i wydają mi się strasznie lamerskie :/, ale to na pewno wina późnej pory i tego, że na temat niuansów geograficzno-biograficzno-stylistycznych większości z tych utworów produkowałem się już na swoim blogu http://blog-goes-pop.blogspot.com/, do którego lektury zachęcam. Czekam na komentarze, zachęcam do udziału w konkursie (przypominam o możliwości edycji odpowiedzi do godz. 20.00) i zapraszam na ciąg dalszy jutro wieczorem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2012 02:40 PM przez Kordian.)
27.12.2012 02:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: Top 100 2012 - ulubione single
Kordian napisał(a):Płyta tak gorąco dyskutowana na mycharts.pl, że wystąpił u mnie efekt nadmiernego osłuchania Icon_razz2
To jest już was dwóch.
Ciekawe, że ja jakoś nie miałem dość, a to podobno ja łatwo zmieniam obiekty zainteresowań Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.12.2012 02:34 AM przez prz_rulez.)
27.12.2012 02:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #19
RE: Top 100 2012 - ulubione single
W tym wypadku raczej był to efekt przegrzania niektórych piosenek z tej płyty - ręczę, że zostanie ona rzetelnie oceniona w kontekście rankingu albumów.
27.12.2012 02:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #20
RE: Top 100 2012 - ulubione single
Kordian napisał(a):44. Iza Lach - Chociaż raz
to było u Ciebie? niespodzianka Icon_smile

Kordian napisał(a):143. The Storm - The Raver
mój nr 1, słabiutko tutaj. Dla mnie debiut roku.

Kordian napisał(a):112. Florence and the Machine - Never Let Me Go
za nisko, minimum 50 miejsc wyżej powinna być. najpiękniejsza ballada z "Ceremonials".

Kordian napisał(a):86. Piotr Niesłuchowski i Ania Dąbrowska - Nothing Wrong
ładny duecik, powinien wyjść na singlu.

Kordian napisał(a):79. Foster the People - Houdini
okazało się po roku dopiero, że to najlepszy utwór na płycie. co z początku nie było takie oczywiste.

Kordian napisał(a):Ooo w refrenie dziwnie kojarzy mi się z California Gurls
to już chyba przesada, Katy lepsza Icon_cool

Kordian napisał(a):77. Paloma Faith - Picking Up the Pieces
przyzwoite granie, poniosła ją fala Adele.

Kordian napisał(a):74. Scissor Sisters - Only the Horses
jak widać na przykładzie Florence czy Rihanny, Calvin raczej pomaga niż szkodzi Icon_wink

Kordian napisał(a):71. Garbage - Automatic Systematic Habit
nr 1 z albumu, już chyba na zawsze Icon_cool

Kordian napisał(a):63. Two Door Cinema Club - Sleep Alone
zaskoczyli mnie, bo na pierwszym albumie nie znalazłem nic dla siebie, a tu proszę bardzo, kawałek idealny.

Nawet nie pomyślałem, że znajdę tu tyle wspólnych, bo z cotygodniowej listy raczej spodziewałbym się czegoś innego Icon_wink
27.12.2012 12:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moje ulubione piosenki 2018 roku Kordian 15 10 379 03.01.2019 05:20 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości