Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 37 z 27.07.07
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 37 z 27.07.07
Tytuł oddaje chyba najlepiej to, co dzieje się na liście, gdyż tym razem najważniejsze w zestawieniu są wielkie powroty i spadek formy piosenek z krótszym stażem. Oczywiście, nie jest tak ze wszystkim, ale jednak tendencja jest wyraźna.
Odnotowałem 20 znaczących według mnie wydarzeń na mojej liście, z czego pierwsze 9 uznaję za bardzo ważne i jak zwykle ustawiam je w kolejności od najważniejszego od tego najmniej z nich istotnego. A pierwsze z nich to totalna supersensacja.
1. Załamanie formy White Stripes. Już fakt, że Little Cream Soda zadebiutowało pod koniec poczekalni zapowiadało, że coś jest nie w porządku, ale najgorsze nastąpiło później. Jedynie Rag and Bone obroniło się jako tako, spadając tylko o 3 oczka. Icky Thump spadł aż o 11 oczek, ale i tak rekordowo spadł Conquest, piosenka z najkrótszym stażem, która z 8 spadła na 27.
2. Tak jak był to fatalny tydzień dla TWS, to dla Porcupine Tree był znakomity. Już jako grupa wspierająca Yoko Ono w Death of Samantha skoczyli o 8 miejsc, to z Anestethize po skoku z 20 na 9 po raz pierwszy u mnie pojawili się w pierwszej 10.
3. Można rzec, że totalny kryzys dopadł zeszłotygodniowych absolutnych debiutantów (czyli tych z pominięciem poczekalni) Not Going Away udało się awansować o 1 pozycję, a pozostałe 4 poleciały w dół, przy czym jeżeli spadki Atlas, Water Is Not Enough czy nawet M.I.A. nie były aż tak dotkliwe, to spadek o 22 miejsca Burn My Shadow jest totalnym zaskoczeniem.
4. Jednym z większych skoków może się poszczycić Laura Veirs, której Don't Loose Yourself w tym tygodniu trafiła tuż za pierwszą 10, w której zresztą swego czasu kilka tygodni była.
5. Powrót na listę po 5-tygodniowej nieobecności zanotowało Finally Made Me Happy, która zadebiutowała na 10 miejscu, a potem spadała coraz niżej i niżej.
6. Na pewno jest to udany tydzień dla Placebo, które jako jedyne ma 2 piosenki w 10. Wprawdzie Broken Promise tylko utrzymało 4 miejsce (ale z niewielką stratą nawet do 2), to po 5-miejscowym awansie na 10 zameldowało się Running up That Hill.
7. Największy, bo 23-miejscowy skok w zestawieniu zaliczył The Funeral, kolejny weteran z miejscem w kilkanaście tygodni temu (sprawdziłem i nawet było to 20 i 21 tygodni temu).
8. W zeszłym tygodniu Rosetta Stoned dopadł wielki kryzys i spadł z pierwszej do 30 dziesiątki, ale dzisiaj częściowo go przezwyciężył awansując o 10 oczek na 12 miejsce.
9. Do ostatnie chwili ważyły się losy 2 miejsca (kilku innych też), ale tym razem kontratak Earth Intruders pozwolił im na powrót na 2 miejsc, które już kilkanaście razy zajmowali.
10. Jednym z nielicznych weteranów, któremu się w tym tygodniu się nie poszczęściło był Type O Negative, bo zarówno September Sun jak i These Three Things spadły o kilka pozycji.
11. Nie dotyczyło to z kolei kolejnego z weteranów ze stażem w 10 House Carpenter, który sporo awansował.
12. Nie było nic do tej nic o nowościach, ale zarówno Tracę czas, które przypomina mi starego Zooba jak i Song for the Fields trafiły na listę z poczekalni i pojawiły się na kolejnych miejscach w środku piątej 10.
13. Małej ilości utworów z krótkim stażem udało się w tym tygodniu awansować, ale uczyniło to Me and Mrs Jones, które trafiło już na 7 miejsce tuż za wielką szóstką, którą miało ochotę zaatakować.
14. Mieszane uczucia budzi zawsze we mnie Husky, ale tym razem Niue wzbudziło znacznie więcej tych pozytywnych, bo skoczyło o 14 oczek.
15. Było już o powrocie Macy Gray, trzeba wspomnieć także o powrocie Green Fields, szczególnie że jest to najwyżej notowana piosenka, której w zeszłym tygodniu na liście nie było.
16. Glosoli nie zamierza się poddawać i tym razem poszło o 1 miejsce w górę na 5.
17. Piosenka, która debiutowała 24 tygodnie temu, Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znakówpowraca do pierwszej 30, w której była ostatnio bardzo dawno temu.
18. Brianstorm to kolejny mocno awansujący weteran, czego nie widać po stażu, bo gro czasu spędził w poczekalni.
19. Powoli przestaję się dziwić, że Heart-Shapped Glasses mocno awansuje, bo jeszcze tydzień temu raczej nie spodziewałem się go w 20 (a już na pewno nie w tym tygodniu).
20. W zeszłym tygodniu Now I Lie Thee Down zanotowało efektowny skok, tym razem zaliczyło efektowny spadek.
No a teraz całe zestawienie:
1. 1. 25 RIGHT IN TWO - Tool
2. 3. 15 EARTH INTRUDERS - Bjork
3. 2. 9 LIGHTS - Archive
4. 4. 5 BROKEN PROMISE - Placebo & Michael Stipe
5. 6. 22 GLOSOLI - Sigur Ros
6. 5. 17 SALALA - Anguelique Kidjo & Peter Gabriel
7. 9. 3 ME AND MRS JONES - Michael Buble
8. 7. 14 MOTOREK - Grzegorz Turnau
9. 20. 5 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
10. 15. 12 RUNNING UP THAT HILL - Placebo
11. 28. 20 DON'T LOSE YOURSELF - Laura Veirs
12. 22. 5 ROSETTA STONED - Tool

13. 14. 10 EVERYBODY TAKES A TUMBLE - The Waterboys
14. 11. 6 RAG AND BONE - The White Stripes
15. 13. 2 ATLAS - Battles
16. 39. 22 THE FUNERAL - Band Of Horses
17. 16. 8 DANCE OF THE MANATEE - Fair to Midland
18. 29. 4 HEART-SHAPPED GLASSES - Marilyn Manson
19. 10. 2 M.I.A. - Avenged Sevenfold
20. 19. 12 TERAZ I TU - Anna Maria Jopek
21. 26. 2 BACK TO THE RIVER - Riverside
22. 24. 4 HELP IS COMING - Ayo
23. 12. 12 ICKY THUMP - The White Stripes
24. 17. 21 THESE THREE THINGS - Type O'Negative
25. 33. 14 DEATH OF SAMANTHA - Yoko Ono & Porcupine Tree
26. 35. 21 HOUSE CARPENTER - Hurt
27. 8. 3 CONQUEST - The White Stripes
28. 36. 13 ZAPRZEPASZCZONE SIŁY WIELKIEJ ARMI ŚWIĘTYCH ZNAKÓW - Coma
29. 23. 5 BOSSANOVA Z AUGUSTOWA - Basia Stępniak-Wilk & Andrzej Poniedzielski
30. 44. 5 NIUE - Husky
31. 32. 2 NOT GOING AWAY - Ozzy Osbourne
32. 25. 2 WATER IS NOT ENOUGH - Neurosis
33. 27. 16 SEPTEMBER SUN - Type O'Negative
34. 38. 6 FROZEN - Within Temptation
35. 41. 2 SPINDRIFT - Rush
36. 31. 18 RAINBOWARRIORS - CocoRosie
37. 30. 7 EVA - Nightwish
38. 48. 7 BRAINSTORM - Arctic Monkeys
39. 43. 3 HUNTING FOR WITCHES - Bloc Party
40. 18. 2 BURN MY SHADOW - UNKLE
41. P. 16 GREEN FIELDS - The Good The Bad And The Queen
42. 34. 3 NOW I LIE THEE DOWN - Machine Head
43. P. 13 FINALLY MADE ME HAPPY - Macy Gray
44. 37. 19 HUMP DE BUMP - Red Hot Chili Peppers
45. N. 1 TRACĘ CZAS - Cała Góra Barwinków
46. N. 1 SONG FOR THE FIELDS - Fields

47. 45. 8 HOOLIGAN ROOTZ - Vavamuffin
48. 50. 6 MOHEROWY NINJA - El Dópa
49. 40. 5 PRZYWITAJ ZE MNĄ NOWY DZIEŃ - Harlem
50. 49. 9 TEENAGERS - My Chemical Romance

No i jeszcze poczekalnia, która na szczęście zrobila się trochę mniejsza:
46. 11 SOMEWHERE OVER THE RAINBOW - Katie Melua & Eva Cassidy
THE KILL (BURY ME) – 30 Second To Mars
47. 3 UBLEED - Hurt
42. 1 4 AM FOREVER - Lostprophets
MY GIFT OF SILENCE - Blackfield
MY HUMPS - Alanis Morisette
COME BACK - Pearl Jam
I'M NOT SORRY - The Pigeon Detectives
THE ENEMY - Paradise Lost
BIG WHEEL - Tori Amos
IT'S NO OVER - DAUGHTRY
I WISH I COULD HAVE LOVED YOU MORE - Candie Payne
DANSE RUSSE - Hurt
BETERR THAN ME - Hinder
CONSTANT MOTION - Dream Theater
WRECKING BALL - Viva Voce
NEW WAVE WIPE OUT - Gods of Blitz
NIE NIE BĘDZIE NAS - Naiv
1234 - Feist
FUORESCENT ADOLESCENT - Arctic Monkeys
A BEAUTIFUL LIE – 30 Second To Mars
UNDERDOGS - Manic Street Preachesr
ON CALL - Kings of Leon
SAME JEANS - The View
SWEET SACRIFICE - Evanescence
LITTLE CREAM SODA - The White Stripes
REHAB - Amy Winehouse
IMPERIAL BODYBAGS - Manic Street Preachers
ERA RETUSZERA - Nosowska
AGAIN & AGAIN - The Bird And The Bee
FOLLOW THE COPS BACK HOME - Placebo
I NEED TO WAKE UP - Melissa Etheridge
Wypadło:
21. 3 BEING FOR THE BENEFIT OF MR. KITE! / I WANT YOU (SHE'S SO HEAVY) / HELTER SKELTER - The Beatles
26.07.2007 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
Twoim tegotygodniowym sposobem Icon_smile2

Bardzo podoba mi sie awans Band Of Horses, awans Comy również i spadek THESE THREE THINGS - Type O'Negative też Icon_mrgreen
Bardzo mi sie nie podoba ( i dziwi, bo u Listoholika napisałeś że podoba Ci się awans u Niego na 1 ) spadek UNKLE, spadek DANCE OF THE MANATEE - Fair to Midland (bo powinien być zupełnie odwrotny kierunek) i awans HEART-SHAPPED GLASSES - Marilyn Manson

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.07.2007 06:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
heh, nie wiem co mam tu napisać. A więc krótko. Cieszą mnie: 2 razy Placebo w pierwszej 10, Porcupine Tree tamże, awans Mansona, Archive na podium. I jeszcze parę innych ruchów. Icon_smile2
26.07.2007 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Yacy napisał(a):1. Twoim tegotygodniowym sposobem Icon_smile2

Bardzo podoba mi sie awans Band Of Horses, 2. awans Comy również i spadek THESE THREE THINGS - Type O'Negative też Icon_mrgreen
3. Bardzo mi sie nie podoba ( i dziwi, bo u Listoholika napisałeś że podoba Ci się awans u Niego na 1 ) spadek UNKLE, 4. spadek DANCE OF THE MANATEE - Fair to Midland (bo powinien być zupełnie odwrotny kierunek) 5. i awans HEART-SHAPPED GLASSES - Marilyn Manson
1. No niestety miałem trochę zaległości z powodu niewłaściwego w tym momencie imienia i żeby je nadrobić zastosowałem skrócone oceny.
2. Pewnie w tym tygodniu u mnie to będzie wyżej niż u Ciebie i chyba już ponad 20 tygodni takiej sytuacji nie było, a może nawet nigdy.
3. Ależ ja cały czas uważam, że to świetna piosenka i że u Listoholika jest mnóstwo słabszych, ale po prostu wyszło mi, że tyle jest jeszcze lepszych.
4. Co to za spadek o jedno miejsce? Poza tym tylko na 3 listach jest wyżej.
5. No to mnie zaskoczyłeś. Jakoś nigdzie wcześniej się nie doczytałem, że to Ci się nie podoba.
26.07.2007 07:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #5
 
kajman napisał(a):Jakoś nigdzie wcześniej się nie doczytałem, że to Ci się nie podoba.
a widziałeś u mnie na liście albo w poczekalni? Icon_mrgreen
A pisałem juz gdzieś że z Teraz Rocka jakieś 2-3 lata temu dostałem jego płytę, wylądowała w odtwarzaczu tylko raz i już nawet nie pamietam czy dotrwała do końca... Ale jako sztuka widnieje na liscie na której spisałem swoje zbiory - które by trzeba było uaktualnić o kilkadziesiąt kolejnych CD Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.07.2007 07:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Yacy napisał(a):
kajman napisał(a):Jakoś nigdzie wcześniej się nie doczytałem, że to Ci się nie podoba.
a widziałeś u mnie na liście albo w poczekalni? Icon_mrgreen
A pisałem juz gdzieś że z Teraz Rocka jakieś 2-3 lata temu dostałem jego płytę, wylądowała w odtwarzaczu tylko raz i już nawet nie pamietam czy dotrwała do końca...
Mnóstwo utworów nie może u mnie marzyć nawet poczekalni, a uważam je za dobre lub przynajmniej niezłe i nie przeszkadza mi zupełnie, że awansują, a na niektorych listach nawet cieszą. A przyznam się, że MM to też raczej nie jest moja bajka, a w tym utworze jest coś takiego, co mi się po prostu podoba.
26.07.2007 10:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
kajman napisał(a):. A przyznam się, że MM to też raczej nie jest moja bajka, a w tym utworze jest coś takiego, co mi się po prostu podoba.
U mnie jest dokładnie tak samo.
26.07.2007 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #8
 
kajman napisał(a):1234 - Feist
No mam nadzieję na debiut, bo to był mój faworyt z całej płyty po pierwszym przesłuchaniu Icon_smile2
kajman napisał(a):45. N. 1 TRACĘ CZAS - Cała Góra Barwinków
Pewnie będziesz miał inne zdanie na ten temat, ale 24 godziny bardziej mnie ruszały :->

.
27.07.2007 12:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
stavanger napisał(a):
kajman napisał(a):45. N. 1 TRACĘ CZAS - Cała Góra Barwinków
Pewnie będziesz miał inne zdanie na ten temat, ale 24 godziny bardziej mnie ruszały :->
Faktycznie, zdecydowanie odmienne. 24 godziny mi się po prostu nie podobały.
27.07.2007 09:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Nie podoba mi się 1 i 8. Podoba mi się 2, 10, 13, 37

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
27.07.2007 01:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
fatalnie, ze to taki fatalny tydzien dla Strajpsow, ale za to ogromnie sie ciesze z wynikow Placebo. Podobnie jak i ze skoku "Heart-Shaped Glasses", tym bardziej, ze wbrew temu co sam przypuszczales Icon_cool2 .
27.07.2007 05:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Gary napisał(a):
kajman napisał(a):. A przyznam się, że MM to też raczej nie jest moja bajka, a w tym utworze jest coś takiego, co mi się po prostu podoba.
U mnie jest dokładnie tak samo.
tak jak i u mnie. Jak juz wczesniej pisalem, do tej pory tylko "Tainted Love" bylo u mnie na liscie, a tu prosze - juz 2 razy pierwsze miejsce.
27.07.2007 05:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
Re: kajman30 nr 37 z 27.07.07
Tym razem ocienię ruchy utworów Icon_mrgreen

kajman napisał(a):1. 1. 25 RIGHT IN TWO - Tool
Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
9. 20. 5 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
Icon_biggrin3
12. 22. 5 ROSETTA STONED - Tool

Icon_biggrin3
17. 16. 8 DANCE OF THE MANATEE - Fair to Midland
Icon_frown
18. 29. 4 HEART-SHAPPED GLASSES - Marilyn Manson
Icon_biggrin3
19. 10. 2 M.I.A. - Avenged Sevenfold
Icon_frown
21. 26. 2 BACK TO THE RIVER - Riverside
Icon_biggrin3
23. 12. 12 ICKY THUMP - The White Stripes
Icon_frown
24. 17. 21 THESE THREE THINGS - Type O'Negative
Icon_frown
26. 35. 21 HOUSE CARPENTER - Hurt
Icon_biggrin3
31. 32. 2 NOT GOING AWAY - Ozzy Osbourne
Icon_biggrin3
32. 25. 2 WATER IS NOT ENOUGH - Neurosis
Icon_frown
33. 27. 16 SEPTEMBER SUN - Type O'Negative
Icon_frown
35. 41. 2 SPINDRIFT - Rush
Icon_biggrin3
37. 30. 7 EVA - Nightwish
Icon_biggrin3
42. 34. 3 NOW I LIE THEE DOWN - Machine Head
Icon_frown
43. P. 13 FINALLY MADE ME HAPPY - Macy Gray
Icon_frown


No i jeszcze poczekalnia, która na szczęście zrobila się trochę mniejsza:

47. 3 UBLEED - Hurt
Icon_frown

Zmiany na plus: 9
Zmiany na minus: 9
Czyli niestety tylko remis, może za tydzień będzie lepiej Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
30.07.2007 10:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #14
 
znam/lubie:

2. 3. 15 EARTH INTRUDERS - Bjork
4. 4. 5 BROKEN PROMISE - Placebo & Michael Stipe - bardzo lubie ten kawalek z albumu meds, jest naprwde swietny. melodia mi cos przypomina, ale nie znam sie za bardzo na muzyce klasycznej wiec nie wiem co.
5. 6. 22 GLOSOLI - Sigur Ros
10. 15. 12 RUNNING UP THAT HILL - Placebo
11. 28. 20 DON'T LOSE YOURSELF - Laura Veirs
13. 14. 10 EVERYBODY TAKES A TUMBLE - The Waterboys
14. 11. 6 RAG AND BONE - The White Stripes
16. 39. 22 THE FUNERAL - Band Of Horses
18. 29. 4 HEART-SHAPPED GLASSES - Marilyn Manson
23. 12. 12 ICKY THUMP - The White Stripes
25. 33. 14 DEATH OF SAMANTHA - Yoko Ono & Porcupine Tree - musze sprawdzic
27. 8. 3 CONQUEST - The White Stripes
31. 32. 2 NOT GOING AWAY - Ozzy Osbourne
38. 48. 7 BRAINSTORM - Arctic Monkeys
39. 43. 3 HUNTING FOR WITCHES - Bloc Party
41. P. 16 GREEN FIELDS - The Good The Bad And The Queen
44. 37. 19 HUMP DE BUMP - Red Hot Chili Peppers
46. N. 1 SONG FOR THE FIELDS - Fields
50. 49. 9 TEENAGERS - My Chemical Romance

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
01.08.2007 05:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości