Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RT Lista
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #21
RE: RT Lista
To nie do końca tak. Uważam, że jest przeładowana po prostu. I nie piszę, że byłaby płytą roku, ale na pewno solidnym wydawnictwem, a tak całokształt wypada bardzo średnio.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.04.2012 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: RT Lista
A ja myślę, że mi się bardzo spodoba Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.04.2012 06:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #23
RE: RT Lista
(19.04.2012 05:06 PM)dziobaseczek napisał(a):  przyjemne, jest też lepsza wersja tutaj.

Dzięki, extendy to fajna sprawa, przydatna w tanecznym radiu Icon_smile

(19.04.2012 05:06 PM)dziobaseczek napisał(a):  
Kordian napisał(a):20.When In Rome - The Promise
również podoba mi się, nawet bardziej, zabójcza melodia.

Piosenka ocalona od zapomnienia przez film "Napoleon Dynamite". Podobne szczęście miało też "Mary's Prayer" (Sposób na blondynkę). W filmie miała tez pojawić się "Kylie Said to Jason", ale z braku funduszy nie doszło do realizacji "The White Room".

(19.04.2012 05:06 PM)dziobaseczek napisał(a):  jak zapostujesz 4 notowanie to dam ci ekstra link Icon_smile
Icon_biggrin Chodzi o strzelnicę? Icon_wink Byłbym zaszczycony. Tego notowania nie byłoby bez wielu linków - przede wszystkim oczywiście forum.80s.pl, lp3.pl i YT, ale też paru amerykańskich blogów, ale o tym może kiedyś przy okazji.

(19.04.2012 05:23 PM)aaktt napisał(a):  Mocne rozpoczęcie od listy w charakterze topu wszech czasów Icon_surprised

Lista wszech czasów miałaby ze 100 miejsc i byłoby na niej na pewno wiele "oklepańców". Ta wyliczanka w jakimś tam stopniu jest przypadkowa Icon_wink

[/quote] Byłaby, gdyby była o 2/3 krótsza. Zdecydowanie za dużo numerów i to wymieszanych średniaków z fajnymi kawałkami. Ja się zawiodłem Icon_sad
[/quote]

Mnie ta płyta chwyciła za gardziel praktycznie od początku i trzymała do końca tak mocno, że aż boję się ją przesłuchać drugi raz... Ale może za mało słucham muzyki w takich klimatach.

@saferłel: Nie zaciekawiło Cię, jaki szlagier Kombi wydaje mi się podobny do Pet Shopów? Icon_wink

Jeszcze taka uwaga techniczna, że na pewno będą się zdarzały powroty na listę, więc proszę nie płakać, że coś wypadło Icon_wink, będą też pewnie wypadki, że pojawią się w 1 tygodniu 2 piosenki jednego wykonawcy, ale będę się starał z tym nie przesadzać.
19.04.2012 06:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #24
RE: RT Lista
Kordian napisał(a):Chodzi o strzelnicę?
strzelnica to pikuś, uwierz mi, przy tym co ci mogę zapodać! Choć i na strzelanie musisz być również gotowy Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
19.04.2012 06:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: RT Lista
Nie wiem, aż boję się myśleć Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.04.2012 06:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #26
RE: RT Lista
Tak nie lubisz Kombi? Icon_wink Myślałem o "Za ciosem cios" Icon_biggrin - pod koniec pojawia się taki syntezatorowy chłód, który kojarzy się mi się z moim ukochanym "King's Cross"...
19.04.2012 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: RT Lista
Nie wpadłbym Icon_wink Ale kojarzę ten ''chłód'' i może jakieś dalekie echa wyczuwam. Natomiast jest tam taki charakterystyczny pseudoperkusyjny motyw (jak ja to mówię: odgłos rozstrzeliwania''), który w kilku numerach PSB też się pojawia Icon_wink No ale takie pojedyncze motywy, dźwięki to powtarzają się w kilku kawałkach z tamtej epoki.

Ja stare Kombi tak średnio lubię, na pewno nie jestem do nich negatywnie ustosunkowany.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.04.2012 07:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #28
RE: RT Lista
Australia...Nowa Zelandia...Antypody... Przybrana lub rzeczywista ojczyzna wielu niepowtarzalnych muzyków, choćby moich ulubieńców z lat 80. - Real Life i Icehouse (nie zapominajmy o Pseudo Echo). Dla mnie to też największe na świecie w ostatnich latach zagłębie talentów indie i electro. Nie spodziewałem się, że kiedyś tak napiszę, bo zawsze rezerwowałem ten tytuł dla Skandynawii (szczególnie Danii i Szwecji), ale mój kolega z bloga Romanthic Synthesis już dawno słusznie napisał, że można już mówić o "australijskiej inwazji" na alternatywne parkiety. Wiele tych zespołów w Polsce jest prawie nieznana - trzeba coś z tym zrobić! Dlatego zapraszam na mój

Top 40 Indie & Electro z Antypodów

Wiadomej piosenki o długim tytule w nim nie ma Icon_smile i paru o krótszych też, m.in. Idea of Happiness, bo z takim krótkim stażem trudno było mi ją obiektywnie ocenić.

1. Gypsy & the Cat - Jona Vark
Moim zdaniem "Gilgamesh" to najlepsza płyta 2010 i jedna z najlepszych ostatnich lat. The Axis of Awesome i Four Chords Icon_biggrin
20.04.2012 01:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #29
RE: RT Lista
No pięknie namęczyłem się i gdzieś mi to wszystko wcięło... Post do kasacji.
20.04.2012 01:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #30
RE: RT Lista
Kordian napisał(a):No pięknie namęczyłem się i gdzieś mi to wszystko wcięło... Post do kasacji.
ja się nauczyłem kopiować przed wysyłką Icon_smile Nic się nie przejmuj,
Kordian napisał(a):Real Life i Icehouse
Kordian napisał(a):Pseudo Echo
wymieniasz prawdziwych killerów,
Kordian napisał(a):bloga Romanthic Synthesis
już dodałem do ulubionych.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.04.2012 01:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #31
RE: RT Lista
Zawsze jak piszesz coś dłuższego, to lepiej robić to nie w oknie przeglądarki tylko np. w notatniku, a potem skopiować; ew. w oknie przeglądarki, a skopiować przed wysłaniem, bo Internet płata różne figle.

A w ogóle, to jeśli chcesz robić jakiś osobny top, to najlepiej załóż nowy temat. Po zapostowaniu trzech list dostaniesz swój własny dział i tak będzie większy porządek niż jeśli wszystko jest wrzucone w temat zbiorczy Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.04.2012 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #32
RE: RT Lista
Dzięki za rady. Nie zrobiłem tak, bo nie wiedziałem, czy nie zostanie to potraktowane jako spam. To forum jest chyba po prostu dla mnie za dobre Icon_biggrin - na 80s.pl bym się po prostu cofnął i wysłał jeszcze raz, tu mi się nie udało, ale już mniejsza z tym. Musiałem wykasować treść wrzucając linka.
20.04.2012 02:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości