Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 2012 Kordiana - niesingle i gatunki
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #1
Top 2012 Kordiana - niesingle i gatunki
Ze względu na inny regulamin ustalania listy ulubionych piosenek na All About Music niż na moim blogu, musiałem przyjrzeć się uważniej piosenkom niesinglowym. Z braku czasu i dobrych pomysłów tym razem bez komentarza - część tych piosenek znacie z mojej listy, ale nie udało mi się zweryfikować ich singlowego statusu (bo go pewnie nie mają), część to udane imprezowe kawałki, które moim zdaniem dobrze poradziłyby sobie jako single, jest trochę chillwave. Nie wiem, czy jeszcze dzisiaj zdążę wrzucić obiecane topy gatunkowe, to zależy od tego, jak dużo czasu zajmie mi kompilowanie listy na AAM (pewnie wiele, bo trzeba dostosować komentarz do targetu Icon_razz2)

30. Nelly Furtado - Believers (Arab Spring)
29. The New Division - Pride
28. Twin Shadow - When the Movie's Over
27. Pet Shop Boys - Requiem in Denim and Leopardskin
26. Bright Light Bright Light - Cry at Films
25. Van She - Beat of the Drum
24. Niki and the Dove - In Our Eyes
23. Haim - Better Off
22. Zambri - Places
21. Ask for Joy - Gentle Girl
20. Marillion - Sounds That Can't Be Made
19. Jessie Ware - Taking in Water
18. Lana Del Rey - This Is What Makes Us Girls
17. Mirrors - Between Four Walls
16. City Calm Down - Sense of Self
15. Scissor Sisters - Somewhere
14. Visitor - Coming Home
13. Ask for Joy - Summer Getaway (I Got a Beach)
12. California Wives - Marianne
11. Lovelife - Me After You
10. Pet Shop Boys - A Certain Je ne sais quoi
9. Saint Etienne - When I Was Seventeen
8. Infadels - Jupiter 5
7. Donkeyboy - Darkest Night
6. Passion Pit - Hideaway
5. Men Without Country - Ebb & Flow
4. Porcelain Raft - The Way In
3. Sofa - Chłopcy
2. Hot Chip - Let Me Be Him
1. The Foxglove Hunt - The Time Redeem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2013 02:32 PM przez Kordian.)
02.01.2013 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Top 2012 Kordiana - niesingle i gatunki
Zacna lista, chociaż akurat lidera nie znam Icon_smile

Kordian napisał(a):Porcelain Raft - The Way In
Byłby moim 4 singlem na ten moment Icon_smile

Kordian napisał(a):Passion Pit - Hideaway
Top 3 albumu jak nic! Może do nich wrócę w nowym roku.

Kordian napisał(a):Scissor Sisters - Somewhere
A to niespodziewanie pojawiło się nie tylko u mnie. Rzadki przypadek rozniesienia się zarazku piosenki bez singlowej promocji Icon_wink No ale oczywiście to nie to samo co stało się np. z "Taro" Alt-J.

Kordian napisał(a):Beat Club - Faces
Brałem ten singiel pod uwagę przy układaniu DLP, ale ta kapela jeszcze musi poczekać na swoje pięć minut.

Kordian napisał(a):Kindness - It's Alright
Myślałem, że będzie wyżej Icon_wink

Kordian napisał(a):Yeasayer - Fingers Never Bleed
Kandydat na singla na DLP.

Kordian napisał(a):Sleigh Bells - End of the Line
Niestety po pierwszych singlach nie znalazłem już nic aż tak interesującego na albumie, aby włączyć to w poczet listy. Ale ten utwór jest fajny.

Kordian napisał(a):Pet Shop Boys - Requiem in Denim and Leopardskin
To najlepsza piosenka Pet Shop Boys pod względem tekstu od czasów "The Sodom and Gomorrah Show" i pewnie top 10 XXI wieku jeśli o nich chodzi....już w kategoriach ogólnych. Dawaj na listę! Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.01.2013 09:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Top 2012 Kordiana - niesingle i gatunki
"Automatic Systematic Habit" to przecież singiel Icon_wink
02.01.2013 09:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #4
RE: Top 2012 Kordiana - niesingle i gatunki
(02.01.2013 09:33 PM)prz_rulez napisał(a):  "Automatic Systematic Habit" to przecież singiel Icon_wink
Eee tam, na Wiki nie ma Icon_razz2, a czegoś trzeba się trzymać. Zastanowię się w wolnej chwili, na razie z bólem muszę usunąć Sleigh Bells - z tego samego powodu Icon_sad I Nothing's Wrong też, bo utwór poznałem w 2012, ale istniał już w 2011 :/ Zaraz mi się skończy poczekalnia i będę musiał rozdzielić Lanę na dwa miejsca (wrzuciłem na jednym, bo i tak większość tych utworów nie kojarzy Icon_wink
----
edit: Znalazłem informację (po portugalsku Icon_razz2), że Faces i Something Better były singlami, Faces nawet podwójnym Icon_razz2 W związku z tym totalnie wymiękłem i obciąłem listę do 30 pozycji, bo aż tak wielu niesinglowych wymiataczy w tym roku nie zanotowałem. No, ale to tylko lista pomocnicza.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2013 10:04 PM przez Kordian.)
02.01.2013 09:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #5
RE: Top 2012 Kordiana - niesingle i gatunki
Ja przeważnie sugeruję się Rate your music jeśli chodzi o kwestię tego co singlem jest a co nie jest. Prawda jest też taka, że mam głęboko gdzieś fakt ów. Podziwiam obu naszych Michałów, znają piosenki znakomicie, ale na listę nie dadzą, bo nie singiel. Dopiero, gdy ograny do cna wychodzi na singla to wtedy puszczają. Ich prawo. Ale trochę na tym tracą. Bo jak na listę wpuścić zupełnie oklepana piosenkę? Co do zestawienia - jest oczywiście świetne i choć właściwie sporą większość wykonawców znam, to piosenki już niekoniecznie. Coś w tym temacie trzeba będzie zrobić. The Foxglove Hunt - The Time Redeem - Safer nie zna, a już chyba już powinien, bo to był spory hit u Ciebie, Konrada czy u mnie i rewelacyjna melodia, także w pełni zasługuje na szczyt.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
03.01.2013 08:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #6
RE: Top 2012 Kordiana - niesingle i gatunki
Fajne zestawienie. Wiele świetnych kawałków i co najmniej połowę musiałbym tu wymienić przy okazji pochwał na ich temat. Ale wychwalanie utworów z podsumowań rocznych, przy choćby częściowej zgodności gustów, jest oczywiste, więc nie będę tego robił, bo zestawienie samo się broni, a jak ktoś nie wierzy, to niech sobie posłucha.
Został tutaj poruszony jeszcze jeden dość interesujący temat. Chodzi o singlowy status niektórych utworów. Muszę powiedzieć, że podziwiam te karkołomne zabawy w określenie, czy dany utwór jest singlem, czy też nie. Poszukiwanie źródeł, które można uznać za wiarygodne jest już samo w sobie pewnym wyzwaniem. Cytowana Wikipedia uznawana jest przez wiele autorytetów z różnych dziedzin za nie do końca wiarygodne źródło. Poprawność zawartych w niej informacji w dużej mierze zależy od tego, kto je wprowadził. Od tego jaką wiedzę na dany temat posiadał. Czy te informacje zostały przeczytane przez kogoś, kto jest w stanie zweryfikować ich poprawność i czy faktycznie przy nieścisłościach zostały zgłoszone wszystkie wątpliwości. A poza tym zawsze będzie problem z aktualnością danych, bo np. hasło było edytowane, gdy na rynku był tylko jeden singiel, a o wprowadzeniu informacji o dwóch pozostałych, które ukazały się później, już nikt nie pamiętał. Inne źródła, też nie są lepsze pod tym względem, tam też wszystko zależy od autora informacji. A poza tym wykreowanie fikcyjnej wirtualnej prawdy nie stanowi większego problemu.
Pomijając już sprawę wiarygodności źródeł internetowych kwestia singiel-nie singiel ma także inne istotne aspekty. Po pierwsze kilka wytwórni już oficjalnie wycofało się z promowania albumów na zasadzie wydawania singli. Zniknął fizyczny nośnik. Zastąpiły go pliki z cyfrową wersją utworu i nie zawsze określa się, że jest to utwór singlowy. Ponadto niektórzy wykonawcy własnym sumptem wydają swoje płyty i też nie bawią się w wydawanie singli. Jak w takim przypadku określić czy utwór jest singlem, czy nie? Czy jeżeli nakręcono do utworu teledysk, to czy oznacza to, że możemy go traktować jako singiel, czy też nie? Takich pytań można by jeszcze co najmniej kilka zadać, ale i tak pewnie nie znajdzie się na nie odpowiedzi. Zresztą, nawet gdy single wychodziły w formie fizycznego nośnika, to też czasami pojawiał się problem, bo czasami utwór pojawiał się na singlu, który został wydany tylko w jednym kraju, a w pozostałych nie miał statusu singla. Czy w takiej sytuacji można go nadal traktować jako singiel, czy też nie bo np. w swojej ojczyźnie wykonawca wydał utwór w formie singla, a w USA, Australii, Japonii, UK i pozostałej części Europy utwór na singlu się nie pojawił?
Do tego dochodzą jeszcze EP-ki. Ani to album, ani singiel. EP-ka EP-ce też nierówna. Czasami na Ep-ce będzie 6 różnych utworów z repertuaru wykonawcy, a czasami jeden plus 4 remiksy. Czy takie EP-ki można traktować jako single, czy też nie? Czasami sam wykonawca traktuje EP-kę jako równoważnik singla i już dodatkowo nie promuje utworów z takiego wydawnictwa.
Ja singlowy status utworu traktuję podobnie jak Dziobaseczek. Nie ma to dla mnie większego znaczenia, a nawet gdyby miało, to i tak porzuciłbym temat, bo w obecnych czasach nie można już ze stuprocentową pewnością stwierdzić tego faktu. Gra nie warta świeczki. Tobie też radziłbym nie bawić się w takie zestawienia. Szczególnie, że już musiałeś je modyfikować i prawdopodobnie musiałbyś to robić dalej. Nie chce mi się sprawdzać wszystkich utworów, więc ograniczę się do wymienienia dwóch utworów, które masz w zestawieniu, a na pewno singlami były: Fixers (wikipedia), Kindness (itunes). W przypadku Fixers dochodzi jeszcze jeden problem - singiel ukazał się w grudniu 2011. Utworów z EP-ek też masz kilka, jak chociażby Haim, czy City Calm Down.
03.01.2013 11:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #7
RE: Top 2012 Kordiana - niesingle i gatunki
Dziękuję za uwagi, szczególnie nad tym, co napisał Rincewind warto się zastanowić. Tyle, że to naprawdę jest jednorazowa zabawa w moim wykonaniu, która spełnia pomocniczą rolę wobec zestawienia, które robię dla All About Music, gdzie nie ma podziału na single i niesingle, byleby wyszło to na LP albo EP w 2012). A że Was lubię, to ją upubliczniłem Icon_wink Teledysk był dla mnie zawsze dodatkowym kryterium, a w skrajnych wypadkach - obecność w playliście Roxy FM. W zeszłym roku użyłem go dwa razy (Sprawl II i Nerves), w tym już nie, ponieważ...jesienią przestałem słuchać radia Icon_razz2

Za rok już się nie będę tak męczył, zrobię tylko podsumowanie statystyczne z opcją "punktów od serca". To, co napisałem do prz to był oczywiście żart (np. widzę, że na discogs ten singiel jest jak byk, więc chciałem odwrócić chwilę Waszą uwagę Icon_wink PS. Piosenki Beat Club przerzuciłem do singli, ale wiele to nie zmieniło. A wybór piosenek z EP był całkowicie świadomy, chociaż co do City Calm Down to mam nadzieję, że kiedyś jednak stanie się ona singlem...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2013 02:34 PM przez Kordian.)
03.01.2013 02:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: Top 2012 Kordiana - niesingle i gatunki
Obecnie w czasach cyfrowej muzyki, różnica między singlami a niesinglami mocno się zaciera. Podział staje się coraz mniej adekwatny. Ja zasadę, że na listę wchodzą single (która i tak była przeze mnie wielokrotnie naginana), zniosłem już w 2007 roku. Wtedy co prawda oznaczało to trochę coś innego niż obecnie, bo i moje nastawienie było inne, ale obecnie nie widzę powodu by nie wpuszczać do zestawu utworów, które nie mają statusu singlowego czy ich status jest nie do końca zweryfikowany. Zwłaszcza, że mnóstwo wykonawców w ogóle nie wydaje singli, więc moja lista byłaby już zupełnie niereprezentatywna dla tego, czego słucham Icon_wink

Kordian napisał(a):Ze względu na inny regulamin ustalania listy ulubionych piosenek na All About Music
A co to jest All About Music? Icon_wink

Czekam na listy gatunkowe (cokolwiek to jest) Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.01.2013 02:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #9
RE: Top 2012 Kordiana - niesingle i gatunki
(03.01.2013 02:48 PM)aaktt napisał(a):  A co to jest All About Music? Icon_wink
Taka stronka, która chyba nieźle się rozkręca i piszę tam o "muzyce świata", jak to nazywa naczelny i całkiem mnie to cieszy, dociera to na pewno do większej liczby ludzi niż mój blog.

(03.01.2013 02:48 PM)aaktt napisał(a):  Czekam na listy gatunkowe (cokolwiek to jest) Icon_wink
Zachęcam do śledzenia Icon_wink Mam nadzieję, że uda mi się jutro wrzucić, dzisiaj raczej nie ma szans (patrz ad. 1).
03.01.2013 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: Top 2012 Kordiana - niesingle i gatunki
Dużo mejnstrimowego popu i cała mas niezbyt adekwatnych z dziennikarskiego punktu widzenia recenzji płyt Christiny Aguilery. Raczej powinniście uderzać w nowe wydawnictwa - jakieś Ke$he etc. Icon_wink

Co do samej "muzyki świata", mam wielki problem z tym określeniem - wrzucanie wszystkiego co niezachodnie do jednego worka to nic innego niż anglosaska ignorancja Icon_sad Przejrzałem dwa artykuły i myślę, że powinieneś patrzeć na tę muzykę od dołu (wnikając w specyfikę każdego rynku z osobna, co nie jest łatwe, ale w dobie internetu - możliwe), a nie jak to się zazwyczaj dzieje w wielkiej zachodniej prasie - z góry, co prowadzi do tego, że rzeczy z kompletnie odmiennych bajek zestawia się ze sobą czy prezentuje jako takie same czy podobne Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.01.2013 03:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #11
RE: Top 2012 Kordiana - niesingle i gatunki
Tam naprawdę nie widać nic o Ke$hy?? Ja mam wrażenie, że co drugi artykuł o niej jest, ale może to było na początku grudnia... Może też powinieneś spojrzeć od dołu Icon_wink

Ja tam chciałem tylko zrobić cykl o muzyce australijskiej, a jak się skończy - może encyklopedię synth-popu, czy coś takiego Icon_wink, ale niby ta "muzyka świata" jest nośniejsza Icon_razz2 (hasło jest beznadziejne, pełna zgoda, ale to nie był mój pomysł). Jestem mocno najstarszy ze wszystkich tam piszących, więc nawet koledzy z redakcji często nie mają pojęcia, o czym piszę, toteż staram się za bardzo nie szarpać ich niewiedzy. Poza tym, gdybym szukał materiałów głębiej, bym się pewnie złapał na tym, że nie bardzo mnie interesuje to, o czym piszę :/
03.01.2013 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #12
RE: Top 2012 Kordiana - niesingle i gatunki
Kordian napisał(a):Tam naprawdę nie widać nic o Ke$hy?
To był tylko pierwszy z brzegu przykład, że recenzje są niezbyt aktualne Icon_wink

Kordian napisał(a):hasło jest beznadziejne, pełna zgoda, ale to nie był mój pomysł
(...)
Poza tym, gdybym szukał materiałów głębiej, bym się pewnie złapał na tym, że nie bardzo mnie interesuje to, o czym piszę :/
Haha, rozumiem Icon_smile

A muzyka australijska to chyba jednak nie do końca muzyka świata, choćby dlatego, że mówią tam po angielsku, a stylistycznie jest gdzieś pomiędzy wpływami UK i USA Icon_wink

No bo chyba nie masz na myśli jakichś pieśni aborygeńskich Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2013 04:20 PM przez AKT!.)
03.01.2013 04:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #13
RE: Top 2012 Kordiana - niesingle i gatunki
(03.01.2013 04:18 PM)aaktt napisał(a):  
Kordian napisał(a):Tam naprawdę nie widać nic o Ke$hy?
To był tylko pierwszy z brzegu przykład, że recenzje są niezbyt aktualne Icon_wink

Chciałem napisać, że jedyny Icon_razz2 (z okazji urodzin tej pani), ale...w sumie to nie wiem, bo najczęściej mam tylko tyle czasu dla tej strony, ile mi trzeba na napisanie artykułu i wirtualne nasiadówki redakcyjne Icon_wink (Przypominam, że na co dzień jestem rozliczany przede wszystkim z wiedzy o energetyce i bezpieczeństwie międzynarodowym, a nie muzyce Icon_wink Naczelny zawsze ripostuje: "Mamy stałych czytelników, oni wszystko łykną nawet z dwudniowym opóźnieniem", ale ilu ich może być 20-30? Myślę z czasem będzie mniej "mejnstrimu", bo pojawiło się kilka nowych osób, których on średnio interesuje, a nie wiadomo, czy nie będzie kolejnej rotacji, jak to bywa ze stronami non-profit.

(03.01.2013 04:18 PM)aaktt napisał(a):  A muzyka australijska to chyba jednak nie do końca muzyka świata, choćby dlatego, że mówią tam po angielsku, a stylistycznie jest gdzieś pomiędzy wpływami UK i USA Icon_wink

Naczelnemu chodziło na pewno o to, że to baaardzo daaaleeekoooo, więc muzyka świata Icon_wink O rdzennej muzyce bym i napisał, bo wszystko znajdzie jakiegoś odbiorcę, ale kiedy znaleźć czas na dokształcanie się w tym kierunku? W ogóle nie wiem, jak długo tam jeszcze zagrzeję miejsce (patrz wyżej).
03.01.2013 04:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #14
RE: Top 2012 Kordiana - niesingle i gatunki
Spoko, spoko, nie musisz się tłumaczyć Icon_wink To tylko takie luźne dygresje, bo akurat te dwie kwestie rzuciły mi się w oczy Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.01.2013 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 925
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #15
RE: Top 2012 Kordiana - niesingle i gatunki
Kordian napisał(a):27. Pet Shop Boys - Requiem in Denim and Leopardskin
Numer 2 na płycie. Widzę, że podzielasz moje zdanie dotyczące tego nagrania. Icon_biggrin

http://rateyourmusic.com/~meni
03.01.2013 08:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości