Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paypla - jak to działa?
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Paypla - jak to działa?
Stało się. Muszę mieć konto na ebayu i chcę za obrzydliwie duże pieniądze kupić obrzydliwie dużo płyt, o których w naszym ubogim pod względem kraju mało kto słyszał. Rzecz w tym, że płacąc za zagraniczne przedmioty potrzebuję konta na platformie paypal. Chciałbym się zapytać czy ktoś z Was korzysta z usług tego pośrednika i czy jest to:
a) bezpieczne
b) opłacalne
c) praktyczne

Chodzi mi głównie o to czy realizacja tych międzynarodowych płatności nie jest obciążona szeregiem różnego rodzaju etapów, przez które ktoś niezaznajomiony z tego typu praktyką nie będzie w stanie przejść. Właśnie jestem na etapie zakładania konta na paypalu i mam do zrealizowania jedynie opcję przelewu pieniędzy na specjalny rachunek. Czy jeśli przeleje złotówki, to bank pobierając pieniądze i transferując je do sprzedawcy automatycznie zamienia walutę na funty czy też muszę sam się zatroszczyć o tego rodzaju wymianę. I czy to kosztuję?

I generalnie jakby ktoś obeznany napisał coś o tym paypalu/ebayu byłbym wdzięczny Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.01.2012 05:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #2
RE: Paypla - jak to działa?
Specjalnie zakładałem konto na paypalu dwa lata temu, żeby móc kupić w pewnym zagranicznym sklepie kilka płyt. Polecam - nic nie kosztuje, żadnych opłat za prowadzenie rachunku i ukrytych kosztów. Można pod niego podpiąć karty kredytowe, jeśli się jakoweś posiada, ale to kosztuje jakieś 3,50 od każdej podpiętej karty (kwota jest potrącana z rachunku podpinanej karty). Jest to konieczne przy zakładaniu konta, i uzyskania statusu "zweryfikowany". Dlatego dobrze jest byś w momencie otwierania konta paypal miał choćby jedną kartę kredytową w portfelu. Niemniej samo oczekiwanie na weryfikację to czas co najmniej 2-3 dni.
Na konto paypal się wpłaca podając jako tytuł wpłaty tzw identyfikator przelewu - to ważne, żeby wpłata została zarejestrowana jako wpłata Twoja, a nie innego użytkownika. Tymi środkami można dysponować do przeprowadzenia transakcji (np. kupna płyt).
Przy transakcjach można korzystać ze środków na rachunku, lub tych na podpiętych kartach kredytowych. Lepiej jednak płacić środkami z konta bo przy płatnościach kartą kredytową chyba jest pobierana prowizja - chyba coś około 2 lub 3%. System sam decyduje z którego konta ma przelać środki na rachunek odbiorcy. Jeśli są ku temu wystarczające środki na koncie, to w pierwszej kolejności do sfinansowania transakcji wykorzystuje właśnie te środki, a jeżeli środki na rachunku są niewystarczające wówczas transakcja jest realizowana z wykorzystaniem środków z powiązanej karty kredytowej.
Wszelkie koszty związane z transakcją ponosi odbiorca wpłaty czyli sprzedający. Jedyne dodatkowe koszty ponosisz przy przewalutowywaniu, ale są one wliczone w kurs wymiany stosowany przez paypal.
To na razie tyle. Jak masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.

EDIT:

Właśnie wysłałem na Twojego maila warunki umowy. Od tamtego czasu paypal ich nie zmieniał więc są one jak najbardziej aktualne.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.01.2012 09:45 PM przez kolej_grzesiek.)
30.01.2012 09:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Paypla - jak to działa?
Z tego co się orientuję, to karta już nie jest potrzebna, aby korzystać z Paypal. Właśnie wpłaciłem pierwsze środki na konto. Równocześnie zweryfikowałem je. Karta na była wymagana - zresztą jej nie mam. Identyfikator przelewu wymagany jest przy jednym ze sposobów doładowania konta, ale ja wybrałem ''doładuj konto - błyskawiczne doładowanie'' zamiast ''dodaj środki - kilka dni'' (w sumie nie wiem czy to się różni oprócz tego, że w jednym przypadku zaraz będę miał pieniądze na paypalu, a w drugi muszę czekać około 2 dni + identyfikator występuje w tym dłuższym sposobie).

kolej_grzesiek napisał(a):Jedyne dodatkowe koszty ponosisz przy przewalutowywaniu, ale są one wliczone w kurs wymiany stosowany przez paypal.
No właśnie. Generalnie moje zakupy będą opierały się tylko i wyłącznie na przewalutowywaniu. Mam rozumieć, że paypal będzie pobierał w momencie, gdy na ebayu kliknę ''zapłać'' kwotę odrobinę większą niż wynosi koszt przedmiotu + wysyłka? Czyli zawsze lepiej mieć na koncie Paypal więcej środków niż ''na styk''.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.01.2012 09:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #4
RE: Paypla - jak to działa?
saferłel napisał(a):Czyli zawsze lepiej mieć na koncie Paypal więcej środków niż ''na styk''.

Właśnie. Najlepiej będzie jak przelejesz na konto paypal od razu większą sumę pieniędzy - taką, która wystarczy najlepiej na kupno co najmniej kilku - kilkunastu płyt, żeby co chwilę nie pamiętać u uzupełnianiu konta.
Co do ebaya mogę dodać, że lepiej opłaca się kupować płyty bezpośrednio w sklepach internetowych. Przy zakupach większej ilości wiele z nich stosuje rabaty lub bierze na siebie koszty wysyłki.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
30.01.2012 10:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Paypla - jak to działa?
Oj, ale nie poszukuję rzeczy, które łatwo można znaleźć w sklepach Icon_wink Dzięki.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.01.2012 10:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości