Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podsumowanie 2011
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
podsumowanie 2011
Najwyższa pora przedstawić moje podsumowanie roku. Przedstawię tylko pierwszą dwudziestkę, bo to zawsze była najściślejsza czołówka i takie zestawienia sobie robiłem od początku mojej listy. Tak więc wszystko to, co tu się pojawi to same największe przeboje mojej listy w roku 2010. Punktowała tylko pierwsza dziesiątka. Będę podawać tylko liczbę punktów dla każdej piosenki, bo najwyższe miejsce i liczba tygodni nigdy mnie specjalnie nie interesowały, tylko punkty. Ktoś się pokusi już teraz o wytypowanie czołówki, powiedzmy pierwszej piątki? Icon_smile2
12.02.2012 02:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: podsumowanie 2011
Nie wiem, dlaczego tak uparcie trzymasz się tego systemu dziesiątkowego w podsumowaniach rocznych.
12.02.2012 03:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: podsumowanie 2011
Jak zwykle walka o miejsce 20. w podsumowaniu była zacięta. Tym razem wygrał ją Kasabian. Poprzednia płyta trafiła do mnie z opóźnieniem, a przebiła się na wysokie miejsca na liście jeszcze później. Tym razem wszystko poszło już w pierwszym terminie, a "Days Are Forgotten" stało się największym przebojem zespołu na mojej liście.

20. Days Are Forgotten - Kasabian 54

"Mój miły rolniku" załapało się na przełom roku. Musiało na tym stracić, ale na szczęście nie na tyle, by nie dostać się do top20. W 2010 roku zdobyło 7 punktów. Na mojej liście punktowała wersja utworu nagrana z poprzednimi wokalistkami, a na nowej płycie która ukazała się pod koniec 2011 była wersja nagrana na nowo.

19. Mój miły rolniku - Żywiołak 56

Nie ma wątpliwości do kogo należał w muzyce rok 2011, a stali obserwatorzy mojej listy, wiedzą, że i mnie druga płyta Adele po prostu urzekła. W dwudziestce roku znalazła się niejedna jej piosenka, a kolejnej zabrakło dwóch punktów. Gdyby każdy w nagranie coveru wkładał tyle siebie co Adele w przeróbkę przeboju grupy The Cure...

18. Lovesong - Adele 57

Nie pamiętam czy wspomniałem, że wśród dwudziestu największych przebojów roku będzie więcej niż jeden śpiewany przez Adele... Wszystko zaczęło się od "Rolling in the Deep". Na świecie, ale i ja na tę falę się załapałem. Potem już popłynęło - sukcesy singli i niesingli, i całej płyty. Ale o tym będzie później i w innym wątku.

17. Rolling in the Deep - Adele 59

Jak się polubi płytę jakiegoś wykonawcy, to potem się śledzi informacje o nim i gdy pojawia się kolejny krążek, to sięga się po niego mając już jakąś bazę. A że mi bardzo przypadła do gustu poprzednia płyta Bajzla, to od razu chwyciłem za nową. Na niej od początku najbardziej podobało mi się "Pod rap". Nie dla każdego? Wiem o tym.

16. Pod rap - Bajzel 60
12.02.2012 03:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: podsumowanie 2011
prz_rulez napisał(a):Nie wiem, dlaczego tak uparcie trzymasz się tego systemu dziesiątkowego w podsumowaniach rocznych.
bo moja lista ma 10 pozycji. reszta to tylko ciekawostka Icon_wink2.
12.02.2012 03:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
RE: podsumowanie 2011
Adele ogromny sukces odniosła w zasadzie na każdej liście ( z paroma wyjątkami).
Kasabian też świetnie, ale chyba więcej już się nie pojawią w tym podsumowaniu...
12.02.2012 10:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: podsumowanie 2011
na pewno nie w podsumowaniu piosenek Icon_wink2
12.02.2012 12:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
RE: podsumowanie 2011
dwudziestka, więc nie ma na co czekać Icon_wink2

Kasabian mimo wszystko bardzo mnie zaskoczyło, ze się załapało tak wysoko!

Żyiołak w pewnym momencie rozważałem w kontekście ML.
I to jest właśnie to o czym często piszę, że to nie ja wybieram utwory, tylko one wybierają Moją Listę ... W momencie gdy zaczynam się zastanawiać, kombinować, że może jeszcze nie teraz, to z tego nic nie wychodzi. Utwór musi złapać przynajmniej ociupinkę, a nie na zasadzie, że będę słuchał może coś z tego będzie Icon_wink2 Zupełnie odwrotnie mam z płytami ... Icon_smile2

Adela. Będą jeszcze dwie? Mnie w każdym razie bardzo interesuje czy TA załapie się na podium... musi ...

ostatnia pozycja "nie dla mnie" Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.02.2012 01:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: podsumowanie 2011
Yacy napisał(a):I to jest właśnie to o czym często piszę, że to nie ja wybieram utwory, tylko one wybierają Moją Listę ...
według tego co napisałeś to ja prawie zawsze mam tak, że utwór wybiera mnie Icon_wink2.
Yacy napisał(a):Zupełnie odwrotnie mam z płytami ... Icon_smile2
Icon_smile2 również z tego względu, że piosenkę łatwiej usłyszeć przypadkiem, całą płytę już nie bardzo. to już musi być świadomy wybór, a więc teraz decyduję czego będę słuchał przez następne 40-70 minut. ja wybieram, a nie płyta spada z półki i decyduje Icon_wink2.
Yacy napisał(a):Adela. Będą jeszcze dwie? Mnie w każdym razie bardzo interesuje czy TA załapie się na podium... musi ...
ja absolutnie nic nie mogę obiecać... Icon_wink2
Yacy napisał(a):ostatnia pozycja "nie dla mnie" Icon_wink2
no wiem, wiem, Ty jesteś ten "nie każdy" Icon_wink2.
12.02.2012 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
RE: podsumowanie 2011
ku3a napisał(a):według tego co napisałeś to ja prawie zawsze mam tak, że utwór wybiera mnie Icon_wink2.
no bo to jest zawsze. ja tylko często o tym piszę Icon_wink2
ku3a napisał(a):ja wybieram, a nie płyta spada z półki i decyduje Icon_wink2.
nooo... tak było... od jakiegoś czasu już nie zawsze tak jest Icon_cool ale cóż coś za coś Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.02.2012 09:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: podsumowanie 2011
Icon_lolIcon_lol
no tak, rzeczywiście Icon_mrgreen Icon_mrgreen
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.02.2012 10:52 PM przez ku3a.)
12.02.2012 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: podsumowanie 2011
W tej piątce... 4 utwory Icon_wink2. Bo na 10. są 2 ex-aequo.

Wcale nie tak często zdarza się, że najnowsza brytyjska gwiazda przebija się na czołowe miejsca mojej listy, ale akurat zespołowi The Vaccines się udało. "Post Break Up Sex" radził sobie bardzo dobrze, ale "If You Wanna" jeszcze lepiej. I kojarzy mi się z jazdą samochodem po wybrzeżu Gran Canarii przy Słońcu znajdującym się nisko nad Atlantykiem Icon_mrgreen .

15. If You Wanna - The Vaccines 66

Cover musi coś w sobie mieć, nie może być kopią. Musi coś nowego wnosić, przedstawiać nowe spojrzenie. Frontside fenomenalnie poradził sobie z tym zadaniem. Ich wersja piosenki Happysadu jest jak dla mnie o wiele lepsza niż oryginał, a i na sam oryginał zacząłem patrzeć o wiele przychylniejszym wzrokiem Icon_smile2.

14. Nie ma nieba - Frontside 71

Kolejna Adele w drugiej dziesiątce podsumowania roku. "Someone Like You" musi z tego miejsca być bardzo zadowolone, ponieważ na początku nie podzielałem zachwytów nad tym utworem. Nie mam pojęcia dlaczego. Życzę samemu sobie więcej tak pięknych ballad. Głos, melodia, klimat. Coś jeszcze? No... tekst...

13. Someone Like You - Adele 73

Pisałem i mówiłem, więc to nie jest niespodzianką - moje 2 ulubione płyty ubiegłego roku to albumy Adele i Foo Fighters. I proszę - w podsumowaniu piosenek są koło siebie. W tym drugim przypadku największego przeboju sam musiałem poszukać na krążku. Ale może jeszcze zdecydują się wydać na singlu?

12. Dear Rosemary - Foo Fighters 84
13.02.2012 02:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #12
RE: podsumowanie 2011
ku3a napisał(a):I kojarzy mi się z jazdą samochodem po wybrzeżu Gran Canarii przy Słońcu znajdującym się nisko nad Atlantykiem Icon_mrgreen .
W takich okolicznościach to niejeden utwór może stać się wielkim hitem. Sam mam kilka takich, które ze względu na okoliczności zostały na długo w pamięci Icon_smile.
13.02.2012 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #13
RE: podsumowanie 2011
Na razie jeszcze umiarkowanie polskości, ale w pierwszej dyszce powinni mieć większość.
Adelek jak mrówek, ale jeszcze jedna musi być.
A piątka jest taka:
1. Autystyczny - Luxtorpeda
2. Czarne loki - Plagiat 199 & Kazik
3. Set Fire To The Rain - Adele
4. Victim - Avenged Sevenfold
5. Dygoty - Grabaż i Strachy na Lachy
14.02.2012 04:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: podsumowanie 2011
typ całkiem całkiem Icon_wink2
14.02.2012 05:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #15
RE: podsumowanie 2011
Pewnie znowu trafiłem 3.
60% często miałem u Ciebie wcześniej.
14.02.2012 05:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: podsumowanie 2011
60% to bardzo solidna moc Icon_wink2.
no zobaczymy...
14.02.2012 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #17
RE: podsumowanie 2011
Ooo taaak :icon_razz: taka moc wymaga odpowiedniego towarzystwa
14.02.2012 06:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
RE: podsumowanie 2011
ku3a napisał(a):moje 2 ulubione płyty ubiegłego roku to albumy Adele i Foo Fighters.
mogę się pod tym podpisać i dokładnie w takiej kolejności...
14.02.2012 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: podsumowanie 2011
ku3a napisał(a):19. Mój miły rolniku - Żywiołak 56
Już nawet zapomniałem, że "Mój rolniku" aż tak dobrze sobie radził na liście. Powoli jednak przypominam. I u mnie również ta piosenka trafiła na listę (oczywiście dzięki Twojej) i tak jak u Ciebie w wersji ze starymi wokalistkami.
ku3a napisał(a):17. Rolling in the Deep - Adele 59
Mi się ten utwór nie spodobał i nigdy nie trafił na listę. To tak jak z Gotye, którego największy przebój jest dla mnie niezrozumiałym fenomenem.
ku3a napisał(a):12. Dear Rosemary - Foo Fighters 84
Coś czuję że ten utwór może trafić na moją listę Icon_smile2 Powoli coraz śmielej wyłania się z płyty jako wyróżniający się utwór po tym jak inne się osłuchują.

Szkoda, że w tym roku nie mieliśmy wersji radiowej tego podsumowania, bo zawsze lubię słuchać tego typu zestawienia.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
16.02.2012 03:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: podsumowanie 2011
tadzio3 napisał(a):Coś czuję że ten utwór może trafić na moją listę Icon_smile2 Powoli coraz śmielej wyłania się z płyty jako wyróżniający się utwór po tym jak inne się osłuchują.
no wreszcie Icon_wink2. to będę go wypatrywać Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Szkoda, że w tym roku nie mieliśmy wersji radiowej tego podsumowania, bo zawsze lubię słuchać tego typu zestawienia.
po prostu nie ma na to czasu Icon_wink2. ja mam teraz 4 nagrane wywiady które czekają na emisję.
16.02.2012 05:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  podsumowanie 2011 - płyty ku3a 29 6 245 16.04.2012 11:16 PM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości