Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antycypowani 2013
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Antycypowani 2013
Dzięki za uwagę. Mam nadzieję, że w 2013 roku zestawienia takie jak te nie tyle będą normą, co po prostu kilku pasjonatów będzie dzielić się swoimi typami/uwagami/nadziejami w specjalnie stworzonym do tego wątku, o co zresztą apeluję pośrednio powyżej. Wtedy zestawienie "Antycypowanych" będzie jedynie formalnym podsumowaniem tych obserwacji u każdego zainteresowanego. Zresztą - myślę, że dla wielu z Was skład szerokiej czołówki nie był zaskoczeniem. Wiele z w/w kapel to grupy, które już coś osiągnęły na DLP i wypracowały sobie godne miejsce w rankingu. Inaczej być przecież nie może. Pomimo szczerych chęci ciężko jest znaleźć zaczynając zupełnie od zera naprawdę perspektywiczne zespoły w dwa, trzy tygodnie przed końcem roku. Nie na tym zresztą polega zabawa - nie na zaskakiwaniu na siłę, chwaleniu się cudownymi wynalazkami i prześciganiu w piękniejszych opisach. Warto pracować wspólnie, dzielić się inspiracjami, nie chować wynalazków pod swój dywan. Dzięki temu forum będzie ciekawsze Icon_smile

Tyle komentarza ode mnie. Czekam na zestawienie Michała i może ktoś jeszcze skusi się na podobny projekt Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.12.2012 12:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
RE: Antycypowani 2013
michal91d napisał(a):nie wiem czy robić to na forum czy tylko na blogu. Nie chcę zakładać nowego tematu, może po prostu tak jak w zeszłym roku wypiszę swoje typy pod plebiscytem BBC Sound
Czemu nie chcesz zakładać nowego tematu? A o tym, że chciałbyś zostawić to tylko na potrzeby bloga nawet mi nie wspominaj Icon_smile

michal91d napisał(a):wydała jak na razie jednego, ale porządnego singla
Posłucham. Zawsze mogę zrobić suplement do zestawu - czemu nie Icon_wink

michal91d napisał(a):Co do miejsca 2. na razie mi to nie brzmi
No to nie jest rock z Twojej bajki faktycznie, generalnie nie jest to przyjazny rock w guście wielu forowiczów, no ale myślę, że dobre melodie przebijają się u nich przez największe szumy i zgliszcza riffów. Bardzo bym chciał, żeby w 2013 roku wyszła udana płyta z tego właśnie nurtu. To jest potrzebne.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.12.2012 12:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Antycypowani 2013
michal91d napisał(a):Co do propozycji takiego wątku - przecież są nasze listy - to na nich możemy promować mało znanych wykonawców (co przynajmniej ja staram się czynić Icon_smile )
OK, to powiem tak - wątek specjalny, nawet jakiś specjalny podzielony na jakieś kategorie (zależy od "rozmachu") byłby najlepszym wyjściem, ale jeśli ludzie angażowaliby się w to. W innym wypadku lista jest faktycznie takim naturalnym miejscem. Inna sprawa, że nie każdy obiecujący debiutant tak hop-siup wskakuje na listę. Kiedyś prowadziłem przez chwilę wątek "saferłel poleca", ale potem okazało się, że nie mam czasu.....tylko, że sam byłem swoim zakładnikiem, bo "musiałem" w nim postować co pewien czas określoną liczbę pozycji. Tutaj zasady byłyby bardziej liberalne Icon_wink Ale najpierw może poczekam na Twoją listę Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.12.2012 02:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #44
RE: Antycypowani 2013
Dzięki za zestawienie. To już wiadomo co grać w przyszłym roku bo na własnej liście miałem tylko lidera Icon_rolleyes
25.12.2012 12:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #45
RE: Antycypowani 2013
Po przejrzeniu tematu z marszu znam 8/16 zespołów, więc wynik jest chyba nie najgorszy. Icon_smile Obecnie mogę jedynie żałować, że zabrakło mi jakiegoś pierwiastka który spowodowałby, że mocniejszą promocją objąłbym The History of Apple Pie, bo teraz każdy będzie ich kojarzył tutaj z Twoją osobą. Icon_wink Nie mam pojęcia czemu nie dostali się do podstawowego zestawienia Muzycznej. Icon_rolleyes

Natomiast lidera nie znałem i jestem w szoku czemu to wcześniej do mnie nie dotarło. Potencjał olbrzymi! Icon_surprised

http://rateyourmusic.com/~meni
25.12.2012 01:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Antycypowani 2013
meni napisał(a):Po przejrzeniu tematu z marszu znam 8/16 zespołów, więc wynik jest chyba nie najgorszy.
Z jednej strony wynika bardzo dobry, ale z drugiej sam przyznałem, że to w sumie dobrze jeśli kojarzy się te zespoły - znikąd ich wyciągnąć nie mogłem Icon_smile

meni napisał(a):bo teraz każdy będzie ich kojarzył tutaj z Twoją osobą.
Z wielką chęcią stałbym się szeregowym, szarym fanem, gdyby tylko udało im się zawojować listy Icon_smile

meni napisał(a):Nie mam pojęcia czemu nie dostali się do podstawowego zestawienia Muzycznej. Icon_rolleyes
No to się bierz do roboty! W czym problem Icon_biggrin?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.12.2012 02:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Antycypowani 2013
Skąd Ty ich wszystkich znasz?! Skąd Ty to wszystko wiesz?! Gdzie Ty ich poznajesz?! Skąd bierzesz tę muzykę?! Skąd bierzesz czas na słuchanie i poznawanie tego wszystkiego?! Skąd bierzesz czas na pisanie o tym wszystkim?!
Czapki z głów!!
10.01.2013 11:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Antycypowani 2013
ku3a napisał(a):Skąd Ty ich wszystkich znasz?
Z internetu.

ku3a napisał(a):Gdzie Ty ich poznajesz?!
W internecie.

ku3a napisał(a):Skąd bierzesz tę muzykę?
Z internetu.

ku3a napisał(a):Skąd Ty to wszystko wiesz?
Tzn. co konkretnie? W każdym razie wiem to z internetu Icon_wink

ku3a napisał(a):Skąd bierzesz czas na słuchanie i poznawanie tego wszystkiego?!
ku3a napisał(a):Skąd bierzesz czas na pisanie o tym wszystkim?!
W inter....tzn. akurat czas nie był problemem, bo postanowiłem uporać się z tym zestawem przed sesją. W dwa weekendy dopracowałem szczegóły, kolejność, potem w jedno popołudnie napisałem opisy i szybko zaprezentowałem na forach. Było to czasochłonne tylko w wymiarze jednego, dwóch dni, kiedy trzeba było posiedzieć faktycznie znacznie dłużej przed komputerem. Ale tylko tyle - gdzieś powyżej napisałem, że takich rankingów nie można machnąć w dwie godziny (merytorycznie, bo technicznie pewnie ktoś mógłby się podjąć). Dane zbiera się cały rok - mniej lub bardziej regularnie, potem to trzeba sumować, poświęcić jeszcze chwilę na ostatnie przemyślenia itd... I przez ten rok wszystko "spływa" do mnie w naturalny sposób. Idealnie oczywiście to nigdy nie zadziała, bo kolejne tygodnie będą odsłaniać braki "Antycypowanych", co jest absolutnie naturalne i wcale mnie nie zniechęci do przygotowania kolejnej edycji za rok.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.01.2013 06:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #49
RE: Antycypowani 2013
saferłel napisał(a):W inter....tzn. akurat czas nie był problemem, bo postanowiłem uporać się z tym zestawem przed sesją.
nie ma co się tłumaczyć. Po prostu podobnie jak ja kochasz muzykę!!! Ja to sobie odpuściłem wszystkie hobby oprócz muzyki, biegania i piwa Icon_smile Ale bez tej pierwszego jestem jakby odłączony od prądu. Jestem zapracowany, mam rodzinę, nie mam na nic czasu, ale kiedy mam wybrać obejrzeć mecz reprezentacji i posłuchać nowych propozycji od Indietectora. Zawsze wybiorę to drugie Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.01.2013 06:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Antycypowani 2013
To nie tłumaczenie, po prostu odpowiadam Kubie, który miał być może nieco inne wyobrażenie na temat rozmachu tej inicjatywy niż wynika to z moich słów Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.01.2013 08:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
RE: Antycypowani 2013
No ja niestety lubię zbyt dużo rzeczy i dlatego ciężko na wszystko znajdować czas Icon_wink2.
Za bardzo lubię filmy (w ubiegłym roku obejrzałem ponad 100), za bardzo lubię czytać, za bardzo lubię radio, za bardzo lubię oglądać niektóre dyscypliny sportowe w telewizji itd. Muzyka przepycha się w tym towarzystwie tak mocno jak umie, ale czasem ciężko znaleźć czas. Może na bierne rzeczy on się jeszcze znajdzie (bo regularnie słucham po 30-40 płyt tygodniowo), ale na aktywne (pisanie) jest go znacznie mniej.
14.01.2013 10:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Antycypowani 2013
Ja nie mam czasu na radio i oglądanie sportu (już nie mam czasu, raczej to porzuciłem). Ale mimo to 30-40 płyt w tygodniu nie przesłucham. Nie ma szans Icon_wink Gdybyś słuchał tylu nowości, to byłbyś najbardziej nie bieżąco z nas wszystkich Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.01.2013 10:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #53
RE: Antycypowani 2013
ku3a napisał(a):za bardzo lubię czytać, za bardzo lubię radio, za bardzo lubię oglądać niektóre dyscypliny sportowe w telewizji itd.
no właśnie, dla mnie muzyka jest jak powietrze (mogę w imieniu Pawła powiedzieć to samo). A bez powietrza ciężko jest przeżyć. A propos - Carousels, palce lizać (a właściwie małżowiny uszne Icon_smile)

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
14.01.2013 10:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Antycypowani 2013
saferłel napisał(a):Ale mimo to 30-40 płyt w tygodniu nie przesłucham. Nie ma szans Icon_wink Gdybyś słuchał tylu nowości, to byłbyś najbardziej nie bieżąco z nas wszystkich Icon_wink
ale wiesz, większość tego słucham w pracy, kiedy nie mogę się na 100% skoncentrować na tym co słucham, często zadaniem płyty jest po prostu odgrodzenie mnie od świata, żebym mógł się skoncentrować na pracy. często też słuchanie jest przerywane telefonami, wizytami, spotkaniami, wyjściami. no jak to w pracy. ale i tak bardzo dużo mi to daje.
14.01.2013 10:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #55
RE: Antycypowani 2013
ku3a napisał(a):Za bardzo lubię filmy (w ubiegłym roku obejrzałem ponad 100)
Kuba, to gdzie lista filmów? Jestem ciekaw Twojego gustu filmowego, a nóż będzie zbliżony? Icon_smile
ku3a napisał(a):Może na bierne rzeczy on się jeszcze znajdzie (bo regularnie słucham po 30-40 płyt tygodniowo)
To chyba przepychanie się muzyki ma się u Ciebie dobrze - to ja tyle płyt rocznie słucham Icon_razz2
14.01.2013 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
RE: Antycypowani 2013
thestranglers napisał(a):Kuba, to gdzie lista filmów? Jestem ciekaw Twojego gustu filmowego, a nóż będzie zbliżony? Icon_smile
zrobiłem już dwudziestkę ulubionych filmów obejrzanych po raz pierwszy w ubiegłym roku, może gdzieś tu wrzucę Icon_smile2.
01.02.2013 12:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości