Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #121
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
(28.12.2012 12:05 PM)dziobaseczek napisał(a):  39. Pet Shop Boys - Leaving
Lata lecą a oni dalej czarują, być w takiej formie po tylu latach? Dostępne tylko dla ludzi wybitnych, artystów doskonałych.

W końcu to najlepszy zespół wszechczasów Icon_wink

Cytat:37. TIMID TIGER - Hangin' In The Sun

Trochę niedoceniłem ten utwór, tylko 1 tydzień na liście, a na pewno jeszcze długo będę go ciepło wspominał.

Cytat:33. The Beat Club - Faces

Ten utwór wydawał mi się (może tylko mi) słabszą wersją Something Better i dlatego nie zrobił u mnie kariery. Wierzę że jeszcze nagrają dużo hiciorów. Icon_smile

Cytat:32. Metric - Speed the Collapse

To też nie doceniłem.

(29.12.2012 06:10 PM)dziobaseczek napisał(a):  29. The Chain Gang Of 1974 - Tell Me

To chyba tylko u nas dwóch było przebojem. Kapitalny utwór, kapitalny klimat.

Cytat:26. Trust - Bulbform

Jak wyżej. Icon_smile

Cytat:25. Civil Twilight - Shape Of A Sound

Zdecydowanie ma moc przyciągania, u mnie raz było na wylocie, a potem się odbiło. W sumie aż 9 tygodni przesiedziało.

(30.12.2012 07:59 PM)dziobaseczek napisał(a):  
Tomekk napisał(a):bo to taki mało medialny hit
mało medialny, bo go nie grają w zetkach, eskach i innych p.. k.. #@ Icon_smile

Jestem pewien że gdyby Promises miało potencjał do grania w tych stacjach, to by go w końcu podchwyciły. Icon_wink

Cytat: 17. Django Django - Default

Nie wiem czemu nic od nich nie wpuściłem w tym roku. Icon_sad

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
31.12.2012 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #122
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
Frekwencja w trakcie konkursu marna Icon_sad Tylko 6 osób typowało. Trudno. Zwycięzcą zostaje Art.brut.
saferłel napisał(a):Nie podzielam natomiast aż takiego zachwytu NPP, których Ty będziesz jak mniemam promował bardzo w 2013 roku.
wiesz, jak to z dziobasem. Może znajdę sobie innych pupili, nie przywiązuję się do nazwa tak mocno jak inni.
Wieczorem odsłaniam najlepsze 5 utworów 2012 roku.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
31.12.2012 02:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #123
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
--------------------------------------------------------------
5. The Presets - Fall
Presetsi zaskoczyli mnie po stokroć nagrywając kilka niesamowicie udanych piosenek, spośród których bardzo, ale to bardzo zauroczył mnie właśnie Fall. Po prostu padłem na kolana. Wyśmienity elektropopowy utwór z tanecznym przytupem, po prostu mnie powalił. Piękny, prosty tekst na tle melodii jaką stworzyć jest dziś trudno. Melodii boskiej i przepięknej. Rzadko mogę słuchać kilka razy pod rząd jednej piosenki, ale tą potrafię. Podróż po Pacyfiku to szalone danie, jest tam wiele ciężkich momentów, sporo transowych kompozycji o alternatywnie tanecznych proweniencjach. Fall to magia, to bajka, to sen z jakiego nie chcę się budzić.



--------------------------------------------------------------
4. Chairlift - Sidewalk Safari

Nie da się ukryc, że magia bijąca z tego kawałka jest trudna do opisania i okiełznania. Chairlift zaskoczyli mnie już w ubiegłym roku swoją Anomenomesia (boże co za tytuł) i dalej idą za ciosem. Sidewalk Safari przenosi nas w brzmienia nieosiagalne dla normalnych zjadaczy chleba, klimat jaki wisi nad tą piosenką jest po prostu kosmiczny. Można się zanurzyć w tym sosie i płynąć. Nieprawdopodobnie udana kompozycja Caroline i ekipy. Śmiem twierdzić, że większej piosenki już nie są w stanie nagrać. Arcydzieło mrocznego popu. Czapka z głowy!!!




--------------------------------------------------------------

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
31.12.2012 02:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #124
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
Ty się ciesz że miałeś 6 osób u mnie jest 1 Icon_biggrin
31.12.2012 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #125
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
dziobaseczek napisał(a):Trudno. Zwycięzcą zostaje Art.brut.
Ale proszę podać te ładne, pełne wyniki po zakończeniu prezentacji Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.12.2012 02:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #126
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
Wielkie podium:

3. I Am Giant - Purple Heart
Nie będę się już pastwił, obiecywałem sobie. Śmierć muzyki rockowej już obwieściłem, więc nie ma co się dłużej podniecać. Dzięki takim zespołom, jak I Am Giant mam prawo przypuszczać, że wróci jeszcze czas ciężkiej muzyki. Bo jest tu wszystko, co najcenniejsze w muzyce rockowej. Świetna gra, znakomita melodia, kapitalny feeling, kawałki są konkretne, przebojowe i bardzo sensowne. Żadnego rozwlekania w nieskończoność. Owszem, chętnie posłucham ich rozbudowane i podniosłe songi, ale na single mają wychodzić hity i basta. Nie prostackie, ale też nie przekombinowane. Brawo za odwagę, brawo że na Antypodach grają tak, jak należy to robić. Co łączy Kordiana i PURH-a? To że obaj są przekonani, że Oceania ma niesamowity potencjał, ale i patent na świetne melodie. Tka trzymać.



http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
31.12.2012 04:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #127
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
dziobaseczek napisał(a):10. Beach House - Wild
8. Swiss Lips – In The Water
Hehe, pokaż mi listę gdzie w jednym tygodniu debiutują dwa Twoje numery z Top 10 roku Icon_smile
dziobaseczek napisał(a):7. Customs - Toupee
a u mnie daleko, daleko, tylko na 121.
dziobaseczek napisał(a):5. The Presets - Fall
Wypada grać w nowym roku i kto wie, może znowu pojawi się na liście rocznej rok spóźnione.
dziobaseczek napisał(a):4. Chairlift - Sidewalk Safari
Czyli nie tylko ja jestem pokręcony na ten numer. A ten tytuł uprzedniego singla celowo pomyliłeś? Icon_wink
31.12.2012 05:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #128
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
thestranglers napisał(a):A ten tytuł uprzedniego singla celowo pomyliłeś
z głowy sobie wziąłem Icon_smile
thestranglers napisał(a):Hehe, pokaż mi listę gdzie w jednym tygodniu debiutują dwa Twoje numery z Top 10 roku
no wiem, którą pokazać, stranglersiku Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
31.12.2012 05:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #129
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
2. Young Dreams – Fog of War

Już utwór ubiegłoroczny hit pt. Young Dreams z zapowiadał, że potencjał jest spory. Bo to była prześliczna piosenka o zupełnie niespotykanej urodzie i bardzo oryginalnym kształcie. Ale Fog of war wbił mnie w podłogę. Po prostu mnie zatkało od pierwszego odsłuchu. Do tej pory nie mogę uwierzyć, że ktoś potrafił stworzyć taką piękną melodię i wlać do jednego utworu tyle pięknej dramaturgii. Tyle piękna. Jest przeplatająca się psychodelia z niesamowitą bajeczną melodyką. Doskonałość w pełnej krasie. To miał być utwór roku, ale pierwsze miejsce zebrało tyle punktów, że stało się inaczej.




http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
31.12.2012 05:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #130
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
3. I Am Giant - Purple Heart - cudooooooooo!!!!!!!!!!!!! Słyszałem ten utwór kiedyś, ale dopierp teraz poczułem jego moc. Niesamowity Icon_smile2
31.12.2012 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #131
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
Dziękuję za wspaniałe komentarze. Za uwagę, za obecność z moim topem, mam nadzieję, że Wam się podobało. Życzę Wam wspaniałej zabawy Sylwestrowej i Wspaniałego roku 2013. Dziękuję i pozostawiam Was z:

Utwór roku 2012:
1. ∆ - Taro

Gdy słucham tej piosenki, momentalnie przenoszę się do jakieś niesamowitej krainy. Do tej samej poprowadził mnie parę lat temu Mykonos. Taro jest piękne i nieodgadnione. W końcu jest tu aura jakiejś zagadki, dziwna nazwa zespołu, dosyć nieoczywiste teksty, jakieś dziwo się nad tym wszystkim unosi. Prostota tej piosenki i lekkość pozwalają bezgranicznie się wkręcić i odlecieć na chwilę z tego pokręconego świata. To trochę inny folk-rock niż Fleet Foxes, czy Destroyer, ale jakże świeży i pożywny. Wspaniałe dźwięki i cudowne ukojenie, które spływa na duszę jak delikatny deszczyk.




http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
31.12.2012 05:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #132
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
Przepiękny numer jeden. Pamiętam euforię Pawła, Twoją i... moją (z tym, że u mnie skończyła się trochę inaczej, do dziś nie wiem dlaczego).
Dzięki za top pełen wspaniałej muzykiIcon_smile
31.12.2012 05:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #133
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
Dziękuję za odkrycie niektórych utworów "na nowo":-)
31.12.2012 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #134
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
dziobaseczek napisał(a):1. ∆ - Taro
super zwycięzca, taki dzoobasowy typowo Icon_razz

Kiedyś jak znajdę czas to zapoznam się ze wszystkimi utworami z tego podsumowania (przynajmniej z Top 30), bo znam niewiele Icon_frown
31.12.2012 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #135
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
Z TOP 20 nie znam nic Icon_redface Icon_lol po za Madness Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2013 07:45 PM przez mike.)
02.01.2013 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #136
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
Wygrał utwór któremu się to należało. Dzięki za top i mase dobrej muzyki.
02.01.2013 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #137
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
Remo napisał(a):Dzięki za top i mase dobrej muzyki.
koszMAREK napisał(a):Dziękuję za odkrycie niektórych utworów "na nowo":-)
michal91d napisał(a):Dzięki za top pełen wspaniałej muzyk
pewnie, gdyby nie Wy, to by mi sie nie chciało tego robić Icon_smile Ja też dziekuję.
mike napisał(a):Z TOP 20 nie znam nic
pora włączyć dziobasowe radio.
Tomekk napisał(a):(przynajmniej z Top 30),
koniecznie. Dobra teraz pora na prozę życia i regularne notowanie. Ale jak tu teraz przejść do porządku dziennego Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
03.01.2013 08:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #138
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
1. Ojej, słuchałem wówczas "Taro" kilkakrotnie gdy wyszło na singlu i nie mogłem się przekonać, a gdy teraz je odpaliłem, zabrzmiało mi bardzo fajnie Icon_surprised Co z tym fantem zrobić? Icon_surprised

2. Young Dreams trochę jak stare Animal Collective, tylko trochę mniej pokręcone i dzikie. Całkiem przyjemne, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to już było Icon_wink

3. Jeśli chodzi o I Am Giant, to niestety nie jestem amatorem alternatywnego rocka. W gimnazjum trochę byłem z braku innych opcji, ale później odkryłem, że opcji jest jednak aż za wiele i choć do niektórych numerów tego gatunku (ach słodki Incubusie) wracam z workiem nostalgii i łezką w oku, to zostawiłem takie granie gdzieś daleko za sobą. Przyjemne, nie obraziłbym się, gdybym usłyszał to w radiu Icon_wink

4. "Sidewalk Safari" miałem nawet przez chwilę na liście, ale nie było mnie w stanie porwać równie co "Anemoneasia", może dlatego, że nie odczekałem trochę, a jakby nie było oba numery są aranżacyjnie i strukturalnie dość podobne. Z perspektywy czasu doceniam oba. Dobra nuta. Dirty Projectors A.D. 2012.

5. O, Presets, fajnie buja. Beat jest trochę w moim guście. Szkoda, że to kolejny numer, który mogę dopisać do listy przegapionych, ale liczba nieznanych piosenek na Dziobasowej liście jest tak przygniatająca, że wchodząc tu na co dzień, sam nie wiem czego słuchać Icon_wink

6. Bear in Heaven słuchałem kilka lat temu, potem straciłem ich z pola widzenia. Kolejni naśladowcy Animal Collective. Podkład jest w porządku, choć trochę zbyt jednostajny, ale nie czuję tu zupełnie jakiejkolwiek melodii, a to przy takich utworach jest niesamowicie ważne Icon_sad

7. Wokal zupełnie jak u Editorsów Icon_surprised Lubię lekko kiczowaty podkład, ale znowu jest trochę zbyt powtarzalny.

8. Faktycznie Bloc Party Icon_surprised Tylko dużo bardziej Jamiroquaiowe i funkujące jeśli chodzi o vibe. Może się podobać Icon_wink

8.2. Ooo Swiss Lips to chyba najbardziej przebojowy numer w twojej dziesiątce roku. Fajnie by się sprawdził na jakieś potańcówce czy dyskotece Icon_biggrin

Swoją drogą czemu masz dwie pozycje ósme? Icon_razz

9. Fiction bardzo fajny teledysk i retro brzmienie też na plus, ale chyba muszą się jeszcze rozkręcić, bo mają potencjał.

10. Z Beach House mam problem, poza zimowym singlem kilka lat temu, nigdy do mnie nie trafiali. Jakoś nie przekonuje mnie taka stylistyka, za mało tu życia. Ale lubię bardzo okładkę ostatniej płyty Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.01.2013 01:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #139
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
"Taro" już nazwałem po imieniu:
Cytat:Biłem się długo z myślami ale orzekłem że najlepszy utwór roku powinien w końcu pojawić się na liście.
(Lista not. 1187, z dn. 15.12.2012)

Więc co tu dużo pisać - epokowy utwór i tyle Icon_smile

Tych dwóch ósemek to nie zauważyłem do tej pory. Pamiętam jak na Lp3 raz zapomnieli o "It Must Have Been Love" Roxette i później musieli je dopisać na listę na dodatkowym siódmym miejscu. Więc Dziobas nie pierwszy Icon_wink
03.01.2013 07:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #140
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2012
aaktt napisał(a):ale nie czuję tu zupełnie jakiejkolwiek melodii, a to przy takich utworach jest niesamowicie ważne
ja czuję mocno, to nie jest melodia w stylu Animal Collective, nie bardzo też wyczuwam, aby Bear in heaven ich naśladował. Natomiast nie jest to taki typowy catchy kawałek. Siłą tej piosenki jest "to coś".
aaktt napisał(a):Swoją drogą czemu masz dwie pozycje ósme?
Obie piosenki zdobyły 448 punktów.
thestranglers napisał(a):"Taro" już nazwałem po imieniu:
Oklasky
aaktt napisał(a):Fajnie by się sprawdził na jakieś potańcówce czy dyskotece
Już testowaliśmy z Kordianem, Saferem i prz Icon_smile Zgadzam się w 100%ach. A takich dyskotek nie znajdziesz, nie ma bata.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
03.01.2013 09:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2023 dziobaseczek 10 163 21.01.2024 10:42 AM
Ostatni post: Szymek79
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2022 dziobaseczek 12 465 26.01.2023 07:17 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2021 dziobaseczek 9 718 11.01.2022 06:48 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2020 dziobaseczek 12 1 036 14.01.2021 02:58 PM
Ostatni post: thestranglers
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2019 dziobaseczek 40 5 886 22.01.2020 10:09 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2018 dziobaseczek 62 6 469 15.01.2019 09:23 PM
Ostatni post: AKT!
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017 dziobaseczek 39 6 010 11.02.2018 02:58 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2016 dziobaseczek 32 11 965 11.01.2017 02:47 PM
Ostatni post: dziobaseczek
Dzwonek Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015 dziobaseczek 49 15 118 20.01.2016 05:32 PM
Ostatni post: thestranglers
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014 dziobaseczek 54 22 753 10.01.2015 06:44 PM
Ostatni post: Kordian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości