Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Największy Płytowy Top Dziobasa
100 płyt, bez których nie wyobrażam sobie życia
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #21
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Policzyłem i wyszło mi, że z tych zaprezentowanych dotychczas piętnastu, aż cztery mam na swojej półce. Z pozostałych większość miałem na kasetach (tych legalnych i tych półlegalnych). Były też takie które miałem nagrane swego czasu na moim szpulowcu, bo kiedyś tylko taki sposób zdobywania płyt był dostępny dla większości polskich słuchaczy, a radiowa dwójka i trójka codziennie serwowała nam kilka płyt w całości.
Nie przyznaję się tylko do tych dwóch Best of-ów i do The Drums. Best of-ów ogólnie nie uznaję (choć sam mam ich kilka), nie zaliczam do oficjalnej dyskografii, a już doklejanie do nich jakiegoś jednego niewydanego wcześniej kawałka uważam za żerowanie na najwierniejszych fanach. The Drums jest za nowe bym mógł je mieć na półce, na której już i tak nie ma miejsca, więc takie nowości trafiają na nią bardzo rzadko.
Talking Heads - gdzieś tam od zawsze dobijało się do moich uszu i to całkiem skutecznie, ale nigdy nie dobiło się całą płytą i chyba nie wybrałbym żadnej z ich repertuaru, gdybym miał zrobić podobne podsumowanie. Chyba, że czułbym wewnętrzną potrzebę, że muszą się znaleźć w takim zestawieniu.
Type O Negative - Tu się nie zgodzę, że nie można tego słuchać latem. Ja mogę, chociaż muszę przyznać rację, że najlepiej brzmi po zmroku. Szkoda, że Steele'a nie ma już wśród żywych.
Weezer - był czas, że niemal w tym samym czasie chodziły za mną dwa kawałki wykonawców, których wcześniej nie znałem. Właśnie Undone Weezera i Loser Becka. Z perspektywy czasu Loser zwycięża.
NoMeansNo - mój związek z nimi zawsze był jakiś taki z lekka toksyczny, raz mi się podobało, raz nie i niestety nie mam ich żadnej płyty na półce.
"Psychocandy" - popieram słowa Dziobasa, że to klasyka shoegaze'u, chociaż wtedy, to nikt jeszcze takiego pojęcia nie używał. Never Understand był pierwszym ich utworem, który dopadł moich uszu i wtedy pojawiło mi się od razu pytanie "A co to znowu u licha jest?". Jeden wielki zgrzyt sprzęgających gitar. Jakieś problemy z wysterowaniem wzmacniaczy? No, ale był tam też ten melodyjny wokal i tak miało być. Tak rodził się nowy gatunek. Tak przechodziło się do klasyki tego gatunku.
Slayer
dziobaseczek napisał(a):Jedna z najlepszych, a nie wiem czy nie najlepsza Trashmetalowa płyta wszechczasów.
Może i mogłoby tak być gdyby nie było "Mastera ...". Zastanawiam się więc, czy po takim postawieniu sprawy zobaczymy tu jeszcze cokolwiek of Hammeta i spółki
"Mezzanine" - Najlepszy Massive Attack w historii, ale dlaczego tak nisko. U mnie dwa tygodnie non stop od zakupu w odtwarzaczu z autorepeatem.
"Definitely Maybe" - najlepszy Oasis, miałem nawet tę kasatę i to chyba legalny oryginał, ale i tak nigdy nie zrozumiem ich fenomenu na wyspach. Ja wiem, że wyspiarze potrzebują i cały czas szukają drugiego The Beatles, ale to już chyba się nie powtórzy.
Garbage - Wolę jednak debiut.
Qotsa - mam problem z wyborem, czy z trzech pierwszych, to dwójka jest na pewno tą moją ulubioną.
"Portamento" - The Drums nie należą do moich ulubieńców, ale i tak wiele utworów z tej płyty znam i były na mojej liście. Spektakularnych sukcesów nie osiągnęły i tym samym nie zachęciły do kupna płyty i chyba tak już zostanie.
"Wildhoney" - Gdy pojawiło się "October Rust" pomyślałem, że powinno pojawić się też Wildhoney, bo to faktycznie arcydzieło. Płyta, która faktycznie jest prawdziwym dopracowanym w szczegółach concept albumem, a nie zbieraniną różnych kawałków. Tego nie można słuchać inaczej niż w całości i wyłącznie w tej kolejności w jakiej utwory występują na płycie. Tu Edlund znalazł złoty środek pomiędzy swoimi fascynacjami doom/gothic metalem a twórczością Pink Floyd. No i przy okazji należy też wymienić tu nazwisko Waldemar Sorychta, bo bez niego prawdopodobnie efekt byłby pewnie inny. A gdzie okładka płyty? Czyżby za ładna była do tego towarzystwa.
Travis - bardzo płodna w przebojowe kawałki kapela, ale próżno ich szukać na moich półkach z płytami.
dziobaseczek napisał(a):Płyta, którą zgubiłem Icon_sad
No to wybitny pech. Mi zdarzało się, że ktoś mi płyty nie oddał, lub oddał nie tę. Dwa pudełka z kasetami (ok 60 sztuk) skradziono mi z auta (chyba jakiś zazdrosny meloman, bo oprócz tego zabrał jeszcze tylko koło zapasowe i rozwalił radioodtwarzacz)

Podsumowując:
1) moi ulubieńcy z poszczególnych piątek to: October Rust, Mezzanine i Wildhoney
2) zauważyłem, że użyłeś już wielu naj... w opisach i zastanawiać się zacząłem nad tym jakich naj-ów użyjesz przy opisie pozostałych 85 płyt. Mam nadzieję, że nie zaczniesz pisać o tym, że coś jest lepsze od naj- Icon_wink
3) najstarsza jak dotąd płyta to 1980, a druga w kolejności to 1985 - ciekawe czy będzie coś z lat 60-tych i 70-tych, bo u mnie niewątpliwe znalazłoby się niejedno dzieło z tamtych czasów.
11.08.2012 02:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #22
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Top rozkręca się na dobre jak widzę. Tym razem parę przystępnych tytułów, podoba mi się eklektyzm wyboru, naprawdę tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.
dziobaseczek napisał(a):94. Massive Attack - Mezzanine (1998)
Pewnie większość kompozycji znam ze składanek itp ale w całości nie słuchałem, wiem Icon_redface
dziobaseczek napisał(a):93. The Beautiful South - Carry On Up the Charts: The Best of The Beautiful South (1994)
Podoba mi się Dziobasowy wybór utworów. W sumie nie znam niczego więcej od nich.
dziobaseczek napisał(a):92. Oasis - Definitely Maybe (1994)
Chyba na "What's The Story" poszli za bardzo w przebojowość i dlatego nie wybrałeś drugiego LP?
dziobaseczek napisał(a):91. Garbage - Version 2.0 (1998)
Racja, że i debiut jest wart uwagi jak pisze Rince. Ale akurat w przeciwieństwie do ekipy wyżej kocham wciąż przeboje Garbage uczuciem szczerym i czystym jak łza.
dziobaseczek napisał(a):90. Queens of the Stone Age - R (2000)
Muszę nadrobić dyskografię chłopaków.
dziobaseczek napisał(a):89. The Drums – Portamento (2011)
Duża niespodzianka mimo wszystko to docenienie młodej ekipy na Topie Dziobasa. To daje przeczucie że dostaniemy tu coś jeszcze z ostatniego pięciolecia, w końcu płyt genialnych w tym czasie nie brakowało przecież.
dziobaseczek napisał(a):88. Prefab Sprout - A Life of Surprises: The Best of Prefab Sprout (1992)
I tu jest znowu coś dla mnie. Już nieraz pisaliśmy z Marcinem same superlatywy na temat tych szaleńców. Do dziś robi wrażenie "The Sound of Crying", "All World Loves Lovers", "Jessie James Bolero" czy "King of Rock'n'roll"... Brakuje takiego dystansu do sprawy no i tego spontanu a jednocześnie szczerości w wykonaniu. Ja chcę by znowu były lata dziewięćdziesiąte!
dziobaseczek napisał(a):86. Travis - The Man Who (1999)
Pamiętam ten początek "Writing To Reach You" i ten obrazek, warto dla takich chwil żyć. W całości kocham "12 Memories" bo wtedy cudownie posmutnieli.
11.08.2012 11:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #23
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
A tak w ogóle to witam Rince'a! Icon_smile
11.08.2012 11:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #24
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Myślałem, że to będzie Top singli, no ale trudno Icon_wink

dziobaseczek napisał(a):91. Garbage - Version 2.0
o! pierwszy album, który znam w całości Icon_smile
Shirley nadal jest świetna.
11.08.2012 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #25
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
dziobaseczek napisał(a):92. Oasis - Definitely Maybe (1994)
dziobaseczek napisał(a):86. Travis - The Man Who (1999)
ja w całości znam tylko dwie, ale są naprawdę dobreIcon_smile
11.08.2012 12:26 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #26
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
(11.08.2012 02:00 AM)Rincewind napisał(a):  Dwa pudełka z kasetami (ok 60 sztuk) skradziono mi z auta (chyba jakiś zazdrosny meloman, bo oprócz tego zabrał jeszcze tylko koło zapasowe i rozwalił radioodtwarzacz)

Mojemu koledze kilka miesięcy temu skradziono samochód. Wóz przebolał (ma taki status materialny, że mógł sobie na to pozwolić...), za płytami płacze do dziś...

(11.08.2012 11:22 AM)thestranglers napisał(a):  Ja chcę by znowu były lata dziewięćdziesiąte!

Na pewno byłoby ciekawie, ale chyba większość piosenek akurat na tej płycie jest z osiemdziesiątych Icon_smile
11.08.2012 01:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #27
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Kordian napisał(a):Mojemu koledze kilka miesięcy temu skradziono samochód. Wóz przebolał (ma taki status materialny, że mógł sobie na to pozwolić...), za płytami płacze do dziś...
To już wiem czemu poczułem się lepiej jak ostatnio przeniosłem płytki do domu.
Kordian napisał(a):Na pewno byłoby ciekawie, ale chyba większość piosenek akurat na tej płycie jest z osiemdziesiątych
racja, ale niektóre już z 90. Icon_wink
11.08.2012 01:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #28
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Dzięki za wspaniałe komentarze, jesteście fantastyczni!
saferłel napisał(a):To taki muzyczny BIG BANG
coś w tym jest Icon_smile
saferłel napisał(a):Dzisiaj ta kapela sięgnęła dna.
z przykrością potwierdzam.
saferłel napisał(a):No, powiedzmy, że była to jedna z odnóg shoegaze'u
masz sporo racji.
saferłel napisał(a):Strasznie ''schludna'' kapela. Może to właśnie jest definicja muzyki pop jako takiej? Najczystszej i najwierniejszej sensowi tego słowa?
tak, coś w tym jest.
saferłel napisał(a):I tylko 88 miejsce? Czuję, że coś za pochopnie użyłeś tej łatki.
po pierwsze zrobiłem małą inwentaryzację w weekend i wyszło, że muszę, podkreślam: muszę poszerzyć zestawienie do 150 pozycji. Nie przykładałbym specjalnie aż tak ogromnej roli miejsca w zestawieniu.
Tomekk napisał(a):Myślałem, że to będzie Top singli, no ale trudno
no chyba nie jest to jakaś rozpacz, postaram się, by poziom był wysoki.
michal91d napisał(a):ja w całości znam tylko dwie, ale są naprawdę dobre
pójdę dalej: są doskonałe Icon_smile
Kordian napisał(a):za płytami płacze do dziś...
oj temat rzeka, jakież perypetie miały moje płyty i kasety. temat rzeka.. Icon_smile
thestranglers napisał(a):Chyba na "What's The Story" poszli za bardzo w przebojowość i dlatego nie wybrałeś drugiego LP?
bo ja kocham debiut a drugą płytę "tylko" bardzo lubię Icon_smile
thestranglers napisał(a):Pamiętam ten początek "Writing To Reach You" i ten obrazek, warto dla takich chwil żyć.
trafiłeś w samo sedno.
thestranglers napisał(a):To daje przeczucie że dostaniemy tu coś jeszcze z ostatniego pięciolecia, w końcu płyt genialnych w tym czasie nie brakowało przecież.
niestety nie będzie to dominujący okres.
thestranglers napisał(a):W sumie nie znam niczego więcej od nich.
koniecznie musisz to zmienić.
thestranglers napisał(a):Pewnie większość kompozycji znam ze składanek itp ale w całości nie słuchałem
Mezzanine to właśnie płyta, która smakuje w całości.
Rincewind napisał(a):Policzyłem i wyszło mi, że z tych zaprezentowanych dotychczas piętnastu, aż cztery mam na swojej półce
Rancewind, teraz już wiem, dlaczego tak się cieszę z Twojego powrotu. Komentarz marzeń.
Rincewind napisał(a):Best of-ów ogólnie nie uznaję (choć sam mam ich kilka), nie zaliczam do oficjalnej dyskografii
tu miałem problem, czy wybrać oficjalne wydawnictwo, które nie zawsze było równe i zawierało czasem jakąś zapchajdziurę, czy wybrać składak, który nie ma spójności. Rzadko się tu będą pojawiać na szczęście.
Rincewind napisał(a):"Mezzanine" - Najlepszy Massive Attack w historii, ale dlaczego tak nisko.
jeszcze raz podkreślam - nie przejmujcie się aż tak bardzo pozycją!
Rincewind napisał(a):Tu się nie zgodzę, że nie można tego słuchać latem. Ja mogę, chociaż muszę przyznać rację, że najlepiej brzmi po zmroku.
ja odczuwam jakiś dysonans Icon_smile
Rincewind napisał(a):A gdzie okładka płyty? Czyżby za ładna była do tego towarzystwa
powód prozaiczny - napisałeś za mnie recenzję, jest dokładnie tak!
Rincewind napisał(a):czy po takim postawieniu sprawy zobaczymy tu jeszcze cokolwiek of Hammeta i spółki
niestety nie załapali się do top 150.
Rincewind napisał(a):2) zauważyłem, że użyłeś już wielu naj... w opisach i zastanawiać się zacząłem nad tym jakich naj-ów użyjesz przy opisie pozostałych 85 płyt. Mam nadzieję, że nie zaczniesz pisać o tym, że coś jest lepsze od naj-
faktyczni nieco przesadzam, ale będę się starał jakoś zgrabnie z tego wybrnąć Icon_smile
Rincewind napisał(a):ciekawe czy będzie coś z lat 60-tych i 70-tych
bardzo niewiele, to będą z reguły płyty, które towarzyszyły mi na bieżąco. Ale będą wyjątki.
Rincewind napisał(a):No to wybitny pech. Mi zdarzało się, że ktoś mi płyty nie oddał, lub oddał nie tę. Dwa pudełka z kasetami (ok 60 sztuk) skradziono mi z auta (chyba jakiś zazdrosny meloman, bo oprócz tego zabrał jeszcze tylko koło zapasowe i rozwalił radioodtwarzacz)
temat rzeka Icon_smile
Wieczorem kolejne pozycje.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.08.2012 07:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #29
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
muszę poszerzyć zestawienie do 150 pozycji - taki efekt inwentaryzacji. Przepraszam za zmianę w trakcie zabawy. Ale wybaczycie mi to na pewno!

135. Tool - Ænima (1996)

[Obrazek: 51RpKf9APDL._SL500_AA300_.jpg]

Arcydzieło, które jednych doprowadzało do szewskiej pasji, a innych w ekstazę. Ktoś napisał, że to lęk napisany nutowo. Można wpaść w histerię.

- H.
- Forty Six & 2
- Jimmy

134. Kula Shaker - K (1995)

[Obrazek: 51EKo-8wuXL._SL500_AA300_.jpg]

Wypad do Indii typowych Brytoli okazał się jednym z najbardziej ożywczych rock’n’rollowych dzieł. Główna zasługa energia i inwencja wykonawców. Wielkie brawa.

- Hey Dude
- Govinda
- Grateful When You're Dead / Jerry Was There

133. Liars - They Threw Us All in a Trench and Stuck a Monument on Top (2001)

[Obrazek: 31Z9BGT3Q8L._SL500_AA300_.jpg]

Ten kto chce się zapoznać z tą płytą – ostrzegam, to muzyka stworzona przez nienormalnych ludzi dla nienormlnych ludzi. Ja z dumą się za takowego uważam. Klasyka pogiętej awangardy.

- The Garden Was Crowded and Outside
- Tumbling Walls Buried Me in the Debris With ESG
- Grown Men Don't Fall in the River, Just Like That

132. Orchestral Manoeuvres in the Dark - Architecture & Morality (1981)

[Obrazek: 511kU0i5jvL._SL500_AA300_.jpg]

Bajeczna płyta, której zakończenie jest tak boleśnie piękne, że aby uśmierzyć ten ból należy puścić od początku. Klasyka New Romantic. Wstyd nie znać.

- Joan of Arc (Maid of Orleans)
- She's Leaving
- Souvenir

131. The Charlatans - Some Friendly (1990)

[Obrazek: 61oC49%2BrZBL._SL500_AA300_.jpg]

Gdy wychodziła ta płyta, świat wykrzyknął – oto mamy nowych Stones-ów. Pamiętam ten krzyk doskonale, bo żyłem wtedy muzyką. Nawet pomimo przesadnej euforii – nie mam wątpliwości, że cały świat potrzebował tej płyty.

- You're Not Very Well
- Polar Bear
- The Only One I Know

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.08.2012 07:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #30
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Z tych dwudziestu znam w całości niestety tylko trzy płyty i oczywiście żadnej nie mam na półce, bo mam za mało półek, ale już teraz widzę, że po zakończeniu to zestawienie będzie dla mnie ogromną ściągą Icon_smile

I mam nadzieję, że wyżej będzie więcej znajomych mi rzeczy.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
12.08.2012 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #31
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
dziobaseczek napisał(a):postaram się, by poziom był wysoki.
raczej będzie, bo u Ciebie zawsze tak było Icon_wink

dziobaseczek napisał(a):Wstyd nie znać.
Icon_redface
kurczę, ale ja mało muzyki znam Icon_frown
12.08.2012 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Tomku, nie martw się. Większość tych płyt to jakaś nisza, kompletnie nie wiem co to. Dziobas zmyśla, że niby znane itd Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.08.2012 08:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #33
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
(12.08.2012 07:08 PM)dziobaseczek napisał(a):  Dzięki za wspaniałe komentarze, jesteście fantastyczni!

Dopiero się rozkręcamy Icon_smile

(12.08.2012 07:08 PM)dziobaseczek napisał(a):  po pierwsze zrobiłem małą inwentaryzację w weekend i wyszło, że muszę, podkreślam: muszę poszerzyć zestawienie do 150 pozycji.

Ty musisz - my chcemy Icon_smile

(12.08.2012 08:50 PM)saferłel napisał(a):  Tomku, nie martw się. Większość tych płyt to jakaś nisza, kompletnie nie wiem co to. Dziobas zmyśla, że niby znane itd Icon_razz2

Jak widać - znane Dziobasowi Icon_smile
12.08.2012 11:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #34
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
130. Neon Indian - Psychic Chasms (2009)

[Obrazek: 41Q4bhAbZYL._SL500_AA280_.jpg]

Nie wierzę, że ktoś miał odwagę wypuścić to do sprzedaży, kilka lat temu uznano go za szaleńca. Jak na razie najrówniejsza obok Toro Y moi Chillwave'wowska płyta. A z pewnością najbardziej zakwaszona.

- 6669 (I Don't Know If You Know)
- Local Joke
- Laughing Gas

129. Ministry - ΚΕΦΑΛΗΞΘ (Psalm 69) (1992)

[Obrazek: 61t2P%2BILKdL._SL500_AA280_.jpg]

Płyta, która wywróciła świat do góry nogami. Rock industrialny nabrał nowego brzmienia, nowej jakości. Spójne i szalone, a momentami chore i nawiedzone. Dla fanów mocnego grania - obowiązkowo.

- TV II
- Scarecrow
- Just One Fix

128. Catherine Wheel - Ferment (1992)

[Obrazek: 61-j5gCBdqL._SL500_AA280_.jpg]

Jedna z najbardziej niedocenionych kapel wszech czasów, nawet koneksje rodzinne nie pomogły. Niezwykłe granie z pogranicza rocka, dream popu i shoegaze.

- I Want to Touch You
- She's My Friend
- Black Metallic

127. Nirvana - Nevermind (1991)

[Obrazek: 51gCjCiB2RL._SL500_AA280_.jpg]

Kwint esencja grunge z potężną dawką energii, przebojowości i smutku. Kamień milowy w muzyce rockowej. Jeśli jest ktoś, kto tego nie zna, niech się zgłosi, chętnie poznam.

- Come as You Are
- Something in the Way
- Lithium

126. James - Seven (1992)

[Obrazek: 51FcK-Pq1AL._SL500_AA280_.jpg]

Kopalnia niezwykłych, nietuzinkowych przebojów. Tim Booth z ekipą skradali się już wcześniej do mojego serca, ale po tym krążku już byłem Ich. Mogli ze mną robić co chcieli i jak chcieli.

- Born of Frustration
- Sound
- Seven

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.08.2012 08:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Całą piątkę bardzo lubię i wysoko cenię. Tobie i Off-owi dziękuje za inspirację do poznania swego czasu Neon Indian, bo to była wielka wakacyjna płyta podczas mojego pobytu w Trójmieście rok temu Icon_smile James bardzo niedoceniony, a przecież highlightsy mówią same za siebie! Ministry to chyba kres mojej wytrzymałości na tak ''łojone granie'', ale właśnie dzięki nie przekraczaniu pewnych granic i wybornym melodiom jest również w moim kanonie płyt. Nirvana....oklepana, ale i u mnie byłaby w topie. Nawet dużo wyżej Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.08.2012 09:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #36
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Ale jak to tak? Że wrzucasz nagle w środek 50 pozycji? Icon_surprised

Neon Indian fajne, lepsze niż drugi album.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.08.2012 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #37
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
aaktt napisał(a):Ale jak to tak? Że wrzucasz nagle w środek 50 pozycji?
przenumerowałem pozostałe, by zachować pełna chronologię.
saferłel napisał(a):Ministry to chyba kres mojej wytrzymałości na tak ''łojone granie'', ale właśnie dzięki nie przekraczaniu pewnych granic i wybornym melodiom jest również w moim kanonie płyt
dobrze, że potrafisz się zdobyć na taką odwagę, pomyśl jak się czuł człowiek słysząc to ponad 20 lat temu!
aaktt napisał(a):Neon Indian fajne, lepsze niż drugi album.
podzielam tę opinię.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.08.2012 01:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #38
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
I ja ściągnę od Dziobasa. Dobry kolega!
dziobaseczek napisał(a):132. Orchestral Manoeuvres in the Dark - Architecture & Morality (1981)
Ładnie ją opisałeś. Jest parę płyt których brak inaczej nie da się wypełnić.
dziobaseczek napisał(a):131. The Charlatans - Some Friendly (1990)
Niesłusznie zapomniani. Muszę kiedyś koniecznie posłuchać w całości. Jest tyle fajnych płyt a czasu tak mało...
dziobaseczek napisał(a):130. Neon Indian - Psychic Chasms (2009)
Kompletnie ich nie znałem przed 2012, a tu proszę, są na Topie Icon_wink
dziobaseczek napisał(a):128. Catherine Wheel - Ferment (1992)
Kolejny mus.
dziobaseczek napisał(a):126. James - Seven (1992)
Też trzeba, bardzo lubię ich "Miliionaires". Przyznaj że też mógł się spokojnie tu znaleźć Icon_wink
13.08.2012 02:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #39
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
125. Pulp - Different Class (1995)

[Obrazek: 51lBaKp46rL._SL500_AA300_.jpg]

Jarvis założył Pulp w 1978 roku, ale do nich należały lata 90-te. Mieszanka rocka, popu, disco okraszone nonszalancją i teatralna manierą na Different Class robi wrażenie po dzień dzisiejszy. Klasyka Britpopu.

- F.E.E.L.I.N.G.C.A.L.L.E.D.L.O.V.E
- Underwear
- Common People

124. Pride & Glory - Pride & Glory (1994)

[Obrazek: 61UTA4IK0iL._SL500_AA300_.jpg]

Chyba najlepsza hardrockowa płyta, jaką słyszałem. Żywioł gitarowy okraszony southern rockiem i genialnymi solówkami Zakka Wyle'a. Nigdy przedtem, ani nigdy potem nikt w tej stylistyce nie brzmiał tak autentycznie, świeżo i spontanicznie. Nie tylko dla kowbojów.

- Horse Called War
- The Chosen One
- Losin' Your Mind

123. Idiot Pilot - Strange We Should Meet Here (2004)

[Obrazek: 61VJG%2BDHgiL._SL500_AA300_.jpg]

Moim zdaniem totalnie niezauważona płyta. Niesłusznie. Niektórzy nazwali ich następcami Radiohead, ale z tym, że Idiot Pilot nie stronili od bardzo ciężkiej i agresywnej ekspresji. Niezwykła rzecz, ale zakwaszona do granic mozliwości.

- Spark Plug
- To Buy a Gun
- Arrhythmia

122. The Stranglers - La Folie (1981)

[Obrazek: 51iD68md8XL._SL500_AA300_.jpg]

Jedna z najbardziej niezwykłych kapel, jakie poznałem. W przeciągu swojej niezwykłej kariery przeszli spore rewolty stylistyczne. La Folie wydaje się naturalnym pomostem miedzy starym a nowym. Przemyślana płyta w każdym calu, w której nie brakuje odrobiny szaleństwa.

- Golden Brown
- Everybody Loves You When You're Dead
- Pin Up

121. King Crimson - In the Court of the Crimson King (1969)

[Obrazek: 61eAaC6lJvL._SL500_AA300_.jpg]

Najdziwniejszy wybór dziobasa. Stara płyta, z piosenkami po 6 minut i więcej, z odniesieniami do jazzu. Ale gdy puszczaliśmy wieczorem na imprezach w akademiku, to każdy siedział bez słowa i słuchał. Nie mogąc uwierzyć w to co słyszy.

- I Talk to the Wind
- Epitaph
- The Court of the Crimson King

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
14.08.2012 10:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Skłamałbym pisząc, że 125 ''Different Class'' przyjmuje z wielką radością. To co najmniej jakieś 50 miejsc za nisko....no ale biorąc pod uwagę Twoją ''dostawkę'' pozycji ;P Nie wiem już jak to traktować. W każdym razie to zdecydowanie najlepsza płyta odsłony, lepsza nawet od King Crimson, których też baaaardzo lubię. 124 nie znam. Niby hard-rock, ale skoro mówisz, że jest sporo southern rocka i tak wychwalasz...i jeszcze ta zachęcająca okładka. Kto wie, kto wie Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.08.2012 11:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strzelnica Dziobasa dziobaseczek 99 74 869 17.11.2016 01:32 AM
Ostatni post: mrsap
Uśmiech Największy Polski Płytowy Top Dziobasa dziobaseczek 83 67 434 30.04.2013 11:48 AM
Ostatni post: Listoholik
  Wykopaliska dziobasa dziobaseczek 14 3 585 27.02.2012 08:25 PM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości