Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paweł TOP 20 nr 187 /08.12.12r./
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #1
Paweł TOP 20 nr 187 /08.12.12r./
Z dość sporymi problemami zdrowotnymi ale udaje mi się wstawić kolejne notowanie listy. Śniegu w Warszawie sporo spadło wczoraj, idealnie akurat w ramach prezentu mikołajkowego. Święta coraz bliżej ale ja jakoś jeszcze ich nie czuję. Może dlatego, że ani razu ostatnio nie włączyłem żadnej stacji komercyjnej.

Przejdźmy do notowania. Dziś sporo nowości. Myślę, że lider nie zaskakuje. Zresztą myślę, że "Lucy Phere" długo jeszcze utrzyma się w czołówce. Awansował też sporo Janek Samołyk z singlem promującym jego najnowszy album. I tutaj dochodzimy do nagrania, które w ostatnim tygodniu stało się moim hitem.



"Love Lock" to niezwykły kawałek. Już od początku tak sądziłem, choć chwycił mnie dopiero po jakimś czasie. Chyba trzeba sięgnąć po pozostałe kawałki z płyty. W każdym razie żywiołowość i skoczność utworu sprawiają, że człowiek chce tańczyć. Tekst troszkę trudny ale łatwo wpadający w ucho. Tak. Taki paradoks. Powrócę jeszcze do Janka Samołyka, kawałek "Czy to jest przypadek" również awansował sporo. 11 oczek w górę to jest COŚ. To nie może być przypadek. Icon_razz

Kolejnym kawałkiem, który debiutuje dziś na liście jest "Waterfall". Słuchałem ostatnio wywiadu Czwórki z grupą Ocean. Trzeba przyznać, że są pewni siebie, ale i pełni humoru. Prowadząca stwierdziła, że bardzo się chwalą tym co robią a oni na to, że raczej kiepsko by było gdyby mówili, że "słuchajcie naszych kawałków, choć są one dość słabe". Icon_smile W każdym razie grupa nie próżnuje. Jeszcze jedno co ich wyróżnia to to, że zdecydowali się nie jak zwykle nagrać płytę i potem ją promować ale najpierw wypromować kawałki, zobaczyć, czy ludziom się one podobają i następnie nagrać płytę. Twierdzili, że jak zagrają kilka koncertów to mają wielki power w sobie i wtedy od razu wchodzą do studia nagrywać wersje studyjne utworów. Świetnie póki co sobie radzą, zresztą na polskiej scenie muzycznej są nie od dziś. Z tego co mi się wydaje to chyba debiutują w języku angielskim.



Solidne granie. Nic dodać, nic ująć. Icon_wink Przymiotnik "solidny" kojarzy mi się z czymś mocnym. Mocny Gooral to może nie jest ale na pewno klimatyczny. Zwłaszcza w tym utworze:



Kawałek ten poznałem już jakiś czas temu ale przypomniałem sobie o nim niedawno i postanowiłem wrzucić go na listę. Zwracam jeszcze uwagę na solidny (mocny Icon_twisted ) spadek Pustek. Pisaliście, że to taka legenda i chyba to ich na tyle wywyższyło, że mi się znudziło. Icon_wink Ostatnia nowość to Santigold. Za dużo tutaj nie wiem, choć brzmi bardzo ciekawie.



No to co... białego tygodnia następnego i do naczytania w przyszłym tygodniu. Icon_smile Dziękuję za to, że czasem tu zajrzycie i przeczytacie co naskrobałem. To jest bardzo miłe dla mnie. Zwłaszcza, że dzielę się tu często własnymi refleksjami. No to na koniec mojego wywodu solidny (Icon_lol) lider. Icon_wink




NOTOWANIE NR 187 /08.12.12r./

Lp. Poprz. Ilość Tyg. Wykonawca i Utwór

01. 01. 04. T.Love - Lucy Phere
02. 04. 03. Anathema - Untouchable
03. 02. 03. Tangerine Kitty - Dumb Ways To Die
04. 12. 02. Janek Samołyk - Codziennie
05. 06. 04. Luxtorpeda - Hymn
06. NE. 01. Łąki Łan - Lovelock
07. 18. 02. Janek Samołyk - Czy to jest przypadek
08. 10. 04. Mystery Jets - Someone Purer
09. 05. 04. Crystal Castles - Wrath Of God
10. 08. 04. The Vaccines - Teenage Icon

11. 14. 04. Luxtorpeda - Wilki dwa
12. 09. 04. V-Unit - V dla Polski (Jarek Polskę zbaw)
13. 11. 04. Skubas - Linoskoczek
14. NE. 01. Ocean - Waterfall
15. 15. 04. T.Love - Poeci umierają
16. NE. 01. Gooral - Pod jaworem
17. 03. 04. Pustki - Lugola
18. NE. 01. Santigold - Disparate Youth
19. 13. 04. Coldplay - Hurts Like Heaven
20. 17. 02. Baio - Sunburn Modern


WYPADLI:
Triggerfinger - I Follow Rivers
Joe Bonamassa - Driving Towards The Daylight
Crystal Fighters - Follow
Subscape - A Lot To Learn
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.12.2012 02:19 PM przez Paweł.)
08.12.2012 02:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Paweł TOP 20 nr 187 /08.12.12r./
Paweł napisał(a):Święta coraz bliżej ale ja jakoś jeszcze ich nie czuję. Może dlatego, że ani razu ostatnio nie włączyłem żadnej stacji komercyjnej.
a może dlatego, że do Świąt jeszcze 2 tygodnie Icon_razz
Paweł napisał(a):Zwracam jeszcze uwagę na solidny (mocny Icon_twisted ) spadek Pustek. Pisaliście, że to taka legenda
Pustki to legendarny zespół? Icon_rolleyes

a na liście widzę, że taka mieszanka trójkowo-kampusowa Icon_wink2.
09.12.2012 01:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Paweł TOP 20 nr 187 /08.12.12r./
Widzę, że choróbska trapią wszystkich...
Kociak wciąż wysoko.
09.12.2012 02:52 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #4
RE: Paweł TOP 20 nr 187 /08.12.12r./
ku3a napisał(a):a może dlatego, że do Świąt jeszcze 2 tygodnie Icon_razz
Tyle się mówi o tym, że już na początku listopada czuć święta w sklepach czy w radiu. Tymczasem jest już 9 grudnia a ja jeszcze tego nie czuję. To nie jest normalne. :>
ku3a napisał(a):Pustki to legendarny zespół? Icon_rolleyes
Ktoś pisał pod którymś z poprzednich notowań o tym kawałku, że to już legenda i ja to potwierdziłem.
ku3a napisał(a):a na liście widzę, że taka mieszanka trójkowo-kampusowa Icon_wink2.
Nic dziwnego. W końcu to są jedyne dwie stacje radiowe, których słucham. Icon_wink W domu Trójki a w radiu... Kampusa. W końcu muszę słuchać tego co realizuję. Icon_wink Muszę i chcę. A z ciekawości - słuchasz czasem Kampusa, że to zauważyłeś czy po prostu wnioskujesz z wielu moich opisów itd.?
prz_rulez napisał(a):Widzę, że choróbska trapią wszystkich...
No ja się od sierpnia męczę, zrobiłem miliony badań i wychodzi na to, że to chyba stany lękowe. W każdym razie nie życzę nikomu tego.
prz_rulez napisał(a):Kociak wciąż wysoko.
Mówisz o Tangerine Kitty? No bo to fajne.
09.12.2012 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Paweł TOP 20 nr 187 /08.12.12r./
Paweł napisał(a):No ja się od sierpnia męczę, zrobiłem miliony badań i wychodzi na to, że to chyba stany lękowe. W każdym razie nie życzę nikomu tego.
Nie zazdroszczę. Cóż, mnie męczy jakieś przeziębienie (?), ale już trochę za dłguo.
09.12.2012 09:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Paweł TOP 20 nr 187 /08.12.12r./
Paweł napisał(a):słuchasz czasem Kampusa, że to zauważyłeś czy po prostu wnioskujesz z wielu moich opisów itd.?
wnioskuję z Twoich opisów + powiedzmy, że czasem usłyszę to i owo o tym co macie na antenie Icon_smile2.
10.12.2012 09:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #7
RE: Paweł TOP 20 nr 187 /08.12.12r./
Chyba domyślam się od kogo. Icon_lolIcon_razz
10.12.2012 09:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Paweł TOP 20 nr 187 /08.12.12r./
Icon_wink2
10.12.2012 10:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości