Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top wszech czasów - 2012
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #41
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):"You Give Me Something"
Od samego początku brzmiało mi to jak piosenka, którą znałem całe życie -- choć oczywiście tak nie było, potem okazało się, że to przez jakąś reklamę telewizyjną i teraz niestety, ale kojarzy mi się z reklamą Icon_redface Ale numer był dobry; poproszę o więcej takich w radiu.

michal91d napisał(a):Niespodzianka? Chyba tak, bo oto w zestawieniu pojawia się utwór, którego nie było na mojej liście. Ale tak to czasem bywa ze świetnymi utworami, że doceniamy je po czasie. "Tighten Up" złapało mnie na dobre kilka miesięcy temu
Haha, mam tak samo z tą piosenką. Była co prawda u mnie na liście przez kilka tygodni, ale nawet nie weszła do setki. Wtedy po prostu zupełnie się w nią nie wczułem/nie chwyciła mnie. Za to po wydaniu ostatniej płyty Black Keys miałem na nią całkiem sporą fazę i żałowałem, że nie stało się to wcześniej Icon_wink Ale mój TWC póki co to to nie jest, choć może za jakiś czas Black Keys będą się z czymś klasyfikować, zobaczymy Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.07.2012 12:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 432
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #42
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):90. James Morrison - You Give Me Something
najlepsze według mnie nagranie w tej piątce

michal91d napisał(a):87. U2 - City of Blinding Lights
byli u mnie na liście ale szału nie zrobili, ale jedno z ich lepszych w ostatnich latach

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
31.07.2012 12:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #43
RE: Top wszech czasów - 2012
90. James Morrison - You Give Me Something
Świetnie! Icon_biggrin Genialny utwór Icon_wink

89. The Black Keys - Tighten Up
Lubię to Icon_smile
31.07.2012 01:53 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #44
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):Kto z Was nie nucił pod nosem "pam pam pam para ram pam pam"?
O tak Icon_smile świetny utwór.
W topie dużo dobrych kawałków, ale nie ma jeszcze takiego, który mógłby powalczyć w moim TWC Icon_wink

1. Ile utworów Coldplay znajduje się w zestawieniu?Icon_cool 7
2. Ile polskich utworów znajduje się w moim topie? 6
3. Ile utworów śpiewanych w innym języku niż angielski znajduje się w topie? 11
4. Ile utworów wydanych przed 1990 rokiem pojawia się w topie? 14
5. Ile śpiewających kobiet znajduje się w czołowej setce? 9
6. Ile utworów z topu pojawiło się na mojej liście? 32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.07.2012 02:56 PM przez albarn92.)
31.07.2012 02:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #45
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):87. U2 - City of Blinding Lights
ojj, U2 miało z tuzin lepszych utworów Icon_rolleyes

michal91d napisał(a):90. James Morrison - You Give Me Something
pod koniec gimnazjum też szalałem, ale mi przeszło.
ciekawe czy będzie duet z Nelly Icon_question
31.07.2012 04:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #46
RE: Top wszech czasów - 2012
(30.07.2012 01:03 PM)michal91d napisał(a):  95. The Verve - Love is Noise

Mój ulubiony ich kawałek Icon_wink Powalczyłby i w moim topie.

Cytat:94. Jamiroquai - Virtual Insanity

Wow, strasznie stare jak na ten top ;P Ale dobre.

Cytat:93. Augustana - Boston
92. Robbie Williams - The Road to Mandalay
90. James Morrison - You Give Me Something

Podobają mi się, ale nie na top.

Cytat:89. The Black Keys - Tighten Up

Miałem dokładnie to samo co ty z tym utworem Icon_wink choć wolę Howlin' For You.

Cytat:88. Vega4 - Life is Beautiful

Eee... tania podróbka Chasing Cars Icon_razz2 nie podoba mi się.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.07.2012 04:26 PM przez Dobromiera.)
31.07.2012 04:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Top wszech czasów - 2012
a strzelę se też Icon_wink2.

1. Ile utworów Coldplay znajduje się w zestawieniu? 9
2. Ile polskich utworów znajduje się w moim topie? 5
3. Ile utworów śpiewanych w innym języku niż angielski znajduje się w topie? 7
4. Ile utworów wydanych przed 1990 rokiem pojawia się w topie? 15
5. Ile śpiewających kobiet znajduje się w czołowej setce? 10
6. Ile utworów z topu pojawiło się na mojej liście? 45
31.07.2012 04:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #48
RE: Top wszech czasów - 2012
[Obrazek: imagen_the_closest_thing_to_crazy_0302_0...1276019550]
85. Katie Melua - The Closest Thing to Crazy
Call Off the Search (2003)
Pisałem o tym utworze całkiem niedawno podczas topu Katie. Pierwszy utwór artystki, w którym się zakochałem. Główna przyczyna mojej muzycznej miłości do Katie.






[Obrazek: mika-grace_kelly_s_1.jpg]
84. Mika - Grace Kelly
Life in Cartoon Motion (2007)
Gdy pierwszy raz usłyszałem "Relax, Take It Easy" pomyślałem, że Mika to kolejna sezonowa gwiazdka. Później przyszło "Grace Kelly", które trochę zmieniło moje podejście do artysty. Stworzył jeden z "moich" popowych hymnów ostatnich dziesięciu lat.





[Obrazek: Waiting-on-the-World-to-Change-150x150.jpg]
83. John Mayer - Waiting on the World to Change
Continuum (2006)
Utwór z jednej z moich ulubionych płyt ostatnich lat. Czasy, kiedy John grał głównie na gitarze elektrycznej. Uwielbiam wykonanie koncertowe.





[Obrazek: 143350_1_f.jpg]
82. Robbie Williams - Something Beautiful
Escapology (2003)
Mój ulubiony utwór z ulubionego albumu Robbiego. Wychodzi na to, że ta piątka jest bardzo popowa, ale to takie utwory stanowiły sporą część mojego dzieciństwa.




[Obrazek: s933342.jpg]
81. Hard-Fi - Suburban Knights
Once Upon a Time in the West (2007)
Niektórzy mówią, że grupa Hard-Fi z każdym krążkiem gra coraz gorzej. Ale to na drugim albumie zespołu znalazł się ich najlepszy (według mnie) utwór w karierze. Świetny refren, ciekawy tekst i bardzo wciągająca melodia.


01.08.2012 02:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #49
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):85. Katie Melua - The Closest Thing to Crazy
wiedziałem, że będzie. Po prostu to było pewne Icon_wink

michal91d napisał(a):84. Mika - Grace Kelly
mniej doceniony od "Relax", niesłusznie zresztą. Ciekawe czy Mika nagra jeszcze coś ciekawego.
01.08.2012 04:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #50
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):100. Red Hot Chili Peppers - Otherside

zaczyna się wyśmienicie.
ale skoro napisałeś, że to jeden z ulubionych utworów (a nie najbardziej ulubiony utwór) RHChP, to liczę, że co najmniej jeszcze jeden się w Top 100 pojawi, i że będzie to Under the Bridge, bo za mną od "dzieciństwa" chodził właśnie ten utwór Icon_smile

michal91d napisał(a):99. U2 - Beautiful Day

liczę, że jeszcze kilka innych utworów U2 się pojawi, bo jak mogłoby zabraknąć np. singli z najlepszego ich dzieła The Joshua Tree, jak With or Without You, czy I Still Haven't Found What I'm Looking For Icon_wink

michal91d napisał(a):98. Michael Buble - Home
97. The Script - The Man Who Can't Be Moved
96. Twoface - Revelation's Day

a to trójka, która na mojej liście nigdy nie zaistniała, co nie oznacza wcale, że nie myślę, że to miłe i przyjemne piosenki, bardzo miłe i bardzo przyjemne, ale nie listoholikowe Icon_wink

michal91d napisał(a):95. The Verve - Love is Noise

no piękny noise.... ale nie ukrywam, że liczę jeszcze ujrzeć tu Bitter Sweet Symphony Icon_smile

michal91d napisał(a):94. Jamiroquai - Virtual Insanity

a to bardzo lubiłem, także doszło na mojej liście w bardzo wysokie rejony notowania.. fajny klimat, chyba moja ulubiona kompozycja pana Jay Kay'a Icon_smile

michal91d napisał(a):93. Augustana - Boston

stanowczo nie mój klimat, nigdy ich nie słuchałem, ani nałogowo ani w ogóle ;/

michal91d napisał(a):92. Robbie Williams - The Road to Mandalay

a tego pana nigdy nie nuciłem, nie miałem nawet takich ambicji by się wsłuchać na tyle, by móc później nucić Icon_wink

michal91d napisał(a):91. Cherry Ghost - People Help the People

a to przyznam, że bardzo sympatyczny utwór, miło się słucha, choć to podobnie nie jest mój przebój wszechczasów Icon_wink
01.08.2012 04:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 432
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #51
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):85. Katie Melua - The Closest Thing to Crazy
bardzo żałuję że jej nikt wtedy w Polsce nie grał bo pewnie byłby to jej największy przebój u mnie

michal91d napisał(a):84. Mika - Grace Kelly
Tomekk napisał(a):mniej doceniony od "Relax", niesłusznie zresztą. Ciekawe czy Mika nagra jeszcze coś ciekawego.
kłócił bym się czy mniej doceniony bo to w końcu "Grace Kelly" okupowało szczyt brytyjskiej listy (i nie tylko) a nie "Relax..." chyba że miałeś na myśli PolskęIcon_wink

michal91d napisał(a):83. John Mayer - Waiting on the World to Change
z Mayerem to od dłuższego czasu mam problem niby mi się podoba a jakoś nie odniósł sukcesu u mnie z żadnym nagraniem

michal91d napisał(a):82. Robbie Williams - Something Beautiful
trzeci największy hit Robbiego na mojej liście po "Feel" i "Morning Sun" choć w osobistym rankingu byłby zapewne dużo niżej

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
01.08.2012 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):Katie Melua - The Closest Thing to Crazy
Piosenkarka reprezentatywna dla tego topu Icon_wink Mnie ten utwór podoba się średnio, ale lubię wiele innych jej piosenek - zapewne będzie szansa jeszcze przynajmniej jednej konfrontacji z jej nazwiskiem w kolejnych piątkach.

michal91d napisał(a):Mika - Grace Kelly
Takie piosenki doskonale pokazują, że to top wszech czasów młodej generacji ;] Był u mnie na liście, owszem. Pewnie wcisnąłbym go do zestawu ''100 najważniejszych popowych piosenek XXI wieku'', może nie najwyżej, ale....

michal91d napisał(a):John Mayer - Waiting on the World to Change
To ewidentnie nie moja bajka.

michal91d napisał(a):Mój ulubiony utwór z ulubionego albumu Robbiego.
Czyli przestaję się dziwić, bo w temacie Robbiego chyba się nie dogadamy. ''Esca'' na pewno nie jest w mojej trójce jego ulubionych płyt, a ten singiel jest jednym z najrzadziej słuchanych przeze mnie z jego dyskografii.

michal91d napisał(a):Hard-Fi - Suburban Knights
Czyżby to był mój ulubiony numer w tej części? Prawdopodobnie. Wysoko swego czasu na liście, jedna z ich ostatnich piosenek zresztą na DLP. I też byłby w jakiś topie indie kawałków czy też podsumowania rocznego.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.08.2012 04:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #53
RE: Top wszech czasów - 2012
Tomekk napisał(a):wiedziałem, że będzie. Po prostu to było pewne Icon_wink
Icon_smile
Tomekk napisał(a):mniej doceniony od "Relax", niesłusznie zresztą. Ciekawe czy Mika nagra jeszcze coś ciekawego.
"Realx" było bardziej radiowe i tyle, choć "Grace Kelly" całkiem dobrze radziło sobie w UK
Listoholik napisał(a):ale skoro napisałeś, że to jeden z ulubionych utworów (a nie najbardziej ulubiony utwór) RHChP, to liczę, że co najmniej jeszcze jeden się w Top 100 pojawi, i że będzie to Under the Bridge, bo za mną od "dzieciństwa" chodził właśnie ten utwór Icon_smile
hmm... zobaczymyIcon_wink
Listoholik napisał(a):fajny klimat, chyba moja ulubiona kompozycja pana Jay Kay'a Icon_smile
miałem napisać "Moja też", ale top jeszcze nie jest zakończonyIcon_razz
Szymek79 napisał(a):bardzo żałuję że jej nikt wtedy w Polsce nie grał bo pewnie byłby to jej największy przebój u mnie
nie było w Trójce?
saferłel napisał(a):Takie piosenki doskonale pokazują, że to top wszech czasów młodej generacji ;]
eee tam. U Ciebie, jeszcze młodszego, pewnie by go nie było
saferłel napisał(a):Czyli przestaję się dziwić, bo w temacie Robbiego chyba się nie dogadamy. ''Esca'' na pewno nie jest w mojej trójce jego ulubionych płyt, a ten singiel jest jednym z najrzadziej słuchanych przeze mnie z jego dyskografii.
już kiedyś o tym dyskutowaliśmy. "Escapology" ma dla mnie dużą wartość, nie tylko sentymentalną, ale i muzyczną. Jest też taka płyta Robbiego, o której wolałbym zapomniećIcon_lol
Kolejna odsłona, bardziej gitarowa i trochę zaskakująca, już jutro
01.08.2012 06:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 432
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #54
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):bardzo żałuję że jej nikt wtedy w Polsce nie grał bo pewnie byłby to jej największy przebój u mnie
nie było w Trójce?
na ja sobie nie przypominam bo gdyby było pewnie trafiłoby i na moją listę bo w tym czasie trójkowe nowości miały sporą siłę przebicia

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
01.08.2012 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):eee tam. U Ciebie, jeszcze młodszego, pewnie by go nie było
Ale wiesz, że ja jestem....dziwny, po prostu.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.08.2012 07:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #56
RE: Top wszech czasów - 2012
Szymek79 napisał(a):chyba że miałeś na myśli Polskę
oczywiście, że tak.
W Polsce każdy nucił "Relax", nawet osoby, o zupełnie innym guście.

saferłel napisał(a):Ale wiesz, że ja jestem....dziwny, po prostu.
Masz inną mentalność Icon_wink
01.08.2012 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #57
RE: Top wszech czasów - 2012
Art. Brut. napisał(a):88. Vega4 - Life is Beautiful
bardzo lubię tę piosenkę, typowo Michałowa, do tego jest cudowna.
michal91d napisał(a):81. Hard-Fi - Suburban Knights
85-81 słabsza odsłona, ale Hard fi spox.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
02.08.2012 08:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #58
RE: Top wszech czasów - 2012
"Grace Kelly" to zadziwiająco sympatyczna piosenka; nigdy jej nie ubóstwiałem, ale to kawałek dobrego popu Icon_smile
Od Mayera wolę inne numery, choć żaden na tyle, bo go wstawić do TWC.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.08.2012 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #59
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):95. The Verve - Love is Noise
Kurde to z nich Adele lekko zgapiła teledysk! Zawsze wiedziałem, że gdzieś już widziałem podobny.
Sam kawałek wtedy bardzo lubiłem, chyba był z 4 notowania na mojej liście przed listą Icon_wink
michal91d napisał(a):94. Jamiroquai - Virtual Insanity
A ja całkiem niedawno odświeżyłem sobie kilka jego utworów. Ja jednak wolę Cosmic Girl.
michal91d napisał(a):92. Robbie Williams - The Road to Mandalay
Faktycznie to chyba najbardziej charakterystyczne nagranie Robbiego, ale na pewno nie najlepsze Icon_wink
michal91d napisał(a):90. James Morrison - You Give Me Something
Z 2 lata temu bym przyklasnął, ale teraz dla mnie to tylko dobra popowa piosenka i tyle.
michal91d napisał(a):89. The Black Keys - Tighten Up
Dużo mają tych płyt i nie pamiętam tego. Raz słuchałem ich na yt tak szybko, ale za jakiś czas zacznę poznawać ich dyskografię więc to nadrobię.
michal91d napisał(a):87. U2 - City of Blinding Lights
Vertigo znacznie lepsze.
michal91d napisał(a):84. Mika - Grace Kelly
Tak jak z James'em
michal91d napisał(a):82. Robbie Williams - Something Beautiful
A ja nie przepadam za tym singlem, lubię ale bez przesady, a i na Escapology są ze 4 lepsze kawałki.
03.08.2012 10:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #60
RE: Top wszech czasów - 2012
[Obrazek: New-Radicals-You-get.jpg]
80. New Radicals - You Get What You Give
Maybe You've Been Brainwashed Too (1998)
Powoli do głosu zaczynają dochodzić utwory z lat 90. "You Get What You Give" to wspomnienie dzieciństwa. Utwór, który zawsze był gdzieś obok, często słyszałem jego refren, przez jakiś czas myślałem, że to U2. Pozostaje żałować, że New Radicals nagrali tylko jedną płytę.






[Obrazek: 0712amy_macdonaldep.jpg]
79. Amy Macdonald - This is the Life
This is the Life (2007)
Wiele osób mówi, że to jej największy przebój, choć niezasłużenie. Radiowy przebój, który wywindował Amy na szczyty muzycznej kariery. Rok 2008 po części należał do tej artystki.





[Obrazek: bornblonde-solar.jpg]
78. Born Blonde - Solar
What the Desert Taught You (2011)
"Czy to nie jest zbyt świeże nagranie, żeby od razu znalazło się w topie wszech czasów? Czy nie za wcześnie?" Długo zastanawiałem się czy to nagranie zasługuje na czołową setkę i doszedłem do wniosku, że tak. Za każdym razem, gdy ją słyszę (już o tym pisałem) przyprawia mnie o podobne uczucia, co w przypadku "Politik" Coldplay. Fantastyczny utwór, świetnie zapowiadającego się zespołu. Zawładnęli mną przez jakiś czas ubiegłych wakacji. Trzymam kciuki za ich karierę. A i tak nie jest to "najnowszy" utwór w zestawieniu.





[Obrazek: BO.jpg]
77. Suede - Beautiful Ones
Coming Up (1996)
Kolejne wspomnienie lat 90., choć jak już wspominałem kilka lat temu "Beautiful Ones" tylko czasem pojawiało się w moim życiu. Od kilku lat jednak umacniało swoją pozycję, by w końcu pojawić się na 77 miejscu zestawienia.




[Obrazek: side_uk_2.jpg]
76. Travis - Side
The Invisible Band (2001)
Jest pierwszy (i nie ostatni) Travis w zestawieniu. Poznałem ich w podobnym czasie co Coldplay i szybko zdobyli moją sympatię. Również za sprawą "Side", które było jednym z pierwszych poznanych przeze mnie utworów zespołu.


03.08.2012 03:14 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości