Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 12 Listy (19.04.2008)
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #1
Notowanie 12 Listy (19.04.2008)
Hm... jeślibym listę miała w tym tygodniu układać na podstawie częstości słuchania utworów, to na podium nie zostałaby żadna z piosenek, które tam się jednak znajdują. A szczęśliwej zwyciężczyni byłoby zapewne szczególnie smutno, bo być może w ogóle z listy by musiała wypaść. A ona po prostu ma wciąż taką siłę oddziaływania, że aż trudno mi jej słuchać. [jeśli to się da zrozumieć]. Na miejscu 4 jeszcze jeden happysad ale będzie mu bardzo trudno móc poprawić swój wynik. A przecież też już niedaleko za nim znalazł się Mark Knopfler, który rozbroił mnie całkowicie skokiem, który wykonał. Czy jemu będzie łatwiej? Chyba na razie też nie. Ale w pojedynkę zawsze trudniej... może więc jeśli wyrówna krok z tą, która biegnie za nim, to razem dokonają więcej... A Amy w tym tygodniu dużo zyskała.
Nikt się jednak w pierwszej dzięsiątce nie spodziewa, że oto pojawiło się nowe, [bardzo] dobre nagranie, które zamierza namieszać bardzo mocno w jej szeregach. A jak znam życie, stanie się to szybciej, niż ktokolwiek by przypuszczał. [Ja zdecydowanie nie miałam problemów, żeby stwierdzić, co z tym utworem ma się stać Icon_smile2 . Stare Dobre Małżeństwo, które brzmi tak, jak wtedy, gdy lubiłam je najbardziej, a do tego ten tekst! Tak samo pięknie symboliczny, jak 'Wielki błękit' myslovitzowy, który za każdym razem tak samo mnie zachwyca...].
Jest też druga nowość, która znów nowością nie jest Icon_smile2 . Usłyszałam któregoś dnia w radiu bedąc w pracy. Głos mi się skojarzył z zupełnie kimś innym [ale może mniejsza z tym, z kim Icon_wink2 ], nazwa nie została wymieniona na antenie, więc poszukałam sobie sama. Po tekście do kłębka Icon_smile2 . No i proszę, zaskoczenie wielkie - kolejne Foo Fighters... ale sprzed 10 lat Icon_wink2 , ze ścieżki do filmu 'Z archiwum X'. Jak mi się wydaje ten utwór też ma duże możliwości i wygląda na to, że równie szybko przestanie chodzić w tyle za tyloma innymi piosenkami, ale nie przestanie chodzić za mną Icon_smile2 .
A na koniec polski akcent, Lessdress jeszcze raz. Cała płyta 'Sugarfree' podoba mi się bardzo, coraz bardziej [mają naprawdę niesamowicie fajne rozwiązania instrumentalne i rusza mnie to przy każdym przesłuchaniu tak samo!], a jednak pojedyncze piosenki [a właściwie na razie mogę mówić tylko o jednej Icon_wink2 ] błąkają się gdzieś tylko w połowie stawki. Nie chciałabym, żeby skończyło się tak jak ze Strachami... Dziwne to jest, bo naprawdę mi się te utwory bardzo podobają.
Jakby ktoś coś chciał, to jest na chomiku Icon_smile2 . Zapraszam.

Notowanie 12:
01 01 03 Jeszcze, jeszcze - happysad
02 03 02 Uciekinier - Myslovitz
03 02 07 Długa droga w dół - happysad
04 07 03 Wszystko jedno - happysad
05 08 09 Yahweh - U2
06 10 06 Idź swoją drogą - Raz Dwa Trzy
07 04 12 Ostatnie wspólne zdjęcie - Tomek Makowiecki
08 28 02 Nobody's Got The Gun - Mark Knopfler
09 05 05 Miłość - Aga Zaryan
10 15 05 Run - Amy Macdonald

11 18 12 Our Shangri-La - Mark Knopfler
12 11 07 Entwined - Jason Reeves
13 06 12 Taka historia - happysad
14 17 04 Hydropiekłowstąpienie - Lao Che
15 12 06 Who's Fucking Who - Lessdress
16 14 12 Map Of The Problematique - Muse
17 23 02 Youth Of Today - Amy Macdonald
18 NN 01 Akt miłosny albo życie - Stare Dobre Małżeństwo
19 09 08 Jeszcze w zielone gramy - Raz Dwa Trzy
20 24 04 Bóg zapłać - Lao Che

21 19 12 Assassin - Muse
22 20 04 The Human Instrument - Volbeat
23 NN 01 Walking After You - Foo Fighters
24 27 02 Statues - Foo Fighters
25 16 12 Sudden Inspiration - Jim Brickman
26 21 12 Do Me A Favour - Arctic Monkeys
27 NN 01 Can't Be Real - Lessdress
28 13 07 Nie boję się - Tomek Makowiecki
29 26 12 True Love Will Never Fade - Mark Knopfler
30 22 06 Put The Sun Back - The Coral

wypadły:
25 20 03 Map Of Your Head - Muse
29 27 08 The Daily Match - Lali Puna
30 16 04 If We Cannot See - Devics

TeksTop 8:
1. Jeszcze, jeszcze - happysad
2. Długa droga w dół - happysad
3. <...>
4. Thank You For Listening - Hurt
5. Entwined - Jason Reeves
6. Akt miłosny albo życie - Stare Dobre Małżeństwo
7. Alexander - Myslovitz
8. Miłość - Aga Zaryan
9. Do syna Józefa Cieślaka - Lao Che
10. Kiedy u... Kochanie - Janusz Radek

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
20.04.2008 12:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
neon.ka napisał(a):18 NN 01 Akt miłosny albo życie - Stare Dobre Małżeństwo
u mnie o krok od listy. A tak na prawdę to już powinni być, tylko "Rozmowa..." się przeciąga i nie chcialem jej zakłócać Icon_wink2
neon.ka napisał(a):08 28 02 Nobody's Got The Gun - Mark Knopfler
cieszy mnie bardzo !!! ten skok.
neon.ka napisał(a):23 NN 01 Walking After You - Foo Fighters
już zaglądam do środka klatki i ... o tym później.
zmiany na Twojej liście dość zaskakujące: Tomek -15, Jim -9, 1,2,3 -10 Icon_eek2 Ale akurat dobrze się składa, że to co ja wolę idzie do góry Icon_wink2 Amy x2, Mark x2 itd.

neon.ka napisał(a):3. <...>
intrygujące... Czy happysad uzyskali taka przewagę nad resztą? Czy też ... to coś innego? Alez wścibski jestem.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.04.2008 01:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #3
 
neon.ka napisał(a):[Ja zdecydowanie nie miałam problemów, żeby stwierdzić, co z tym utworem ma się stać Icon_smile2 . Stare Dobre Małżeństwo, które brzmi tak, jak wtedy, gdy lubiłam je najbardziej, a do tego ten tekst! Tak samo pięknie symboliczny, jak 'Wielki błękit' myslovitzowy, który za każdym razem tak samo mnie zachwyca...].
Staram się, staram... Icon_wink2 Niestety u mnie jest aktualnie na czwartym miejscu na płycie [w tym tygodniu wyprzedził go jeszcze "Jednoczas"], a że póki co trzecie nie łapie się do 50, więc...
Cieszę się, że znalazłaś coś dla siebie na tej płycie. Icon_smile2 Mam nadzieję, że nie tylko ten utwór Ci się podoba. Icon_smile2
neon.ka napisał(a):12 11 07 Entwined - Jason Reeves
Ciekawe czy pojawi się coś jeszcze z jego płyty? Icon_smile2

Lao Che jeszcze do góry co jest już bardzo dobrym wynikiem. Icon_smile2 Czesława nie widzę, [właśnie widzę w sąsiedztwie, że nie zobaczę Icon_wink2] więc mogę być spokojny o kolejność. Icon_wink2

[A jak pani Halina? Przesłuchałaś już? Ma szanse na trzydziestkę? Icon_smile2]
20.04.2008 01:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #4
 
neon.ka napisał(a):16 14 12 Map Of The Problematique - Muse
Pozwolę sobie jeszcze raz w tym miejsu wyrazić zachwyt nad tym utworem w wersji koncertowej Icon_smile2 Icon_mrgreen :-> Icon_mrgreen Icon_eek2 Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_eek2 Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen

[Obrazek: kleschko.png]
21.04.2008 06:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Nie wiem czy z AX czy nie, ale na pewno z płyty Colour And The Shape, która jest ich najlepszym dziełem i piosenkę uwielbiam ;] Niespodziewanie trochę dla mnie karierę robi U2. I tutaj, na ten chart Bóg zsyła potop z tego co widzę Icon_wink Szkoda tylko, że jeden z moich ulubieńców czyli Knopfler już prawie wypada.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.04.2008 06:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #6
 
Yacy napisał(a):
neon.ka napisał(a):3. <...>
intrygujące... Czy happysad uzyskali taka przewagę nad resztą? Czy też ... to coś innego? Alez wścibski jestem.
To coś innego. Mogę powiedzieć, że śpiewa głos kobiecy. I że muszę jakoś z powrotem zobiektywizować bardziej ten TeksTop, bo istnieje niebezpieczeństwo, że niedługo same trzykropki tu się pojawią Icon_wink2
abd3mz napisał(a):Cieszę się, że znalazłaś coś dla siebie na tej płycie. Icon_smile2 Mam nadzieję, że nie tylko ten utwór Ci się podoba. Icon_smile2
Podoba mi się więcej, ale wydaje mi się, że na listę nie mają szansy. Na razie przynajmniej. No i w ogóle to znów dzięki za natchnienie do przesłuchania Icon_smile2 .
abd3mz napisał(a):
neon.ka napisał(a):12 11 07 Entwined - Jason Reeves
Ciekawe czy pojawi się coś jeszcze z jego płyty? Icon_smile2
No ciekawe Icon_smile2 . W każdym razie nie jest zły czas na te piosenki.
abd3mz napisał(a):[A jak pani Halina? Przesłuchałaś już? Ma szanse na trzydziestkę? Icon_smile2]
Panią Halinę to ja najpierw usłyszałam w radio, a dopiero potem zaczęłam szukać, żeby posłuchać na spokojnie jeszcze raz [przy okazji - dzięki Jacku za danie mi tej możliwości Icon_smile2 ]. Czy ma szanse... Sprawdź za tydzień Icon_wink2
saferłel napisał(a):Nie wiem czy z AX czy nie, ale na pewno z płyty Colour And The Shape, która jest ich najlepszym dziełem i piosenkę uwielbiam ;]
A no tak. Widać zatrzymałam się w czytaniu po pierwszym zdaniu na temat tej piosenki, a ono mówiło akurat o soundtracku Icon_wink2 [ale rzecz jasna to żadne usprawiedliwienie].
saferłel napisał(a):Szkoda tylko, że jeden z moich ulubieńców czyli Knopfler już prawie wypada.
Twój ulubieniec Knopflera [czyli 'True love will never fade'], czy też Knopflera w całości masz na myśli? Bo jeśli jednak to drugie [na co by wskazywała forma zdania], to chyba przegapiłeś największy skok w tym notowaniu, a i drugi Markowy jest też nie gorszy Icon_wink2 . Więc owszem, pan Knopfler wypada, ale całkiem dobrze Icon_smile2 .

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
22.04.2008 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
neon.ka napisał(a):ona po prostu ma wciąż taką siłę oddziaływania, że aż trudno mi jej słuchać. [jeśli to się da zrozumieć].
nie musisz dodawac ani slowa. odczuwam ją tak samo jak Ty.
cale szczescie wlasna lista przebojow, to nie komputerowo policzona lista najczesciej sluchanych singli.
neon.ka napisał(a):Jakby ktoś coś chciał, to jest na chomiku Icon_smile2 .
skorzystalem i kilka listków cykorii chomikowi podgryzlem.

"Wszystko jedno" na czwartym!! Icon_biggrin3 o pierwszym i trzecim miejscu lepiej nie bede nic pisac...
jaki piekny skok Marka! Icon_biggrin3 a w dodatku Shangri-La wraca. no i ponownie mozna zaczac odliczanie! 10 dni! Icon_biggrin3 tylko wielki przeboj poczatku Twojej listy juz na wylocie. ale moze jakby przetrwal jeszcze nastepne notowanie, to potem byloby znowu lepiej?...
"Run" juz w dziesiatce Icon_smile2.
jeden miusowy Map wylecial, ale drugi bardzo ladnie trzyma sie w srodku stawki. oby jak najdluzej! Icon_smile2
neon.ka napisał(a):Więc owszem, pan Knopfler wypada, ale całkiem dobrze Icon_smile2 .
Icon_lol Icon_lol Icon_lol
22.04.2008 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
neon.ka napisał(a):Podoba mi się więcej, ale wydaje mi się, że na listę nie mają szansy. Na razie przynajmniej.
To ja sobie zostawię taką małą nadzieję związaną z ostatnim zdaniem. Icon_smile2
neon.ka napisał(a):No i w ogóle to znów dzięki za natchnienie do przesłuchania Icon_smile2 .
Icon_smile2 Chyba jednak ja mam ich od Ciebie więcej. Icon_smile2 [a kilka jeszcze nie zrealizowanych...]
neon.ka napisał(a):Panią Halinę to ja najpierw usłyszałam w radio, a dopiero potem zaczęłam szukać, żeby posłuchać na spokojnie jeszcze raz
Właśnie te spokojne przesłuchanie miałem na myśli. Icon_smile2
neon.ka napisał(a):Czy ma szanse... Sprawdź za tydzień Icon_wink2
Będę. Icon_wink2
22.04.2008 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #9
 
ku3a napisał(a):skorzystalem i kilka listków cykorii chomikowi podgryzlem.
Mam nadzieję, że smakowały... a może smak był zaskoczeniem...
ku3a napisał(a):tylko wielki przeboj poczatku Twojej listy juz na wylocie. ale moze jakby przetrwal jeszcze nastepne notowanie, to potem byloby znowu lepiej?...
Ja myślę, że nawet jak wypadnie, to potem wróci Icon_smile2 . Ale tak w ogóle to już czuję, że ten tydzień zbyt wieloma nowościami chce mi sypnąć...
abd3mz napisał(a):
neon.ka napisał(a):No i w ogóle to znów dzięki za natchnienie do przesłuchania Icon_smile2 .
Icon_smile2 Chyba jednak ja mam ich od Ciebie więcej. Icon_smile2
Oj, chyba nie... Większość tego, co u mnie nowe, to wypatrzone tu u Was...

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
24.04.2008 09:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Notowanie 11 Listy (12.04.2008) neon.ka 20 5 081 29.01.2009 11:21 AM
Ostatni post: (s)
  Notowanie 26 Listy (26.07.2008) neon.ka 3 1 453 04.08.2008 09:01 PM
Ostatni post: Yacy
  Notowanie 25 Listy (19.07.2008) neon.ka 6 1 732 27.07.2008 12:04 AM
Ostatni post: mrsap
  Notowanie 24 Listy (12.07.2008) neon.ka 9 2 134 20.07.2008 05:10 PM
Ostatni post: abd3mz
  Notowanie 23 Listy (05.07.2008) neon.ka 14 3 067 12.07.2008 11:15 PM
Ostatni post: abd3mz
  Notowanie 22 Listy (28.06.2008) neon.ka 9 2 471 07.07.2008 05:14 PM
Ostatni post: Yacy
  Notowanie 21 Listy (21.06.2008) neon.ka 22 4 487 27.06.2008 01:19 PM
Ostatni post: abd3mz
  Notowanie 20 Listy (14.06.2008) neon.ka 13 2 751 19.06.2008 12:42 PM
Ostatni post: ku3a
  Notowanie 19 Listy (07.06.2008) neon.ka 11 2 468 14.06.2008 03:31 PM
Ostatni post: saferłel
  Notowanie 18 Listy (31.05.2008) neon.ka 14 2 894 07.06.2008 06:23 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości