Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #141
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
86

List gończy:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQn9cmrIZRBMPAQCN3dNis...XuXum-YGaQ]

Fleetwood Mac - Rumours (1977)

Rysopis: 45 milionów nabywców nie może się mylić - zachowany klimat epoki i charakter każdego z poszczególnych członków zespołu

Trzy naboje:

http://www.youtube.com/watch?v=mrZRURcb1cM

http://www.youtube.com/watch?v=6ul-cZyuYq4

http://www.youtube.com/watch?v=pcawnRIyeok
14.04.2013 09:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #142
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Tabela konkursowa:

1. saferłel - 12 pkt
2. marsvolta - 10 pkt
_. Rincewind
4. adik 303 - 6 pkt
5. Art. Brut. - 4 pkt
_. michal91d
7. albarn92 - 2 pkt
14.04.2013 09:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #143
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
trop

Dziś kolejny klasyk zza wielkiej wody. Nie wierzę że nie kojarzycie zdjęcia gwiazdy z okładki tej płyty. I że swego czasu nie umieścilibyście jakiegoś utworu na pierwszym miejscu swojej listy Icon_wink
Już gdzieś pisałem jakim przeżyciem był sam zakup tego tak oczekiwanego albumu. Przyszedł na fali sukcesów i sprostał oczekiwaniom choć poza paroma kilerami nie jest aż tak łatwy w odbiorze. Dzięki temu sukces komercyjny nie równał się tu z utratą dotychczasowego wizerunku tej grupy.
Dodam że pojawił się swego czasu w cyklu "Pół perfekcyjnej płyty" (kto jeszcze to pamięta?) i w innym forumowym autorskim topie albumów.
14.04.2013 09:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #144
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Fleetwood Mac nie znam - nie bijcie. :<

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.04.2013 12:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #145
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Póki co jeden dobry strzał i jedna pomyłka.

W ramach podpowiedzi przypomnę o jednej z fajniejszych "trójkowych" audycji:

http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C3%B3%C5%...p%C5%82yty
15.04.2013 06:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #146
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
85

List gończy:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQ2khD1MX8GmrfRSUd8CJ8...xIprOxOeUj]

R.E.M. - Automatic for the People (1992)

Rysopis: mój starszy kuzyn, który usłyszał w tym tygodniu u mnie pierwszy raz "Drive" przyznał że chłopaki mają warsztat. Coś w tym musi być Icon_wink

Trzy naboje:

http://www.youtube.com/watch?v=xQN7A6Vl1H4

http://www.youtube.com/watch?v=_jpptsy2qbU

http://www.youtube.com/watch?v=w-zWXy9R8Dg
21.04.2013 08:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #147
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Tabela konkursowa:

1. saferłel - 12 pkt
2. marsvolta - 11 pkt
_. Rincewind
4. adik 303 - 6 pkt
5. Art. Brut. - 4 pkt
_. michal91d
7. albarn92 - 2 pkt
21.04.2013 08:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #148
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
trop

Wracamy do Zjednoczonego Królestwa. I do czasów nie tak odległych.
Pamiętam że wakacyjna premiera tej płyty jakoś przeszła mi obok uszu mimo tego że ich debiut dwa lata wcześniej był niezapomnianym przeżyciem. Ale w wakacje 2007 roku były ważniejsze rzeczy. A może i głosy że ich muzyka "spoważniała" i nabrała wyszukanych form sprawiły że odkładałem moment poznania ich "dwójki". Nastała jednak jesień i co tu mówić, do listopada znałem już i ten krążek na pamięć. Pełen ich muzyki w głowie ruszyłem na mój koncert życia do Stodoły... Icon_smile
Niektórzy dziennikarze ("Stylus Magazine") porównywali dziesięć kompozycji znajdujących się na tym albumie do 10 egipskich plag. Widać że i ich zatrwożył złowróżbny tytuł dzieła.

21.04.2013 09:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #149
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Znów nie było podpowiedzi, nie dostałem też PW przypominającego, a najzabawniejsze jest to, że to TA płyta Icon_lolIcon_lolIcon_lolIcon_lolIcon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.04.2013 10:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #150
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
saferłel napisał(a):Znów nie było podpowiedzi,
Nie przesadzaj. Podpowiedź była i to taka, po której zbiór potencjalnych tytułów ograniczył się do kilku pozycji. Wystarczyło, więc odświeżyć sobie wygląd okładek

saferłel napisał(a):nie dostałem też PW przypominającego,
Ja też takich wiadomości nie dostaję, więc nie widzę w tym nic niepokojącego. Natomiast niepokojące jest żądanie tego z Twojej strony. Autor wątku już się chyba na ten temat wypowiadał i to dość jednoznacznie.
21.04.2013 12:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #151
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Rincewind napisał(a):Wystarczyło, więc odświeżyć sobie wygląd okładek
thestranglers napisał(a):Nie wierzę że nie kojarzycie zdjęcia gwiazdy z okładki tej płyty.
chyba, że ktoś inaczej zinterpretował słowo "gwiazda" Icon_biggrin
21.04.2013 12:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #152
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
michal91d napisał(a):chyba, że ktoś inaczej zinterpretował słowo "gwiazda"
No właśnie to jest najlepsze w tych zagadkach. To mylenie tropów, ta niejednoznaczność. Michale, nie byłeś sam w złym skojarzeniu, bo moje pierwsze skojarzenia słowa "gwiazda" wędrowały w okolice jakichś atrakcyjnych blondynek Icon_wink2, ale w miarę szybko zorientowałem się, że pokrętny styl rozumowania Stranglersa może sugerować coś zupełnie innego.
21.04.2013 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #153
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Rincewind napisał(a):Podpowiedź była i to taka, po której zbiór potencjalnych tytułów ograniczył się do kilku pozycji.
O ile ktoś, jak napisał Michał, wziął podpowiedź o gwieździe dosłownie. To jest podstawa. Reszta podpowiedzi jest "żadna" moim zdaniem, bo co mi po informacji, że płyta jest zza wielkiej wody czy grano ją w audycji trójkowej? Setki potencjalnych pozycji mogą przyjść do głowy.

Rincewind napisał(a):Ja też takich wiadomości nie dostaję, więc nie widzę w tym nic niepokojącego. Natomiast niepokojące jest żądanie tego z Twojej strony.
Nie ma w tym nic niepokojącego, ponieważ pisałem w tej sprawie do Tomka i zaproponował on pewne rozwiązanie, które ma w pewnym momencie odświeżyć wątek, tak aby ewentualnie przypomnieć o nim na forum. Tym razem trochę inaczej wyglądało to czasowo i cały tydzień nic się nie działo. Przyznam też, że wolałbym, aby w niedziele pojawiała się najpierw informacja, o której kończy się przyjmowanie odpowiedzi. Ja często zostawiam SWAT na później i zajmuję się nim dopiero w ostatnich dniach. Oczywiście to tylko mój problem, bo jestem zaledwie jednym z graczy, ale nic nie szkodzi mi zgłosić kilku propozycji, które jak najbardziej uprawdopodobnią mój cotygodniowy udział w zabawie. To przecież nie boli i chyba w nikogo nie uderza.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.04.2013 01:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #154
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
saferłel napisał(a):O ile ktoś, jak napisał Michał, wziął podpowiedź o gwieździe dosłownie. To jest podstawa. Reszta podpowiedzi jest "żadna" moim zdaniem, bo co mi po informacji, że płyta jest zza wielkiej wody czy grano ją w audycji trójkowej? Setki potencjalnych pozycji mogą przyjść do głowy.
nie, bo thestranglers podał link do wiki, gdzie był spis płyt z audycji Icon_wink
21.04.2013 01:18 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #155
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Ja tam nawet nie zaglądałem, bo uznałem to za niepotrzebną wstawkę-ciekawostkę odnośnie audycji. Znów źle zinterpretowałem. A do dupy takie zgadywanie, idę na emeryturę SWAT-ową Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.04.2013 01:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #156
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
Jestem, jestem.... Widzę zainteresowanie tematem SWAT-u i dobrze jeśli rozmawiamy przy tej okazji o wartościowych płytach Icon_wink
saferłel napisał(a):Znów nie było podpowiedzi
michal91d napisał(a):thestranglers podał link do wiki, gdzie był spis płyt z audycji
po dwóch prawidłowych odpowiedziach (w tym jednej przed podaniem linku) uznałem że przy tak oczywistym tytule dalsze podpowiadanie nie będzie już potrzebne
saferłel napisał(a):nie dostałem też PW przypominającego
PW przypominających nie będę wysyłał bo po prawdzie powinienem wysyłać do wszystkich forumowiczów, w każdej chwili ktoś może mieć ochotę na dołączenie, jak np. ostatnio Albarn
saferłel napisał(a):zaproponował on pewne rozwiązanie, które ma w pewnym momencie odświeżyć wątek, tak aby ewentualnie przypomnieć o nim na forum
do tej pory co środę postem przypominałem o konkursie, w tym tygodniu podpowiedź poszła już w poniedziałek ale oczywiście powrócę do cyklu środowego
saferłel napisał(a):Przyznam też, że wolałbym, aby w niedziele pojawiała się najpierw informacja, o której kończy się przyjmowanie odpowiedzi.
Nie chcę robić ze SWAT-u jakiegoś szalonego wyścigu szczurów (porównanie nie bez przyczyny Icon_lol), wystarczy że przy Euro są zasady, godziny itp. W niedzielę rano mam po prostu czas podać odpowiedź i zadać nową zagadkę i niech tak pozostanie.
21.04.2013 02:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 655
Dołączył: May 2008
Post: #157
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
thestranglers napisał(a):Fleetwood Mac - Rumours (1977)
ej, ja mam tę płytę nawet w dwóch egzemplarzach Icon_surprised Icon_sad
ale szukałem w złej dekadzie - no i nie do końca zgadzam się z opisem, co wprowadziło mnie w błąd Icon_wink
ale to świetna płyta i jeśli to numerowane zestawienie, to wydaje mi się, że mogłaby być wyżej Icon_smile

chciałem spróbować odpowiedzieć na nową zagadkę, ale nie udało mi się wymyślić niczego sensownego Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.04.2013 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #158
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
aaktt napisał(a):jeśli to numerowane zestawienie, to wydaje mi się, że mogłaby być wyżej
jak najbardziej numerowane, a z drugiej strony mogłoby jej wcale tu nie być, jak i nie ma tu wielu ważnych płyt z lat 70.
aaktt napisał(a):chciałem spróbować odpowiedzieć na nową zagadkę, ale nie udało mi się wymyślić niczego sensownego
jeśli chodzi o miejsce 84. to spokojnie, postaram się do środy wpaść jeszcze na jakąś podpowiedź Icon_wink
21.04.2013 04:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 655
Dołączył: May 2008
Post: #159
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
thestranglers napisał(a):jak najbardziej numerowane, a z drugiej strony mogłoby jej wcale tu nie być, jak i nie ma tu wielu ważnych płyt z lat 70.
tak, idąc tym tropem zdecydowana większość płyt, jakie kiedykolwiek wydano nie znajduje się w tej setce Icon_razz
miałem na myśli bardziej, że skoro już jest, to mogłoby być wyżej; choć to w sumie zaskoczenie -- nie spodziewam się zbyt wielu pozycji sprzed lat 80. (obym był w błędzie)

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.04.2013 04:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #160
RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a
podpowiedź

no dobra - w tym roku zagrają w naszym kraju, niestety już nie w oryginalnym składzie...
24.04.2013 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości