Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linkin Park - Hybrid Theory
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #1
Linkin Park - Hybrid Theory
Debiutancki album Linkin Park "Hybrid Theory" miał swoją premierę 24 października 2000 roku i stał się początkiem kariery tego amerykańskiego zespołu. W samych Stanch sprzedał się w ponad 10 milionowym nakładzie a ogólnie na świecie w 24 milionach kopii czyniąc ten album najlepiej sprzedającą się płytą debiutanta w XXI wieku. Z albumu zostały wydane 4 single "One Step Closer", "Crawling", "Papercut" i "In the End", które dotarło do drugiego miejsca w Billboardzie.

[Obrazek: Linkin_park_hybrid_theory.jpg]

Tracklista:

1. "Papercut"
2. "One Step Closer"
3. "With You"
4. "Points of Authority"
5. "Crawling"
6. "Runaway"
7. "By Myself"
8. "In the End"
9. "A Place for My Head"
10. "Forgotten"
11. "Cure for the Itch"
12. "Pushing Me Away"

[Obrazek: 220px-Linkin_Park_-_One_Step_Closer_CD_cover.jpg][Obrazek: 220px-Linkin_Park_-_Crawling_CD_cover.jpg][Obrazek: 220px-Linkin_Park_-_Papercut_CD_cover.jpg][Obrazek: 220px-Linkin_in_the_end_single_cover.png]

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2012 11:58 AM przez AKT!.)
12.09.2012 06:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #2
RE: Linkin Park - Hybird Theory
O dziwo kolejność już miałem wcześniej przygotowaną. Ogólnie nie moja muzyka, ale czołówka nawet daje radę.

1. In The End
2. With You
3. One Step Closer
4. Cure For The Itch
5. Papercut
6. Forgotten
7. Runaway
8. Points of Authority
9. Crawling
10. By Myself
11. Pushing Me Away
12. A Place For My Head

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.09.2012 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #3
RE: Linkin Park - Hybird Theory
Mając 12 lat byłem zachwycony. "In the End" było jednym z pierwszych dużych rockowych przebojów na mojej liście, a "Crawling" czy "One Step Closer" zdumiewały mocno gitarową ekspresją. Dziś - zaciskam wargi w półuśmiechu i mrużę oczy. Trzeba było dobrych kilku lat, żebym zrozumiał, że to jednak nie tylko nie muzyka dla mnie, ale też nie jest tym za co ją wcześniej brałem. To jednak mimo wszystko całkiem udana płyta, nawet jeśli powodują mną resztki dawnych sentymentów.

1. "Points of Authority"
2. "One Step Closer"
3. "Crawling"
4. "Cure for the Itch"
5. "With You"
6. "Pushing Me Away"
7. "Papercut"
8. "Forgotten"
9. "By Myself"
10. "In the End"
11. "A Place for My Head"
12. "Runaway"

P.S.1. Wieki tego nie słuchałem tak w ogóle! Co najmniej od wczesnego gimnazjum Icon_surprised
P.S.2. Do "Points of Authority" nadal często wracam, bo lubię ten numer, choć raczej w wersji z "Re:Animation"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.09.2012 07:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Linkin Park - Hybird Theory
Jak to się dzieje, że ludzie tak silnie odwracają się od swych kiedyś ulubionych utworów...
aaktt napisał(a):Trzeba było dobrych kilku lat, żebym zrozumiał, że to jednak nie tylko nie muzyka dla mnie, ale też nie jest tym za co ją wcześniej brałem.
Zdradzisz, za co ją brałeś?
12.09.2012 08:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #5
RE: Linkin Park - Hybird Theory
Również miałem wcześniej ułożoną kolejność Icon_wink
Przez pierwszą połowę przyjemnie mi się słuchało (!), ale z czasem mnie zaczął męczyć ten album. Przynajmniej nie przedłużają piosenek w nieszkończoność i chwała im za to, bo gdyby ten album był chociażby 15 minut dłuższy to bym z trudem wytrzymał. 5/10
1. In The End
2. Pushing Me Away
3. Runaway
4. With You
----
5. One Step Closer
6. Forgotten
7. Papercut
8. A Place
----
9. Crawling
10. Cure For The Itch
11. Points of Authority
12. By Myself
12.09.2012 09:08 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
RE: Linkin Park - Hybird Theory
Nie jestem pewien, wtedy wiedziałem niewiele o muzyce, o muzyce rockowej jeszcze mniej. Wówczas brzmiało mi to autentycznie, teraz zestawienie scratche i gitary czy Mike Shinoda i Chester Bennington biorę z przymrużeniem oka. Rap rock to chyba jeden z najgorszych tworów, jakie kiedykolwiek wymyślono Icon_wink

A "In the End" raz, że zabiły mi media, a dwa, że reprezentuje w najgorszym wydaniu to o czym pisałem wyżej.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.09.2012 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Linkin Park - Hybird Theory
prz_rulez napisał(a):Jak to się dzieje, że ludzie tak silnie odwracają się od swych kiedyś ulubionych utworów...
Nie jestem pewien czy mając lat 20, 30, 40 i więcej takie ''silne odwracanie się'' ma miejsce. Pewne zmiany zachodzą, ale chyba nie na tak dużą skalę. Tym charakteryzuje się raczej jedynie okres dzieciństwa i wczesnej młodości. Łapiesz się ''jakiejś'' muzyki, aby potem dojść do ''MUZYKI''. I te pierwsze miłości po czasie często bywają jedynie przypadkową furtką, która prowadzi do czegoś większego. Ja miałem przyjemność zaczynać niemal od początku z wykonawcami, których do dzisiaj cenię i uważam za bezwzględnie świetne ekipy, ale były też grupy pokroju Ich Troje czy masa pojedynczych piosenek niemal nic nieznaczących z dzisiejszej perspektywy. Jeden traktuje się z sentymentem, drugie nie są wystarczająco dobre by nawet w takim stopniu oddziaływać na dwudziestoletniego mnie.

Co do LP. Ja też uważam, ze rap-rock to dosyć makabryczna kombinacja, która wyewoluowała w niewłaściwy sposób z pierwszych płyt RATM czy nawet Korna. Pamiętam, że strasznie szałowe były podobne hybrydy na przełomie wieków i w pierwszych latach nowego tysiąclecia. Na szczęście gdzieś to już wyparowało. Nawet bohaterowie tego wątku zmienili orientację. ''Hybrid'' to wszak ich kamień milowy w gatunku, chociaż ja podczas odsłuchu czuję się raczej jakbym miał kamienie nerkowe. Co mnie zawsze bolało? Pretensjonalność tekstów, ich buntowniczy, anarchiczny charakter. Wszystko podane w konwencji wylewania szamba na świat, co mnie w muzyce niekoniecznie przekonuje. Do tego mało zapamiętywalna z mojego punktu słyszenia muzyka, głośna, niby true-rockowa (bo do true-tekstów), ale wyraźnie szlifowana przez elektroniczne zabawki. Pomijając zawsze złe rozwiązania z rapem, nigdy nie lubiłem też wokalisty, który w swoim repertuarze bazował albo na maksymalnym wrzeszczeniu, albo na chłopięcym pochlipywaniu. Wszystko to + fakt, że LP byli w pewnym okresie mojego życia ''wszędzie dookoła'' sprawiło, że z każdym kolejnym albumem stawali się potencjalnym kandydatem do tytułu ''nieoficjalnego najgorszego zespołu świata'' ostatnich lat.

01. In The End
02. By Myself
03. One Step Closer
04. Papercut
05. Points of Authority
06. Cure For The Itch
07. Forgotten
08. With You
09. Runaway
10. Crawling
11. A Place For My Head
12. Pushing Me Away

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.09.2012 01:25 AM przez saferłel.)
13.09.2012 01:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #8
RE: Linkin Park - Hybird Theory
1. "Crawling"
2. "One Step Closer"
3. "In the End"
4. "Papercut"
5. "Pushing Me Away"
6. "With You"
7. "By Myself"
8. "Forgotten"
9. "Points of Authority"
10. "Runaway"
11. "A Place for My Head"
12. "Cure for the Itch"
13.09.2012 02:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #9
RE: Linkin Park - Hybird Theory
01. Points of Authority
02. Crawling
03. One Step Closer
04. Papercut
05. In The End
06. By Myself
07. Forgotten
08. Cure For The Itch
09. Runaway
10. With You
11. Pushing Me Away
12. A Place For My Head

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.09.2012 03:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Linkin Park - Hybird Theory
saferłel napisał(a):Wszystko podane w konwencji wylewania szamba na świat, co mnie w muzyce niekoniecznie przekonuje.
Rozmawialiśmy już o tym i - naprawdę ciesz się, że nigdy nie musiałeś utożsamiać się z tym "wylewaniem szamba". Po prostu, pewnej muzyki się nie zrozumie, jeśli się czegoś nie przeżyje. Widocznie tak było tu w Twoim przypadku.
aaktt napisał(a):Rap rock to chyba jeden z najgorszych tworów, jakie kiedykolwiek wymyślono Icon_wink
Coś się we mnie burzy gdy to czytam, ponieważ mi właśnie bardzo jego brakuje. Linkin Park, Guano Apes... ach, to były czasy...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.09.2012 05:43 PM przez prz_rulez.)
13.09.2012 05:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Linkin Park - Hybird Theory
prz_rulez napisał(a):Rozmawialiśmy już o tym i - naprawdę ciesz się, że nigdy nie musiałeś utożsamiać się z tym "wylewaniem szamba". Po prostu, pewnej muzyki się nie zrozumie,
Jeśli ktoś śpiewa o kupowaniu pomidorów na targu (a to już mi się zdarzyło robić), to też niekoniecznie jest to motyw, jakiego oczekuję Icon_wink Nie chodzi o utożsamianie się. Po prostu to nie jest miła mi estetyka, sposób wyrażania się w muzyce. Zresztą to tylko jeden element ich muzyki, jeden z kilku, które mnie drażnią.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.09.2012 05:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Linkin Park - Hybird Theory
Okej, rozumiem.
Cóż, nie będę ukrywać, że jakoś przykro mi się czyta tak negatywne opinie o tej płycie, bo te teksty były mi bardzo bliskie (w tym wypadku niestety) i... No cóż, jest różnica między czymś, co wiąże się w jakiś sposób z pewną częścią mojego życia, a jakimś disco z Uzbekistanu Icon_wink
13.09.2012 06:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #13
RE: Linkin Park - Hybird Theory
Teksty są mocno gówniane, co odkryłem dopiero lata później, gdy wystarczająco poznałem angielski. Zgadzam się z Pawłem w tej materii.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.09.2012 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Linkin Park - Hybird Theory
Są błędy gramatyczne?
13.09.2012 07:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #15
RE: Linkin Park - Hybird Theory
Poruszana materia oraz kunszt pisarski są bez polotu i na niskim poziomie Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.09.2012 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
RE: Linkin Park - Hybird Theory
a co mieli pisać teksty jak Coma?
to by wyszło karykaturalnie...
14.09.2012 11:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Linkin Park - Hybird Theory
Karykaturalnie nie. Po prostu, pisali co czuli.
Ja nie uważam, że teksty są złe. A w połączeniu z muzyką są bardzo emocjonalne.
14.09.2012 11:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #18
RE: Linkin Park - Hybird Theory
1. In the End
2. Crawling
3. Pushing Me Away
4. Runaway
5. A Place for My Head
6. With You
7. One Step Closer
8. Cure For The Itch
9. Points of Authority
10. Forgotten
11. Papercut
12. By Myself

http://rateyourmusic.com/~meni
14.09.2012 12:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #19
RE: Linkin Park - Hybird Theory
Tak, dziś to brzmi dość karykaturalnie, ale w odróżnieniu od ich ostatnich wypocin - w miarę znośnie. 2,5/5

1. One Step Closer
2. In the End
3. By Myself
4. Points of Authority
5. Pushing Me Away
6. A Place for My Head
7. Runaway
8. With You
9. Cure for the Itch
10. Crawling
11. Forgotten
12. Papercut

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.09.2012 11:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: Linkin Park - Hybird Theory
Nie wiem, co jest karykaturalne w tym, że ktoś śpiewa o tym, co go boli ;] Można się czepiać muzyki, ale dla mnie, po ponad 10 latach, to wciąż świetne łojenie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.09.2012 11:17 PM przez prz_rulez.)
15.09.2012 11:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości