Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 854 - 22.07.2007
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 854 - 22.07.2007
Dzisiaj nie zaczne od pierwszego miejsca ani na jednej liscie, ani na drugiej. Zaczne od nowosci, ale jakiej! Niektorzy moga miec dosc mojej listy z powodu liczby piosenek Manic Street Preachers. No coz, te osoby od razu pewnie machna reka na najnowsze notowanie, poniewaz dzisiaj liczba ich piosenek u mnie znowu sie zwiekszyla i wynosi juz 6 Icon_mrgreen . Historia mojej opinii co do "AutumnSong" jest niektorym dobrze znana. Po kilku tygodniach rozczarowania z powodu sciagniecia czesci refrenu z wlasnej piosenki, przyszly w koncu lepsze dni, kiedy to powoli zaczynalem sie mniej denerwowac slyszac ten fragment. Tydzien temu byl juz doslownie minimalny krok od pojawienia sie w trzydziestce. W tym tygodniu dalsze neutralizowanie sie opinii co do wspomnianego fragmentu spotkalo sie z wielka zwyzka formy pozostalej czesci piosenki, wynikajacej w glownej mierze z tego, ze wiele razy slyszalem piosenke w Trojce. Efekt piorunujacy! "AutumnSong" debiutuje na miejscu piatym Icon_exclaim

Dzisiaj pierwsza dwojka bez zmian i z duza przewaga nad reszta stawki. Wydaje sie jednak, ze za tydzien dzisiejsza nowosc nie powinna miec problemow, zeby zalapac sie juz na podium, a do dziesiatki moze wejdzie kolejna ich piosenka Icon_mrgreen . Druga dzisiejsza nowoscia, i tym razem ostatnia, jest "The Road I Must Travel", ktore to juz od kilku tygodni blakalo sie po wirtualnej czwartej dziesiatce i dzis w koncu pokonalo granice.

Wiedzialem, ze kryzys dotknie Arcade Fire, ale spodziewalem sie, ze spadki beda mniej dotkliwe. Wydawalo mi sie, ze obydwie piosenki dojda do dziesiatki, a tymczasem nie dosc, ze nie doszly to jeszcze szybko przesuwaja sie ku krancowi listy. Moze jednak niedlugo nastapila kolejna niespodzianka, ale tym razem pozytywna i obydwa nagrania znowu pojda do gory...

Na liscie plyt tym razem zwyciestwo Manic Street Preachers absolutnie bezapelacyjne. Na uwage natomiast zasluguja skoki zeszlotygodniowych nowosci, czyli The Smashing Pumpkins i Velvet Revolver. Dalej jednak bedzie juz znacznie trudniej, bo pierwsza trojka od jakiegos czasu wydaje sie nie do ruszenia, a przed nimi takze The White Stripes, ktore dzis notuje jak na razie najlepszy wynik na liscie.

Notowanie 854:

01. 01. 05. 05. Heart-Shaped Glasses - Marilyn Manson
02. 02. 06. 06. Map Of The Problematique - Muse
03. 04. 03. 03. Tarantula - The Smashing Pumpkins
04. 03. 05. 05. Imperial Bodybags - Manic Street Preachers
05. NN. 01. 01. AutumnSong - Manic Street Preachers
06. 05. 07. 07. Running Up That Hill - Placebo
07. 06. 11. 11. Surrender - Billy Talent
08. 08. 18. 18. The 80's - Robbie Williams
09. 07. 04. 04. Rendition - Manic Street Preachers
10. 09. 02. 02. Elizabeth - XIII. Stoleti

11. 11. 04. I'm Just A Patsy - Manic Street Preachers
12. 16. 02. Dlaczego - Kury
13. 14. 03. Rag And Bone - The White Stripes
14. 19. 03. Moherowy ninja - L Dópa
15. 10. 08. Icky Thump - The White Stripes
16. 22. 03. Conquest - The White Stripes
17. 13. 10. In The Morning - Razorlight
18. 12. 04. Charmer - Kings Of Leon
19. 18. 11. 2000000 głosów - L Dópa
20. 26. 02. Weapon Of Choice - Black Rebel Motorcycle Club
21. 21. 06. What I've Done - Linkin Park
22. 20. 25. Before I Fall To Pieces - Razorlight
23. 17. 05. No Cars Go - Arcade Fire
24. 23. 20. Summer Wine - Ville Valo & Natalia Avelon
25. 15. 06. Intervention - Arcade Fire
26. 29. 11. Underdogs - Manic Street Preachers
27. 24. 06. Thru The Glass - Thirteen Senses
28. 28. 14. Your Love Alone Is Not Enough - Manic Street Preachers
29. NN. 01. The Road I Must Travel - The Nightwatchman
30. 25. 07. One Man Revolution - The Nightwatchman

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

27. 05. Zamyślone głowy - Dzioło
30. 06. She Builds Quick Machines - Velvet Revolver

Legenda:
Pierwsza dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, liczba tygodni w dziesiatce, liczba tygodni w dziesiatce pod rzad.
Druga i trzecia dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, licza tygodni w trzydziestce.

Lista płyt. Notowanie 842:

01. 01. 04. 04. Send Away The Tigers - Manic Street Preachers
02. 02. 05. 05. Because Of The Times - Kings Of Leon
03. 03. 11. 11. Razorlight - Razorlight
04. 06. 05. 05. Icky Thump - The White Stripes
05. 10. 02. 02. Libertad - Velvet Revolver
06. 09. 02. 02. Zeitgeist - The Smashing Pumpkins
07. 04. 49. 49. Black Holes And Revelations - Muse
08. 05. 09. 02. Fear Of The Dark - Iron Maiden
09. 07. 10. 10. Gra? - L Dópa
10. 08. 09. 04. Sterowany jest ten świat - Kobranocka
22.07.2007 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
mamy 5 wspólnych utworów w naszych top30, haha Icon_smile2
pozdr.
22.07.2007 07:12 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
ku3a napisał(a):Dzisiaj nie zaczne od pierwszego miejsca ani na jednej liscie, ani na drugiej. Zaczne od nowosci, ale jakiej! Niektorzy moga miec dosc mojej listy z powodu liczby piosenek Manic Street Preachers. No coz, te osoby od razu pewnie machna reka na najnowsze notowanie, poniewaz dzisiaj liczba ich piosenek u mnie znowu sie zwiekszyla i wynosi juz 6 Icon_mrgreen
Ja na pewno nie zaliczam się do grupy machającej. Icon_wink2 Muszę przyznać, że takiego wysokiego debiutu się nie spodziewałem, dlatego jeszcze bardziej się cieszę. Tym bardziej, że dwie inne, które tydzień temu wydawało się, że spadną jeszcze nieźle się trzymają. No a płyta w moim przypadku zyskuje z każdym przesłuchaniem, więc nie dziwię się, że utrzymuje nadal 1 miejsce. Icon_smile2

Pierwsze 2 miejsca bez zmian. Po cichu liczyłem, że Muse uda się jeszcze wrócić, ale i tak obie piosenki są przecież znakomite, więc o rozczarowaniu mowy być nie może. Icon_smile2 Na trzecim "Tarantula" - też znakomicie, choć u mnie już odstaje od ścisłej czołówki.

"Rag and Bone" wyprzedziło "Ickiego" i prawie udało to się "Conquest". U mnie przynajmniej na razie nie zanosi się na to, aby dał się wyprzedzić innej "bratniej" piosence. Zwłaszcza, że przezwyciężył mały kryzysik. Icon_wink2 Cieszy również awans płyty.

Arcade Fire jednak w takim samym, jak nie większym kryzysie niż u mnie. Szkoda by było zwłaszcza "No cars go", bo jednak cosik tam jest w tej piosence. Icon_smile2
22.07.2007 07:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Manic Street Preachers zalewa listę. W samym top 10 aż 3 utwory, u mnie zdarzyło się tak tylko raz. Smashing Pumpkins coraz bliżej szczytu, podobnie płyta coraz wyżej. Kury zadziwiają swoim wysokim awansem, czyżby niedługo w top 10?
L Dópy zmieniają się miejscami i kierunkami zmian na liście. Ciekawe jak wysoko zajdzie Ninja

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
23.07.2007 10:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Pierwsza trojka jest swietna, chociaz wolalbym Muse na prowadzeniu. MM fajny, chociaz u mnie w tym tygodniu znizka formy i wypadek poza top10.
Ojaa.. Manic Street Preachers po raz szosty!!! U mnie jeszcze nigdy nie zdarzylo sie, zeby byly 3 utwory tego samego wykonawcy, a co dopiero 6!! Poza singlami niestety nie znam ich utworow, wiec nie moge ocenic.
W plytach... Oczywiscie Manics. To chyba jakas mania. Icon_razz
Moze Muse moze doczeka pierwszych urodzin?
23.07.2007 12:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 123
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
 
ku3a napisał(a):AutumnSong - Manic Street Preachers
czyli MSP po raz szósty. To moim zdaniem prawdopodobnie najlepszy kawałek na płycie. Prawdopodobie bo płytę słucchałem w całości tylko razy dwa i ewentualnie mogło by się okazać że jest tam jeszcze coś lepszego Icon_smile2

Mi osobiście nr 2 i szczególnie 3 bardziej sie podobaja od nr 1. Icon_wink2
widzę że The Road I Must Travel bardziej Ci się już podoba od One Man Revolution. Dla mnie jednak kolejnośc powinna byc odwrotna. Chociaż myślalem że One Man Revolution zrobi u mnie większą karierę - po prostu trafił na okres gdzie utrzymac sie w top 10 przez dłuższy czas jest bardzo ciężko...

Szkoda Arcade Fire (ale rozumiem Icon_smile2 ) i Icky thump ( czego nie rozumiem Icon_mrgreen )
ku3a napisał(a):Libertad - Velvet Revolver
największy skok na liście płyt, a mnie jakoś nie zachwycili Icon_frown

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.07.2007 07:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
tadzio3 napisał(a):Kury zadziwiają swoim wysokim awansem, czyżby niedługo w top 10?
a dlaczego by nie Icon_wink2
a na serio, to choc teraz miejsce 12. to poki co wejscie do dziesiatki wydaje mi sie malo prawdopodobne, bo do dziesiatego miejsca duzy dystans. Choc z drugiej strony bylo 4 pietra nizej i do dziesiatki jeszcze dalej. No coz, sam jestem ciekaw jak to bedzie Icon_smile2.
1981 napisał(a):Moze Muse moze doczeka pierwszych urodzin?
mysle, ze nie bedzie z tym najmniejszych problemow. Teraz co prawda spadek o 3 oczka, ale malo sluchalem. Dzis znowu odsluchalem cala plyte i raczej nie widze mozliwosci, zeby znowu nie poszla do gory w niedziele.
Yacy napisał(a):Dla mnie jednak kolejnośc powinna byc odwrotna.
OMR troche juz jest na liscie, a przez ten czas TRIMT nie moglo sie dostac do trzydziestki. W ostatecznym rozrachunku mysle, ze wyniki tego pierwszego beda wyraznie lepsze niz drugiego.
Yacy napisał(a):Szkoda Arcade Fire (ale rozumiem Icon_smile2 ) i Icky thump ( czego nie rozumiem Icon_mrgreen )
no coz, od poczatku bylo widac, ze "Icky Thump" nie chwycilo mnie tak jak niejedna osobe tutaj. Nie bedzie z pewnoscia jednym z przebojow roku, w podsumowaniu (czyli w dwudziestce) sie nie znajdzie, ale na pewno nie mozna powiedziec, ze to zawod.
Yacy napisał(a):największy skok na liście płyt, a mnie jakoś nie zachwycili Icon_frown
przy piatym, szostym przesluchaniu, wreszcie zaczelo cos sie dziac. Tydzien temu weszli do dziesiatki raczej tylko dlatego, ze ze 4 razy tej plyty sluchalem. Poszczegolne kawalki nie przekroczyly jednak wtedy jeszcze progu rozpoznawalnosci. Dopiero ostatnio zaczalem je rozpoznawac i orientowac sie, ze calkiem mi sie podobaja.
23.07.2007 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #8
 
Manic Street Preachers razy 6 Icon_eek2 robi wrażenie, tak jak 18 tygodni w dziesiątce Robbiego Williamsa Icon_cool2

.
24.07.2007 12:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 644
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Podoba mi się awans Conquest, Moherowego ninji i Underdogs.
Nie podoba mi się 6 piosenek Manic Street Preachers w 30.
26.07.2007 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 063
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Najwyższa nowość najlepsza ale z ilością Manic Street Preachers to chyba ku3a przesadziłeś Icon_mrgreen Icon_lol Icon_lol Icon_lol U mnie może być maks 3 utwory jednego artysty Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
27.07.2007 12:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Konrad napisał(a):ale z ilością Manic Street Preachers to chyba ku3a przesadziłeś
Icon_mrgreen
Konrad napisał(a):U mnie może być maks 3 utwory jednego artysty
a u mnie 30 Icon_razz
27.07.2007 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Świetny tytuł dla notowania Icon_biggrin3 Ale możnaby jeszcze dodać z dwie literki Icon_wink2 Icon_mrgreen

Właśnie sobie uświadomiłem, że "AutumnSong" zadebiutowało na Twojej liście. I to jak wysoko Icon_eek2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
09.08.2007 12:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
mrsap napisał(a):Świetny tytuł dla notowania
Icon_mrgreen
mrsap napisał(a):Ale możnaby jeszcze dodać z dwie literki
faktycznie Icon_wink2
mrsap napisał(a):Właśnie sobie uświadomiłem, że "AutumnSong" zadebiutowało na Twojej liście. I to jak wysoko
ha, wlasnie bylem ciekaw jak zareagujesz jak to zobaczysz Icon_mrgreen . Co wiecej, jak debiutowalo, to bylem niemal pewien, ze w nastepnym tygodniu bedzie na pierwszy. To by dopiero bylo niezle: wyjezdzasz - tego nie ma na mojej liscie, a poza tym pisze o tym niezbyt pochlebne recenzje, wracasz - a piosenka jest na pierwszym Icon_razz .
09.08.2007 03:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości