Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 11 28.06. 2012
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #1
notowanie 11 28.06. 2012
Ludzie to przeczytają i pomyślą: Biedny Kordian zwariował i wydaje mu się, że jest Olafem Deriglasoffem...

Ale naprawdę ostatnio wieczorami przychodził do mnie Diabeł i kusił mnie, żebym rozszerzył listę do czterdziestki. Groził mi, szantażował ujawnieniem, jak broniłem grupy E-Rotic na forum.80s.pl (nie jestem jakimś jej fanem, ale jej przeciwnicy używali tak idiotycznych argumentów, że postanowiłem się wypowiedzieć), obiecywał 77 dziewic, jeszcze więcej niedziewic i 2 kilo lazanii w sosie koperkowym w pakiecie. Kiedy w końcu mu uległem, zmienił temat na Top retro w r'n'b. W dyskusji padły takie wyrazy jak &%#$, $#&%, #@&%, Jermaine Stewart i Timex Social Club, ale na razie nie doszliśmy do porozumienia.

A wiecie co? Właściwie taką listę szybciej się robi - mniej trzeba się zastanawiać, co trzeba wyrzucić Icon_wink Choć i tak nie wszystko z poczekalni się zmieściło.

1(9) 2 The Chain Gang of 1974 - Wayward Fire LP
2(N) Imagine Dragons - It's Time
3(N) Uniqplan - This Makes Sense

4(4) 3 Zambri - Places
5(N) Feeder - Borders
6(6) 2 Twin Shadow - Five Seconds
7(N) Lana Del Rey - National Anthem #MawoyMadeMeDoIt (ale i tak to jedna z moich ulubionych piosenek na płycie Icon_wink
8(11) 4 Ask for Joy - Gentle Girl
9(13) 2 Garbage - Automatic Systematic Habit
10(3) 4 Delta Spirit - California
11(8) 3 JJAMZ - Heartbeat
12(1) 5 Lemonade - Neptune
13(2) 8 Little Boots - Every Night I Say a Prayer (aktualny singiel nadal wydaje mi się mocno infantylny, ale ze mną nigdy nic nie wiadomo)
14(12) 4 Keane - Sovereign Light Cafe
15(N) Cub Scouts - Do You Hear
16(21) 2 Sofa - Serpentyny i mydlane bańki
17(15) 7 Johnny Neon - Hearts
18(23) 3 Gossip - Move in the Right Direction
19(17) 3 Kasabian - Man of Simple Pleasures
20(24) 2 The Killers - Go All The Way
21(5) 7 Savoir Adore - Dreamers
22(14) 7 Cherub - Hold Me
23(18) 6 Panama - Magic
24(22) 4 Jessie Ware - 110 %
25(N) Lipstik Lipsing - Early Express
26(N) The Foxglove Hunt - The Time Redeem #DziobasMadeMeDoIt (ale z czasem strasznie wkręca, w ogóle genialny zespół)
27(7) 3 Mark Foster, Kimbra i A-Trak - Warrior
28(10) 6 Beach House - Myth (nowy singiel wisi w powietrzu...)
29(N) Swiss Lips - DANZ
30[N] Hot Chip - Let Me Be Him (fajny fragment fajnej płyty z dziwnymi singlami)
31(20) 6 Niki & the Dove - Tomorrow
32(19) 5 Amy Macdonald - Slow It Down
33(N) Sleigh Bells - End of the Line
34(16) 5 Jump Jump Dance Dance - 2.0
35(N) Sam Sparro - Wish I Never Met You
36(N) Kent - Jag ser dig

37(N) Porcelain Raft - Drifting In and Out (chciałem jednak wrzucić Unless, ale pomyślałem, że nie będę robił wiochy - z czasem powinno się wkręcić)
38(27) 7 Haim - Forever
39(26) 2 Animal Kingdom - Strange Attractor
40(25) 4 Florence & the Machine - Breath of Life

Dziękujemy:
Kent - 999 (z 21, 9 tyg., max 1)
The Beloved - Loving Feeling (z 28, 8 tyg., max 6)
Foster the People - Houdini (z 30, 7 tyg., max 4)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.06.2012 08:51 PM przez Kordian.)
28.06.2012 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #2
RE: notowanie 11 28.06. 2012
Kordian napisał(a):jak broniłem grupy E-Rotic na forum.80s.pl
całkiem miłe wspomnienia, nie byli moimi ulubieńcami ale kto nie lubił ich teledyskówIcon_wink

Kordian napisał(a):2(N) Imagine Dragons - It's Time
ta piosenka namiesza tego lata na listach przebojów

Kordian napisał(a):7(N) Lana Del Rey - National Anthem #MawoyMadeMeDoIt (ale i tak to jedna z moich ulubionych piosenek na płycie Icon_wink
oczywiście moja ulubiona nowość a jak sie podoba teledysk w stylu JFK?

Zapraszam też do siebie może coś wybierzeż z listy nowości.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.06.2012 09:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #3
RE: notowanie 11 28.06. 2012
Zaglądam do Ciebie i miałem wrażenie, że u Ciebie ostatnio komentowałem, ale widocznie urwałem w pół zdania :/ Jeszcze nadrobię Icon_wink Nie przepadam za modą lat 90., ale ta piosenka o Maxie wpada w ucho, może kiedyś pojawi się u mnie w Top Retro Icon_wink Na klip byłem za młody - miałem 9 lat... (a i tak nie miałem satelity)
28.06.2012 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: notowanie 11 28.06. 2012
Kordian napisał(a):obiecywał 77 dziewic
Czy sprecyzował, że chodziło o kobiety dziewice?Icon_lol
Kordian napisał(a):W dyskusji padły takie wyrazy jak &%#$, $#&%, #@&%, Jermaine Stewart i Timex Social Club, ale na razie nie doszliśmy do porozumienia.
Dobrze, że nie "Justin Bieber" Icon_twisted
Żartuję, nie mam nic przeciwko Justinowi Icon_smile
28.06.2012 09:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #5
RE: notowanie 11 28.06. 2012
Niestety diabeł okazał się Jeffem Dunhamem w przebraniu i nie sprecyzował Icon_razz2 Ale tak się objadłem tą lazanią, że i tak nie miałem siły na dziewice ani niedziewice Icon_razz2

A klip mi się oczywiście podoba, chociaż patrząc na niego przypominam sobą pewną parę (a jakże międzyrasową), którą znam z "reala"... W ogóle to dziś nie spałem w nocy, bo kolega tak sobie niefortunnie przyciął awatar na forum, że piersi Lany były na nim dwa razy większe niż w rzeczywistości...
28.06.2012 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mawoj93 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 196
Dołączył: Aug 2008
Facebook Last.fm Twitter YouTube
Post: #6
RE: notowanie 11 28.06. 2012
(28.06.2012 10:03 PM)Kordian napisał(a):  A klip mi się oczywiście podoba, chociaż patrząc na niego przypominam sobą pewną parę (a jakże międzyrasową), którą znam z "reala"... W ogóle to dziś nie spałem w nocy, bo kolega tak sobie niefortunnie przyciął awatar na forum, że piersi Lany były na nim dwa razy większe niż w rzeczywistości...

powtórzę- żaden problem, w każdej chwili mogę wrócić do tamtej wersji Icon_wink


w końcu czy to coś złego Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.06.2012 10:09 PM przez mawoj93.)
28.06.2012 10:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #7
RE: notowanie 11 28.06. 2012
W sumie niepotrzebnie wspominałem o tych dziewicach, bo i tak dyskusja zeszła na cycki Icon_razz2 #DyabeuMadeMeDoIt
28.06.2012 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #8
RE: notowanie 11 28.06. 2012
Kordian napisał(a):&%#$, $#&%, #@&%,
dobrze się dzieje, ja uwielbiam gadać o cyckach Icon_smile
Kordian napisał(a):2(N) Imagine Dragons - It's Time
bardzo fajna piosenka, ale wciąż mi czego mi tu brakuje
Kordian napisał(a):30[N] Hot Chip - Let Me Be Him (fajny fragment fajnej płyty z dziwnymi singlami)
trafnieś to ujął, ja też przymierzam się do nie-singla.
Kordian napisał(a):5(N) Feeder - Borders
co wy z tym nowym Feederem, to jest jakieś takie wypłowiałe, chyba, że ja czegoś nie słyszę Icon_smile
Kordian napisał(a):3(N) Uniqplan - This Makes Sense
super Polska nowość!
Kordian napisał(a):26(N) The Foxglove Hunt - The Time Redeem #DziobasMadeMeDoIt
prawda, że kręci?Icon_smile
Kordian napisał(a):25(N) Lipstik Lipsing - Early Express
to co, że z Indonezji! Prz musi poznać on lubi grzebać w różnych egzotykach.
Kordian napisał(a):1(9) 2 The Chain Gang of 1974 - Wayward Fire LP
to jak cała płyta na 1? Icon_lol

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
29.06.2012 09:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: notowanie 11 28.06. 2012
dziobaseczek napisał(a):to co, że z Indonezji! Prz musi poznać on lubi grzebać w różnych egzotykach.
Proszę mnie tu nie obgadywać z plecami! Icon_sad
(No dobra, wiem, jakie to plecy, skoro i tak tu zaglądam Icon_razz2 )

Kordian napisał(a):Niestety diabeł okazał się Jeffem Dunhamem w przebraniu i nie sprecyzował. Ale tak się objadłem tą lazanią, że i tak nie miałem siły na dziewice ani niedziewice
W tym momencie przypomniałeś mi o przedstawieniu sprzed pięciu lat, wystawianym przez moją ex-klasę [tym, gdzie miałem okazję sparodiować "Love Story" Wilków, a przy okazji Kurta Cobaina, Mr. Lordi i Michaela Jacksona jeszcze za życia - być może bardziej wiekowi w stażu użytkownicy forum coś pamiętają], gdzie w scenie trzeciej zwycięzcą okazała się być pomidorowa. No cóż - obiadem miało być wtedy coś... ekhm. Innego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.06.2012 10:08 AM przez prz_rulez.)
29.06.2012 10:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #10
RE: notowanie 11 28.06. 2012
(29.06.2012 09:38 AM)dziobaseczek napisał(a):  
Kordian napisał(a):&%#$, $#&%, #@&%,
dobrze się dzieje, ja uwielbiam gadać o cyckach Icon_smile

Gdybym gadał z diabłem o cyckach bym tego nie wykropkowywał Icon_smile

Już tysiąc razy postanawiałem: muzyka Feeder już mnie nie obchodzi i nic to nie dawało. Piosenka trochę przaśna (w sumie mogłaby to zaśpiewać Avril Lavigne), ale wpada w ucho i nic nie poradzisz. Może to dlatego, że Just The Way I'm Feeling to jeden z Hitów Mojego Życia. Kiedy usłyszałem to w styczniu 2003 r. o godz. 0:30 uwierzyłem, że słuchanie indie ma sens...

(29.06.2012 09:38 AM)dziobaseczek napisał(a):  
Kordian napisał(a):1(9) 2 The Chain Gang of 1974 - Wayward Fire LP
to jak cała płyta na 1? Icon_lol
Dobra jest!!! Jeszcze bym wrzucił The Foxglove Hunt - Stop Heartbeat, ale to z 2008, nie można przeginać

(29.06.2012 10:03 AM)prz_rulez napisał(a):  gdzie w scenie trzeciej zwycięzcą okazała się być pomidorowa. No cóż - obiadem miało być wtedy coś... ekhm. Innego.

"Jeżeli wierzyć australijskiemu kinu, w tym kraju po opuszczeniu największych miast możesz trafić tylko na wariatów, ekscentryków, neurotyków, zagubionych wędrowców, no czasami na jakiegoś DJ-a, który tak naprawdę jest rybą." (recenzja filmu "Zombie z Berkeley" (2003 - tytuł oryginalny "Undead" Rogera Eberta)
29.06.2012 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #11
RE: notowanie 11 28.06. 2012
tak czytam, czytam, szukam wspólnych utworów, w Top 20 doszukałem się jednego wspólnego utworu..

Kordian napisał(a):19(17) 3 Kasabian - Man of Simple Pleasures

Kordian napisał(a):30(N) Hot Chip - Let Me Be Him
33(N) Sleigh Bells - End of the Line
36(N) Kent - Jag ser dig
37(N) Porcelain Raft - Drifting In and Out

świetne nowości!
29.06.2012 06:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #12
RE: notowanie 11 28.06. 2012
Kordian napisał(a):2(N) Imagine Dragons - It's Time
u mnie też pojawiają się w tym tygodniu, choć dużo dużo niżej
Kordian napisał(a):3(N) Uniqplan - This Makes Sense
zaskakująco dobre, jak na polskie warunki
Kordian napisał(a):36(N) Kent - Jag ser dig
kolejna wspólna nowość. Tym razem u mnie wyżej
Kordian napisał(a):39(26) 2 Animal Kingdom - Strange Attractor
trochę szkoda, że sobie nie poradzili. Bierz się za "Get Away with It";)
miło widzieć całą czterdziestkę Icon_biggrin
30.06.2012 09:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #13
RE: notowanie 11 28.06. 2012
Kordian napisał(a):A wiecie co? Właściwie taką listę szybciej się robi - mniej trzeba się zastanawiać, co trzeba wyrzucić
Hehe, nie musisz mi tłumaczyć. Czekam tylko kiedy LP3 wróci do takiej formy, poczekalnia będzie wtedy strawna do zjedzenia a nie ciągnęła się jak flaki.
Kordian napisał(a):3(N) Uniqplan - This Makes Sense
5(N) Feeder - Borders
Z top 10 znam tylko te. Feederzy rzeczywiście szybko spadli a Uniqplan jak nie stanie się szerzej jakimś hitem to chyba szybciej niż myślałem podzieli ich los.
Kordian napisał(a):13(2) 8 Little Boots - Every Night I Say a Prayer (aktualny singiel nadal wydaje mi się mocno infantylny, ale ze mną nigdy nic nie wiadomo)
Ale smuci mnie taki nagły spadek formy. Czy ja Tobie już też imputowałem że to będzie hit lata? (tylko muszę wpierw wyjechać żeby o tym się przekonać Icon_wink)
Kordian napisał(a):30[N] Hot Chip - Let Me Be Him (fajny fragment fajnej płyty z dziwnymi singlami)
Chyba to nawet znam. Jeszcze całej nie słuchałem ale zapowiada się miło.
Kordian napisał(a):37(N) Porcelain Raft - Drifting In and Out
No nie powala jak "Unless" ale trzeba dać szansę.
Kordian napisał(a):chciałem jednak wrzucić Unless, ale pomyślałem, że nie będę robił wiochy
Jaka wiocha, ja tam wrzucam nawet z dwuletnim opóźnieniem, kto tam po latach to będzie sprawdzał Icon_lol
01.07.2012 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #14
RE: notowanie 11 28.06. 2012
Pytasz Tomasz, kto będzie sprawdzał? Już Ci mówię. On. Jeden rzut oka na blog i widać, że facet ceni porządek i logikę (było nie było, doktorant prawa) Czuję jego oddech na plecach, kiedy mam zamiar napisać "Jesse Ware" (szkoda, że nie czułem pisząc "The Chromatics"). Tutaj mogę się czuć swobodnie, bo nie kręcą go takie zabawy (gdyby prowadził listę, pewnie łatwiej byłoby mu ułożyć roczny ranking, ale uważa, że robienie innych rzeczy ma większy sens), ale odkąd próbuję przy pomocy listy reanimować bloga wolę się pilnować, bo tam zagląda...
03.07.2012 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #15
RE: notowanie 11 28.06. 2012
Jakoś nie czuję dyskomfortu z tego powodu że mój były lider ma "max B" (Niki and The Dove) Icon_smile
03.07.2012 04:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #16
RE: notowanie 11 28.06. 2012
Ojej, ale on przecież nie pisze tego, żeby szydzić z wykonawców tylko dlatego, że 1) chyba żaden polski bloger tego nie robi (podstawowa motywacja chyba wszystkich blogerów wszechświata Icon_smile, 2) szuka w ten sposób inspiracji do corocznego topu singli.

(30.06.2012 09:09 PM)michal91d napisał(a):  
Kordian napisał(a):39(26) 2 Animal Kingdom - Strange Attractor
trochę szkoda, że sobie nie poradzili.

Ale przecież nie jest powiedziane, że spadną Icon_smile The Beloved i parę piosenek z retro ładnie się odbiło. Dziś wszystko powinno się okazać. Ta piosenka ma z mojego punktu widzenia jedną poważną zaletę, która jest jednocześnie wadą: kobiecy głos brzmi zupełnie jak Linnea Dale, a jej akurat trochę się ostatnio nasłuchałem przy okazji recenzji Donkeyboya...

Wreszcie odpisałem Ci na komentarz pod postem o A-Ha, w sumie nic odkrywczego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.07.2012 11:15 AM przez Kordian.)
07.07.2012 11:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #17
RE: notowanie 11 28.06. 2012
Kordian napisał(a):Ta piosenka ma z mojego punktu widzenia jedną poważną zaletę, która jest jednocześnie wadą: kobiecy głos brzmi zupełnie jak Linnea Dale, a jej akurat trochę się ostatnio nasłuchałem przy okazji recenzji Donkeyboya...
yyy jaki kobiecy głos? Tam śpiewa facetIcon_lol Jeżeli mówisz o Animal Kingdom oczywiście
07.07.2012 11:26 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #18
RE: notowanie 11 28.06. 2012
To te wysokie partie to też facet??? Ja byłem pewny, że tam jest jakiś kobiecy chórek w tle...
07.07.2012 12:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #19
RE: notowanie 11 28.06. 2012
Kordian napisał(a):To te wysokie partie to też facet??? Ja byłem pewny, że tam jest jakiś kobiecy chórek w tle...
sami faceciIcon_lol
07.07.2012 12:23 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości