Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 216 (8.12.12r.)
I'm running...
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 216 (8.12.12r.)
Tom Odell - niepozorny chłopak, który w najbliższych tygodniach ma szansę, by usłyszał o nim cały świat. Na razie jednak zdobywa laury na Wędrownej Liście Przebojów. Już za tydzień mogą zagrozić mu panowie z Foals, którzy bardzo szybko dostali się na podium listy. W pierwszej dziesiątce pojawia się nowy singiel Various Cruelties - z dużymi szansami na pierwszą piątkę. Mam wrażenie, że w drugiej dziesiątce jest naprawdę tłoczno, a do tego zrobił się tam straszny bałaganIcon_razz Może liście przydałaby się mała stabilizacja?
Nowości:
Peace - Wraith - Peace powoli pukają do drzwi z napisem "Ulubione nowe zespoły Michała". "Follow Baby" radziło sobie u mnie całkiem przystępnie, a "Bloodshake" pojawiło się w poczekalni, podobnie jak "California Daze", którego brak w mojej 30 uważam teraz za skandal. Nowy singiel to znów nawiązanie do Foals, znów mamy do czynienia ze stylem, który panowie z Peace proponują nam od pierwszego utworu. Są lekkie, trochę szalone gitary i świetny, wchodzący do głowy refren.
The Mary Onettes - Evil Coast - pamiętam, że "Dare" poznane dzięki Listoholikowi nie poradziło sobie najlepiej na mojej liście. Po czasie myślę, że zasługiwali na dużo lepsze pozycje. "Evil Coast" jest jednak trochę inne stylistycznie. Wciąż mamy wyraźne nawiązanie do lat 80., ale tym razem muzyka jest trochę cięższa i nie tak przystępna jak w przypadku "Dare". Utwór ma jednak niesamowity potencjał, który przy sprzyjających okolicznościach może ich zanieść naprawdę wysoko.


Notowanie nr 216 (8.12.12r.)
A B C
01 02 04 Another Love - Tom Odell
02 03 05 In a Moment - Stereophonics
03 08 04 Inhaler - Foals
04 01 06 Follow Me - Muse
05 04 07 Lover of the Light - Mumford & Sons
06 06 10 Signs of Fear - Born Blonde
07 07 08 The Last Time - Taylor Swift (feat. Gary Lightbody)
08 05 10 Sun - Two Door Cinema Club
09 09 06 Different - Robbie Williams
10 17 03 If It Wasn't for You - Various Cruelties

11 12 07 I Always Knew - The Vaccines
12 13 05 Teenage Daughter - Dog is Dead
13 16 04 Age - Lianne La Havas
14 19 03 Here with Me - The Killers
15 10 11 All I Want - Kodaline
16 21 03 Sinking Ship - Port Isla
17 11 09 Between the Raindrops - Lifehouse (feat. Natasha Bedingfield)
18 24 02 The Architect - Born Blonde
19 14 06 Female Robbery - The Neighbourhood
20 15 10 4th of July - Amy Macdonald


21 27 02 Nothing Arrived - Villagers
22 18 08 Because I Know That I Can - Andy Burrows
23 30 02 Let It Go - The Neighbourhood
24 20 16 Madness - Muse
25 28 02 Truth - Bloc Party
26 22 16 Forget - Lianne La Havas
27 23 17 I Will Wait - Mumford & Sons
28 25 07 On and On - Fossil Collective
29 NN 01 Wraith - Peace
30 NN 01 Evil Coast - The Mary Onettes


Wypadły:
z 26 Don't Let It Break Your Heart - Coldplay (po 11 tyg.)
z 29 Boy - Nina Nesbitt (po 5 tyg.)

Poczekalnia:
31 32 Hometown - Andy Burrows
32 NN Dancing Shoes (Kamp! remix) - Brodka
33 35 Wicked Games - The Weeknd
34 33 The Best We Got - The Rubens
35 40 Playing with Fire - Plan B (feat. Labrinth)
36 34 Sugarplum - Eugene McGuinness
37 37 Slow Cruel Hands of Time - Band of Horses
38 36 Echo - Wild Swim
39 NN Sex - The 1975
40 38 Do It to My Self - Chasing Kings

W tym tygodniu polecam:
The Mary Onettes - Evil Coast



08.12.2012 08:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 801
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #2
RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 216 (8.12.12r.)
michal91d napisał(a):01 02 04 Another Love - Tom Odell
mógłby zostać na czele do świąt ale to chyba nie realneIcon_wink

michal91d napisał(a):17 11 09 Between the Raindrops - Lifehouse (feat. Natasha Bedingfield)
ależ poleciało a liczyłem , że po debiucie u Tomkka załapie się na forumową

michal91d napisał(a):33 35 Wicked Games - The Weeknd
udało się swego czasu Kiwanuce to może uda się i jemuIcon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
08.12.2012 11:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 216 (8.12.12r.)
michal91d napisał(a):Inhaler - Foals
Oj, Michał. Jak możesz tak kopiować drogę do chwały tego numeru z mojej listy Icon_winkIcon_smile Swoją drogą - przyśnił mi się wczoraj teledysk do tego nagrania. Ujęcia w środku mroźniej zimy w jakimś eleganckim parku, gdzie jednak bałbym się przejść po zmroku. Późne popołudnie. W zimowej scenerii na śniegu piątka dziewczyn, która zastępuje pięciu członków Foals. Mają wszystko co potrzebne, by zagrać numer. Taka zamiana ról jak u The Vaccines na potrzeby promocji ich LP. Ale dziewczyny są kompletnie nagie. Nie ma żadnych "zmysłowych niedopowiedzeń". Są totalnie nagie. Wszystko im widać, a kamera nie boi się robić zbliżeń Icon_wink Grają, śpiewają, a podczas tego występu różni ludzie spacerujący po parku przyglądają im się im - czasem jest to zafascynowany pięciolatek z rodzicami, czasem para oburzonych staruszków. Co pewien czas pojawia się też jakiś członek zespołu i widząc ten show podchodzi do dziewczyny, która jest jego ''zastępcą''. Każdy przygląda się, nadzoruje, jeśli coś jest nie tak, to poprawia. Pokazuje jak chwycić gitarę, jak uderzyć w perkusję, wokalistyka mimicznie pokazuje jak śpiewać. W końcu cały zespół zbiera się przy dziewczynach i po chwil zaczyna się rozbierać. Do naga. Członkinie Foals "przejmują" ich ubrania, odchodzą, a oryginalna już grupa - całkiem nago - dokończa instrumentalne outro piosenki.

Mam nadzieję, że nie wykorzystałem limitu znaków w komentarzu Icon_smile?

michal91d napisał(a):The Architect - Born Blonde
Sprawdź listę furbula Icon_wink

michal91d napisał(a):Nothing Arrived - Villagers
Idzie im lepiej niż przypuszczałem.

michal91d napisał(a):29 NN 01 Wraith - Peace
30 NN 01 Evil Coast - The Mary Onettes
Nowości dwie, ale za to doskonałe. Oby tak było co tydzień Icon_wink

michal91d napisał(a):Dancing Shoes (Kamp! remix) - Brodka
O, a Ty co w tym zobaczyłeś/usłyszałeś? Po Kamp! solo nie sięgniesz Icon_wink?

michal91d napisał(a):"California Daze", którego brak w mojej 30 uważam teraz za skandal
Heh Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.12.2012 11:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #4
RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 216 (8.12.12r.)
saferłel napisał(a):Swoją drogą - przyśnił mi się wczoraj teledysk do tego nagrania.
hm... co za teledysk...Icon_lol Ty to masz wyobraźnię...
saferłel napisał(a):Sprawdź listę furbula Icon_wink
widziałem i mnie to nie dziwi, bo to nagranie to ścisła czołówka płyty
saferłel napisał(a):O, a Ty co w tym zobaczyłeś/usłyszałeś? Po Kamp! solo nie sięgniesz Icon_wink?
1. Nie wiem co usłyszałem - czasem utwory po prostu chwytają. W ogóle nie byłem przekonany do tej wersji tuż po jej usłyszeniu. Może to euforia pokoncertowa Piotrka mi się udzieliła?
2. Kamp! solo? Całej płyty jeszcze nie słyszałem, a nagrania singlowe, choć są dobre to na razie daleko im do mojej listy. Z tych, co słyszałem to na dzień dzisiejszy najbliżej listy byłby pewnie "Can't You Wait"
09.12.2012 12:01 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 216 (8.12.12r.)
michal91d napisał(a):hm... co za teledysk...Icon_lol Ty to masz wyobraźnię...
Mogłem iść na realizację obrazu czy coś takiego Icon_wink Zawsze miałem dużo pomysłów na alternatywne teledyski lub ogólnie teledyski dla różnych zespołów. Chciałbym być kim w rodzaju Samuela Bayera Icon_wink

michal91d napisał(a):Może to euforia pokoncertowa Piotrka mi się udzieliła?
A euforia poGarbage'owa nie Icon_razz2? Albo poTinderstickowa w moim wypadku...albo coś jeszcze wymyślę Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.12.2012 12:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 209
Dołączył: Dec 2014
Post: #6
RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 216 (8.12.12r.)
michal91d napisał(a):02 03 05 In a Moment - Stereophonics
03 08 04 Inhaler - Foals
Ależ mocni zawodnicy opanowali Twój Top (taki Schlieri i Morgi), a lidera oczywiście ...nie znam ;P
michal91d napisał(a):04 01 06 Follow Me - Muse
"Madness" może u mnie też w każdej chwili opuścić listę więc już jest czas na trzeci singiel.
michal91d napisał(a):25 28 02 Truth - Bloc Party
Miło że w górę, faktycznie mało mi BP na Forum...

A Saferowi gratuluję sugestywnych snów. Mam bardziej złowrogie ale z rzadka towarzyszy im muzyka...
09.12.2012 12:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #7
RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 216 (8.12.12r.)
Szymek79 napisał(a):mógłby zostać na czele do świąt ale to chyba nie realneIcon_wink
dlaczego? wszystko jest możliwe. Tym bardziej, że nastrojowe utwory będą teraz na topie
Szymek79 napisał(a):ależ poleciało a liczyłem , że po debiucie u Tomkka załapie się na forumową
raczej się załapie, o ile pozostanie na liście Adama1992
saferłel napisał(a):Mogłem iść na realizację obrazu czy coś takiego Icon_wink Zawsze miałem dużo pomysłów na alternatywne teledyski lub ogólnie teledyski dla różnych zespołów. Chciałbym być kim w rodzaju Samuela Bayera Icon_wink
też tak czasem mam. Czasem zdarzają się też pomysły na alternatywne okładki (które czasem dają bilety na koncerty Icon_razz)
saferłel napisał(a):A euforia poGarbage'owa nie Icon_razz2? Albo poTinderstickowa w moim wypadku...albo coś jeszcze wymyślę Icon_wink
hmmm... to dziwne, ale poGarbage'owa mi się nie udzieliła
thestranglers napisał(a):Ależ mocni zawodnicy opanowali Twój Top (taki Schlieri i Morgi), a lidera oczywiście ...nie znam ;P
w takim razie Tom Odell to taki młody wilczek, Wellinger (o ile dobrze będzie sobie radził w tym sezonie)
thestranglers napisał(a):Miło że w górę, faktycznie mało mi BP na Forum...
mało, a to dziwne, bo kiedyś było ich naprawdę sporo
09.12.2012 12:37 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 216 (8.12.12r.)
michal91d napisał(a):Follow Me - Muse
długo się nie nacieszyli liderowaniem...

michal91d napisał(a):Dancing Shoes (Kamp! remix) - Brodka
ja wolę bez remixu Icon_razz
09.12.2012 02:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 101
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #9
RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 216 (8.12.12r.)
michal91d napisał(a):The Mary Onettes - Evil Coast
Nie ma co ukrywać, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym i do tego czymś niejednorazowym. Dobrą kapele podobno poznaje się, po tym, że potrafi nagrać więcej niż jeden dobry album. Oczywiście jest w tym sporo przesady, ale i garść prawdy w tym znajdziemy bez trudu. Evil Coast jest świetnym utworem, który zasłużenie pojawi się i u mnie w najbliższym notowaniu. Płynie ta piosenka bezpretensjonalna i bardzo uroczo małżowiny uszne koi.
michal91d napisał(a):32 NN Dancing Shoes (Kamp! remix) - Brodka
od jakiegoś czasu przełamuje w sobie fobie remiksowe, coraz częściej zdarza się, że remiks to dzieło bardziej remiksującego niż remiksowanego. Mikser staje się głównym aktorem i reżyserem jednocześnie. Nie inaczej jest i w tym przypadku, bo pomimo potęznej sympatii do Moniki, to oryginał jest co najwyżej dobry. Kamp! postawili kropkę nad "i" i już teraz nie ma nikt wątpliwości, że ta piosenka brzmi naprawdę nowocześnie i światowo, choć nadmienić należy, że i spójnie. Ja tam nowej płyty Kamp! nie słyszałem, ale opinie są wybitnie skrajne. Nie mam jednak wątpliwości, że tandem Brodka/Kamp! to duet, który powoduje, że jeszcze bardziej jestem dumny z obywatelstwa Polskiego. A remiksy bywają lepsze od oryginałów.
michal91d napisał(a):01 02 04 Another Love - Tom Odell
obowiazkowo numer jeden do przejrzenia. Kilka razy się zmierzyłem i faktycznie typisz michał stajl. Ładnie zaśpiewane, uroczy fortepian. Bardzo fajnie się słucha i z pewnością zasługuje na laury. Świetna przebojowa linia melodyczna. Szeregowy z bajki Pingwiny z Madagaskaru pyta: A gdzie tu jest haczyk? Icon_smile No właśnie, pod koniec przysypiałem niemalże, pomimo, że dramaturgia utworu rośnie i nabrzmiewa. Nie wiem, czemu tak się działo, bo mi może brakuje trochę iskry bożej w tej piosence. Tak czy siak - udany numer 1.
michal91d napisał(a):16 21 03 Sinking Ship - Port Isla
Kolejna indie bluesrockowa formacja z folkowymi inklinacjami. Rewelacyjnie pracuje instrumentarium, ta gitara rytmiczna z akustyczna pożeniona jest perfekcyjnie, choć pomysł nie nowy, wykorzystywany ostatnio choćby przez Black Keys. Najmocniejszą strona jest oczywiście znakomity refren zaśpiewany już z nieco bardziej popową manierą i uzupełniony wyborna melodią. Fortepian wespół z sekcją rytmiczną robią znakomitą robotę. Bomba.
michal91d napisał(a):If It Wasn't for You - Various Cruelties
masz do nich ciężka do zrozumienia słabość. Ale nie dyskutuję, po prostu tak jest i tak być musi. Dla mnie każda kolejna kompozycja zbliża ich stylistycznie do mielizn na jakim ugrzęźli Vaccines, pomijając rozbieżność stylistyczną. Kawałek na wskroś poprawny. Ale słowo poprawny w sztuce ma raczej wydźwięk pejoratywny. Ale oczywiście może się podobać i nie potępiam.
michal91d napisał(a):Do It to My Self - Chasing Kings
tę formacje już gdzieś słyszałem. Nie wiem gdzie. Piosenka zaczyna się obiecująco, canto miałkie. Refren ładnie się rozkręca i aż dziwne, że tak gaśnie szybko. Wielki hit to nie będzie, ale z pewnością kilka niuansów powoduje, że jest to bardzo wartościowa kompozycja.
michal91d napisał(a):Here with Me - The Killers
ostatnio słyszałem jakiś świąteczny kawałek i był całkiem przyzwoity. Ale po koszmarnym na wskroś miss atomic bomb, każdy nawet najbardziej banalny plus urasta do rangi potężnego. Here with Me to niestety piosenka z wyświechtanym motywem. Ten głos, będący tak wielka siłą niegdyś, dziś przypomina skacowanego Chrisa Deburgha. Nie ma ratunku. Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieje, że nie zanieczyściłem tutejszej przestrzeni swoim marudzeniem Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2012 07:55 AM przez dziobaseczek.)
11.12.2012 07:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 812 (11.05.24r.) michal91 0 22 12.05.2024 11:57 PM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 799 (10.02.24r.) michal91 0 110 13.02.2024 04:12 PM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 798 (3.02.24r.) michal91 1 71 05.02.2024 06:22 PM
Ostatni post: kajman
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 786 (11.11.23r.) michal91 0 161 14.11.2023 12:14 AM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 783 (21.10.23r.) michal91 7 195 27.10.2023 08:06 AM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 779 (23.09.23r.) michal91 0 164 26.09.2023 01:11 PM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 775 (26.08.23r.) michal91 0 120 29.08.2023 01:15 PM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 765 (17.06.23r.) michal91 0 192 19.06.2023 03:05 PM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 760 (13.05.23r.) michal91 0 111 18.05.2023 10:04 PM
Ostatni post: michal91
  Post: #1 Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 754 (1.04.23r.) michal91 1 330 05.04.2023 07:26 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości