Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Największy Płytowy Top Dziobasa
100 płyt, bez których nie wyobrażam sobie życia
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #241
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
3. Nine Inch Nails - The Downward Spiral (1994)

[Obrazek: e4a69330dca0cc75f99e2010.L.jpg]

Na pewnym etapie życia nie mogłem żyć bez tej muzyki. Utożsamiałem się z nią, cały czulem się bohaterem tego dziwnego świata, miałem wrażenie, jakbym współuczestniczył w tych wszystkich opisywanych przez Reznora okrucieństwach, jakbym siedział w jego głowie. Reznor jest tak na prawdę wyrzutem sumienia wielu pysznych ludzi, którzy żyją w przekonaniu, że są usprawiedliwieni i rozgrzeszenia. Plyta Dawnward spiral jest zapisem apokalipsy, jaką jest w stanie stworzyć człowiek w konfrontacji z bliźnim. Silnie emocjonalna płyta. Muzycznie to wielki przełom, potężne uderzenie prosto w nos. Jest moc wczesnego rocka industrialnego, ale jest i nowoczesne finezja, jakieś bardzo charakterystyczne dla NIN pejzaże muzyczne, które znakomicie się sprzedały o filmu o Urodzonych Mordercach. Wlaśnie ta szkoła kombinowania z brzmieniami, wyrafinowane elektroniczne brzmienia, wraz zeznakomitym operowaniem stołem mikserskim i automatem perkusyjnym dały tak niepowtarzalny efekt. Bezprecedensowe jest też budowanie piosenek, to nie jest typowa piosenka, coś bardzo oryginlanego i nie dajacego się podrobić.
Cytując swoja recenzje wcześniejszą: Czy ktoś chciał stracić słuch? Nie ma takich ludzi. Człowiek stworzon jest by kochać. I look down at where you're standing. To jedna z piosenek mojego życia, to buldożer moich małżowin. Gdy będę głuchy, będę wiedział komu wysłać fakturę za ślimaki. W ogóle film z którego pochodzi ten hałas mnie rozbroił zupełnie. Każdy kiedyś był młody i oglądał dziwne filmy. Moim filmem na tapecie był Natural born Killers. Olivier Stone do współpracy zaprosił Trenta nie bez kozery – to człowiek , który jak mało kto potrafi czuć emocje, który agresję potrafi zapisać nutowo. Który tworzy tak niesamowite melodie, tak niepowtarzalne i tak wstrząsające. Hałas i zło – rzeknie maluczki – no i błąd. Bo jest i liryczne Hurt, posępne, spokojne Piggy. Jest pokręcony cover Joy division Dead Souls, jest kompletnie nieokiełznany – prawie mój ulubiony - March Of The Pigs, jest chory Mr. Self Destruct, ale przecież mamy taneczne niemalże The Hand That Feeds, cudowne Closer, dudniące chorobą Deep. Jest niemalże trashmetalowe Happiness in Slavery – z prekursorskim, sadystycznym teledyskiem, jest narkotyczny The Fragile. The Downward Spiral – płyta, której człowiek ceniący nietuzinkowe dźwięki nie może nie znać. Choć tak naprawdę moment kiedy poznałem Nine Inch nails – na z-rocku - March Of The Pigs uważam za święto i każda płyta stworzona przez trenta okraszona jest czymś takim ….. Trent mówi i trąci o przemocy, o alkoholizmie, o narkomanii, o rzeczach, które trawią ludzi. Nie mówi o pierdołach, miłości i kwiatkach. NIN – moja obsesja muzyczna. Jedna z największych rzeczy jakie odkryłem, jedna z najbardziej niezwykłych zjawisk jakie przetoczyły się przez moje małżowiny. Moja chora miłość. Moja choroba.


- March of the Pigs
- Closer
- Piggy

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.09.2012 11:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #242
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Korci mnie, by już dziś rozdać wszystkie karty, Powstrzymajcie mnie lub tez nie Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.09.2012 01:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #243
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Rozdawaj. Sypnij asem z ręka.

Na dwóch ostatnich miejscach wysłużone tytuły, dwie klasyczne płyty, kamienie milowe w swoich kategoriach. Nine Inch Nails to również był dla mnie przełom. Pierwsza naprawdę mocna płyta, która mi się spodoba....ale przecież to zupełnie inny rodzaj mocy. Fascynujące połączenie rocka i elektroniki. Gdzieś w tym wszystkim uchowały się melodie jak z porcelany. Szczytowe osiągnięcie industrialu.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.09.2012 01:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #244
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
saferłel napisał(a):Rozdawaj. Sypnij asem z ręka.
będziecie rozczarowani. Bo płyty, na szczycie to nie są kamienie milowe.
saferłel napisał(a):Pierwsza naprawdę mocna płyta, która mi się spodoba....ale przecież to zupełnie inny rodzaj mocy. Fascynujące połączenie rocka i elektroniki. Gdzieś w tym wszystkim uchowały się melodie jak z porcelany. Szczytowe osiągnięcie industrialu.
świetnie napisałeś. Jeszcze ktoś chce, bym już teraz się ujawnił?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.09.2012 01:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #245
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
dziobaseczek napisał(a):Bo płyty, na szczycie to nie są kamienie milowe.
Każdy ma swoje. Może te dwa są naszymi wspólnymi Icon_smile

dziobaseczek napisał(a):świetnie napisałeś. Jeszcze ktoś chce, bym już teraz się ujawnił?
Lud chce!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.09.2012 01:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #246
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
2. Manic Street Preachers - The Holy Bible (1994)

[Obrazek: 51SuJilGhbL._SS400_.jpg]

Ci kaznodzieje wielokrotnie robili mnie w trąbę. Ich sporą wadą, patrząc już z perspektywy czasu, to rozmienianie się na drobne, rozcieńczanie repertuaru nijakością, jaka niestety ostanio jest nagminna. Co gorsza odbija się to permanentnie na koncertowych tracklistach. Ciągle te wyświechtane hity z ostatnich płyt. Tylko w Anglii zdobywają się na częstsze sięganie do pierszych płyt, do mniej oczywistych piosenek. Ale do rzeczy. Dlaczego ich dalej kocham, pomimo to? Bo początek mieli jak wejście smoka. Po prostu mnie zabili. Wybornym, nieco nieokrzesanych debiutem, potem gigaprzebojowym drugim krążkiem. Na Holy Bible przeszli sami siebie, po prostu nie do wiary, że stworzyli takie cudo. Płyta epatująca smutkiem, jakąś wściekłością, jakąś złością. Po prostu jest to manifest. Ich silnie lewicowe poglądy nie do końca podzielam, ale zupełnie rozumiem intencje muzyków i fakt, że swoją muzyką chcą coś zmienić w mentalności ludzi, ża wychodzą z założeia, że muzyka ma zmieniać nie tylko samopoczucie. Przyznam się, ża tak dobrych tekstów jakie wychodzą spod pióra MSP nie najduję nigdzie, robią ogromne wrażenie. Są świetne. Nie wiem, czy przypadkiem nie moje ulubione. Choć oczywiście nie ma tu zbytniego optymizmu. Holy bible to rozliczenie z ludzką nienawiścią, ze ślepą wiarą w dogmaty, z fundamentalizmem, totalitaryzmem, głupotą i uzależnieniami niszczącymi relacje międzyludzkie. Płyta nie ma takiej mocnej przebojowości jak Gold Against the Soul, ale siłą jest dosadność, energia, wpaniałe emocje, świetne aranżacje, bardzo ziwny klimat. Zresztą to wszystko jest przesiąknięte jakimś dziwnym klimatem, jakąś duszną atmosferą. Płyta doskonała, świeża, autentyczna, czysta w przekazie i bardzo charakterystyczna, bardzo zimna, na ierwszy rzut ucha nieco nieprzyjazna i szortka. Nie dla fanów muzyki spod znaku smyczków i slodyczy, jaka potem permanentnie się pojawiała.


- IfWhiteAmericaToldTheTruthForOneDayIt'sWorldWouldFallApart
- Die in the Summertime
- Yes

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.09.2012 02:02 PM przez dziobaseczek.)
13.09.2012 01:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #247
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
1. Live - Throwing Copper (1994)

[Obrazek: a54590b809a0853cec016110.L.jpg]

Throwing Coppper jest płytą nadzwyczajną w swiej zwyczajności. Robi na mnie wrażenie każdego dnia, gdy tylko puszczam sobie i slucham. Niezwykłość tego wydawnictwa jest łatwa do zrozumienia dla człowieka, który zna charakterystykę muzyki, jaką kocham. Przede wszystkim musi być znakomita melodia. A tu każda pieśń zaopatrzona jest w ultrachwytliwe melodie. Nie jakieś tam fajne, nie ciekawe, nie intrygujące, tylko genialne. Po drugie każda piosenka przesiąknięta jest żywymi emocjami, jakąś złością, furią, smutkiem, łkaniem, czasem radością. Uczucia są tu odczuwalne namacalnie. Po trzecie płyta jest pełna ciekawych zabiegów aranżacyjnych, nie jest li tylko zbiorem piosenek. Bo przecież, gdy postawi się obok siebie Iris, Lighting Crashes, T.B.D., Pillar of Davidson czy White Discusion. To każda z nich jest inna, jest piekna na inny sposób. Ed Kowalczyk lubuje się w budowaniu napięcia, Lighting Crashes na przykład to typowy ich schemat. Zaczyna się delikatnie, z każdą sekundą coraz mocniej i coraz bardziej emocjonalnie, by eksplodować na końcu. Oczywiście zaknięcie piosenki to ponowne wyciszenie. No a White Discusion to najwybitniejsza ich piosenka, dzieje się tu tak dużo, że aż nie da się tego ogarnąć. Po czwarte - świetne teksty, o prostych rzeczach, o ludzkich dramatach, uzależnieniach, problemach w poetycki i niebanalny sposób. Po piąte genialna świeżość, świetny głoś Eda, trochę jak Michale Stipe, trochę jak Eddie Vedder. Z resztą tak można by było ulukować stylistycznie ten zespół. Szkoda, że tak szybko to wszystko zgasło. Bo nigdy potem nie zabłysnęli tak mocno. Arcydzieło, nie kapiące złotem i ornamentami a subtelną, niedrogą biżuterią. Które w Polsce pomimo poskich korzeni wokalisty furory nie zrobiła. Ja ją kocham, jest na wskroś moja.


- White, Discussion
- Iris
- Lightning Crashes

Dziękuje Wam wszystkim za cudowne komentarze, za zainteresowanie, za słuchanie. Jesteście naprawdę kapitalni! Dzięki!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.09.2012 01:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #248
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
No tak, pamiętam jak wielokrotnie wzdychałeś do tego nagrania Icon_smile Nie jest to absolutnie żadne zaskoczenie, ale też dziwi mnie, że nie nazywasz tego LP kamieniem milowym. W końcu tak objawiła się punkowa rewolucja MSP, którzy album wcześniej zdawali się już na dobre zaprzyjaźnić z radiowymi playlistami. Tutaj znów był bunt, jak na debiucie, ale podany w bardziej artystyczny sposób. Gdyby nie późniejsze wydarzenia, kto wie, może kontynuowaliby ten trend.

dziobaseczek napisał(a):Płyta epatująca sutkiem
Tak, niejeden biustonosz trafiał podczas koncertów na scenę Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.09.2012 02:01 PM przez saferłel.)
13.09.2012 02:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #249
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
saferłel napisał(a):Tak, niejeden biustonosz trafiał podczas koncertów na scenę
o Boże! Ale wyszło! Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.09.2012 02:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 112
Dołączył: Dec 2014
Post: #250
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
dziobaseczek napisał(a):Lightning Crashes
Przypomnę nieśmiało że umieściłem to nagranie na 5. miejscu swojego podsumowania utworów Icon_wink Teraz raduję się pysznie.
A płyty oczywiście nie słuchałem. Słuchałem ich późniejszych, a do "Throwing..." zawsze było za daleko.
dziobaseczek napisał(a):2. Manic Street Preachers - The Holy Bible (1994)
Też w całości nie znam, a to przecież z czasów gdy byli strawni.
13.09.2012 03:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #251
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
thestranglers napisał(a):Też w całości nie znam, a to przecież z czasów gdy byli strawni.
wiesz, oni są strawni cały czas, ale chyba już za bardzo.
thestranglers napisał(a):Słuchałem ich późniejszych, a do "Throwing..." zawsze było za daleko.
szkoda czasu na późniejsze,
thestranglers napisał(a):A płyty oczywiście nie słuchałem.
to już wiesz co będziesz dzis robił po obiedzie Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.09.2012 03:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #252
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Jak wspaniale czytać takie muzyczne opowieści! Tak bogate językowo, tak ładną polszczyzną pisane, tak pełne emocji! Nawet jeśli większości z tych płyt nie znam w całości, a tylko we fragmentach. Trzeba będzie ponadrabiać... Kiedyś... Mam nadzieję, że stopniowo jakoś się uda...
Jak wspomniałem wcześniej - nie odzywałem się, ale byłem na bieżąco, czytałem i przeżywałem.
Dziękuję.
13.09.2012 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 112
Dołączył: Dec 2014
Post: #253
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
To ja ze swej strony dziękuję serdecznie za Twój Top, Marcin.
Miejscami to był to top każdego z nas, myślę że podpiszemy się pod tym wszyscy.
A jako że każdy z nas ma jednak swoje "prywatne" ukochane płyty to i potrafimy się pięknie różnić.
I teraz szczerze przyznam, że z nieco większą śmiałością mógłbym pomyśleć o liście moich płyt życia. Podobno taki top układa się łatwiej od zestawienia utworów wszech czasów, więc może za jakiś czas i mi się ta sztuka uda. Tym bardziej że zostało sporo płyt, o których szerzej na naszym Forum nie pisaliśmy, a które zasługują na wspomnienie o nich, tak myślę Icon_wink
13.09.2012 05:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #254
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
ku3a napisał(a):nie odzywałem się, ale byłem na bieżąco, czytałem i przeżywałem
bardzo Ci dziękuję
thestranglers napisał(a):Podobno taki top układa się łatwiej od zestawienia utworów wszech czasów, więc może za jakiś czas i mi się ta sztuka uda
nie tylko podobno, ja topu piosenek nie ułożę nigdy, to niewykonalne!
thestranglers napisał(a):To ja ze swej strony dziękuję serdecznie za Twój Top, Marcin.
to ja Wa dziękuję, starałem się, by miało to ręce i nogi i byście mieli trochę radości. Bez Was tego topu by po prostu nie było. Czekam na analogiczne Wasze!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.09.2012 06:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 606
Dołączył: May 2008
Post: #255
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
ja również dziękuję za top Icon_wink rozstrzygnięcie nie po mojej myśli, ale to nie mój top -- i tak było świetnie, zdążyłem poznać już kilkadziesiąt płyt stąd
do listy dopisuję teraz top 2 z podwyższonym priorytetem Icon_biggrin

jak odsłucham już wszystko, zdam relację w tym temacie co mi się podobało, a co niekoniecznie Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.09.2012 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #256
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Ja również będę sukcesywnie przesłuchiwać płyty stąd i wtedy napiszę coś więcej Icon_wink
Jak na razie mogę powiedzieć że mój rocznik rządzi Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
13.09.2012 09:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #257
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Dzięki wielkie za rewelacyjny top Icon_smile I spore zaskoczenie na koniec, ale jakże przyjemne! Icon_surprised To również dla mnie bardzo ważny album, zarówno muzycznie jak i tekstowo. Przy czym nie zgodzę się że szkoda czasu na późniejsze, bo następny "Secret Samadhi" uważam za równie rewelacyjny, ale potem faktycznie równia pochyła...
Zresztą czołówka generalnie mocno w moim stylu: pozycje 3, 4, 9, 11, 12, 13, 14 i 15 to również ważne dla mnie płyty Icon_smile

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
13.09.2012 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #258
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
dziobaseczek napisał(a):7. Suede - Dog Man Star (1994)
Icon_smile
dziobaseczek napisał(a):5. Blur - Blur (1997)
Icon_smileIcon_smileIcon_smile wiedziałem, że to będzie! Super. Ale wolę Parklife i Rubbish, jestem znanym popowcem.
dziobaseczek napisał(a):4. Radiohead - OK Computer (1997)
Bardzo lubię. Ale wolę Bends Icon_wink
dziobaseczek napisał(a):2. Manic Street Preachers - The Holy Bible (1994)
brawo!
Wstyd jak beret - numeru jeden nie znam. Ani wykonawcy, ani płyty.
14.09.2012 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #259
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
(13.09.2012 03:14 PM)dziobaseczek napisał(a):  wiesz, oni są strawni cały czas, ale chyba już za bardzo.

Dobrze powiedziane Icon_lol

Dla mnie to też była ciekawa wędrówka, fajnie się też rozmawiało o topie "na backstage'u" Icon_smile Jako wytrwały czytelnik Best of Dziobaseczek Icon_smile nie byłem aż tak zaskoczony wieloma wyborami, trochę się dziwię, że nikt (?) nie typował Maniców wysoko. Że sporo z tych płyt znajdzie się u mnie w odtwarzaczu, to chyba łatwo się domyślić.

Sam się chyba trochę zainspiruję i też zrobię jakiś cykl o ważnych muzycznych momentach mojego życia i ich soundtrackach (czasem płytach, czasem utworach). Bez lokat, za to chronologicznie. Mam nadzieję, że pomysł mi się skrystalizuje i kogoś to zaciekawi. Będę się starał Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.09.2012 01:07 AM przez Kordian.)
18.09.2012 01:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #260
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Kordian napisał(a):Mam nadzieję, że pomysł mi się skrystalizuje i kogoś to zaciekawi. Będę się stara
mnie na pewno zaciekawi, możesz być pewien.
p.u.r.h. napisał(a):Dzięki wielkie za rewelacyjny top
Art. Brut. napisał(a):Jak na razie mogę powiedzieć że mój rocznik rządzi
thestranglers napisał(a):To ja ze swej strony dziękuję serdecznie za Twój Top, Marcin
ku3a napisał(a):ak wspaniale czytać takie muzyczne opowieści!
jeszcze raz bardzo, bardzo, bardzo Wam dziękuję. To bardzo miłe, że ktoś docenia ten wkład włożony w wychwalanie wielkich dzieł jakie sprawiły mi tyle radości. Za jakiś czas będzie top polskich płyt.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.09.2012 09:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strzelnica Dziobasa dziobaseczek 99 75 269 17.11.2016 01:32 AM
Ostatni post: mrsap
Uśmiech Największy Polski Płytowy Top Dziobasa dziobaseczek 83 67 907 30.04.2013 11:48 AM
Ostatni post: Listoholik
  Wykopaliska dziobasa dziobaseczek 14 3 653 27.02.2012 08:25 PM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości