Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RT Lista notowanie 37
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #1
RT Lista notowanie 37
(12.12.2012 01:30 PM)Remo napisał(a):  
Kordian napisał(a):Jedno z tych notowań z cyklu "mam tyle dobrych piosenek w czołówce, że nie wiem, co z nimi zrobić"
Ja też tak ostatnio miewam.

Ja nadal tak mam! Żeby Wam oszczędzić tradycyjnego schematu "1 miejsce wypada z gry, pozostałe piosenki awansują o jedną pozycję", tym razem wykonałem kilka dziwnych ruchów w pierwszej i drugiej dziesiątce, ale nie wpadajcie w panikę, jeśli Wasi ulubieńcy zaliczyli obsuwę albo się nie ruszyli Icon_wink Kto zasługuje na szczyt, ten na pewno się na nim znajdzie!

Nowości - większość już obiecywałem Icon_smile, The Good Natured - wiadomo, a The Killers - można zażartować, że się tak nadęli, że stali się prawie Meat Loafem, ale ja lubię Meat Loafa Icon_smile Jednak nie będzie już nic z płyt Alt-J, Delilah i Lemonade, ani "Fading Listening" Shiny Toy Guns (brzmi trochę jak Donkeyboy bez klawiszowca Icon_smile Za to za tydzień będą dwie piosenki świąteczne Icon_wink

Chcę coś napisać w ten weekend na blogu, więc Top Retro znowu się opóźni. Ale za to postaram się wrzucić dziś coś innego Icon_wink

01 02 13 01 Strange Talk - Cast Away
02 03 12 02 Arcade High - Blacktop Rendezvous
03 05 11 03 Churches - The Mother We Share
04 07 10 04 Yeasayer - Reagan's Skeleton
05 08 9 05 Sky Ferreira - Everything Is Embarassing
06 06 10 06 Passion Pit - Love Is Greed
07 06 10 04 The Presets - Promises
08 01 15 01 Kitten - Cut It Out
09 11 7 09 Brodka - Dancing Shoes (Kamp! Remix)
10 10 9 10 Steed Lord - Hear Me Now

11 13 7 11 Swiss Lips - In the Water
12 12 8 12 Spector - Celestine
13 16 8 13 Kamp! - Sulk
14 14 10 14 Kids of 88 feat. Alisa Xayalith - Tucan
15 09 7 01 Bon Iver - Beth/Rest
16 18 5 16 Chad Valley - Now That I'm Real (How Does It Feel?)
17 21 6 17 How to Dress Well - Talking to You
18 20 4 18 Pet Shop Boys - A Certain "Je ne sais quoi"
19 19 9 19 St. Lucia - We Got It Wrong
20 22 6 20 Bat for Lashes - All Your Gold

21 23 3 21 Trust - Dressed for Space
22 25 4 22 Kindness - It's Alright
23 15 7 15 Gold Fields - Dark Again
24 27 6 24 Future Unlimited - Lightweight Eyes
25 28 5 25 Fenech-Soler - All I Know
26 31 8 26 Solange - Losing You
27 N 1 17 Markus Krunegård - Vi dansar bättre utan kläder
28 36 5 28 Geographer - Lover's Game
29 37 2 29 Tiger Love - Summer Rain
30 17 16 01 Wild Nothing - Paradise

31 33 6 31 Sabina Jeszka - To mój czas
32 35 4 32 Model Jet Pilot - Boy in a Bubble
33 38 3 33 Diamond Rings - I'm Just Me
34 N 1 34 Pet Shop Boys - Memory of the Future
35 42 2 35 Cut Ribbons - Damascus
36 39 2 36 Silversun Pickups - The Pit (Neck of the Woods)
37 N 1 37 Chairlift - Amanaemonesia
38 44 2 38 Holy Ghost! - It Gets Dark
39 48 2 39 The Raveonettes - Curse the Night
40 24 13 01 Pet Shop Boys - Leaving

41 47 2 41 Stereophonics - In a Moment
42 40 3 40 Slowdance - Boyfriend
43 43 3 43 Paradise - Endless Wave
44 N 1 44 The Good Natured - 5-HT
45 32 3 32 Chew Lips - Hurricane
46 34 8 25 Team Ghost - Dead Film Star
47 N 1 47 The Killers - Miss Atomic Bomb
48 29 6 29 Lana Del Rey - Velvet Crowbar
49 26 5 26 Metric - Breathing Underwater
50 30 15 06 Muse - Madness

Dziękujemy
Jessie Ware - Night Light
Delta Goodrem - Dancing with a Broken Heart
We Are Pirates - When She Goes Away
Ask For Joy - Summer Getaway
The View - The Clock
12.12.2012 02:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: RT Lista notowanie 37
Jaaaaaj! Jest Markus! U mnie wciąż wyżej, ale pewnie niedługo to się zmieni Icon_wink No nic. Zapraszam do siebie Icon_smile
12.12.2012 05:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: RT Lista notowanie 37
Kordian napisał(a):Swiss Lips - In the Water
A słyszałeś nowy numer? Trochę rozczarowujący...

Kordian napisał(a):Bon Iver - Beth/Rest
Byłe numery jeden także na cenzurowanym Icon_wink

Kordian napisał(a):03 05 11 03 Churches - The Mother We Share
04 07 10 04 Yeasayer - Reagan's Skeleton
Żelazna dwójka ciągle w grze na szczęście i nic się jej nie ima Icon_smile

Kordian napisał(a):Pet Shop Boys - A Certain "Je ne sais quoi"
prz_rulez napisał(a):Pet Shop Boys - Memory of the Future
Ciekawe czy wraz z "Memory" ''droga krzyżowa" PSB skończy się, czy raczej będzie to kolejny numer wspinający się 10 tygodni do top 5 Icon_smile

Kordian napisał(a):Markus Krunegård - Vi dansar bättre utan kläder
Nie wiem czy to przez tą głupiutką frazę "me gusta marijuana", ale kawałek jakoś nie przyjął się na forum, a mógł na 5-6 listach.

Kordian napisał(a):Chairlift - Amanaemonesia
Nie będę tego komentował Icon_razz2

Kordian napisał(a):The Good Natured - 5-HT
U mnie blisko!

Kordian napisał(a):The Killers - Miss Atomic Bomb
Killers jak The Killers. Dobrze, że chociaż dają im kasę na klipy.

Kordian napisał(a):Pet Shop Boys - Leaving
Chyba się pożegnamy za tydzień, a szkoda, bo mogłoby trwać i trwać...może przetrwa.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.12.2012 07:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #4
RE: RT Lista notowanie 37
saferłel napisał(a):A słyszałeś nowy numer? Trochę rozczarowujący...
tak na prawdę In the Water to ich opus magnum. Bo żaden z 5 jakie słyszałem nie był tak udany. Choć bywały niezłe.
Kordian napisał(a):47 N 1 47 The Killers - Miss Atomic Bomb
szkoda czasu Kordian Icon_smile Miss Atomic Bomb to nieporozumienie. Już lepszy jest ten nowy świąteczny.
Kordian napisał(a):37 N 1 37 Chairlift - Amanaemonesia
Lepiej późno ... Będę marudny jak nie zaliczą podium.
Kordian napisał(a):34 N 1 34 Pet Shop Boys - Memory of the Future
szybko po mnie spłynął ten kawałek, nie wiem dlaczego. Zapowiadał się jako lepszy, a wyjątkowo szybko mi się znudził.
Kordian napisał(a):27 N 1 17 Markus Krunegård - Vi dansar bättre utan kläder
słuchałem tego z dwa razy, jeden z lepszych prz-etowskich wynalazków. Prościutkie, ale bardzo sympatyczne disco. Bardzo fajne. Powoli sie przekonuje, tylko ta cholerna konkurencja Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.12.2012 07:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #5
RE: RT Lista notowanie 37
(12.12.2012 05:09 PM)prz_rulez napisał(a):  Jaaaaaj! Jest Markus! U mnie wciąż wyżej, ale pewnie niedługo to się zmieni Icon_wink No nic. Zapraszam do siebie Icon_smile

Naprawdę postaram się posłuchać czegoś więcej od Ciebie. Bo "zajrzeć", ostatnio zaglądałem.

(12.12.2012 07:00 PM)saferłel napisał(a):  
Kordian napisał(a):Swiss Lips - In the Water
A słyszałeś nowy numer? Trochę rozczarowujący...

To prawda.

(12.12.2012 07:00 PM)saferłel napisał(a):  
Kordian napisał(a):03 05 11 03 Churches - The Mother We Share
04 07 10 04 Yeasayer - Reagan's Skeleton
Żelazna dwójka ciągle w grze na szczęście i nic się jej nie ima Icon_smile

Naprawdę od gdzieś miesiąca uwielbiam swój Top 25 i nie jestem w stanie z niego wyrzucać więcej niż 1-2 piosenek na tydzień. Sami widzicie, jak mało numerów się do niego ostatnio przedarło.

(12.12.2012 07:00 PM)saferłel napisał(a):  Ciekawe czy wraz z "Memory" ''droga krzyżowa" PSB skończy się, czy raczej będzie to kolejny numer wspinający się 10 tygodni do top 5 Icon_smile

Jeszcze nie wiem. Piosenka jest w moim stylu, powinna dojść wysoko, ale w jakim tempie - pewnie będzie wiadomo gdzieś za 2 tygodnie.

(12.12.2012 07:00 PM)saferłel napisał(a):  
Kordian napisał(a):Chairlift - Amanaemonesia
Nie będę tego komentował Icon_razz2

No nie mów, że strzeliłem literówkę! (nie miałem skąd skopiować tytułu) Obiecałem stranglersowi i z przyjemnością dotrzymuję słowa.

(12.12.2012 07:00 PM)saferłel napisał(a):  Chyba się pożegnamy za tydzień, a szkoda, bo mogłoby trwać i trwać...może przetrwa.

Tu też nie wiem, nie zastanawiałem się, ile chcę nowości za tydzień. Liczę, że coś nieznanego mnie olśni Icon_smile

(12.12.2012 07:27 PM)dziobaseczek napisał(a):  Choć bywały niezłe.

Z całokształtem się zgadzam, tak jak chyba Ty poza tym najbardziej lubię "Grow".

(12.12.2012 07:27 PM)dziobaseczek napisał(a):  szkoda czasu Kordian Icon_smile

Widzę, że musimy kiedyś usiąść przy piwie i obgadać pewne tematy Icon_wink Świąteczna będzie za tydzień (i jeszcze jedna - paru naszym kolegom Czechom się podoba, dla mnie kicz jak cholera,a le w tej sytuacji czuję się rozgrzeszony Icon_wink Zaręczam, że "Here with me" już nie będzie - nawet dla takiego fana patosu jak ja to za wiele. W ogóle szaleństwo - będą mieli u mnie 4 piosenki w ciągu roku. Chociaż "Go all the way:" bym już dziś nie dał - podobnie jak Guardian, Slow It Down, Moonshine, Varsovie i miliona innych rzeczy. Tam powinny być wtedy Trust i Chairlift Icon_razz2 Ale człowiek uczy się na błędach.
12.12.2012 09:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #6
RE: RT Lista notowanie 37
Kordian napisał(a):Chairlift - Amanaemonesia
Obiecałem stranglersowi i z przyjemnością dotrzymuję słowa.
A już nawet nie pamiętam obietnicy, w końcu pamiętliwy nie jestem Icon_wink Ta nowość jak najbardziej mnie wzruszyła, tak się tylko zastanawiam czy pojawi się w Top 50 roku (w sumie powinna). Na zwycięstwo szans nie ma, ale co właściwie wygra to ja sam nie wiem Icon_rolleyes Jedno mogę powiedzieć z pewnością - lista roku będzie cud malina.
Kordian napisał(a):03 05 11 03 Churches - The Mother We Share
Muszę zainteresować się tym podmiotem, są na tej liście nadziei '13 w końcu.
Kordian napisał(a):07 06 10 04 The Presets - Promises
Dobrze że zaszli już i tak wysoko.
Kordian napisał(a):11 13 7 11 Swiss Lips - In the Water
Jest u Ciebie z czego wybierać - to oczywiście też muszę poznać.
Kordian napisał(a):13 16 8 13 Kamp! - Sulk
W przyszłym tygodniu wypuszczam.
Kordian napisał(a):41 47 2 41 Stereophonics - In a Moment
Wiem że to nie elektronika ale myślę że śmielej powinno sobie radzić Icon_wink
Kordian napisał(a):Dziękujemy
Jessie Ware - Night Light
Też chyba niedługo podziękuję za takie coś. Brrr.
13.12.2012 09:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #7
RE: RT Lista notowanie 37
(13.12.2012 09:11 AM)thestranglers napisał(a):  a nowość jak najbardziej mnie wzruszyła
Bardzo miło się czyta takie komentarze, ale bądźcie pewnie, że gdyby mi się nie podobało, nie wpuszczałbym tej piosenki Icon_wink
(13.12.2012 09:11 AM)thestranglers napisał(a):  Muszę zainteresować się tym podmiotem, są na tej liście nadziei '13 w końcu.
Oby zasłużyli też na listę najlepszych w 2013.
(13.12.2012 09:11 AM)thestranglers napisał(a):  
Kordian napisał(a):07 04 10 04 The Presets - Promises
Dobrze że zaszli już i tak wysoko.
Ta pozycja jest myląca, ale dzięki za wyrozumiałość Icon_wink Szczegóły za pół godziny.
(13.12.2012 09:11 AM)thestranglers napisał(a):  
Kordian napisał(a):11 13 7 11 Swiss Lips - In the Water
Jest u Ciebie z czego wybierać - to oczywiście też muszę poznać.
Bardzo fajna piosenka, ale nie zdziw jeżeli potem przez pół godziny bedziesz miał w głowie szynszyle tańczące Macarenę, bo to taki głosik w stylu Foster the People.
(13.12.2012 09:11 AM)thestranglers napisał(a):  
Kordian napisał(a):41 47 2 41 Stereophonics - In a Moment
Wiem że to nie elektronika ale myślę że śmielej powinno sobie radzić Icon_wink
Poważnie się o nich boję. Ech, trzeba było wpuścić Smoke & Jackall i wywalić po paru tygodniach zanim by ktoś zauważył, że w ogóle są Icon_razz2 <lekka ironia>
(13.12.2012 09:11 AM)thestranglers napisał(a):  
Kordian napisał(a):Dziękujemy
Jessie Ware - Night Light
Też chyba niedługo podziękuję za takie coś. Brrr.
[/quote]
Dlaczego tak brutalnieIcon_question Icon_sad Poproszę o szczegóły. Moim zdaniem to piękna piosenka, choć refren chyba zjechany z największego przeboju En Vogue. Na "Sweet Talk" na liście nie widzę większych szans - pięć singli z albumu to jednak byłoby szaleństwo biorąc pod uwagę, ile jest wartych promowania młodych kapel.
19.12.2012 03:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #8
RE: RT Lista notowanie 37
Kordian napisał(a):Poproszę o szczegóły. Moim zdaniem to piękna piosenka, choć refren chyba zjechany z największego przeboju En Vogue.
Hmm, no nie podoba się, nic na to nie poradzę. In plus doceniłem "Wildest Moments", to niech teraz będzie in minus Icon_wink
A o jakim przeboju En Vogue myślisz?
Kordian napisał(a):Na "Sweet Talk" na liście nie widzę większych szans - pięć singli z albumu to jednak byłoby szaleństwo biorąc pod uwagę, ile jest wartych promowania młodych kapel.
O właśnie, wolę w takim razie promować niedoceniane młode kapele Icon_smile
19.12.2012 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: RT Lista notowanie 37
Nie wiem, dlaczego zostałem zacytowany w kontekście utworu Pet Shop Boys, który szoruje u mnie doły.
saferłel napisał(a):Nie wiem czy to przez tą głupiutką frazę "me gusta marijuana", ale kawałek jakoś nie przyjął się na forum, a mógł na 5-6 listach.
Jeszcze nic straconego. WRZUCAJCIE MARKUSA NA LISTY!

Kordian napisał(a):Naprawdę postaram się posłuchać czegoś więcej od Ciebie. Bo "zajrzeć", ostatnio zaglądałem.
Być może zrobię jakąś playlistę na youtubie. Na cuda w stylu Konrada i Michała na razie nie mam niestety ani czasu, ani chęci.
Kordian napisał(a):Bardzo fajna piosenka, ale nie zdziw jeżeli potem przez pół godziny bedziesz miał w głowie szynszyle tańczące Macarenę, bo to taki głosik w stylu Foster the People.
Icon_lolIcon_lolIcon_lolIcon_lolIcon_lolIcon_lolIcon_lol
No ja takich skojarzeń nie mam. W takim razie co miałeś w głowie po pierwszym przesłuchaniu Markusa? Icon_razz
19.12.2012 05:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #10
RE: RT Lista notowanie 37
(19.12.2012 05:14 PM)thestranglers napisał(a):  A o jakim przeboju En Vogue myślisz?
No jedynym, który znam - "Don't Let Go (Love)" Icon_smile (No dobra, Hold On też znam)
(19.12.2012 05:14 PM)thestranglers napisał(a):  O właśnie, wolę w takim razie promować niedoceniane młode kapele Icon_smile
To przejrzyj moją listę - większość kapel na niej jest dość młoda i dość niedoceniona.

Z pozytywów dodam, że przed chwilą słuchałem aktualny album Crystal Castles i mi się podobał Icon_wink

(19.12.2012 05:27 PM)prz_rulez napisał(a):  Icon_lolIcon_lolIcon_lolIcon_lolIcon_lolIcon_lolIcon_lol
No ja takich skojarzeń nie mam. W takim razie co miałeś w głowie po pierwszym przesłuchaniu Markusa? Icon_razz
Ja po prostu miałem koleżankę w pracy, która słuchała muzyki w stylu Yeasayer i Hot Chip, a także hodowała dwie szynszyle i ciągle pojękiwała "dlaczego tak mało kreatywnie je nazwałam?" (Dynia i Szyszka) One w sumie rzadko wydają odgłosy, ale w dzieciństwie często piszczą w stylu Marka Fostera. Dlatego niektóre zespoły z mojej listy mi się z nimi kojarzą (Passion Pit, The Beat Club, YesYou).

Jeśli chodzi o Korallreven & Vintergatan, to za pierwszym razem usłyszałem tam "męski Vermeer" Icon_smile, a przy tej drugiej to tylko pomyślałem o Arctic Monkeys. Maryśkę jakoś olałem.
19.12.2012 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości