Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kasety
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
Kasety
Całkiem niedawno prz_rulez pisał, abym zaprezentował na forum tracklisty, spis utworów z 18 kaset z serii "Radiowe Hity", które zawierają nagrywane przeze mnie utwory z radia sprzed około 10-12 lat.
Zastanawiałem się jak, ale i czy to zrobić, bo przecież teraz słucham całkiem innej muzyki. Uznałem, że nie ma się czego wstydzić, dlatego w tym dziale będę przedstawiał utwory, które pojawiły się na tych moich składankach.
Myślałem nad tym, czy nie zrobić tego w swoim dziale, ale doszedłem do wniosku, że w ogólnym temacie każdy będzie mógł wstawiać swoje wspomnienia na temat kaset, a do tego utwory z dawnych lat. (prz_rulez czekam również na Twoje piosenki).

Czego możecie się spodziewać? Tego, czego się po mnie nie spodziewacie. Będzie wiele muzycznych niespodzianek, powiedziałbym wręcz - szoków, ale i wspomnień. Chciałbym codziennie prezentować po jednej stronie kasety. Zacznę już dzisiaj. To będzie mój powrót do dzieciństwa.
Chciałbym również dowiedzieć się, jak na Waszych listach radziły sobie niektóre kawałkiIcon_smile
19.02.2012 05:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Kasety
Ha. Ja nawet nie do końca wiem jak nagrywa się z radia na kasetę Icon_wink

Czekam.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.02.2012 05:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #3
RE: Kasety
Kaseta nr 1

Typ kasety: Chemitex - WISKORD Szczecin, Superton CrO2

Czas: 60 minut

Okres nagrywania: od roku 1990

Tracklista:

strona A: TALK TALK it's my life, ROLLING STONES almost hear you sigh, KIM WILDE it's here, SINEAD O'CONNOR emperor's new clothes, MAC AULEY SCHENKER GROUP anytime, JEFF LYNNE every little thing, EROS RAMAZZOTTI sebastasse una canzone

strona B: PIĘKNI I MŁODZI kings and queens of presidents, BASIA cruising for bruising, CURE pictures of you, JON AND VANGELIS is it love, REMBRANDTS someone, RÓŻE EUROPY radio młodych bandytów, CHEAP TRICK if you want my love
19.02.2012 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #4
RE: Kasety
ja mam w Polsce kupę kaset z audycjami Minimax, Piotra Kaczkowskiego.
Na jednej nagrana jest tez moja rozmowa telefoniczna z nim, która poszła w eter
19.02.2012 06:03 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
RE: Kasety
Zapomniałem napisać - chciałbym, żeby to było niejako wprowadzenie do mojego topu, który planuję za kilka miesięcy.
Na początek małe wprowadzenie - seria "Radiowe Hity" powstała w 1999 roku (lub 2000 roku). Miałem wtedy 8 lat i chyba mogę powiedzieć, że na swój sposób interesowałem się już muzyką. Powstało 16 składanek + dwie specjalne: miłosna i zimowa. Każda miała specjalnie zaprojektowaną okładkę. (Może kiedyś wrzucę). Do niektórych utworów mieszała się moja o rok młodsza siostra, ale to ja miałem realną władzę nad wyborem utworów, choć czasem oczywiście trzeba było ustąpić.

Radiowe Hity 1 - żółta okładka, 60 minut, Panasonic.
Strona A:
1. Lou Bega - I Got a Girl
2. Eiffel 65 - Blue
3. Mojito - Eo Ea
4. Westlife - If I Let You Go
5. De Mono - Wszystko na sprzedaż
6. Carlos Santana & Rob Thomas - Smooth
7. Just 5 - Za to co mam
8. Celine Dion - My heart will go on


1. Lou Bega - I Got a Girl




2. Eiffel 65 - Blue - to wtedy był wielki przebój. Wydaje mi się, że kilka utworów było nagrywane podczas karnawału w 2000 roku, ten również.




3. Mojito - Eo Ea




4. Westlife - If I Let You Go - nie mogło zabraknąć utworu mojego ulubionego zespołu z dzieciństwa. Od niego wszystko się zaczęło.




5. De Mono - Wszystko na sprzedaż




6. Carlos Santana & Rob Thomas - Smooth - to był wielki przebój. Santana i Rob Thomas nagrali bardzo dobry utwór, do dziś słucham z przyjemnością.




7. Just 5 - Za to co mam - spuszczę na to zasłonę milczenia




8. Celine Dion - My heart will go on - to były czasy Titanica. Nie mogło zabraknąć Celine.


19.02.2012 06:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
RE: Kasety
ja pamiętam, że miałem dużo kaset, ale wszystkie gdzieś się pogubiłyIcon_cry
wiem, że Vanessa Carlton - A Thousand Miles była często nagrywana i nigdy nie mogłem zapisać jej w całości, bo zawsze jakieś reklamy czy coś mi się wcinało.

W zamierzchłych czasach, gdy nie było internetu (tak szeroko dostępnego jak dziś), to był jedyny sposób, że móc o dowolnej porze posłuchać jakiegoś utworu (nie licząc CD i kaset magnetonowych)

michal91d napisał(a):5. De Mono - Wszystko na sprzedaż
nawet coś po polsku jestIcon_eek

ja kiedyś stworzyłem alternatywny tekst do tego kawałka i sobie podśpiewywałem Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.02.2012 06:21 PM przez Tomekk.)
19.02.2012 06:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Kasety
Nie jest to zbyt kontrowersyjny zestaw, prawdę mówiąc. Wręcz przeciwnie, powiedziałbym, że dosyć oklepany i przewidywalny jak na tamte czasy Icon_smile Młodzież generalnie słuchała takiej muzyki i ja dobrze kojarzę każdy z tych kawałków Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.02.2012 06:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Kasety
To ciekawe, bo ja "Za to co mam" kojarzę średnio. Bardziej zapadł mi w pamięć "Zaczarowany świat" - i oczywiście epickie "Kolorowe sny".
A Mojito... Gdzieś ten utwór był na pewno w tle, ale nigdy z nazwy.
Jeszcze bardziej w tle był ten utwór:



i mam jedynie wrażenie, że go słyszałem w latach dziewięćdziesiątych.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.02.2012 06:53 PM przez prz_rulez.)
19.02.2012 06:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #9
RE: Kasety
Ale mnie rozbawił ten temat, tym bardziej, że ja miałem swoje kasety "Magic Hits" pod koniec lat 90 Icon_smile2 Z tych piosenek wszystkie pamiętam, chociaż Mojito z głowy mi wyleciało kompletnie.
19.02.2012 08:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #10
RE: Kasety
Nawet wiem skąd były nagrywane te utwory stawiam na listę Hop - Bęc która wtedy była na RMF-ie.

michal91d napisał(a):2. Eiffel 65 - Blue
na zachodzie to był przebój już wakacji u nas dotarł trochę poźniej

michal91d napisał(a):5. De Mono - Wszystko na sprzedaż
to chyba ostatnia dobra piosenka tego zespołu

michal91d napisał(a):6. Carlos Santana & Rob Thomas - Smooth
jakoś nigdy nie byłem wielkim fanem tego nagrania a już zupełnie nie zrozumiała była dla mnie to ilość tygodni na szczycie Billboardu

michal91d napisał(a):8. Celine Dion - My heart will go on
Titanic to był "Avatar" końca XX-wieku chyba każdy z mojego pokolenia widział ten film

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
19.02.2012 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #11
RE: Kasety
Szymek79 napisał(a):Nawet wiem skąd były nagrywane te utwory stawiam na listę Hop - Bęc która wtedy była na RMF-ie.
nie, większość z nich pochodzi z Radia Zet. Pierwszy nagrywany utwór z RMFu postaram się jakoś zaznaczyć, bo dobrze pamiętam, co to byłoIcon_smile
saferłel napisał(a):Nie jest to zbyt kontrowersyjny zestaw, prawdę mówiąc. Wręcz przeciwnie, powiedziałbym, że dosyć oklepany i przewidywalny jak na tamte czasy Icon_smile Młodzież generalnie słuchała takiej muzyki i ja dobrze kojarzę każdy z tych kawałków Icon_smile
nie miał być kontrowersyjny, ale kilka naprawdę dużych zaskoczeń na pewno będzie.
Tomekk napisał(a):nawet coś po polsku jestIcon_eek
i będzie jeszcze sporoIcon_smile
19.02.2012 09:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #12
RE: Kasety
o, też robiłem takie kasety Icon_wink
miałem ich kilka(naście), z czego niektóre były oficjalne z etykietami ze spisem utworów, które były przegrywane na nie z innych kaset, na które nagrywałem "na brudno" i były w pogotowiu 24 godziny na dobę, jakby puścili jakiś fajny numer Icon_wink
jak pojadę do domu, to poszukam i też wrzucę swoje spisy
moje są z lat 2001-2003 z tego co pamiętam, ale mogę się mylić Icon_smile

ja nigdy za Just 5 nie szalałem, już na pewno nie nagrywałbym ich na kasetę Icon_razz2
a Eiffel 65 kuzyn miał całą płytę, ale za nimi też jakoś nie przepadałem; jedynie "Too Much of Heaven" mi się podobało, tyle pamiętam Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.02.2012 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #13
RE: Kasety
Też coś tam nagrywałem swego czasu, jak każdy. Jednak tego już od dawna nie mam w domu.
Koleżanka lubi opowiadać jak koczowała przy radiu polując na "How You Remind Me" Nickelback aż zapełniła tym całe obie strony Icon_lol
Ostatnio zauważam, że na niemal każdej imprezie następuje moment, w którym przeczesuje się YouTube w poszukiwaniu szlagierów z przedprzedostatniej(!) dekady. Rzewne wspomnienia Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
19.02.2012 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Kasety
Jak tak Was czytam, to faktycznie, byłem wręcz amuzycznym dzieckiem Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.02.2012 11:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #15
RE: Kasety
Nie raz pierwsze miejsce LP'3 nagrało się z tykającym zegarem wskazującym godzinę 22-gą
Najlepsze były jednak wieczory płytowe w PR II Polskiego Radia, redaktorzy już na kilka tygodni wcześniej mówili jaki będzie czas strony A i B, żeby wiedzieć czy szykować kasety C-60 czy C-90?
19.02.2012 11:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 471
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #16
RE: Kasety
Ja też nagrywałem na kasety Icon_smile pierwszą nagrałem dopiero latem 2005 roku, a pierwszym zarejestrowanym utworem był Życie jak poemat Szymona Wydry & Carpe Diem złapany w Esce w sierpniowy poranek Icon_wink Można powiedzieć, że od tej krótkiej, ale intensywnej fascynacji tym radiem zaczęło się moje powazne zainteresowanie muzyką. Właśnie z tego okresu pochodzi większość moich kaset, na których potem na nowo nagrywałem kawałki z Trójki, na którą się bardzo szybko przerzuciłem zaraz po wakacjach. Mam jeszcze gdzieś te eskowe tracklisty, poszukam je i jak znajdę to wrzucę Icon_smile



(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.02.2012 12:25 AM przez piotreklp3.)
20.02.2012 12:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #17
RE: Kasety
Kaseta nr 2 - maj/czerwiec 1995 (TDK FE IEC/TYPE I 60min)

[Obrazek: 1329690329.2106.jpg]

Edwyn Collins



.
20.02.2012 12:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #18
RE: Kasety
Radiowe Hity 1
Strona B


1. Ace of Base - C'est La Vie
2. Cher - Dov'e L' Amore
3. Natalia Kukulska - Ale we mnie wszystko twoje
4. Quligowscy - Z kopyta kulig rwie
5. Phil Collins - Strangers Like Me
6. Jennifer Lopez - Waiting for Tonight
7. Tina Turner - When the Heartache is Over
8. Backstreet Boys - Larger Than Life
9. Eurythmics - I Saved the World Today


1. Ace of Base - C'est La Vie - gdyby ktoś mi powiedział, że mam ten utwór na kasecie, pewnie bym nie uwierzył. W ogóle go nie kojarzę.




2. Cher - Dov'e L' Amore




3. Natalia Kukulska - Ale we mnie wszystko twoje - kolejny utwór, którego po tytule nie kojarzę. (Nie mam pojęcia czemu na kasecie mam napisane "W biegu" - trzeba poprawić)




4. Quligowscy - Z kopyta kulig rwie - przełom 1999/2000, wielka popularność tego utworu




5. Phil Collins - Strangers Like Me - do dziś bardzo lubię ten utwór. Jeden z moich ulubionych Collinsa




6. Jennifer Lopez - Waiting for Tonight - ograne, nie trzeba przedstawiać




7. Tina Turner - When the Heartache is Over




8. Backstreet Boys - Larger Than life




9. Eurythmics - I Saved the World Today


20.02.2012 10:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Kasety
Eurythmics to dobra muzyka Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.02.2012 10:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #20
RE: Kasety
O, trzy piosenki z tej kasety załapały się już na moją listę Icon_cool

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.02.2012 11:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości