Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie 5 lat Listy
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #1
Podsumowanie 5 lat Listy
[Obrazek: podsumowanie5latlisty.jpg]
02.12.2012 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #2
RE: Podsumowanie 5 lat Listy
Mój poziom techniczny prezentacji będzie miał zdecydowanie archaiczny wygląd z epoki kamienia łupanego, ale postanowiłem wrzucić to zestawienie na forum, może kogoś zaciekawi.
Oczywiście w częściach, żeby łatwiej było przełknąć dawkę wszystkich tych najważniejszych dla mnie pokręconych, szkaradnych i paskudnych rzeczy, które pojawiły się na mojej liście w ciągu 5 lat.


Na początek dwa łyki statystki:

Podsumowanie obejmuje notowania od 1 do 261, w których pojawiły się:
622 utwory na miejscach punktowanych, czyli w top 30.
w tym:
137 polskich co stanowi zaledwie: 22,02%.

273 utwory dotarły do Top10, z których:
38 to utwory polskie,

65 dotarło do miejsca 1
4,01 tygodni: średnia przebywania utworu na 1 miejscu.


Zasady liczenia punktacji:
1 miejsce - 30 pkt.
2 miejsce - 29 pkt.
...
30 miejsce - 1 pkt.






To jadziemy i niech wstępem będzie suplement do podstawowej setki :


Miejsca 111 - 101 :

111. WHEN A BLIND MAN CRIES – Metallica

309 pkt, max 1 (1 raz) , staż top 30: 12 tygodni

Podsumowanie rozpoczyna kotlet schabowy w wybornej panierce, który w najbliższej przyszłości na pewno natłucze sporo punktów. Przyznam się, że całkiem niedawno poznałem inną interpretację tego utworu w wykonaniu Richie’go Sambory, ale zupełnie mnie nie przekonała. Dlatego tym bardziej chylę czoło, że Metallica poradziła sobie z nim doskonale.

110. AND THE STONE SAID IF I COULD SPEAK – Beardfish
309 pkt, max 1 (1 raz) , staż : 15 tygodni

Pierwszy raz na słodkowodną nieogoloną rybę miałem przyjemność natknąć się dzięki liście Andrzeja. Wszystko zaczęło się od albumu Destined Solitaire z 2009 roku, i choć potencjał był, to tylko jednemu utworowi udało się skromnie zaznaczyć swoją obecność. Z kolejnym albumem było już zdecydowanie lepiej . Brodata ryba weszła w związek z Mammothem i od razu przyniosło to efekty. To najwyżej notowany ich utwór w podsumowaniu.

109. REBEL OF BABYLON – Metallica
311 pkt, max 2 , staż : 16 tygodni

Odpad przemysłowy z pewnego albumu, o którym trochę później. Dla mnie absolutnie jest to niewybaczalna wpadka, bo utwór powinien znaleźć się na wersji podstawowej.


108. THE OTHER MAN – A King Crimson ProjeKct
312 pkt, max 2, staż: 17 tygodni

Sam album z którego pochodzi ten utwór to była bomba ubiegłego roku.
Historia krótka, ale spektakularna. Robert , Mell , Jakko , Tony nagrywają w swoich studiach rózne dziwne rzeczy. Za chwilę dochodzi do prostej wymiany pomysłów i bach. To wszystko przeradza się w album pełen znakomitych utworów, które odkrywają coś nowego przy każdym kolejnym przesłuchaniu, czego zresztą można było się spodziewać po muzykach tego kalibru. A rewelacyjne „The Other man” przetarło tylko szlak swoim kolegom.


107. BLACK LUNG HEARTACHE – Joe Bonamassa
314 pkt, max 7, staż: 21 tygodni

Ogromnie cenię sobie pana Bonamassę, bo blues jaki prezentuje jest rasowy, ale jednocześnie na swój sposób świeży. Nie ogranicza się do sprawdzonych szablonów, tylko ciągle poszukuje. No ale jak to w życiu bywa, nie zawsze wyniki na liście odzwierciedlają to co się czuje. Najwyżej punktowany utwór z mojego ulubionego albumu tegoż wykonawcy. Trochę zostaje niedosyt , że go zabrakło w pierwszej setce.


106. SOFTLY SHE CRIES – Pain Of Salvation
314 pkt, max 3, staż: 15 tygodni

Aż 11 ich utworów zdobyło moje uznanie i punkty do podsumowania mojej listy. To całkiem dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, ze tylko dwóm innym wykonawcom udało się umieścić ich więcej . Mizernie natomiast wygląda moja wiedza muzyczna jeśli chodzi o POS-ów. Znane są mi zaledwie dwie ostatnie świetne ich płyty + epka i to z ostatniego okresu. Wstyd. Pewnie kiedyś …


105. YOU JUST CAN’T WIN – The Dead Weather
318 pkt, max 3, staż: 15 tygodni

Niestety bardzo często zdarza się tak, (a tak się zdarzyło Whitowi wraz z martwą pogodynką), że wykonawcy czy o zgrozo wytwórnie (nigdy tego nie pojmę) kiepsko trafiają z singlami, dlatego warto je oglądać z każdej strony , a nuż widelec trafi się na coś zupełnie ekstra.


104. YELLOW RAVEN – Pain Of Salvation
323 pkt, max 2 , staż: 18 tygodni

Byłem pewien, że genialny Żółty kruk zawędruje wyżej. Pierwszy historyczny Pain Of Salvation na mojej liście. Być może dlatego, że był pierwszy miał najtrudniejsze zadanie.


103. NOTHING – Qube
329 pkt, max 3 , staż: 17 tygodni

Całkiem możliwe, że to czołówka rocka progresywnego z Lublina. No chyba, że ktoś tam jeszcze rządzi, a ja nic o tym nie wiem. Polecono mi go jednak ….z Warszawy od K(i)uby z Rockiestry. Świetne do dziś.


102. 21ST CENTURY SCHIZOID MAN – The Human Experimente
331 pkt, max 2 , staż: 20 tygodni

Zapowiadało się super. Fripp mocno na początku zaangażował się w projekt . Apetyty były ogromne. Miała powstać płyta, a skończyło się na bardzo dobrej wersji Schizofrenika i słuch po nich zaginął.


101. PUNISH THE MONKEY – Mark Knopfler
332 pkt, max 4, staż: 17 tygodni

Zdecydowanie moje początki. Utwór stary jak świat, który pamięta 2 notowanie. Pięć lat niby niewiele, a jednak wiele się zmieniło. Chyba mniej mnie bierze jak na początku, ale wciąż dobrze mi się go słucha. Gdyby choć pojawił się w takiej formie na ostatniej płycie to uznałbym, że nie jest jeszcze tak źle…
02.12.2012 12:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 147
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: Podsumowanie 5 lat Listy
Aro napisał(a):Byłem pewien, że genialny Żółty kruk zawędruje wyżej.
policz raz jeszcze Icon_razz bo ja też jestem bardzo zdziwiony takim niskim miejscem...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
02.12.2012 03:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #4
RE: Podsumowanie 5 lat Listy
kilka razy przeliczałem i cóż zrobić , jak liczby są nieubłagane. Icon_wink
03.12.2012 09:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 147
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #5
RE: Podsumowanie 5 lat Listy
"policz" dokładniej Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.12.2012 10:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #6
RE: Podsumowanie 5 lat Listy
Pozycje 100 - 91:


100. A LITTLE PIECE OF HEAVEN - Avenged Sevenfold
343 pkt, max 10, staż: 32 tygodni

To jest jeden z tych reprezentantów mojej listy, którzy mogą pochwalić się zbiorem 12 utworów na liście . Ilu załapało się do setki, okaże się niebawem. Wczoraj postanowiłem sobie przesłuchać ten tuzin piosenek i okazało się, że utwór zajął 2 miejsce, więc nadal jest w rewelacyjnej formie. Inną ciekawostką niech będzie fakt, ze to jeden z dwóch utworów w podsumowaniu, który na liście doszedł najniżej.


99. THE BLACK RAINBOW - Coheed And Cambria
346 pkt, max 7, staż: 23 tygodni

Natomiast w przypadku C&C nie mam wątpliwości. To mój ulubiony ich utwór z ulubionej płyty. Czy można mówić o sukcesie? Uważam że tak, być może mogłoby być wyżej, ale z perspektywy czasu to kilkadziesiąt innych utworów na podobnym poziomie jest niżej, więc nie ma co narzekać...


98. I DRIVE THE HEARSE - Porcupine Tree
346 pkt, max 7, staż: 24 tygodni


Jeden z najważniejszych wykonawców dla mnie, a tutaj taki skromny wynik. Pewnie nie tylko dla mnie, ale jednak szok. Spodziewałem się dużo wyżej, kilka razy podliczałem te cholerne punkty, ale niestety nic więcej dodać się nie dało.


97. DRUGI BUT - Maryla Rodowicz
349 pkt, max 4, staż: 20 tygodni

Polskich utworów u mnie jak na lekarstwo. Do podstawowej setki załapało się tylko 15 utworów, wiec chyba trzeba się cieszyć.
Pamiętam, ze dość późno mnie chwyciło, ale jak już wzięło… Rewelacyjny wstęp, rozwala mnie do dziś. Icon_smile2



96. STARBLIND - Iron Maiden
359 pkt, max 2, staż: 20 tygodni

O ile moja fascynacja tą londyńską grupą już nieco osłabła, to gdy pojawił się album The Final Friontier to mnie lekko poniosło i z każdym odsłuchem płyta zyskiwała w moich uszach,. Starblind od początku został faworytem, a w mózgownicy często pojawiała się informacja "włącz mnie raz jeszcze”.


95. GRAVITY IS THE ENEMY - Skeleton Key
365 pkt, max 1 (1 raz) , staż: 18 tygodni

Chyba mało znany wykonawca, a w czasach prehistorycznych to jeden z dwóch stałych supportów przed koncetami Goryli. Kilka osób pewnie miało już możliwość się tutaj z nimi nimi zapoznać. Natomiast ja byłem pewien, że już nie istnieją, że się wszystko z nimi posypało.. Az tu nagle. Uwielbiam takie niespodzianki. Jeden z najciekawszych nieoczekiwanych powrotów tego roku. Icon_smile2


94. SŁODKA - Grzegorz Karnas
366 pkt, max 1 (2 razy) , staż: 19 tygodni

Miłośnik swobody wypowiedzi, samozaparcia i wszelkich skrajności. I chyba za to go uwielbiam. Wiem, być może się narażę i być może czeka mnie banicja, ale oryginał w wykonaniu Dżemu jest tylko niezły. Icon_wink2


93. AN AERIAL ARCHITECT - Hypnos 69
368 pkt, max 7 , staż: 30 tygodni

Poniekąd już wszystko zostało powiedziane na temat wykonawcy. Na początku roku 2011 nastąpiła zbiorowa hipnoza . A poznane Legacy po prostu wcisnęło niejedną osobę na forum głęboko w fotel. To taki album w którym ustawione jest tam wszystko zupełnie na inną skalę. Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy, ze tak można jeszcze zagrać.


92. THE CHARADE - Serj Tankian
369 pkt, max 3 , staż: 21 tygodni

Nie da się ukryć, że bycie na koncercie Serja i jego zespołu wiąże się wciąż z dużym przeżyciem , a dla mnie samego to była niesamowita i niezwykła przygoda. Pewnie nigdy bym mnie tam nie było, gdyby nie telefon od największego fana którego znam i który zaproponował mi wspólne przeżywanie tych niesamowitych emocji. I w dużym stopniu właśnie dzięki niemu mogę to dzisiaj napisać. A więc jeszcze raz dziękuję i mam nadzieję, że kiedyś jeszcze zrobimy jakiś wspólny wypad … Icon_smile2

Wracając do podsumowania, wersja która była na mojej liście nigdy nie pojawiła się na studyjnym albumie Serja. Nieco później pojawiła się z orkiestrą na symfonicznej części Elect the Dead . Jak do mnie trafiła nie pamiętam . Być może ponownie mógł to być wpływ pewnej wtorkowej audycji z Radia Orbit.



91. CHILDREN SLAVES MAKE CHILDREN’S TOYS – Tsigoti
369 pkt, max 1 (2 razy) , staż: 19 tygodni

Z cyklu utworów odbiegających od normy. Icon_razz Rozstrojone tam wszystko jak w ruskim czołgu, ale za to rewelacyjnie się tego słucha.
03.12.2012 10:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Podsumowanie 5 lat Listy
juhu, podsumowanie listy Aro! Icon_biggrin3
Qube jak pięknie! Icon_biggrin3
i fajnie, że A7X i Serj się tu znaleźli Icon_smile2.
ciekaw jestem jak się ułożyła ścisła czołówka i walka *** z *** Icon_wink2.
04.12.2012 12:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #8
RE: Podsumowanie 5 lat Listy
(04.12.2012 12:20 PM)ku3a napisał(a):  juhu, podsumowanie listy Aro! Icon_biggrin3
ciekaw jestem jak się ułożyła ścisła czołówka i walka *** z *** Icon_wink2.
fajnie , że wpadłeś Icon_biggrin
A pamiętne 3 punkty różnicy chyba wszystkich zaskoczyły. Icon_wink
07.12.2012 08:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #9
RE: Podsumowanie 5 lat Listy
Miejsca 90-81:


90. THE PROVINCE - IQ
371 pkt, max 1 (2 razy) , staż: 20 tygodni

Gdy dowiedziałem się, że wydają nowy projekt po czteroletniej przerwie i trudnym dla nich okresem w działalności, to ucieszyłem się jak małe dziecko. IQ wróciło z bardzo dobrym albumem , a The province od razu mnie zachwycił i przypomniał najlepsze ich dokonania.



89. A SCARCITY OF MIRACLES - A King Crimson ProjeKct
372 pkt, max 1 (2 razy) , staż: 18 tygodni

To pewnej wiosennej sobotniej nocy w NMP (mojej audycji nr 2 w Trójce) Piotr Kosiński zapowiedział, ze jest w posiadaniu płyty, która dla wielu może się okazać niespodziewaną niespodzianką i odtworzył 30 sekundowy fragment (dokładnie solówkę Mela Collinsa, która okazało się ze jest dominujaca na płycie , ale wtedy nikt nie miał pojęcia co to jest) pewnego utworu i tuż po nim wspomniał, że na razie nie posiada praw na odtworzenie w całości, ale postara się negocjować …aby za tydzień zaprezentować w pełnej wersji , wtedy także nie zdradził , że to projekt stworzony przez Frippa i spółkę.
A wkrótce nadeszła radość, że ktoś znów tak sponiewiera słuchacza i zagra na jego zmysłach. Icon_smile2




88. ZRÓB CO MOŻESZ – Anna Maria Jopek
373 pkt, max 2, staż: 20 tygodni

Jeden z najstarszych utworów w podsumowaniu, i dla wielu może to być niespodzianka. Ale mimo to po niedawno zakończonym topie AMJ mój nr 2 potwierdził, że ma się dobrze.



87. WIPED OUT – Archive
375 pkt, max 1 (7 razy) , staż: 13 tygodni

Dla odmiany tym razem, jeden z najmłodszych, aktualnie wciąż wysoko na mojej liście z wielkimi ambicjami na przyszłość. A kto wie, być może pokusi się o powrót na szczyt Icon_wink



86. KURUKSHETRA – Ginger Trees
379 pkt, max 4 , staż: 25 tygodni

Jak ja uwielbiam takie mocne ballady. Mocne, szczere, wykrzyczane.
Świetny muzycznie i tekstowo utwór nawiązujący do świętego miejsca w Indiach, osiągnął sukces chyba tylko u mnie. Szkoda tylko , ze inne dynamiczne numery np. „Ghost Of Another Age” czy bluesowy i zarazem tytułowy „Along With The Tide”, nie dostali szansy. Spory potencjał na płycie, ale nie do końca w pełni przeze mnie wykorzystany.



85. HOPE (IT’S DEAD) – Orange The Juice
387 pkt, max 3, staż: 23 tygodni

Uwielbiam ich za różnorodność i oryginalność. To jeden z tych polskich rodzynków, których w pierwszej kolejności chętnie zobaczyłbym na żywo. Icon_smile2



84. VIOLET – Faun Fables
388 pkt, max 2, staż: 21 tygodni

Kuzynostwo pewnego stada, o którym nieco później. FF bardzo sobie cenię głównie za oryginalny muzyczny świat, który sobie stworzyli, a który mi bardzo odpowiada, wiec spełnia jak najbardziej moje wymagania. Utrzymują prawie zawsze wysoki poziom, często odwołują się do polskich utworów ze świetnym skutkiem. Na mojej liście do tej pory, aż 9 piosenek zdobyło punkty do podsumowania. A płyta z której pochodzi utwór w podsumowaniu jest mocnym kandydatem w topie albumów XXI wieku.



83. HELL AND BACK – Metallica
392 pkt, max 1 (3 razy) , staż: 19 tygodni

Dokładnie podobne odczucia narzucają mi się, tak jak przy miejscu 109. Dodam tylko, że
zespół wrócił w wielkim stylu i co najważniejsze ma się świetnie, zwłaszcza jak na metalowych już dziadków. Oby tak dalej. Icon_smile2



82. MISTY – Kate Bush
392 pkt, max 1 (6 razy) , staż: 16 tygodni

Choć czasami trudno w to uwierzyć, (na szczęście kilka dowodów na prawdziwość tej teorii to pokazuje) to pociągają mnie delikatne, liryczne i nostalgiczne klimaty. Wbrew pozorom, w Kate jest bardzo ciepła, więc tym bardziej łatwo było jej, wykrzesać ze mnie nieco ludzkiej wrażliwości .



81. GIVE UP THE REST – Klone
393 pkt, max 1 (4 razy) , staż: 19 tygodni

Klonowie chyba jednak znalezieni na MLWZ i sięgnąłem po nich zupełnie przypadkowo. Wyczytałem, że zespół szczególnie rekomendowany jest fanom zespołów takich jak Tool, Alice In Chains, Pantera czy Porcupine Tree. Trochę się balem, że to kolejni wtórni wykonawcy, a strach potęgował fakt, że przyjęli dość ryzykowną nazwę. Jednak szczęśliwie się okazało, że mimo wpływów grają jednak po swojemu. Mocne rockowo-progresywne granie, które bardzo doceniłem. Icon_smile2
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.12.2012 09:45 PM przez Aro.)
07.12.2012 08:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości