Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 703
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
Dziękuję za wszystkie posty. Dużo można się dowiedzieć.
Ja od 2004 roku notowania wrzucam do Excela i tam je tworzę. Wcześniejsze 9 lat pisałem w różnych zeszytach, karteczkach, które wczepiałem do segregatora. Oczywiście po latach wszystko przepisałem na kompa - do Excela. Każdy rok, tak jak furbul mam oddzielnie zapisany na nowym pliku. Czasem bawię się w różne kombinacje tak, aby usprawnić wrzucanie listy i aktualizowania statystyk, ale i tak najczęściej wklepuję ręcznie.
Mam podsumowanie wszystkich notowań top 10 (oraz wykonawców), które co rok aktualizuję, oraz zbiór wszystkich piosenek, które weszły do mojego zestawienia szerszego.
I Notatnik mi się nie raz przydaje, często przy okazji robienia podsumowań do kopiowania, bo liczone sumy częściowe nie dają się tak prosto kopiować.
Piosenki mam wrzucone do jednego katalogu, a w drugim są propozycje, które w przyszłości mogą wejść do zestawienia.
furbul napisał(a):Zawsze możesz zmieniać nazwy dodając np aktualne miejsce na liście na początku jeśli chodzi ci o zgodność ułożenia z pozycjami na liście
Wiem, ale to jest czasochłonne dosyć. Denerwujące jest to jednak, bo jeszcze w XP można było układać pliki według własnej kolejności.
A jeszcze jedno. Po ułożeniu listy - w zasadzie od zawsze, od kiedy mam wszystkie piosenki na komputerze słucham top 30 w kolejności od 30 do 1. To taki rytuał, bez którego nie może obyć się żadne notowanie Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
23.12.2012 09:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów - michal91d - 23.12.2012, 12:17 PM
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów - tadzio3 - 23.12.2012 09:29 PM
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów - michal91d - 23.12.2012, 09:52 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości