Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RT Lista
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #1
RT Lista
Przyznam szczerze, że nie jestem zbyt dobry w wyszukiwaniu muzycznych nowości. Np. szukając tematów na blog kieruję się głównie rekomendacjami kolegów Muzykoblogera i Artura oraz last.fm, śledzę też ramówkę Radia Roxy, repertuar Eski Rock i Absolute Radio. Na pewno po moim pojawieniu się tutaj liczba moich inspiracji wzrośnie Icon_smile, ale z różnych względów czasowych (praca publicystyczna, pisanie doktoratu, przymierzanie się do projektu radiowego trudno byłoby mi zaskoczyć Was czymś oryginalnym.

Wpadłem jednak na inny pomysł - jak już zasugerowałem w Hyde Parku od dawna mam wielką słabość do często mało znanych utworów z lat 80., trochę też 90. (szczególnie wczesnych). Postanowiłem zaprezentować Wam chociaż ich część w formie RT Listy. Nazwa nie jest reklamą RTL Icon_smile, lecz skrótem od Retro Trash - a dlatego skrót, że aż tylu słabych kawałków nie udało mi się znaleźć, zawsze część będzie dobra Icon_biggrin Pomysł jest bardzo świeży, dlatego dzisiaj prezentuję jedynie jedno zestawienie, które ma do pewnego stopnia charakter topu wszech czasów, ale prawdopodobnie za tydzień wprowadzę podział na notowanie "pop", "dance" i "rock". A żeby zmieścić się w konwencji, będę też podawał mały top z nowościami Icon_wink Mam nadzieję, że spodoba się Wam ta formuła - liczę na szczere komentarze Icon_wink - zdaję sobie sprawę, że z nielicznymi wyjątkami moi faworyci to nie arcydzieła, raczej użytkowa muzyka do tańca, ale z różnych względów te piosenki są mi bliskie. Anglosasi chyba nazywają to "guilty pleasure".

Nowe notowania będą pojawiały się w każdy czwartek, prawdopodobnie ok. godz. 16.00.

RT Lista Notowanie 1 - 18.04.2012

1. A-Ha - Manhattan Skyline (Scoundrel Days, 1986)
2. Pet Shop Boys - Being Boring (Behavior, 1990)
3. New Order - Regret (Republic, 1993)

4. The Human League - Heart Like a Wheel (Romantic?, 1990)
5. Europe - Superstitious (Out of This World, 1988)
6. Real Life - Catch Me I'm Falling (Heartland, 1983)
7. Tears For Fears - Break It Down Again (Elemental, 1993)
8. Danny Wilson - Mary's Prayer (Meet Danny Wilson, 1987)
9. ABC - King Without a Crown (Alphabet City, 1987)
10. Donna Summer - This Time I Know It's For Real (Another Place And Time, 1989)

11.A Flock Of Seagulls - Wishing (If I Had A Photograph Of You) (Listen, 1983)
12.Sparks - When Do I Get To Sing "My Way" (Gratuitous Sax & Senseless Violins, 1994)
13.Duran Duran - New Moon on Monday (Seven And The Ragged Tiger, 1983)
14.The KLF - Kylie Said to Jason (1989)
15.Kon Kan - I Beg Your Pardon (Move to Move, 1989)
16.OMD - Souvenir (Architecture & Morality, 1982)
17.Papa Dance - Panorama Tatr (Papa Dance, 1985)
18.Prefab Sprout - If You Don't Love Me (The Best Of Prefab Sprout: A Life Of Surprises, 1992)
19.Jimmy Nail - Ain't No Doubt (Growing Up I Public, 1992)

20.When In Rome - The Promise (When In Rome, 1988)
21.Then Jerico - Sugar Box (The Big Area, 1989)
22.Living In A Box - So The Story Goes (Living In A Box, 1987)
23.Holly Johnson - Love Train (Blast, 1989)
25.Mark Morrison - Return of the Mack (Return of the Mack, 1996)
26.Jermaine Stewart - We Don't Have To Take Our Clothes Off (Frantic Romantic, 1986)
27.Go West - The King Of Wishful Thinking (Indian Summer, 1992)
28.Cetu Javu - Have in Mind (Southern Lands, 1990)
29.Bruce Roberts - When The Money's Gone (Intimacy, 1995)
30.Big Noise - Name and Number (Bang!, 1989)

Top 10 New Notowanie 1 - 18.04.2012

1. Van She - Idea of Happiness
2. Bright Light Bright Light - Waiting for a Feeling
3. Fixers - Iron Dear Dreem
4. The Big Pink - Hit the Ground (Superman)
5. Donkeyboy - City Boy (dotarło z opóźnieniem...)
6. Orbital - New France (feat. Zola Jesus)
7. Bombay Bicycle Club - Leave It
8. Kasabian - Goodbye Kiss
9. Will Young - Losing Myself
10.Bear In Heaven - Reflection of You
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.04.2012 11:44 PM przez Kordian.)
18.04.2012 11:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
RE: RT Lista
super!
Bardzo dobry numer jedenIcon_smile
Jeszcze poproszę o informację, co mam liczyć do Forumowej, czy RT Listę czy może to, co niżej, czyli nowsze kawałki?
18.04.2012 11:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: RT Lista
Kordian napisał(a):1. A-Ha - Manhattan Skyline (Scoundrel Days, 1986)
A Morten właśnie wydał fajny krążek Icon_smile No ale takich smasherów jak ''Manhattan'' to tam nie ma.

Kordian napisał(a):2. Pet Shop Boys - Being Boring (Behavior, 1990)
Z pewnością ich najważniejszy i najlepszy kawałek, mój ulubiony. Arcydzieło popu dla dorosłych Icon_wink

Kordian napisał(a):3. New Order - Regret (Republic, 1993)
Dopełnienie podium też cudne. Nieważne jaki okres - New Order zawsze w formie.

Kordian napisał(a):7. Tears For Fears - Break It Down Again (Elemental, 1993)
Ostatnio puścili to na VH1 i założyłem się z mamą, że musi zgadnąć nazwę zespołu, bo inaczej sama będzie robić tego dnia kolację Icon_wink No i nie zgadła! Numer świetny.

Kordian napisał(a):12.Sparks - When Do I Get To Sing "My Way" (Gratuitous Sax & Senseless Violins, 1994)
Śmieszna kapelka wtedy z nich była. Za bardzo kopiowali wiadomy zespół Icon_smile\

Kordian napisał(a):18.Prefab Sprout - If You Don't Love Me (The Best Of Prefab Sprout: A Life Of Surprises, 1992)
Kocham ten numer! Taki inni jak na Prefab Icon_wink I teledysk również wciągający Icon_wink

Kordian napisał(a):14.The KLF - Kylie Said to Jason (1989)
No proszę Icon_smile Niewielu tu znawców KLF.

Kordian napisał(a):23.Holly Johnson - Love Train (Blast, 1989)
Kolejny zapomniany unikat Icon_biggrin

Nowości też w dechę - Orbital, Bear, Kasabian, Fixers....

Jeśli to jakoś poskładasz w zwięzłą całość, to będzie świetnie się oglądało/słuchało Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.04.2012 11:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #4
RE: RT Lista
@Michał: Licz Top New - do tej dziesiątki zawsze coś znajdę, reszta listy to czysta zabawa.

@Paweł: Gros tych piosenek będę puszczał w piątkowe wieczory w audycji "taneczno-energetycznej", gdzie będzie wszystko od Bad Boys Blue do Bloc Party. Nie wiem, jak ludzie to zniosą, ale znam paru takich, którzy zniosą Icon_wink Reszta będzie leciała w audycji 80s/90s albo w jakichś ogólnych blokach. Będę próbował przebić zespół Enter Shikari - u nich wszystko mogło zdarzyć się w ciągu najbliższego pół godziny - a u mnie dwóch godzin Icon_wink

Kurna - zapomniałem o The Chromatics, a to przecież chyba najlepsza do tej pory płyta w tym roku...Trudno najwyżej wejdą wysoko za tydzień.

Mam pomysł na fajny top tematyczny - może uda mi się niedługo go zrobić...
18.04.2012 11:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 444
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #5
RE: RT Lista
Kordian napisał(a):1. A-Ha - Manhattan Skyline (Scoundrel Days, 1986)
2. Pet Shop Boys - Being Boring (Behavior, 1990)
3. New Order - Regret (Republic, 1993)
Podium starszaków, moje No2 PSB i a-ha i dopełnienie w postaci New Order pysznie

Kordian napisał(a):19.Jimmy Nail - Ain't No Doubt (Growing Up I Public, 1992)
a to nagranie słyszał prawie każdy a mało wie kto je śpiewa, chyba były No1 na brytyjskiej liście w tamtym czasie

Kordian napisał(a):25.Mark Morrison - Return of the Mack (Return of the Mack, 1996)
jedno z moich ulubionych nagrań z tamtego okresu

Kordian napisał(a):9. Will Young - Losing Myself
miło widzieć kolejną osobę która doceniła ostatnią płytę Willa to nagranie było u mnie przez 4 tygodnie na szczycie

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
18.04.2012 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 925
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #6
RE: RT Lista
Na tą chwilę transfer sezonu. Icon_biggrin Znaczy się przyjście Kordiana na mychę. Icon_wink
Widziałem już wczoraj, że się pojawił tutaj, banan na twarzy niesamowity zagościł u mnie. Icon_biggrin Miałem podrzucić aluzję, że woń lat "ejtisowych" będzie się unosić, ale założenia listy to się nie spodziewałem. Icon_wink

Kordian napisał(a):Nie wiem, jak ludzie to zniosą, ale znam paru takich, którzy zniosą Icon_wink
No ba! Nawet jeśli nie miałeś mnie na myśli to i tak nie mogłem się powstrzymać. Icon_lol

http://rateyourmusic.com/~meni
18.04.2012 11:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #7
RE: RT Lista
PSB to będzie praktycznie na pewno pierwszy zespół, który pojawi się na tej liście z niesinglem. A nawet prawdop. dwoma pod rząd.

(18.04.2012 11:31 PM)saferłel napisał(a):  Ostatnio puścili to na VH1 i założyłem się z mamą, że musi zgadnąć nazwę zespołu, bo inaczej sama będzie robić tego dnia kolację Icon_wink No i nie zgadła! Numer świetny.

To bardzo krzepiące, że to zagrali. Nie był to jakiś wielki hit, choć numer 1 na Billboard Modern Rock.

(18.04.2012 11:31 PM)saferłel napisał(a):  Śmieszna kapelka wtedy z nich była. Za bardzo kopiowali wiadomy zespół Icon_smile

Do ich starszych numerów na razie jeszcze nie dojrzałem, ale pewnie to kiedyś nastąpi Icon_wink

(18.04.2012 11:31 PM)saferłel napisał(a):  I teledysk również wciągający Icon_wink

Ten teledysk jest jak moje życie Icon_wink tzn. nie otaczam mnie tyle pięknych kobiet, ale podobnie mnie traktują Icon_razz2

(18.04.2012 11:31 PM)saferłel napisał(a):  
Kordian napisał(a):14.The KLF - Kylie Said to Jason (1989)
No proszę Icon_smile Niewielu tu znawców KLF.

Wyśmienity pastisz brzmienia Stock-Aitken-Waterman. Polecam mój wpis o nich: http://blog-goes-pop.blogspot.com/2012/0...1-klf.html

(18.04.2012 11:50 PM)Szymek79 napisał(a):  a to nagranie słyszał prawie każdy a mało wie kto je śpiewa, chyba były No1 na brytyjskiej liście w tamtym czasie

Tak to prawda, chociaż pan był chyba głównie znany z gry w kryminałach. Co ciekawe, piosenka była nominowana do przeboju dwudziestolecia Radia Zet.

(18.04.2012 11:50 PM)Szymek79 napisał(a):  miło widzieć kolejną osobę która doceniła ostatnią płytę Willa to nagranie było u mnie przez 4 tygodnie na szczycie

To, Jealousy i Good Things to genialne numery. Dla mnie idealny wokalista powinien śpiewać jak połączenie Willa Younga z Jamiem Woonem.

(18.04.2012 11:52 PM)meni napisał(a):  Miałem podrzucić aluzję, że woń lat "ejtisowych" będzie się unosić, ale założenia listy to się nie spodziewałem. Icon_wink

Założeniem listy jest prezentowanie piosenek z lat 1977-97, ale bardzo mnie świerzbi, żeby dodać pewną piosenkę z 2001, która doczekała się coveru starszej wokalistki, który bardzo polubiło Radio dla Ciebie...
19.04.2012 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #8
RE: RT Lista
Kiedy przeglądałem Twoje zestawienie przypomniały mi się trochę stare czasy z początków istnienia mojej listy Icon_smile

Kordian napisał(a):17.Papa Dance - Panorama Tatr (Papa Dance, 1985)

Zanim wprowadziłem notowania w 1989 roku, w latach 1983 - 1988 moja lista była oparta na corocznych podsumowaniach. Ten utwór znalazł się w finałowej piętnastce 1986 roku. Zresztą Papa Dance był czołowym zespołem tamtego okresu, oprócz Lady Pank i Kombi - ten tercet w tamtym czasie rządził moją listą. W tamtych czasach na mojej liście były tylko polskie utwory, zagranica uzyskała dostęp dopiero na początku 1989 roku, kiedy zacząłem słuchać LP3.

Kordian napisał(a):10. Donna Summer - This Time I Know It's For Real (Another Place And Time, 1989)
15.Kon Kan - I Beg Your Pardon (Move to Move, 1989)

Te utwory były w pierwszych notowaniach mojej listy z 1989 roku.

Kordian napisał(a):3. New Order - Regret (Republic, 1993)

"Regret" jakimś cudem się nie załapało na moją listę. Z "Republic" u mnie gościło u mnie "Come Undone".

Kordian napisał(a):5. Donkeyboy - City Boy (dotarło z opóźnieniem...)

A to jest w tej chwili.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
19.04.2012 12:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: RT Lista
kolej_grzesiek napisał(a):"Regret" jakimś cudem się nie załapało na moją listę. Z "Republic" u mnie gościło u mnie "Come Undone".
Coś tu się nie zgadza Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.04.2012 12:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #10
RE: RT Lista
(19.04.2012 12:32 AM)kolej_grzesiek napisał(a):  Zresztą Papa Dance był czołowym zespołem tamtego okresu, oprócz Lady Pank i Kombi - ten tercet w tamtym czasie rządził moją listą.

Uwielbiam Lady Pank - myślę, że pojawią się już za tydzień. Kombi też powinni się kiedyś pojawić. Pewien z ich przebojów bardzo mi przypomina PSB - ciekawe, czy Saferłel się ze mną zgodzi, kiedy wrzucę to na tapetę Icon_wink

(19.04.2012 12:32 AM)kolej_grzesiek napisał(a):  "Regret" jakimś cudem się nie załapało na moją listę. Z "Republic" u mnie gościło u mnie "Come Undone".

Oni chyba nie mieli utworu pod takim tytułem w repertuarze... Prawdopodobnie chodzi Ci o wyśmienity singiel Duran Duran z tzw. Wedding Album...


(19.04.2012 12:32 AM)kolej_grzesiek napisał(a):  
Kordian napisał(a):5. Donkeyboy - City Boy (dotarło z opóźnieniem...)

A to jest w tej chwili.

Mi się ta piosenka bardzo kojarzy z "New York City Boy" - ciekawe, czy słusznie Icon_wink
19.04.2012 12:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #11
RE: RT Lista
saferłel napisał(a):kolej_grzesiek napisał(a):"Regret" jakimś cudem się nie załapało na moją listę. Z "Republic" u mnie gościło u mnie "Come Undone".
Coś tu się nie zgadza
Kordian napisał(a):Regret" jakimś cudem się nie załapało na moją listę. Z "Republic" u mnie gościło u mnie "Come Undone".

Oni chyba nie mieli utworu pod takim tytułem w repertuarze... Prawdopodobnie chodzi Ci o wyśmienity singiel Duran Duran z tzw. Wedding Album...

Zgadza się - to był utwór Duran Duran. To ja się pomyliłem. Przepraszam. Icon_redface . Mam nadzieję, że DD z tym utworem też się u Ciebie pojawi

A sam "Regret" jednak gościł u mnie. Sprawdziłem moją księgę przebojów - dobrze, że prowadzę coś takiego, jak coś zapomnę to tam sięgam.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
19.04.2012 02:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #12
RE: RT Lista
Kordian napisał(a):1. Van She - Idea of Happiness
yeah!!!! Van She na topie - cóż za fajny user!
Kordian napisał(a):3. Fixers - Iron Dear Dreem
Kordian napisał(a):0.Bear In Heaven - Reflection of You
Kordian napisał(a):7. Bombay Bicycle Club - Leave It
Kordian napisał(a):2. Bright Light Bright Light - Waiting for a Feeling
wprost nawał doskonałej nowej muzyki, mam nadzieję, że w przyszłości nowe piosenki będą w formule top30, są na to duże szanse jak wpadniesz w moje sidła Icon_smile
Kordian napisał(a):Przyznam szczerze, że nie jestem zbyt dobry w wyszukiwaniu muzycznych nowości
Twój gust jest dość podobny do mojego także polecam śledzenie mojej listy, bo akurat ja w szukaniu nowości nieskromnie powiem, że jestem dobry hehe Icon_smile zresztą to mocna strona naszego forum, że nikt tu nie jest w stanie nie być na bieżąco Icon_smile
Kordian napisał(a):śledzę też ramówkę Radia Roxy
YEAH - WITAJ W KLUNIE!
Jeśli chodzi o notowanie starsze to aż łapałem się za głowę, nie dość, że fura doskonałej muzyki to jeszcze kilka, których nie znam, np. When In Rome, Cetu Javu - to mnie cieszy bo eksplorowanie nieznanych dźwięków to moje hobby. Także cieszę się z tak fajnego usera i życzę wytrwałości.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
19.04.2012 08:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #13
RE: RT Lista
Witam serdecznie! Widzę że znajdę na Twojej liście swoje klimaty. Ze swojej strony polecam kapelę z Guildford, która w 1977 wydała swój pierwszy krążek Icon_smile
Jak tylko usiądę na dłużej skomentuję moje ulubione numery na RT.
19.04.2012 09:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #14
RE: RT Lista
(18.04.2012 11:50 PM)Szymek79 napisał(a):  
Kordian napisał(a):25.Mark Morrison - Return of the Mack (Return of the Mack, 1996)
jedno z moich ulubionych nagrań z tamtego okresu

Gdyby nie Radio Kolor, możliwe, że by mnie to nigdy nie zainteresowało, ale gość to naprawdę fajnie śpiewa. Co ciekawe, piosenka ta sampluje utwór chrześniaka Barry'ego White'a Chuckiiego Bookera "Games" z 1992 (68 miejsce na Billboardzie).

(19.04.2012 02:22 AM)kolej_grzesiek napisał(a):  Mam nadzieję, że DD z tym utworem też się u Ciebie pojawi

Myślę, że tak. W ogóle jeśli chodzi o ten zespół będzie chyba duża rotacja. Z przykrością dowiedziałem się niedawno, że biorąca udział w tym nagraniu wokalistka już nie żyje. Kiedy byłem baaaardzo młody, w ogóle myślałem, że to Kate Bush Icon_smile, która też na pewno się pojawi.

(19.04.2012 02:22 AM)kolej_grzesiek napisał(a):  A sam "Regret" jednak gościł u mnie.

Bardzo mnie to cieszy.

(19.04.2012 08:14 AM)dziobaseczek napisał(a):  wprost nawał doskonałej nowej muzyki, mam nadzieję, że w przyszłości nowe piosenki będą w formule top30

Na razie postanowiłem rozszerzyć do Top 15, co za chwilę uczynię.

(19.04.2012 08:14 AM)dziobaseczek napisał(a):  Twój gust jest dość podobny do mojego także polecam śledzenie mojej listy

Na pewno przyjrzę się bliżej przynajmniej Twojej liście i saferłela, ale najpierw muszę się uporać z wpisami o Kent (prawie na pewno już dzisiaj!) i Mortenie Harkecie/a-ha na blogu. Z różnych powodów są to tematy, których nie mogę spartolić...

When In Rome szczerze polecam, chociaż w ich wypadku skończyło się na 1 płycie i 2 singlach. Cetu Javu to akurat "guiltiest pleasure" w tym notowaniu (po wprowadzeniu podziału gatunkowego na pewno będzie sporo italo Icon_smile, wybitnie klimaty Erasure, ale ogólnie polecam też te kawałki, których nie jeszcze komentowaliście. Np. ten numer ABC jest o wiele mniej znany niż "Look of Love", a jest świetny.

(19.04.2012 09:37 AM)thestranglers napisał(a):  Witam serdecznie! Widzę że znajdę na Twojej liście swoje klimaty. Ze swojej strony polecam kapelę z Guildford, która w 1977 wydała swój pierwszy krążek Icon_smile
Jak tylko usiądę na dłużej skomentuję moje ulubione numery na RT.

Dusiciele są w porządku Icon_wink, chociaż jako absolwentowi stosunków międzynarodowych na razie najbardziej podoba mi się okładka ich płyty "10" Icon_biggrin
19.04.2012 11:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
RE: RT Lista
Fajnie, że kolejna lista się pojawia.
Tych starszych numerów z Twojej listy nie znam w 80% Icon_redface to chyba nie były jakieś wielkie hity...

Kordian napisał(a):Top 10 New Notowanie 1 - 18.04.2012
za tydzień liczę na rozszerzenie tego zestawienia, no i ciekawi mnie jak Donkeyboy sobie poradzą Icon_smile
19.04.2012 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #16
RE: RT Lista
Sporej części starszaków nie znam (albo nie kojarzę, bo to też wielce prawdopodobne), ale jest rewelacyjne Regret na trzecim! I to mnie cieszy Icon_wink

Lista z nowościami bardzo obiecująca. Ciekawe dźwięki tam masz z mojej perspektywy. Big Pink, Bear in Heaven i Kasabian były/są i na mojej listowej playliście Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
19.04.2012 02:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #17
RE: RT Lista
Fajnie, że jeszcze ktoś napisał, bo gdzieś mi zniknął przycisk edycji :/, a widzę, że zjadło 24 miejsce, na którym jest Corey Hart z piosenką Eurasian Eyes z albumu Boy in the Box z 1985 (piosenka była tez na soundtracku do filmu 9 i pół tygodnia - podobnie numer Go West był na ścieżce do Pretty Woman).

A obiecane Top 15 wygląda tak:

1. Van She - Idea of Happiness
2. Bright Light Bright Light - Waiting for a Feeling
3. Fixers - Iron Dear Dreem
4. The Big Pink - Hit the Ground (Superman)
5. The Chromatics - Back from the Grave
6. Donkeyboy - City Boy (dotarło z opóźnieniem...)
7. Orbital - New France (feat. Zola Jesus)
8. Bombay Bicycle Club - Leave It
9. Kasabian - Goodbye Kiss
10. Will Young - Losing Myself
11.Bear In Heaven - Reflection of You
12.Shearwater - You as You Were
13.The Twilight Sad - Another Bed
14.Santigold - Disparate Youth
15.School of Seven Bells - Lafaye (za tydzień prawdopodobnie będą 3 nowości Icon_wink

I to Michał możesz policzyć do forumowej.

To prawda, to nie były wielkie przeboje, ale ile można słuchać wielkich przebojów Icon_wink (z lat 80. chyba tylko dwóch przebojów jestem w stanie słuchać w nieskończoność - "Africa" i "Drive" Carsów, ale to już zależy od definicji "wielkiego przeboju"). Na pewno jestem Wam winien kilku słów wyjaśnienia na temat dwóch ostatnich miejsc. Bruce Roberts był bardziej aktywny jako autor piosenek, chociaż żadna nie stała się przebojem w Polsce - chyba najbardziej znana to duet Donny Summer & Barbry Streisand "No More Tears (Enough Is Enough)". Ta piosenka po 8 latach stała się singlem Cher, a w chórkach można usłyszeć Eltona Johna. Big Noise to w ogóle przypis do historii muzyki pop - zespół z Birmingham, w ojczyźnie praktycznie nieznani, ale w USA wślizgnęli się do setki Billboardu (dosłownie - maksymalnie miejsce 97!). Piosenka przyjemna, teledysk też, ale niestety na YT jest w słabej jakości Icon_sad
19.04.2012 03:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #18
RE: RT Lista
Shearwater, The Twilight Sad, School of Seven Bells - tak trzymaj. Co do jeszcze
Kordian napisał(a):30.Big Noise - Name and Number (Bang!, 1989)
przyjemne, jest też lepsza wersja tutaj.
Kordian napisał(a):20.When In Rome - The Promise
równierz podoba mi się, nawet bardziej, zabójcza melodia.
Kordian napisał(a):ABC - King Without a Crown
kupuję! Bez cienia kurtuazji - cieszę się, że przypominasz te totalnie zapomniane rzeczy, sam szperam sporo w tych rejonach, jak zapostujesz 4 notowanie to dam ci ekstra link Icon_smile - zobaczysz.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
19.04.2012 05:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
RE: RT Lista
Mocne rozpoczęcie od listy w charakterze topu wszech czasów Icon_surprised
W wolnej chwili przejrzę część tych numerów, bo w tej chwili niestety nie jestem w stanie niczego napisać na temat zdecydowanej większość z nich Icon_smile

Kordian napisał(a):Kurna - zapomniałem o The Chromatics, a to przecież chyba najlepsza do tej pory płyta w tym roku...Trudno najwyżej wejdą wysoko za tydzień.
Byłaby, gdyby była o 2/3 krótsza. Zdecydowanie za dużo numerów i to wymieszanych średniaków z fajnymi kawałkami. Ja się zawiodłem Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.04.2012 05:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: RT Lista
aaktt napisał(a):Byłaby, gdyby była o 2/3 krótsza. Zdecydowanie za dużo numerów i to wymieszanych średniaków z fajnymi kawałkami. Ja się zawiodłem Icon_sad
Trochę dziwna wypowiedź Icon_smile Niby już prawie ''byłaby'' płytą roku, a kilka średniaków sprawia, że nagle ostatecznie dostaje szufladkę ''zawód'' Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.04.2012 06:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości