Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
Jak tworzycie swoje listy przebojów? Robicie to w excelu, w zeszycie, czy może macie jakieś programy, które do tego służą? W sumie nie wiem czy takowe istnieją, ale właśnie dlatego pytam Icon_wink

Jeżeli chodzi o folder z muzyką, którą mam na liście największą bolączką jest brak możliwości ułożenia (plików muzycznych) według własnej kolejności - w Windowsie 7. A czy macie sposoby na łączenie spisu piosenek z plikami muzycznymi i ich kolejnością?

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
23.12.2012 12:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
Bardzo ciekawy temat Icon_smile

Ja tworzę w zeszycie Icon_smile Tradycyjnie Icon_smile
Wygodnie jest mi przewracać kartki i sprawdzać kolejność z zeszłego tygodnia. Chyba tylko dwa razy byłem zmuszony tworzyć listę od razu przy wpisywaniu na forum.
Kiedyś próbowałem stworzyć arkusz w Excelu, który pozwalałby mi na wpisywanie kolejności i automatycznie generował treść do wklejenia na forum, ale uznałem, że za dużo przy tym zabawy i lepiej wpisywać ręcznieIcon_lol
Pozycje wpisuję co jakiś czas do Excela by mieć już policzone punkt i tam generuję podsumowania i statystyki.

Kiedyś myślałem nad prowadzeniem bazy danych w Accessie, ale na razie sam proces tworzenia takiej bazy chyba mnie przerastaIcon_wink
23.12.2012 12:17 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
Ja tworzę w exelu i jest mi również bardzo wygodnie. Opieram się na instrukcjach, które kiedyś (w 2006) wysłał mi mrsap. On pewnie tworzy podobnym systemem. Bardzo przyjemnie mi się pracuje z kolumnami. W jednym pliku trzymam wszystkie notowania.

Pliki muzyczne mam po prostu ułożone chronologicznie w folderze i te nowsze są na czele. Jak chce coś wyszukać to albo na szybko zmieniam na moment kolejność na alfabetyczną, albo po prostu klikam w folder i wciskam szybko klawisze "p" i "s", żeby wyszukać PSY i "Gangnam Style". Nie potrzebuję też żadnego łączenia piosenek (ich spisu) z plikami muzycznymi.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.12.2012 12:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #4
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
Moja lista od początku była robiona w Excelu, na papierze zanotowane mam może z 5 notowań. A na forum kopiuję wszystko z poprzedniego notowania na forum.
A playlista to po prostu lista odtwarzania w winampie, zwykle coś koło 80-90 utworów.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.12.2012 12:37 PM przez Dobromiera.)
23.12.2012 12:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #5
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
No to ja tworzę moją listę w.. notatniku Icon_biggrin Jest wygodnie Icon_wink
Otwieram dwa dokumenty. W jednym wklejam poprzednie notowanie - drugie pozostawiam puste, a następnie według kolejności ustalam wycinając po kolei utwory, które mi się podobają. Jak jest ustalona kolejność - poprawiam statystyki i gotowe Icon_wink
23.12.2012 12:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
Ja też tworzę w notatniku. Lista papierowa umarła w 2008 roku, ale już na początku 2005 roku tworzyłem notowania także na komputerze.
23.12.2012 12:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #7
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
mike napisał(a):No to ja tworzę moją listę w.. notatniku Icon_biggrin Jest wygodnie Icon_wink
Otwieram dwa dokumenty. W jednym wklejam poprzednie notowanie - drugie pozostawiam puste, a następnie według kolejności ustalam wycinając po kolei utwory, które mi się podobają. Jak jest ustalona kolejność - poprawiam statystyki i gotowe Icon_wink
Ja tak samo.

Do Excela wklejam tylko statystki ze specjalnego pliku z utworami, które wypadły i odpowiednio przekształcając chart-run liczą mi się punkty dla piosenki za dany rok do podsumowania.

No i stare zeszytowe notowania również przepisywałem do Excela trochę skrótową formułą, ale za to wygodną przy liczeniu - mniej przy przeglądaniu notowań, ale coś za coś.

A z propozycjami do listy niestety zawsze mam problem, bo mam je porozrzucane po różnych lokalizacjach na komputerze, ale ogarniam je tak, że zapisuję je w postaci playlisty, którą mam na pulpicie i po prostu od czasu do czasu dodaję nowe/usuwam stare i też koniec końców mam wszystko w jednym miejscu.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.12.2012 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #8
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
Ja pracuję w Excelu. Wszystkie podsumowania mam w oddzielnych kartach, a same notowania układam w forumowym edytorze tekstu.
Archiwalne zachowuję w notatniku, każde w oddzielnym pliku pod datą. Kupiłem sobie nawet zeszyt żeby je zapisać, bo wiadomo, że lepiej mieć coś na papierze niż na dysku, który w każdej chwili może przepaść. Leży pusty do tej pory. Za to wrzuciłem wszystko na chomika w prywatne.
Piosenki? Albumy mam w jednym folderze, a w drugim posortowałem pojedyncze pliki na foldery - rok -> miesiąc. Dzięki temu gdy je wrzucę do Winampa, układają się według daty Icon_wink.
23.12.2012 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
U mnie też głównie Excel. Każde notowanie mam w oddzielnym arkuszu, przy czym w jednym dokumencie są notowania tylko z jednego roku. Co roku otwieram kolejny dokument, żeby nie obciążać ciągle tego samego. Poza tym jest jeszcze jeden, w którym uzupełniam chartrun i dzięki temu mam różnego rodzaju podsumowania i statystyki.
Tekst wklejany do edytora postu modyfikuję w Wordzie (chyba jestem osamotniony z tym programem Icon_wink). Jest dla mnie dużo poręczniejszy niż notatnik.

A jeśli chodzi o samo układanie, to w telefonie zawsze mam aktualną playlistę LPF, której słucham przez cały tydzień kiedy jestem w ruchu. Lubię tworzyć wtedy sporo notatek, na podstawie których w dużej mierze pod koniec tygodnia układam listę.

tadzio3 napisał(a):Jeżeli chodzi o folder z muzyką, którą mam na liście największą bolączką jest brak możliwości ułożenia (plików muzycznych) według własnej kolejności - w Windowsie 7.
Zawsze możesz zmieniać nazwy dodając np aktualne miejsce na liście na początku jeśli chodzi ci o zgodność ułożenia z pozycjami na liście Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
23.12.2012 05:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
furbul napisał(a):Jest dla mnie dużo poręczniejszy niż notatnik.
Ojej naprawdę? Word jest najgorszy, naprawdę. Ja wszystkie teksty (włącznie z pracą licencjacką) piszę w notatniku, a później przeklejam do Worda na sam koniec.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.12.2012 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
Ja listę zawsze wstukuję ręcznie, często poszczególne pozycje są dosyć spontaniczne Icon_razz

a wszelkie podsumowania tworzę oczywiście w niezawodnym Excelu, propozycje do listy zapisuje sobie w zeszycie albo na meilu Icon_razz
23.12.2012 07:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #12
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
Ja tworzę w excelu, ale przymierzałem się do bardziej rozbudowanego interfejsu. I myślę, że to zrobię po nowym roku, choćby po to, by pobawić się excelem (zabawa przyda się też służbowo, bo odświeżę sobie niektóre komendy). Jak zrobię coś fajnego to nie omieszkam poinformować.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
23.12.2012 07:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #13
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
aaktt napisał(a):Ojej naprawdę? Word jest najgorszy, naprawdę. Ja wszystkie teksty (włącznie z pracą licencjacką) piszę w notatniku, a później przeklejam do Worda na sam koniec.
Ja nigdy nie miałem z nim problemów. Zupełnie nie rozumiem dlaczego wiele ludzi preferuje notatnik, który dla mnie jest naprawdę męczący, gdy pisze się coś większego niż krótkie notki.
A pisanie pracy dyplomowej w notatniku to dla mnie kompletna abstrakcja. No i pełne hipsterstwo Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
23.12.2012 08:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kelleni Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Dec 2012
Last.fm
Post: #14
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
Ja notowania piszę w Wordzie na podstawie poprzednich notowań - oszczędzam dzięki temu sporo czasu, bo nie muszę przepisywać utworów, tylko kopiuję, wklejam i zmieniam staż oraz ostatnią pozycję. Następnie pozycje wpisuję do Excela, gdzie mam piosenki z aktualnego notowania, i gdzie formułą liczę sobie punkty. Potem wpisuję te punkty do innego pliku w Wordzie - "Top wszech czasów", gdzie przy pomocy narzędzia "Sortuj", mam ułożone utwory wg punktów. Gdy jakiś utwór wyleci, wpisuję resztę danych (np. staż) do tej listy oraz do pliku z podsumowaniem roku.
23.12.2012 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adam1992 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 802
Dołączył: May 2012
Post: #15
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
Ja korzystam z Notatnika, bo jest mi łatwiej niż np. w takim Excelu Icon_wink. Otwieram 2 dokumenty: jeden nowy i drugi z poprzednim notowaniem, kopiuję i zmieniam kolejność utworów.
23.12.2012 09:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #16
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
furbul napisał(a):A pisanie pracy dyplomowej w notatniku to dla mnie kompletna abstrakcja. No i pełne hipsterstwo
Buehehe. A co dopiero przypisy, ale i na to jest rada, tylko później miałem trochę roboty z przeniesieniem ich do Worda Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.12.2012 09:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
Dziękuję za wszystkie posty. Dużo można się dowiedzieć.
Ja od 2004 roku notowania wrzucam do Excela i tam je tworzę. Wcześniejsze 9 lat pisałem w różnych zeszytach, karteczkach, które wczepiałem do segregatora. Oczywiście po latach wszystko przepisałem na kompa - do Excela. Każdy rok, tak jak furbul mam oddzielnie zapisany na nowym pliku. Czasem bawię się w różne kombinacje tak, aby usprawnić wrzucanie listy i aktualizowania statystyk, ale i tak najczęściej wklepuję ręcznie.
Mam podsumowanie wszystkich notowań top 10 (oraz wykonawców), które co rok aktualizuję, oraz zbiór wszystkich piosenek, które weszły do mojego zestawienia szerszego.
I Notatnik mi się nie raz przydaje, często przy okazji robienia podsumowań do kopiowania, bo liczone sumy częściowe nie dają się tak prosto kopiować.
Piosenki mam wrzucone do jednego katalogu, a w drugim są propozycje, które w przyszłości mogą wejść do zestawienia.
furbul napisał(a):Zawsze możesz zmieniać nazwy dodając np aktualne miejsce na liście na początku jeśli chodzi ci o zgodność ułożenia z pozycjami na liście
Wiem, ale to jest czasochłonne dosyć. Denerwujące jest to jednak, bo jeszcze w XP można było układać pliki według własnej kolejności.
A jeszcze jedno. Po ułożeniu listy - w zasadzie od zawsze, od kiedy mam wszystkie piosenki na komputerze słucham top 30 w kolejności od 30 do 1. To taki rytuał, bez którego nie może obyć się żadne notowanie Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
23.12.2012 09:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
saferłel napisał(a):Opieram się na instrukcjach, które kiedyś (w 2006) wysłał mi mrsap
A cóż to za instrukcje? Można się dowiedzieć?

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.12.2012 09:41 PM przez tadzio3.)
23.12.2012 09:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
tadzio3 napisał(a):A cóż to za instrukcje? Można się dowiedzieć?
To po prostu pomysł na zagospodarowanie exela i odpowiednie kolumny. Po lewej kolumny z tygodniami, po prawej z punktami, w środku tytuł i wykonawca oraz liczba tygodni. Wszystko można uzupełniać automatycznie, ale ja zapomniałem jak się to robi z tygodniami i muszę wpisywać ręcznie Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.12.2012 09:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: Programy do tworzenia/obsługi listy przebojów
To i ja ręcznie od zawsze wpisuję, chociaż kilka razy robiłem to za pomocą funkcji, ale to niewiele przyśpiesza.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
23.12.2012 09:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości