Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #121
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Dobra, 2 ostatnie numery z tego okresu, zanim zrobi się popowo (czego jednak w tej części BTW nie doświadczycie w dużych ilościach, bo tylko 2 kawałki zaraz zostaną do końca). Nie wiem, czy to punk, ale na pewno nie disco. Powiedzmy zatem, że jak dodać powyższe Clash, to punkowcy w ostatniej chwili postanowili zachować twarz:

Madness HOUSE OF FUN 1982 singiel
w BTW od: 2010 (ale numer znałem "od zawsze")



Tym razem wyjątkowo teledysk, głównie z tego powodu że nie jestem pewien, czy to jest to wideo, ale na pewno któreś z wideo Madness było często puszczane w latach 80-tych w Polsce i bardzo je lubiłem Icon_smile2 . Poza tym - klip dobrze oddaje szaleństwo kawałka.

Totalnie zakręcona rzecz, nawet niemal dosłownie: z powodu różnych efektów dźwiękowych "nausznie" ma się wrażenie, że nagranie szaleje niczym w lunaparku, zwalniając i przyśpieszając jak rollercoaster, sprawia to wrażenie jakby kilkukrotnej zmiany tonacji utworu. Dodajmy śmieszne riffy dęciaków i dziwnie rozstrojony fortepian, odgrywający tu rolę zarówno basu, jak i gitary rytmicznej i nawet solowej, który brzmi absolutnie rewelacyjnie i sprawia, że czasem kojarząca mi się z Madness czy Talking Heads "nasza" Republika staje tutaj przed oczami jak żywa, to brzmi jak coś z ich repertuaru. Nie ma tu jednak republikańskiego "ciężaru socjologiczo-politycznego", to czysta zabawa. Której trudno nie ulec, fajnie sobie ten numer zapuścić z samego rana na dobre rozbudzenie.

Całość ma nastrój groteski właściwej raczej piosence aktorskiej czy też musicalowej, niż rockowemu graniu. Takie zresztą jest moje ogólne skojarzenie z zespołem: zabawni wariaci grający "teatralną muzykę", strojący dziwne miny i skaczący gdzieś po ekranie niczym członkowie Ministerstwa Dziwnych Kroków ze skeczy Monty Pythona.

Numer zasłużenie zdobył szczyty list przebojów w UK i Irlandii.

Ciekawostka: pierwotnie nagranie nazywało się "Chemist Facade" i nie posiadało refrenu. Szef wytwórni Stiff Records, słysząc numer, postanowił że wyda go na singlu, ale stwierdził że do tego numer potrzebuje refrenu i zażądał od zespołu dopisania brakującej części. Tak też się stało, ale nie nagrywano nowej wersji, tylko po prostu przemontowano odpowiednio wersję pierwotną, niczym film, doklejając między zwrotki taśmę z refrenami. Było zabawnie, bo z racji nagłego wejścia tego fragmentu, refren zaczynał się bez literki "w" ("Elcome to the house of fun" Icon_lol ) i Suggs musiał dograć poprawki wokalne.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.07.2013 03:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #122
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
I z drugiej rurki. Chłopaki chyba lubią śpiewać o domach:

Madness OUR HOUSE 1982 The Rise & Fall
w BTW od: 2008



Powtórka z rozrywki. I to dosłownie, bo zabawa znowu jest przednia i mógłbym powtórzyć w zasadzie wszystko co napisałem powyżej: numer zarąbiście napędza fortepian, wesoło pobrzękują dęciaczki, zdecydowanie pozytywnie nastrająca melodia i odpowiednio afirmacyjne tempo kawałka z wesołymi rytmami ska, zwariowany teledysk, gdzie znowu zespół wygląda jakby nie do końca miał równo pod sufitem Icon_wink2 . I znowu skojarzenie z dzieciństwem, choć już nie takie mocne. Aczkolwiek numer ten był u nas większym przebojem niż poprzedni (odwrotnie niż w UK, gdzie tym razem tylko #5. Za to za Oceanem odwrotnie: największy ich tam przebój, #7. A na LPP3, max. #3). Nieco odbiera surowości nagraniu udział sekcji smyczkowej, specyficzny akcent wokalisty wydaje się też nie tak mocno słyszalny (to mi przypomina, że potem zaskakiwali mnie akcentem dopiero Brytole w latach 2000-nych, ci spod znaku nowej rockowej rewolucji. No i The Streets tu rządzi Icon_wink2 . Ale to inna historia).
Aha - i znowu, poza refrenem, nie mam kompletnie pojęcia co tam śpiewają i o czym jest ten numer Icon_razz .

Ciekawostka: przy Toto pisałem, co mówi Marek Niedźwiecki o przejściu kury przez ulicę. A wiecie co na to zespół Madness?
- Our chicken, in the middle of the street.
Icon_mrgreen

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.07.2013 03:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #123
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Ostatnie 2 numery. I jednocześnie, nowy etap:

[center]1982-1990 Różowe lata 80-te[/center]

Nazareth DREAM ON 1982 2XS
w BTW od: ok. 2002


(koncert Rockpalast w Niemczech, 1984)

Archaiczny numer jak na tamte lata, z jednej strony praktycznie próba stworzenia na nowo Love Hurts, z drugiej strony ta ckliwa ballada swoją słodyczą dobrze pasuje do rozpoczynającej się właśnie epoki. A na pewno nie pasuje do poprzedniej ery, dlatego też rozpoczyna tu nowy etap. Zapowiada też w pewnym sensie zbliżający się za kilka lat nurt tzw. "hair-metalu".

Numer był raz na szczycie LPP3, wspólnie z Martyną Jakubowicz, z czym wiąże się zabawna historyjka: to notowanie (20-te) prowadził w zastępstwie Niedźwiedzia Piotr Kaczkowski. Notowanie było policzone, Lista gotowa, ale gdzieś zaginął klucz od pokoju, w którym była kartka z wynikami. Zostało pół godziny do audycji i cóż, trzeba było to notowanie odtworzyć jakoś z pamięci. Paweł Sito (to pewnie on zgubił ten klucz Icon_wink2 ) wspomina to w ten sposób, że kiedy doszło do ustalania samej czołówki Listy, Kaczkowski powiedział:
- To na pierwszym damy Nazareth - Dream on
- Nie panie Piotrze, absolutnie. Jakubowicz.
- Nazareth
- Nie, nie, Jakubowicz.
- No dobrze, to krakowskim targiem dajemy ex equo.
Najciekawsze jest to, że na pierwszym miało być coś zupełnie innego, ale raczej nie dowiemy się już nigdy, co takiego Icon_wink2 .

Poza kontynentalną Europą ani singiel, ani płyta nie odniosła oszałamiającego sukcesu (choć to mocno amerykańskie granie i po latach przebiło się do tamtejszego zestawu klasycznych ballad).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.07.2013 11:09 AM przez Miszon.)
23.07.2013 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #124
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Powinienem już się uaktywnić - przecież mamy lata 80.

Więc Madness - naprawdę żałuję że nie obejrzałem ich na Open'erze. Tak, tu żałuję mojego wyboru, ale swoją drogą dziwne że taką gwiazdę spycha się na World Stage. Uwielbiam do dzisiaj ich teledyski. Przede wszystkim są śmieszne a to wymarła sztuka w tym wieku. Faktycznie "House of Fun" leciał bardzo często w kultowym "Greatest Hits" Paula Kinga i gdyby nie to to nie znałbym tak dobrze tego numeru. W sumie najbardziej to lubię te spokojniejsze ich utwory, z odpowiednio dobraną nutą melancholii Icon_wink
23.07.2013 01:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #125
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
thestranglers napisał(a):Powinienem już się uaktywnić - przecież mamy lata 80.
No trochę się zgapiłeś, bo to już koniec tej części Topu. Ostatnim numerem jest:

Jon and Vangelis I'LL FIND MY WAY HOME
w BTW od: ok. 2001-2


(nie wiem, czy to Vangelis, ale z tą brodą i w swetrze wygląda jak zbój z bandy Rumcajsa czy facet spod budki piwem Icon_razz )

Poza wartością historyczną dla polskiej muzyki (pierwszy numer 1 LPP3), która na pewno stanowi jakoś między 1/3 a połową powodów, dla których ten numer jest w BTW, nagranie samo w sobie jest świetne. Choć może niektórym się wydawać, że to była dość dziwaczna kolaboracja: lider megaprogresywnej grupy rockowej z jednym z czołowych specjalistów od muzyki syntezatorowej. A jednak, jak się okazuje panowie znali się od wielu lat, Jon śpiewał u Vangelisa już incydentalnie od 1975, a sam Van Gelis (niektórzy tak zapisywali początkowo jego nazwisko i myśleli że jest Holendrem. Patrz: kajman Icon_wink2 ) był jednym z kandydatów do zastąpienia za klawiszami Ricka Wakemana kiedy ten odszedł z Yes.

Rzecz brzmi jak "walczyk na 4" (raz-dwa-trzy, raz-dwa-trzy, raz-dwa), jest ciekawie zbudowana, bo praktycznie z samych refrenów, całość stopniowo narasta, zarówno wokalnie (początkowo śpiewa 1 wokal, potem co jakiś czas pojawia się drugi, na końcu cały czas śpiewają minimum 2), jest świetnie opracowana pod względem produkcyjnym: interesujące, dyskretne efekty dźwiękowe w tle, zmieniające się co jakiś czas instrumenty podgrywające główny motyw, ogólnie bardzo misterna robota aranżacyjna, a wszystko z lekkim pogłosem, nadającym całości tajemniczości, nastroju pewnej chwytającej za gardło nostalgii (co idealnie współgra z ładunkiem emocjonalnym związanym z LPP3. Świetnie odczytał to też reżyser tego wideo, dodając obrazowi blasku jak we wspomnieniach czy śnie) i podnoszącego na duchu optymizmu.

No i tekst:
Cytat:Pytasz, gdzie zacząć
Aż tak bardzo popadłem w swój grzech?
Pytasz, gdzie upadłem
Ja na to, że nie wiem
Lecz jeśli stracę wiarę
Jak odnajdę to, co jest blisko
Nie pytaj, nie jestem sam
Jakoś odnajdę drogę do domu

Moje słońce wzejdzie na wschodzie
Więc niech me serce będzie spokojne
I jeśli spytasz mnie kiedy
Odpowiem, że początkiem był koniec
Pamiętaj, twoje pragnienie wolności
Wiąże się skrycie z miłością
A rozmowa zmieni twoje prośby
Jakoś będziesz wiedział, że dotarłeś

Twój przyjaciel jest przy tobie blisko
I mówi w bardzo starym języku
Pragnienia z wszystkich pór roku się spełnią
Wszystkie pory roku zaczynają się w tobie
Z jednego świata pochodzimy
Jeden świat przetopimy w jedno
Tylko chwyć mnie za rękę i gotowe
Jakoś jednak gdzieś dotrzemy

Pytasz, gdzie zacząć
Aż tak bardzo popadłem w swój grzech?
Pytasz, gdzie upadłem
Ja na to, że nie wiem
Lecz jeśli mam silną wolę
To na pewno nie potrwa długo
Nie pytaj, nie jestem sam
Jakoś odnajdę drogę do domu
Hmm... to tłumaczenie trochę bez sensu, ale ogólnie przynajmniej przekazuje znaczenie.

Numer początkowo był wydany jedynie na singlu. Zajął #6 w UK i szybko stał się dużym przebojem w kontynentalnej Europie. W związku z tym szybko dołączono go następnie do drugiej edycji płyty The Friends of Mr Cairo z 1982 (pierwsza, wydana w 1981, go nie zawierała).

Dziękuję za lekturę i komentarze tej części Topu! Teraz czas na podsumowania.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.07.2013 11:12 AM przez Miszon.)
24.07.2013 11:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #126
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Garść statystyk:

- najdłuższy numer: Mike Oldfield - Tubular Bells part I - 25:17
- utworów powyżej 10 minut było 6
- najkrótszy numer: Queen - We Will Rock You - 2:02
- utworów poniżej 3 minut było 7

Wykonawcy wg. krajów (uwzględniam kawałki "zapomniane", dorzucone już w tym roku):
1. GBR: 58
2. USA: 26
3. GER: 4
4. IRL: 3
FRA: 3
AUS: 3
7. SWE: 2
JAM: 2
CAN: 2
Kolaboracje: 2 (ESP/USA, GRE/GBR)
11. MEX: 1
GRE: 1

(c.d.n.)

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
24.07.2013 11:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #127
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon napisał(a):Jon and Vangelis I'LL FIND MY WAY HOME
Kto wie czy do powstania tego duetu w ogóle by doszło gdyby nie kłótnie i waśnie w Yes, które spowodowały że Jona zabrakło na albumie Drama. A tak powstał faktycznie utwór nie do przecenienia. Takiego drugiego ten duet nie ma.
24.07.2013 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #128
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Może i masz rację, ale Jon śpiewał gościnnie u Greka już od paru lat. Aczkolwiek nie na taką skalę rzecz jasna.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
25.07.2013 09:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #129
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Dalsze statystyki:

Zespoły: 74
Soliści: 19
Solistki: 10
Duety: 4

Głosów żeńskich w sumie: 15 (jeśli zaliczymy Floydom 1 sztukę. A chociaż to instrumental, to jednak przecież głównie kobieta się tam udziela). Mało, ale sytuacja do 1978 była dużo gorsza pod tym względem.

(te i wcześniejsze statystyki nasunęły mi 2 pomysły na pytania na kolejną część Icon_cool2 )

Płyty z więcej niż jednym przedstawicielem w Topie:
1. Wish You Were Here - 4
The Wall - 4
3. The Dark Side of the Moon - 3
4. News of the World - 3
5. A Night at the Opera - 2
Never Mind The Bollocks Here's The Sex Pistols - 2
Grease: The Original Soundtrack from the Motion Picture - 2
Double Fantasy - 2
(9.). Moving Pictures - 2

Wykonawcy z więcej niż jednym utworem w tej części Topu:
1. Pink Floyd - 11
2. Queen - 9 (w tym 1 "zapomniany")
3. Kate Bush - 3 (w tym 1 "zapomniany")
4. Lynyrd Skynyrd - 2
Stevie Wonder - 2
10cc - 2
ABBA - 2
Nazareth - 2
Joe Dassin - 2
Kansas - 2
The Sex Pistols - 2
John Travolta & Olivia Newton-John - 2
The Police - 2
AC/DC - 2
The Clash - 2
Scorpions - 2
John Lennon - 2
Rush - 2
Madness - 2
20. Vangelis - 1,5


(c.d.n.)

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.07.2013 10:52 AM przez Miszon.)
25.07.2013 10:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #130
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Jeszcze krótkie podsumowanie konkursu:

1. Jaki zespół/wykonawca ma w zestawie najwięcej utworów i ile? (1p za artystę i 1p za liczbę, 1p dla tego, kto był najbliżej w przypadku jeśli nikt nie zgadnie dokładnej liczby)

Odp: Pink Floyd - 11

Typy:
bear: Queen, 13
the stranglers: Pink Floyd, 9 = 1p.
Kertoip: Queen - 18
albarn: Pink Floyd, 11 = 2p.
wwas: Pink Floyd, 13 = 1p.
TomaszBr: Black Sabbath, 9
aaktt: Pink Floyd, 14 = 1p.
Krzysiek: Zepellini - 7

Większość osób typowała trafnie, ale 2 trafiły kulą w płot (te zespoły w ogóle się nie pojawiły). Spośród poprawnych typów, idealnie strzelił albarn.

2. Z jakiej płyty pochodzi najwięcej utworów i ile? (1p. za tytuł i 1p. za liczbę, 1p dla tego, kto był najbliżej w przypadku jeśli nikt nie zgadnie dokładnej liczby)

Odp.: Wish You Were Here oraz The Wall: po 4

Typy:
bear - News Of The World, 4
thestranglers - The Dark Side of the Moon, 4
kertoip - "Dark Side Of The Moon" - 6
albarn - Dark Side of the Moon, 4
wwas - The Dark Side of the Moon, 4
TomaszBr - "Heroes", David Bowie, 4
aaktt - "The Wall", 5 = 2p.
Krzysiek - Dark Side of The Moon - a ze 3

Większość wiedziała, że coś dzwoni, ale w złym kościele Icon_wink2 (poza TomaszemBr - w ogóle nie znam tej płyty, chyba nigdy nie słyszałem). Bo mimo, że były aż 2 szanse na trafienie, jakoś strzelaliście obok tarczy. Dzięki temu aaktt zgarnia 2 punkty, jako jedyny poprawnie typujący, a coza tym idzie będący najbliżej trafienia w liczbę utworów z niej.

3. Z którego roku jest najmniej kawałków i ile? (1p za rok i 1p za liczbę, 1p dla tego, kto był najbliżej w przypadku jeśli nikt nie zgadnie dokładnej liczby)
Odp.: 7, z 1974(plus 2 "zapomniane", których nie liczę)

Typy:
bear: 1979 – 5
the stranglers: 1974 – 6 = 2p.
Kertoip: 1981 – 7
albarn: 1980 – 3
wwas: 1976 – 7
TomaszBr: 1980 – 6
aaktt: 1975
Krzysiek: 1981 – 5

Sytuacja, jak w pytaniu 2 - the stranglers zgarnia podwójną pulą dzięki temu, że jedyny zgadł rok, a przez to był najbliżej właściwej liczby

Pozostałe roczniki:
1973: 11 (plus 2 zaprezentowane w części I)
1975: 13
1976: 10 (+1 "zapomniany")
1977: 9
1978: 13 (+1 "zapomniany")
1979: 14
1980: 9
1981: 10
1982: 15 (z czego na razie było 7)

4. Ile utworów śpiewanych jest nie po angielsku?(2p za dokładną liczbę, 1p dla tego, kto był najbliżej w przypadku jeśli nikt nie zgadnie dokładnej liczby)

Odp.: 3 (2xDassin, Kraftwerk)

Typy:
bear: 5
the stranglers: 5
Kertoip: 6
albarn: 2 = 1p.
wwas: 4 (Dassin, Bijelo Dugme i pewnie jeszcze coś, chociaż nie mam pomysłu, bo "Paroles, paroles" ani żadnego italo disco raczej się nie spodziewam ) = 1p.
TomaszBr: 8
aaktt: 6
Krzysiek: 11

2 osoby strzeliły minimalnie niecelnie, w nagrodę dostają po 1 punkcie, reszta zawyżyła oczekiwania wobec mojej znajomości nieanglojęzycznej muzy

5. Ile utworów jest instrumentalnych? (2p dokładną liczbę, 1p dla tego, kto był najbliżej w przypadku jeśli nikt nie zgadnie dokładnej liczb)

Odp.: 9

Typy:
bear: 5
the stranglers: 9 = 2p.
Kertoip: 12
albarn: 2
wwas: 6 (Oldfield, Mangione, Santana, Jarre, Vangelis i jakaś niespodzianka)
TomaszBr: 3
aaktt: 12
Krzysiek: 9 = 2p.

Z jednej strony chyba łatwe pytanie, bo aż 2 idealne strzały, z drugiej kilka kompletnie niecelnych.

6. Ile trwają najdłuższy i najkrótszy utwór? (po 1p za kawałek za dokładny czas w sensie zgadnięcia jakie to były kawałki lub po prostu za zgadnięcie czasu bez podawania tytułów. Co oznacza, że można podać liczbę lub po prostu tytuł. 1p dla tego, kto się pomylił w sumie o najmniej)

Odp.: Tubular Bells part I – 25:32 (tyle mam w winampie, zgrywałem z własnej płyty, niestety nie mam jej w Wawie i nie wiem co pisze na niej. Zaliczałem różnie podawane długości dla tego kawałka jako trafione idealnie), We Will Rock You – 2:00 (tyle widać na okładce, w winampie zgrywanym z własnej płyty pokazuje mi 2:02)

Typy:
bear: 19:47, Cheerio - nie pamiętam ile ma (dop. mój: 1:09. I tak by się nie zmieściło pewnie do tej części Topu, więc bear może to zatypować ponownie w kolejnej części. Ale nie gwarantuję, że trafi Icon_wink2 ). Razem się pomylił o: 5:45 + 0:51 = 6:36
the stranglers: "Tubular Bells, Pt. 1" - 25:36 = 1p., "C'mon Everybody" – 1:56. Razem się pomylił o: 0:00 + 0:04 =0:04 Icon_eek2 = 1p.
Kertoip: najdłuższy - Shine on you crazy diamond (26:02), najkrótszy - jakieś Sex Pistols. Razem się pomylił o: trudno powiedzieć, powiedzmy że policzę mu tego krótszego Pistolsa, czyli 3:20. To daje: 0:30 + 1:20 = 1:50
albarn: Najdłuższy 26 min (całość SOYCD), najkrótszy: 2 min = 1p.. Razem pomylił się o: 0:28 + 0:00 = 0:28
wwas: Najdłuższy - 25:30 (Tubular Bells) = 1p. Najkrótszy - nie przychodzi mi na myśl żaden konkretny, ale niech będzie 2:20, bo zbyt wielu krótszych pewnie nie ma. Razem pomylił się o: 0:00 + 0:20 = 0:20
TomaszBr: 2:13 i 9:41. Razem pomylił się o: 0:13 + 15:51 = 16:02
aaktt: 25 minut i niecałe 2 minuty (1:45). Razem pomylił się o: 0:32 + 0:15 = 0:47
Krzysiek: 2:23 i 13:34. Razem pomylił się o: 0:23 + 11:58 = 12:25

Jestem zdumiony trafnością bardzo wielu typów. Niektórzy co prawda dali się nabrać na SOYCD, bo policzyli 2 utwory jako 1, zaś u mnie jest tylko pierwsza. A nawet gdyby były u mnie obie części, to byłyby liczone jako 2 kawałki. Ale i tak kilka osób w sumie pomyliło się poniżej 1 minuty co jest świetnym rezultatem (a zwycięzca to już osiągnął kosmiczną precyzję). Wielkie brawa dla was! :oklaski:

7. Ile utworów The Beach Boys będzie w tej części Topu? (1p dokładną liczbę)

Odp.: 0 (chyba nawet nie znam żadnego ich kawałka z tego okresu Icon_wink2 )

Typy:
bear: 4
the stranglers: nie typował
Kertoip: nie typował
albarn: Nie będzie Beach Boys = 1p.
wwas: zero = 1p.
TomaszBr: nie typował
aaktt: Zero = 1p.
Krzysiek: zero = 1p.

To miało być pytanie, które sprawi że każdy zdobędzie choć po 1 punkcie w konkursie. Cóż, nie udało się Icon_wink2 , niektórzy też je olali.

Ostateczne wyniki:
bear: 0
thestranglers: 7
Kertoip: 0
albarn: 5
wwas: 4
TomaszBr: 0
aaktt: 4
Krzysiek: 3

Tym samym zwycięzcą konkursu zostaje thestranglers :oklaski: :oklaski: :oklaski:
Na podium meldują się: albarn, wwas i aaktt :oklaski: :oklaski:

Nagrody:
- thestranglers dostanie ode mnie jakąś płytę, ale muszę się jeszcze zastanowić, jaką (bo chce się wpasować w jego gust)
- wszyscy uczestnicy mają ode mnie postawione piwo najbliższym razem kiedy się z nimi spotkam. A jeśli nie planują się ze mną spotkać lub nie piją piwa, to wymyślę coś innego
- każdy prędzej czy później dostanie płytkę z tą częścią Topu, a także pdf-a do czytania do poduszki przy jej słuchaniu
- nagród dla panów na podium wcześniej nie przewidywałem, ale może coś wymyślę Icon_wink2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.07.2013 10:28 AM przez Miszon.)
25.07.2013 11:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #131
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Niedługo wrzucę jeszcze wybór czołowych kawałków z tej częsci BTW, tak jak przy poprzedniej.
I to będzie chyba na tyle. Trwało to strasznie długo, za co przepraszam, ale w lipcu się zmieściłem na szczęście Icon_wink2 . Myślę, że kolejna część dopiero późną jesienią lub nawet zimą, w okresie okołowszechczasowym.
Jeszcze raz dziękuję za lekturę i wszystkie komentarze!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
26.07.2013 10:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #132
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Dziękujemy Ci za kawał pracy, no i cieszę się ze zwycięstwa Icon_smile
26.07.2013 02:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #133
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
I jeszcze pełna lista kawałków z tej części BTW w jednym poście. Podkreślone rzeczy dodane w tym roku:

Lynyrd Skynyrd FREE BIRD 1973 (pronounced 'lĕh-'nérd 'skin-'nérd) USA
Aerosmith DREAM ON 1973 Aerosmith USA
Barry Manilow COULD IT BE MAGIC 1973 Barry Manilow USA
Alice Cooper feat.Donovan BILLION DOLLAR BABIES 1973 Billion Dollar Babies USA
The Allman Brothers Band JESSICA 1973 Brothers and Sisters USA
The Rolling Stones ANGIE 1973 Goats Head Soup GBR
Budgie PARENTS 1973 Never Turn Your Back on a Friend GBR
Pink Floyd TIME 1973 The Dark Side of the Moon GBR
Pink Floyd THE GREAT GIG IN THE SKY 1973 The Dark Side of the Moon GBR
Pink Floyd MONEY 1973 The Dark Side of the Moon GBR
Mike Oldfield TUBULAR BELLS part I 1973 Tubular Bells IRL
Barry White YOU'RE THE FIRST, THE LAST, MY EVERYTHING 1974 Can't Get Enough USA
Stevie Wonder THEY WON'T GO WHEN I GO 1974 Fulfillingness' First Finale USA
Joe Cocker YOU ARE SO BEAUTIFUL 1974 I Can Stand a Little Rain GBR
Minnie Riperton LOVIN' YOU 1974 Perfect Angel USA
King Crimson STARLESS 1974 Red GBR
Lynyrd Skynyrd SWEET HOME ALABAMA 1974 Second Helping USA
Queen KILLER QUEEN 1974 Sheer Heart Attack GBR
Slade FAR FAR AWAY 1974 Slade in Flame GBR

Wishbone Ash PERSEPHONE 1974 There's the Rub GBR
Queen BOHEMIAN RHAPSODY 1975 A Night at the Opera GBR
Queen THE PROPHET'S SONG 1975 A Night at the Opera GBR
ABBA S.O.S. 1975 ABBA SWE
Jeff Beck 'CAUSE WE'VE ENDED AS LOVERS 1975 Blow by Blow GBR
Nazareth LOVE HURTS 1975 Hair of the Dog GBR
Joe Dassin L'ÉTÉ INDIEN 1975 L'été indien FRA
Joe Dassin ET SI TU N'EXISTAIS PAS 1975 Le costume blanc FRA
Bob Marley & The Wailers NO WOMAN, NO CRY (live!) 1975 Live! JAM
10cc I'M NOT IN LOVE 1975 The Original Soundtrack GBR
Pink Floyd SHINE ON YOU CRAZY DIAMOND part One 1975 Wish You Were Here GBR
Pink Floyd WELCOME TO THE MACHINE 1975 Wish You Were Here GBR
Pink Floyd HAVE A CIGAR 1975 Wish You Were Here GBR
Pink Floyd WISH YOU WERE HERE 1975 Wish You Were Here GBR
Queen YOU TAKE MY BREATH AWAY 1976 A Day at the Races GBR
Santana EUROPA (EARTH'S CRY HEAVEN'S SMILE) 1976 Amigos MEX
The Eagles HOTEL CALIFORNIA 1976 Hotel California USA
Thin Lizzy THE BOYS ARE BACK IN TOWN 1976 Jailbreak IRL
Kansas CARRY ON MY WAYWARD SON 1976 Leftoverture USA
Ramones BLITZKRIEG BOP 1976 Ramones GBR
John Miles MUSIC 1976 Rebel GBR
Smokie LIVING NEXT DOOR TO ALICE 1976 singiel GBR
The Sex Pistols ANARCHY IN THE UK 1976 singiel / 1977: Never Mind The Bollocks Here's The Sex Pistols GBR
Stevie Wonder AS 1976 Songs in the Key of Life USA
Boney M. SUNNY 1976 Take The Heat Off Me GER
Commodores EASY 1977 Commodores USA
Iggy Pop THE PASSENGER 1977 Lust for Life GBR
The Sex Pistols GOD SAVE THE QUEEN 1977 Never Mind The Bollocks Here's The Sex Pistols GBR
Queen WE WILL ROCK YOU 1977 News of the World GBR
Queen WE ARE THE CHAMPIONS 1977 News of the World GBR
Queen IT'S LATE 1977 News of the World GBR
Kansas DUST IN THE WIND 1977 Point of Know Return USA
Bee Gees STAYIN' ALIVE 1977 Saturday Night Fever: The Original Movie Sound Track GBR
Talking Heads PSYCHO KILLER 1977 Talking Heads: 77 GBR
10cc DREADLOCK HOLIDAY 1978 Bloody Tourists GBR
Village People Y.M.C.A. 1978 Cruisin' USA
Kraftwerk DAS MODEL 1978 Die Mensch-Maschine GER
Dire Straits SULTANS OF SWING 1978 Dire Straits GBR
Jean-Michel Jarre EQUINOXE PART 5 1978 Equinoxe FRA
John Travolta & Olivia Newton-John SUMMER NIGHTS 1978 Grease: The Original Soundtrack from the Motion Picture USA
John Travolta & Olivia Newton-John YOU'RE THE ONE THAT I WANT 1978 Grease: The Original Soundtrack from the Motion Picture USA
Jeff Wayne FOREVER AUTUMN 1978 Jeff Wayne's Musical Version of The War of the Worlds USA
Kate Bush WOW 1978 Lionheart GBR
Gloria Gaynor I WILL SURVIVE 1978 Love Tracks USA
The Police ROXANNE 1978 Outlandos d'Amour GBR
Chuck Mangione CHILDREN OF SANCHEZ (OVERTURE) 1978 Children of Sanchez USA
Kate Bush WUTHERING HEIGHTS 1978 The Kick Inside GBR
Toto HOLD THE LINE 1978 Toto USA
Gary Moore PARISIENNE WALKWAYS 1979 Back on the Streets IRL
UK RENDEZVOUZ 6.02 1979 Danger Money GBR
The Knack MY SHARONA 1979 Get The Knack USA
AC/DC HIGHWAY TO HELL 1979 Highway to Hell AUS
Queen BICYCLE RACE 1979 Jazz GBR
The Clash LONDON CALLING 1979 London Calling GBR
Scorpions HOLIDAY 1979 Lovedrive GER
The Police MESSAGE IN A BOTTLE 1979 Reggatta de Blanc GBR
Monty Python ALWAYS LOOK ON THE BRIGHT SIDE OF LIFE 1979 singiel / 1989: Monty Python Sings GBR
The Boomtown Rats I DON'T LIKE MONDAYS 1979 The Fine Art of Surfacing GBR
Pink Floyd THE THIN ICE 1979 The Wall GBR
Pink Floyd ANOTHER BRICK IN THE WALL, PART II 1979 The Wall GBR
Pink Floyd HEY YOU 1979 The Wall GBR
Pink Floyd COMFORTABLY NUMB 1979 The Wall GBR
Motörhead ACE OF SPADES 1980 Ace Of Spades GBR
John Lennon JUST LIKE STARTING OVER 1980 Double Fantasy GBR
John Lennon WOMAN 1980 Double Fantasy GBR
Yes INTO THE LENS 1980 Drama GBR
Barbra Streisand WOMAN IN LOVE 1980 Guilty USA
Flash & The Pan LIGHTS IN THE NIGHT 1980 Lights in the Night AUS
Kate Bush BABOOSHKA 1980 Never for Ever GBR
ABBA THE WINNER TAKES IT ALL 1980 Super Trouper SWE
Queen ANOTHER ONE BITES THE DUST 1980 The Game GBR
Vangelis CHARIOTS OF FIRE – TITLES 1981 Chariots of Fire GRE
Phil Collins IN THE AIR TONIGHT 1981 Face Value GBR
AC/DC FOR THOSE ABOUT TO ROCK (WE SALUTE YOU) 1981 For Those About to Rock We Salute You AUS
Paco de Lucía & Al Di Meola MEDITERRANEAN SUNDANCE/RÍO ANCHO (live!) 1981 Friday Night in San Francisco ESP/USA
Joan Jett & The Blackhearts I LOVE ROCK AND ROLL 1981 I Love Rock 'n Roll USA
The Stranglers GOLDEN BROWN 1981 La Folie GBR
Rush TOM SAWYER 1981 Moving Pictures CAN
Rush YYZ 1981 Moving Pictures CAN
Grace Jones I'VE SEEN THAT FACE BEFORE (LIBERTANGO) 1981 Nightclubbing JAM
Laurie Anderson O SUPERMAN (FOR MASSENET) 1981 singiel / 1982: Big Science USA
Nazareth DREAM ON 1982 2XS GBR
The Steve Miller Band ABRACADABRA 1982 Abracadabra USA
Scorpions WHEN THE SMOKE IS GOING DOWN 1982 Blackout GER
The Clash SHOULD I STAY OR SHOULD I GO 1982 Combat Rock GBR
Madness HOUSE OF FUN 1982 singiel GBR
Jon and Vangelis I'LL FIND MY WAY HOME 1982 singiel / 1982: The Friends of Mr Cairo GRE/GBR
Madness OUR HOUSE 1982 The Rise & Fall GBR

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
30.07.2013 12:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #134
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
I podobnie jak w poprzedniej części, wybrałem 11 ulubionych numerów:

Pink Floyd TIME 1973 The Dark Side of the Moon GBR
Pink Floyd THE GREAT GIG IN THE SKY 1973 The Dark Side of the Moon GBR
Queen BOHEMIAN RHAPSODY 1975 A Night at the Opera GBR
The Eagles HOTEL CALIFORNIA 1976 Hotel California USA
Queen IT'S LATE 1977 News of the World GBR
Talking Heads PSYCHO KILLER 1977 Talking Heads: 77 GBR
Kraftwerk DAS MODEL 1978 Die Mensch-Maschine GER
Queen BICYCLE RACE 1979 Jazz GBR
Flash & The Pan LIGHTS IN THE NIGHT 1980 Lights in the Night AUS
Paco de Lucía & Al Di Meola MEDITERRANEAN SUNDANCE/RÍO ANCHO (live!) 1981 Friday Night in San Francisco ESP/USA
Laurie Anderson O SUPERMAN (FOR MASSENET) 1981 singiel / 1982: Big Science USA

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.08.2013 12:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #135
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Ponieważ główna nagroda wreszcie dotarła, należałoby ją ujawnić światu Icon_smile2 :

The Stranglers - Live (X-Cert) (1978) + bonus tracki z wydania z 2001
[Obrazek: 1813828.jpg]
Trochę ryzyko było, ale w najgorszej opcji liczyłem, że chociaż nie ma tych bonusów. Na szczęście, w ogóle nawet płytki nie miał, także spoko wyszło Icon_smile2 . No bo cóż innego można by thestranglersowi zaproponować? Icon_razz .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
11.09.2013 09:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #136
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Wakacyjny remanent ciąg dalszy:

Barry Manilow MANDY 1974 Barry Manilow II
Rush 2112 1976 2112
Queen SOMEBODY TO LOVE 1976 A Day at the Races
ABBA MONEY, MONEY, MONEY 1976 Arrival
Boney M. DADDY COOL 1976 Take The Heat Off Me
Boney M. RASPUTIN 1978 Nightglight to Venus
The Sugarhill Gang RAPPERS DELIGHT 1979 Singiel / 1980: Sugarhill Gang

AC/DC BACK IN BLACK 1980 Back in Black

Usunięte:
Village People Y.M.C.A. 1978 Cruisin'

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
31.07.2022 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #137
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Czyli:

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
16.09.2022 12:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #138
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
ymca >>> cokolwiek boney m

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2022 12:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #139
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Hah.
No ja jednak nie ymcam aż tak bardzo jak się okazało.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
16.09.2022 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 664
Dołączył: Jun 2007
Post: #140
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
AKT! napisał(a):ymca >>> cokolwiek boney m
Do Y.M.C.A. się ostatnio przekonałem, ale do Boney M. też, chociaż pewnych ich nagrań nie trawię nadal. Ale i tak biją na głowę pewną przereklamowaną szwedzką czwórkę i większość komercyjnego popu wtedy i później.
16.09.2022 03:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 037 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości