Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #181
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Basię zaliczyłbym jednak do polskich wykonawców, w końcu Polka!
11.04.2012 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #182
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
pabloyd napisał(a):Proponuje żeby dopisać, że głosowanie każdego będzie upublicznione po zakończeniu plebiscytu. Jak dla mnie to konieczne by ograniczyć ewentulaną chęć do „wygłupów”.
O jakich "wygłupach" myślałeś? Myślę że zasady głosowania są wystarczająco proste i liberalne. W końcu każdy ma prawo do własnego zdania byle w imię zasad.

Chyba już wiem o co chodziło: np. głosowanie na swojego faworyta we wszystkich kategoriach stylistycznych od folku po metal... No ale ludzi z przypadku wśród nas nie ma więc luz. Poza tym nominacjom nie towarzyszyły mimo wszystko jakieś wielkie odstępstwa stylistyczne.
11.04.2012 04:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #183
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Już pisałem gdzieś na początku, że opublikuję Wasze głosy. Bez obaw. WSZYSCY SIĘ WSZYSTKIEGO DOWIEDZĄ!!Icon_winkIcon_eek
11.04.2012 05:07 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #184
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(11.04.2012 11:17 AM)pabloyd napisał(a):  
(09.04.2012 08:50 PM)emigrant napisał(a):  BY UNIKNĄĆ SYMPATYZOWANIA KOGOKOLWIEK SUMA TYCH CYFR DA LICZBĘ, KTÓRA ZADECYDUJE O ZWYCIĘZCY.
Jasne i transparentne zasady. Myślę, że warto dopisać jednak co będziesz robił z osobami, które są na liście wyżej i nie zgłosują teraz lub nie wpiszą płyty. Czy one wylatują z listy i w ten sposób lista skurczy się o te osoby, czy zostają i po ewentualnym „padnięciu” na taką osobę, będziesz ją wywoywał by jednak wybrała płytę ?
Nie za bardzo rozumiem o co tu chodzi. Bo jeżeli o to chodz, że ktoś nie zagłosuje to tylko jego strata. Ja w pewnych kategoriach będę mieć poważny problem, bo np. znam tylko dwie propozycje. I teraz mam dylemat czy rezygnować z glosowania czy pozostałe wybrać na chybił trafił, bo mi się nazwa zespołu lub tytuł utworu/płyty podoba.
11.04.2012 06:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #185
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Jacy Wy jesteście problematyczni. Odnoszę wrażenie że wielu z Was nie umie czytać albo myśleć. Przepraszam, że kogoś uraziłem tymi słowami.
Oceniamy to co znamy! To chyba logiczne?!
Nie dam punktu np dla U2 za nazwę ale za utwór bądź płytę!!!
11.04.2012 07:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #186
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Moim zdaniem nie powinniśmy oceniać wszystkiego.
W zależności od liczby propozycji powinna być do wykorzystana maksymalna ilość propozycji, na które można oddać głos. To byłoby bardziej uczciwe.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.04.2012 07:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #187
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
A kto komu każe oceniać wszystko?
ZASADY ZOSTAŁY OPISANE. WIĘKSZOŚĆ OSÓB WSZYSTKO ZROZUMIAŁA. JEŻELI KOMUŚ SIĘ NIE PODOBAJĄ ZASADY NIE MUSI BRAĆ UDZIAŁU W ZABAWIE!!!

P.S. Większość forumowiczów nie jest jednostronna. Wiele osób jest otwarta na różne gatunki muzyczne i wierze w to, że każdy zagłosuje słusznie i mądrze.
To wybór jedynie 5 propozycji świadczyć może o określonym wyborze i zmniejszeniu szans innym kandydatom.
Dlatego jest dwojaki sposób głosowania. Ja sam w wielu kategoriach nie mieszczę się jedynie w 5 typach.
Dlatego uważam , że jest demokratycznie. Można wybierać 5 typów, można zdecydowanie więcej, można także ominąć dane propozycje.
Czy ja się nie określiłem jasno?
To nie jest konkurs dla jakiś elit ale dla wszystkich.
11.04.2012 07:44 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #188
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
No ja jednak nie do końca rozumiem.
Postaram się sprecyzować. Istnieją tylko trzy opcje głosowania (ew. poza słabo obsadzonymi kategoriami):
1. Głosujemy na więcej niż pięć propozycji przydzielając punkty od 0-5 w dowolny sposób (pod warunkiem, że minimum 6 propozycji otrzyma co najmniej 1 punkt).
2. Głosujemy na pięć utworów systemem 54321.
3. Jeżeli znamy mniej niż 5 propozycji jesteśmy zmuszeni do rezygnacji z tej kategorii.
11.04.2012 08:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #189
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(11.04.2012 08:04 PM)kajman napisał(a):  (pod warunkiem, że minimum 6 propozycji otrzyma co najmniej 1 punkt).

a gdzie to jest napisane? Icon_eek
11.04.2012 08:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #190
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
emigrant napisał(a):JEŻELI KOMUŚ SIĘ NIE PODOBAJĄ ZASADY NIE MUSI BRAĆ UDZIAŁU W ZABAWIE!!!
To jest komentarz poniżej wszelkiego poziomu i świadczy tylko o Tobie jako organizatorze.

emigrant napisał(a):To wybór jedynie 5 propozycji świadczyć może o określonym wyborze i zmniejszeniu szans innym kandydatom.
Moja propozycja jest zupełnie inna. Czy Ty w ogóle czytasz nasze posty? Zero ustosunkowania się do meritum.

emigrant napisał(a):Można wybierać 5 typów, można zdecydowanie więcej, można także ominąć dane propozycje.
I to tworzy burdel i wg mnie nie jest sprawiedliwe względem tych pozycji, które są naprawdę ponadprzeciętne, ale z różnych względów nie tak powszechne jak inne. Uważam, że powinno się ustalić GRANICZNĄ MAKSYMALNĄ LICZBĘ GŁOSÓW, KTÓRE MOŻE ODDAĆ UŻYTKOWNIK DLA KAŻDEJ Z KATEGORII NA PODSTAWIE ILOŚCI PROPOZYCJI tj. np. kategoria ma 10 propozycji to maks. może nominować 3 (punktowanie automatyczne 3-2-1), a jeśli propozycji jest 20, to maks. 6 (punktowanie 6-5-4-3-2-1). Jeśli nie chce nominować aż tylu może nominować np. 4 (punktowane 6-5-4-3). To jest zdecydowanie bardziej klarowne, jeśli ustali się kryterium ilości propozycji a nominacji.

emigrant napisał(a):To nie jest konkurs dla jakiś elit ale dla wszystkich.
Zgadzam się. Dlatego zasady powinny być i elastyczne i przejrzyste. A nie w stylu: "głosujcie se jak chcecie. Ja to jakoś policzę, a może jakoś inaczej - jeszcze nie wiem."

I proszę - przeczytaj i odnieś się do tego, co napisałem.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.04.2012 08:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #191
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Wymyśliłem zasady tak a nie inaczej.
Brałem pod uwagę różne sugestie jakie do mnie kierowaliście.
Dlaczego jednym się one podobają a inni ( z reguły Ci sami) jak zwykle mają jakieś pretensję.
Nie sposób się zgodzić ze wszystkimi, dlatego głosowanie jest elastyczne a nie ŻE JAKOŚ TO BĘDZIE.
Fajnie dzięki za podsumowanie.
NIE BĘDZIE TYPOWANIA JEDYNIE 5 PROPOZYCJI!!!
11.04.2012 08:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #192
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
WAŻNE!!!

OKAZAŁO SIĘ, ŻE Z POCZTĄ, KTÓRĄ MI UDOSTĘPNIŁ ''RADO'' NIE WSZYSTKO JEST DOPRACOWANE. POPROSIŁEM GO O ZWIĘKSZENIE LIMITU TEKSTU NA ''PW'' I TAM BĘDZIEMY ODDAWAĆ GŁOSY.

PRZEPRASZAM ZA TE ZMIANY. NIE SĄ ONE ZALEŻNE ODE MNIE.

Jednocześnie informuję iż zasady głosowania już nie ulegają zmianie.

Dopuściłem 2 sposoby głosowania.

1. Możemy wybierać z każdej kategorii 5 typów punktując od najlepszej swoim zdaniem 5 pkt, poprzez 4,3,2, do 1 pkt. W kategoriach w której jest mało propozycji, ilość tę możemy pomniejszyć wg własnego uznania przypisując dowolną ilość punktów (od 5 pkt do 1 pkt ) , bądź pomijając daną kategorię całkowicie.

2. Opcja druga pozwala oceniać wszystkie propozycję od 5 pkt do 0 pkt wg ''umownej skali'' :

5pkt jako (bardzo dobre)
4pkt (dobre)
3pkt (średnie)
2pkt (może być)
1pkt (słabe)
0pkt (nie znam, nie lubię)

przy czym tego ''0'' nie trzeba wstawiać w ogóle. Po prostu nic nie stawiać przy danym tytule.

Pozostałe informacje związane z głosowaniem zamieściłem TUTAJ
11.04.2012 08:26 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #193
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
emigrant napisał(a):NIE BĘDZIE TYPOWANIA JEDYNIE 5 PROPOZYCJI!!!
CZYTANIE k*wa ZE ZROZUMIENIEM SIĘ KŁANIA

...

ręce załamywać

ale już się nie bulwersuję; niepotrzebnie się wczuwałem w to w ogóle od początku

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.04.2012 09:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #194
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Pierwsze Mychy pokazują jak wiele kontrowersji tworzy się przy organizacji.
Nie chcę się o nie sprzeczać ale dyktuje wszystko zdrowym rozsądkiem przy głosowaniu. Wymyśliłem zasady ( niekoniecznie doskonałe), funduje nagrodę (y) i wydaje mi się , że mam prawo największego głosu.

Jeżeli kiedykolwiek doczekalibyśmy kolejnych edycji, proponowałbym wprowadzić zmiany:
1. Na etapie zgłaszania propozycji - każdy zgłasza tylko 1 typ w każdej kategorii. W ten sposób przy np. 20 uczestnikach pojawi się maksymalnie 20 propozycji.
Przy etapie wyłaniania ich do nominacji proponowałbym obowiązkowe wybranie np. 3 pozycji, punktując je 3 pkt, 2 pkt, 1 pkt. W ten sposób uniknie się głosowania jedynie na swoją pozycję.
Sposób ten byłby klarowniejszy, szybszy i sprawniejszy do przeprowadzenia.

2. Przy takiej ilości propozycji łatwiej byłoby zniwelować ewentualne dublowanie się tytułów w różnych kategoriach.

Przy obecnej ilości zgłoszonych propozycji nie stworzymy za jednym zamachem 5 nominacji z 50 propozycji przy 20 osobach. To za duża rozpiętość propozycji.
Skoro 20 osób zgłosiło aż 50 przebojów to podobnie różnie głosowałaby przy nominacjach. Tutaj już nie ma miejsca na dogrywki. Wasze typy muszą otrzymać zdrową ilość punktów, które pozwolą od razu wyłonić je do propozycji.

W finałowym etapie chciałbym aby każdy zagłosował tylko na 1 propozycję bez jakichkolwiek punktowań. Co prawda pojawiła by się wtedy ewentualność wygrania ex-equo dwóch tytułów. Myślę, jednak, ze mogłoby to być dopuszczalne.

Poproszę o dyskusję w tym temacie, jeżeli oczywiście macie na to jeszcze ochotę.
No chyba, że już dla wszystkich jestem tym ''złym''.
11.04.2012 09:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #195
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(11.04.2012 09:54 PM)aaktt napisał(a):  
emigrant napisał(a):NIE BĘDZIE TYPOWANIA JEDYNIE 5 PROPOZYCJI!!!
CZYTANIE k*wa ZE ZROZUMIENIEM SIĘ KŁANIA

...

ręce załamywać

ale już się nie bulwersuję; niepotrzebnie się wczuwałem w to w ogóle od początku
chyba tylko Ty masz tu problem a wiesz dlaczego????
bo jest nie po Twojemu!!!!
Ja się jasno wyraziłem i dopasowałem do wszystkich. Ty chcesz aby się dopasować tylko do ciebie.
Nie będę już o tym z Tobą dyskutował.
I proszę, nie klnij jak ze mną piszesz. Kultura się kłania.
11.04.2012 09:59 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #196
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(11.04.2012 08:26 PM)emigrant napisał(a):  1. Możemy wybierać z każdej kategorii 5 typów punktując od najlepszej swoim zdaniem 5 pkt, poprzez 4,3,2, do 1 pkt. W kategoriach w której jest mało propozycji, ilość tę możemy pomniejszyć wg własnego uznania przypisując dowolną ilość punktów (od 5 pkt do 1 pkt ) , bądź pomijając daną kategorię całkowicie.
I ten punkt mnie dobija. W kategorii polski j/b na 10 propozycji bez problemu oddam głos na 5 płyt, w kategorii świat elektronika znam cztery płyty, z których dwóm mogę przyznać punkty, a dwóm pozostałym co najwyżej minusowe. Jeżeli zgodzisz się uznać, że to jest mało, to z chęcią oddam głos tylko na te dwie, jeżeli nie to będę musiał zrezygnować albo trzy pozostałe propozycje wybrać na zasadzie losowania z nieznanych mi płyt. Nie wiem czy to ma jakikolwiek sens.
11.04.2012 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #197
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Myślę, że jest sens takiego głosowania. Wybierasz te dwa tytuły i dajesz im punkty wg własnego uznania.
Przecież nie każdy zna wszystko.
Masz inny pomysł?
Ustalone zostały wcześniej demokratycznie kategorie. Padły zgłoszenia. Zrozumiałym jest tez fakt, że w jednej kategorii mamy 50 propozycji w innej kilka.
Dlatego proponuję szukać lepszych rozwiązań na przyszłość. Pewne kategorie można podpiąć pod inne. Nie czas teraz na zamiany ponieważ mam szacunek dla forumowiczów, którzy zgłosili dane tytuły.
11.04.2012 11:06 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #198
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
emigrant napisał(a):funduje nagrodę (y) i wydaje mi się , że mam prawo największego głosu.
Z całym szacunkiem, ale zabrzmiało to tak, jakby wszystko kręciło się wokół nagrody i fakt jej istnienia jeszcze bardziej umacniał Twoją pozycję jako prowadzącego i decydującego o całej zabawie. A ja myślę, że ta nagroda jest najmniej ważna we wszystkim i bawi mnie, że niektórzy (a już to zauważyłem) tak bardzo się tym faktem przejmują, jakby tyle nagroda ich interesowała :/

emigrant napisał(a):Ja się jasno wyraziłem i dopasowałem do wszystkich. Ty chcesz aby się dopasować tylko do ciebie.
A ja mam wrażenie, że coś-kiedyś ustaliliśmy, a ostatecznie wszystko zostało przewrócone do góry nogami. Pomysł na dwie formy glosowania uważam za absurdalny.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.04.2012 11:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #199
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(11.04.2012 11:12 PM)saferłel napisał(a):  
emigrant napisał(a):funduje nagrodę (y) i wydaje mi się , że mam prawo największego głosu.
czekałem kiedy ktoś o tym napisze Icon_smile

Przy wyborze ''5'' będziemy się bawić w nieskończoność by wyeliminować podwójne, potrójne, poczwórne pozycje. Dodam, że już padły głosy i to w dwóch podanych przeze mnie możliwościach.
Jak do tej pory widzę dyskusję dwóch, trzech tych samych osób. To ma być demokracja?

To jak? Na tym Mychy kończymy? Czy jest ktoś inny kto zrobi to LEPIEJ?
11.04.2012 11:17 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #200
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
W obliczu zaistniałej sytuacji różne wpisy różnie zostają przyjmowane, taka jest ogólna prawda.

Ja nadal uważam, że ogromnym błędem jest możliwość głosowania na ile-się-chce kawałków wedle punktacji 5-4-3-2-1. Jest ona krzywdząca chociażby względem tych, którzy chcą głosować pierwszą metodą, bo uznają ją za słuszną. To chyba oczywiste, że osoba A może wystawić ''5'' dwudziestu propozycjom, a osoba B tylko jednej i jak to się ma do siebie nawzajem? To zupełnie inny wariant niż ten zaproponowany przeze mnie i poparty przez Konrada i stranglersa swojego czasu. Nie wiem czemu od niego odeszliśmy. Chyba w myśl tego zdania, które napisałeś:

Cytat:żeli 20 osób wybierze sobie trzy propozycje to przy takiej ilości głosujących nie wybierzemy 5 nominacji. To jest prosta matematyka.

Ale ja go kompletnie nie rozumiem. Zakładasz, że albo 20 osób zagłosuje na tak niewielką ilość utworów, że tylko 3 z nich zdobędą punkty (sic! - nawet nie biorę tej interpretacji poważnie, tak tylko wynika z powyższego zdania, ktoś może tak to odebrać), albo te 20 osób będzie głosowało tylko na 3 kawałki (bo tyle było zgłaszanych max. do I etapu przez każdą. Ona również jest zupełnie z kosmosu. Ja już jestem wdzięczny sporej liczbie osób, że powstawiały rzeczy, które nie mieściły mi się do moich trójek.

Po co to wszystko zostało nagle zmienione Icon_sad?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.04.2012 11:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Gwiazdka MYCHY 2013: Ogłoszenie laureatów AKT! 120 89 554 30.07.2015 08:55 AM
Ostatni post: kondzio_92
Gwiazdka MYCHY 2013: głosowanie finałowe AKT! 32 11 292 19.04.2014 11:51 AM
Ostatni post: thestranglers
Gwiazdka MYCHY 2013: wyłonienie nominacji AKT! 19 6 050 24.03.2014 11:43 PM
Ostatni post: AKT!
Gwiazdka MYCHY 2013: zgłaszanie propozycji AKT! 30 8 410 05.03.2014 08:56 PM
Ostatni post: kolej_grzesiek
Gwiazdka MYCHY 2013: II. Forumowe Nagrody Muzyczne AKT! 4 2 822 16.02.2014 12:05 AM
Ostatni post: AKT!
  Mychy 2012 thestranglers 5 3 799 27.07.2013 06:45 PM
Ostatni post: thestranglers
  Nominowani do nagrody MYCHY 2011 thestranglers 47 11 733 29.06.2012 09:23 PM
Ostatni post: thestranglers
  NOMINCJE - I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 emigrant 37 18 598 13.05.2012 01:16 AM
Ostatni post: piotreklp3
  I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (Propozycje) emigrant 54 17 795 09.04.2012 08:27 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości